Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi
1 2 3 > >|
08.05.2023 07:17 - Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3360641
Venouch
Město: Liberec 30, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny a snad sem nepíšu co kde je již úplně popsáno. Před 14 dny se 2xrozsvítila po chvilkách kontrolka na dobíjení a nejednou auto přestalo jet (tedy úplně) takže odtah domů. Měl jsem podezření že se tedy přetrhl řemen pomocných pohonů ovšem to by se dalo ještě dojet cca 13 km hold bez dobíjení a posilovače. No doma jsem to rozebral a spálila se řemenice(drážková) na pomocném pohonu no tak jsem tedy vše rozebral a zakoupil sadu jak na rozvody tak na pomocné pohony. zjistil jsem že jak se řemenice asi rozkmitala nebo ohřála při prokluzu tak poškodila a roztavila část plastového krytu na spodku rozvodového řemenu a ty plasty zničili čidlo snímače klikového hřídele tak potud asi o tom že proto to něšlo nastartovat nebo dojet. No avšak ouha. Vyměnil jsem tedy rozvodový řemen jakož i vodní čerpadlo, kladky a vyměnil tedy i snímač klikového hřídele a i tedy ozubené hnací kolo na rozvodový řemen na kterém je magnetická drážka. Rozvody nastavil, do vačkové hřídele 8smičku kolík, do vysokotlakého čerpadla 6stku kolik a na ozubené kolo rozvodů na klikovce 5tku kolík. Prostě tak by to mělo být. Vše jsem ustrojil a motor kuckavě naskočil ovšem nejde do otáček. No rozvody jsem bez lhaní zkusil v zoufalství asi 15x sundat nandat a to i posunout o zub jak bylo v nějakém článku napsáno že je to sice divné ale že to u někoho takto bylo. Já si bohužel starý řemen neoznačil když jsem ho vyndal, a věřil že vše bude dáno aretačními body. Vyzkoušeno několikrát nastartováním a motor chytně a běží na volnoběh ale při snaze pedálem přidat otáčky se už na cca 1000ot/min zaklape a zadusí a zdechne. Mám diagnostiku Icarsoft Tool FR V2.0 Ta mi umožňuje vymazat chyby. Takže po každé musím vymazat chybu (přerušovaná chyby snímače otáček motoru) myslel jsem že toto odmažu pouze na poprvé a motor pojede. ouha chyby je tam pokaždé, no teď to ještě hlásilo chyba vzdáleného snímače rychlosti vozidla (no to je možná pravý senzor na ABS na předním kole) ovšem to mám teď sundané a auto je na podpěrách a nemyslím že tohle by souviselo s motorem. No vzhledem k novému snímači otáček a novém rozvodovém kole si myslím že jsem si to nezasloužil takové trápení. Tak nevím jestli je ještě naděje někde jinde v něčem hledat. Že by snímač vačkového hřídele?? No na setrvačníku tedy nevím jestli je také snímač. Prostě žebrám o radu. Na doplnění, když už jsem auto musel nechat stát tak jsem měl sundané i turbo a DPF. U turba dosazena nová trubička mazání a dané nové průtokové šrouby a na spodním šroubu do bloku motoru jsem tedy odebral to sítko. Zároveň tedy i vyměněn olej v motoru s filtrem. Žádná činnost co by měla být snad příčinou toho výše popsaného.

08.05.2023 09:32 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3360649
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Vstřikovací čerpadlo se nearetuje ale aretuje se setrvačník Tak že kdo ví jak to máš, když setrvák si nearetoval.

08.05.2023 16:50 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3360654
Venouch
Město: Liberec 30, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
Ano souhlasím, setrvačník jsem nearetoval neb jsem tedy měl vzato, že pakliže se píše že kontrolní body jsou jak jsem psal výše tak že tím že souhlasí 5tka količek s ozubenýn kolem na rozvodový řemen tak jsem více neřešil a jak tedy vidím tak špatně. Ano o čerpadlech se píše do nějakého výrobního čísla nearetovat pak zase aretovat no tak jsem aretoval a souhlasilo to vše. Ok, díky za postřech. Zkusím to tedy ještě jemně poladit a najít v setrvačníku stavěcí (aretační otvor) a zas to nastavit. Ještě nějaká rada?? A fakt díky. Jen nevím jestli to pak skutečně přestane po mě řvát že to stále nevidí snímač otáček. Nebo vlastně tedy dotaz, zaaretuju setrvačník a má mi tedy souhlasit otvor v kole na vačce oproti té díře v hlavě na 8smičku kolík a tím je hotovo? opomíjím tedy aretaci vysokotlakého čerpadla.

08.05.2023 22:11 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3360702
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Řekl bych že chyba bude jinde - kdyby byly rozvody špatně a nebyla sinchronizace tak to nechytne - ale nevím co jsi s tím dělal a co je špatně ( nejsem u toho) - aretace setrváku je za vlnovcem a pokud sedí zajištění ( ostatní) tak by tam neměl být problém . Nevím jak to chytá a ani jak to běží - to od PC asi nikdo nevyřeší 😉 Asi nejlepší řešení bylo si to nechat udělat 🤗. Až budeš v konci a budeš potřebovat tak tu mám celej motor i s převodovkou a dobrou spojkou za rozumný peníz ( můžu ti to osadit i novími rozvody)

09.05.2023 08:58 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3360722
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2400

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já bych to viděl na rozpadlý napínák řetízku...

09.05.2023 10:07 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3360724
Venouch
Město: Liberec 30, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
no teď jsem tedy zkusil znovu překontrolovat nastavení. Když točím ručně motorem tak mi zapadne aretace do setrvačníku na třech místech (tedy jestli tam má zapadávat tyčka pr.12mm) nikdy to však není pozice která by se shodovala s nastavením vačkového kola- tedy díra v něm a zaaretovat tyčkou pr.8 do hlavy válců a společně s rozvodovým kolem na klikovce kde by měla pasovat tyčka pr.5mm do kola a zapadnout do bloku olejového čerpadla. Rozvodové kolo na klikovce mám 12cté hodině a kolo na vačce tak jak má být na cca 11hod. prostě tyhle nastavení sedí ale nevím jak tedy vůči setrvačníku. Klínek je samozřejmě v pořádku u obou kol. Musím nabít baterku. a zkusím nastartovat. minule to prostě chytlo běželo na volnoběh ale při přidání plinu to udělalo zvuk jako když je velký předvstřik ale jen tak na jednom válci a než se dostal motor na 1tis otáček tak to zase zdechlo.

09.05.2023 10:46 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3360725
Venouch
Město: Liberec 30, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
Teď jsem to nastartovat no hadalo se to, takže jsem to zase hned vypnul.

09.05.2023 11:23 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3360730
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2400

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Dole na klice v tom impulznim kole je dírka, sedí proti dirce na olejovém čerpadle. Nahoře tě sedí vačka díra na díru. Jestli zvoní, nejde do otáček a hulí, tak bych se podíval na ten řetízek, jak jsem psal.

09.05.2023 12:25 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3360731
Venouch
Město: Liberec 30, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
No naskočí a a prostě se to jako plácá. Diagnostika napsala signál signálu rychlosti motoru je dočasně nesprávný nebo chybí. No chytlo to v nějakých nižších otáčkách a nechtěl jsem to trápit. Pořád mi vrtá hlavou proč by to nemělo vidět ten signál od klikovky. kolo nové a snímač taky. když snímač odpojím tak to bez toho nenastartuju a nebo když za běhu motoru vytáhnu tak to zdechne tudíž to něco vidět musí.

09.05.2023 12:33 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3360732
Venouch
Město: Liberec 30, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
Asi to tedy postupně rozeberu abych se podíval na ten řetízek. No zase jak by ten řetízek dopadnul když mi to přestalo jet cca ve 120ti. Pak odtah. 14 dní se kolem toho motám neb jsem čekal na díly jako rozvodové sady a pak jsem si vymyslel že sundám turbo a DPF filtr abych se dostal na ten průtokový šroub co je připojený do trubičky přívodu oleje do turba. prostě od toho jak to přestalo jet tak do toho jen cpu koruny a snažím se přijít proč se tak vlastně stalo.

09.05.2023 17:59 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3360756
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2400

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Venouch napsal(a):
No naskočí a a prostě se to jako plácá. Diagnostika napsala signál signálu rychlosti motoru je dočasně nesprávný nebo chybí. No chytlo to v nějakých nižších otáčkách a nechtěl jsem to trápit. Pořád mi vrtá hlavou proč by to nemělo vidět ten signál od klikovky. kolo nové a snímač taky. když snímač odpojím tak to bez toho nenastartuju a nebo když za běhu motoru vytáhnu tak to zdechne tudíž to něco vidět musí.

Protože jde silně nepravidelně... Ta klika se netočí plynule a pokud je ko ten řetízek, tak může i zasekávat vačku. Řemen tohle přežije jen proto, že je novej, ale taky jen chvilku. Podívej se m, až to poběží, co dělá napínací rolna v rozvodu a pochopíš, co myslím...

09.05.2023 20:50 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3360759
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Co třeba origo diag a měřené hodnoty . Ty šponovaky se dovedou rozpadnout ale to s to většinou potká( když se rozpadne šponovák většinou přeskočí vačky ) a dělalo by to kravál i v tom volnoběhu 😉jinak jestli to zamlátí a chcípne to může být tlak paliva , to že to hlásí snímač tak to nemusí být na klice ale na vačce 🤗
No od PC to nikdo nevyřeší - docela mne zajímá jak to dopadne

09.05.2023 22:01 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3360783
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2400

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Sice 1,5 HDi, ale ani tohle nebylo potkaný...
Samozřejmě, že to může být něco jiného, ale jak jsi psal, že pokud zamlátí a chcípne, co tam chceš slyšet?

Přílohy:
IMG_20230306_143137.jpg ( 2340953b ) -

10.05.2023 09:43 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3360791
Venouch
Město: Liberec 30, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
No vzhledem k tomu že auto je rozebrané tak s tím na diagnostiku nikam nemůžu. Včera jsem se dostal k tomu že jsem začal rozebírat sání a vyndal vstřiky, to sání je brutální karbon takže musím objednat sadu těsnění a čistit. no dnes bych se chtěl dostat k tomu abych viděl ten napínák s řetízkem když už dělám takovou rozborku. když jsem měl sundaný první kryt nad vačkou (víko co se dolévá olej a je v něm membrána) tak jsem ručne zatočil motorem a vačka se otáčí a ta je poháněná řetízkem takže řetízek rozpadnutý nebude. No je to prostě divný, nikdy mě to nikde nenechalo a najednou taková náhlá smrt? No myslím že fakt bude problém v elektrice. No prostě budu rozebírat. No ještě si tedy dnes než sundám rozvodový řemen musím nějak přes setrvačník zaaretovat motor.

10.05.2023 12:57 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3360793
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2400

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ještě jsem ti nafotil, jak vypadá zaaretovaná ta klika přes to impulzní kolo... Je to teda BHZ, ale to je jedno...

Přílohy:
IMG_20230510_105958.jpg ( 1833808b ) -
IMG_20230510_105953.jpg ( 1947197b ) -

10.05.2023 14:13 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3360801
Venouch
Město: Liberec 30, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Ještě jsem ti nafotil, jak vypadá zaaretovaná ta klika přes to impulzní kolo... Je to teda BHZ, ale to je jedno...


Ano a takto to přesně mám nebo měl když jsem ty rozvody řešil a 8smička kolik nahoře do vačkového kola, díky za snahu. jdu se tedy trápit chvilku dál. Dnes se tedy chci dostat na ten řetízek. no dělám to takřikajíc venku na koleně.

10.05.2023 14:24 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3360804
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Venouch napsal(a):

Ano a takto to přesně mám nebo měl když jsem ty rozvody řešil a 8smička kolik nahoře do vačkového kola, díky za snahu. jdu se tedy trápit chvilku dál. Dnes se tedy chci dostat na ten řetízek. no dělám to takřikajíc venku na koleně.

koukni sem, co tam píšou ... .link.

10.05.2023 16:35 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3360810
Venouch
Město: Liberec 30, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
koukni sem, co tam píšou ... .link.


No ano a podle této příručky jsem stavěl i ty rozvody. A myslel jsem že je to vše tedy v pohodě. nic jsem nedělal násilím. Takže prostě co je stále špatně. Motor mám 9HZ.

10.05.2023 16:37 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3360811
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Venouch napsal(a):
No ano a podle této příručky jsem stavěl i ty rozvody. A myslel jsem že je to vše tedy v pohodě. nic jsem nedělal násilím. Takže prostě co je stále špatně. Motor mám 9HZ.

Ale tam píšou že se aretuje setrvák a to si nedělal?

10.05.2023 16:39 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3360812
Venouch
Město: Liberec 30, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
Zlaté časy bez elektroniky, a jen info kdysi jsem dělal motory co měli písty pr.230 a 310mm. Doma normálně motory v BX C15, Xantii.Takže dnešní doba mi s elektronikou uniká ale něco málo vím

1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator