Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi
|< < 1 2 3
14.08.2023 21:44 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3366353
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2405

U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
PS: jak vypada pootocena vacka na valci ?

Nebuď rypák...

15.08.2023 08:14 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3366359
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Nebuď rypák...


nejsem ,jen me to zajima

15.08.2023 14:39 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3366365
Venouch
Město: Liberec 30, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
neni to vec nazoru ani nahledu,je to vec ciste reality

delej jak myslis,radu jsi dostal,jsou to tve penize i tve auto ..

PS: jak vypada pootocena vacka na valci ?

Jsem myslel že odborník pochopí co ve zkratce znamená na jednom válci, myslím že není potřeba rozepisovat více. Téma není založeno na dohadování. Jen mě zajímá proč a co se stalo že to přestalo jet ale vše bylo popsané už dříve. Některé díly jsem vyměnil protože když už to bylo rozdělané a byly velké vůle na rolničkách na nadzdvihátkách tak proč bych je nevyměnil, bylo podezření na prasklý řetěz, dobře nepotvrzeno ale proč by se nedal nový když je to rozdělané a mělo to něco najeto a tak to beru se vším. Na vše diagnostika neodpoví.

15.08.2023 16:31 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3366366
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
asi nejsem odbornik,za me je vacka potocena nebo ne,nic mezitim a to znamena ze pro kazdy valec ,pojem otocena vacka na valci neznam,resp ano ale to uz je ta zminema vacka na nekolik casti,to pak dava smysl

kdyz s diagnostikou umis rekne ti spoustu veci

je pekne ze te neco zajima ale uvedom si ze diskuzni skupina ani facebook ci podobne nenahradi fyzickou kontrolu
nikdo nevidi jak jsi vymenil jednotlive dily ktere popisujes,nikdo nevi jestli je spravne rozvod ,nikdo nevidi spravnost zapojeni kabelaze,nejsou zname zadne dynamicke merene hodnoty,nejsou zname zadne relevantni mereni a to az ze seriove ci paraelni diagnostiky tak tu muzem pokracovat do pristi petiletky...

jak jsem psal tve penize,tve auto

15.08.2023 20:30 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3366379
Venouch
Město: Liberec 30, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
asi nejsem odbornik,za me je vacka potocena nebo ne,nic mezitim a to znamena ze pro kazdy valec ,pojem otocena vacka na valci neznam,resp ano ale to uz je ta zminema vacka na nekolik casti,to pak dava smysl

kdyz s diagnostikou umis rekne ti spoustu veci

je pekne ze te neco zajima ale uvedom si ze diskuzni skupina ani facebook ci podobne nenahradi fyzickou kontrolu
nikdo nevidi jak jsi vymenil jednotlive dily ktere popisujes,nikdo nevi jestli je spravne rozvod ,nikdo nevidi spravnost zapojeni kabelaze,nejsou zname zadne dynamicke merene hodnoty,nejsou zname zadne relevantni mereni a to az ze seriove ci paraelni diagnostiky tak tu muzem pokracovat do pristi petiletky...

jak jsem psal tve penize,tve auto

V pohodě, na CX,BX, C15 jsem diagnostiku nepotřeboval, třeba něco změřit umím a nemusím mít jen krejčovský metr, jezdit čím mám, Berlinga (množné číslo ne překlep) Nebo hodl saxo na nouzi ale ve vedrech pluriel, z C5 rozčarovaný nejsem (tedy už ne jak zpívá Zmožek už mi není, 25 abla bla ani 50) takže se mi lépe leze z Pluriela a Berlinga. C 5 no bylo to dobrý když vše funguje. Na C6 no nemám a ikdyž to byl sen nechci, nenáházím si do toho tolik nářadí či věcí to je podobné jako CX tedy jen karoserií. O čem to je? Raději jsem si auta dělal sám. Dal jsem auto do servisu po 250Km upadlo kolo, vyskočilo z čepu (pro znalce přední kolo u BX které je našroubované do spodního ramena přední nápravy) Dalších několik málo špatných zkušeností a ta poslední v České Lípě jsem si u nejmenovaného pána (máme demokracii takže p. TomᚠRůžička fa. Výfuky CL podle jeho slov oprava na jeden týden srovnání sloupku a výměna prahu na leve straně Berlinga ano první generace počkal rok s tím že jsem se soudil a hodnotu vozidla mi vyplatila jeho maminka protože pán jen sliboval a nebyl k zastižení až do tošlo k soudu) Ano do této diskuze to není vhodné dát ovšem jsem souzen tak ...... Myslím že jsem vinnen tím že podobné motory máme v Berlingách (jsem si jist že) Tak jsem chtěl i o tom dále něco vědět. Ale pravda, na dálku nic léčit nejde a ukázaná platí s tím souhlasím. Jinak o rozvodech atd je vše v předešlém. Ano souhlasím s tím že bych na té C5 už jednou chtěl vidět nějakou diagnostiku co na ní bude platit a něco na ní práskne. Ale asi už k tomu nedojde, nějak po debatách tohle a tohle. Takže dííííky.

15.08.2023 20:39 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3366380
Venouch
Město: Liberec 30, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu

autodiag napsal(a):
asi nejsem odbornik,za me je vacka potocena nebo ne,nic mezitim a to znamena ze pro kazdy valec ,pojem otocena vacka na valci neznam,resp ano ale to uz je ta zminema vacka na nekolik casti,to pak dava smysl

kdyz s diagnostikou umis rekne ti spoustu veci

je pekne ze te neco zajima ale uvedom si ze diskuzni skupina ani facebook ci podobne nenahradi fyzickou kontrolu
nikdo nevidi jak jsi vymenil jednotlive dily ktere popisujes,nikdo nevi jestli je spravne rozvod ,nikdo nevidi spravnost zapojeni kabelaze,nejsou zname zadne dynamicke merene hodnoty,nejsou zname zadne relevantni mereni a to az ze seriove ci paraelni diagnostiky tak tu muzem pokracovat do pristi petiletky...

jak jsem psal tve penize,tve auto

A jen k té vačce, hřídel nebyla prasklá a opravdu byla hřídel tedy vačková hřídel na výfuku nad výfukovými ventily u 4tého válce pootočená na vysvětlenou první válec z leva když stojím před autem, tedy ten nejvzálenější válec od spojky, že by to byl tedy válec u rozvodových kol?? tedy ne u mé C5 ale u někoho s motorem 1,6Hdi 66 KW.

16.08.2023 07:33 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3366382
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Venouch napsal(a):

A jen k té vačce, hřídel nebyla prasklá a opravdu byla hřídel tedy vačková hřídel na výfuku nad výfukovými ventily u 4tého válce pootočená na vysvětlenou první válec z leva když stojím před autem, tedy ten nejvzálenější válec od spojky, že by to byl tedy válec u rozvodových kol?? tedy ne u mé C5 ale u někoho s motorem 1,6Hdi 66 KW.



tak znovu:
vacka se protoci CELA a to v lisovanem retezovem kole ,ne jen nad jednim valcem

16.08.2023 18:46 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3366515
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
tak znovu:
vacka se protoci CELA a to v lisovanem retezovem kole ,ne jen nad jednim valcem


Má postavené rozvody o půl kola ( na řetízku) 🤔🤗

16.08.2023 19:50 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3366530
Venouch
Město: Liberec 30, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
Nemyslím. Rozvody tak značky byly tak jak mají být jak na kolech tak na řetězu. Dnes jsem to natočil a opět jako že to jde na tři. Co je zajimavé, ucpal jsem tomu vzduch je jedno jestli před turbem nebo za turbem a motor běží normálně na volnoběh po nějakou dobu. Ano hadice se smrští podtlakem ale než tomu dojde vzduch jako úplně běží normál, no neověřím že by šel do otáček nejsem z dvojčat abych byl všude. Je pravda že nejvíce času jsem trávil čištěním zanesených kanálů vzduchu v hlavě a toho rozdělovacího krytu co jde do vstupů vzduchu do hlavy motoru, tam byly opravdu malé otvory, takže lidská diagnostika říká, že ten motor není zvyklej na kyslík a může jezdit jen asi v okolí Ustí nad Labem či Mostu před rozebráním vše ucpané karbonem vážně natolik že netuším kde do té doby ten motor bral vzduch aby běžel. Respektuji vaše názory a třeba někdy jednou uvěří někdo anomálii která se stane. Viz vačka tedy vačková hřídel Srovnáno podle nové vačkové hřídele nová a stará. Tím neříkám že nemáte v něčem všichni pravdu ale o tom to asi i ta debata je. Dík

17.08.2023 19:09 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3366560
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2405

U??vate? Poslat soukromou zprávu

autodiag napsal(a):
asi nejsem odbornik,za me je vacka potocena nebo ne,nic mezitim a to znamena ze pro kazdy valec ,pojem otocena vacka na valci neznam,resp ano ale to uz je ta zminema vacka na nekolik casti,to pak dava smysl

kdyz s diagnostikou umis rekne ti spoustu veci

je pekne ze te neco zajima ale uvedom si ze diskuzni skupina ani facebook ci podobne nenahradi fyzickou kontrolu
nikdo nevidi jak jsi vymenil jednotlive dily ktere popisujes,nikdo nevi jestli je spravne rozvod ,nikdo nevidi spravnost zapojeni kabelaze,nejsou zname zadne dynamicke merene hodnoty,nejsou zname zadne relevantni mereni a to az ze seriove ci paraelni diagnostiky tak tu muzem pokracovat do pristi petiletky...

jak jsem psal tve penize,tve auto

Tys ještě neviděl moc THP /VTi, viď ?
Tam jsou lisované vačky na trubce a stane se, že praskne a pomalinku se pootáčí. Jedna vačka. No a když se trefí zrovna na sací straně na ventil, kterej se otevírá při volnoběhu a nízkých otáčkách, tak rozebírᚠa hledᚠa nenacházíš, proč ten motor běží v nízkých na tři, ale od cca 1800 běží na všechny, proč jeden válec nemá kompresi, a proč, když odpojíš třeba snímač polohy vačky, tak se srovná a běží i na ten volnoběh, jak má...
Ne, to byla sranda, tady se bavíme o 1,6HDi... Tam je vačka dělaná jinak...

17.08.2023 20:15 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3366568
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):

Tys ještě neviděl moc THP /VTi, viď ?
Tam jsou lisované vačky na trubce a stane se, že praskne a pomalinku se pootáčí. Jedna vačka. No a když se trefí zrovna na sací straně na ventil, kterej se otevírá při volnoběhu a nízkých otáčkách, tak rozebírᚠa hledᚠa nenacházíš, proč ten motor běží v nízkých na tři, ale od cca 1800 běží na všechny, proč jeden válec nemá kompresi, a proč, když odpojíš třeba snímač polohy vačky, tak se srovná a běží i na ten volnoběh, jak má...
Ne, to byla sranda, tady se bavíme o 1,6HDi... Tam je vačka dělaná jinak...


jasne ze videl,tak to poznas snad i okem ,ale musis si vzpomenout
jak pises 1.6Hdi je fakt kus poctiveho zeleza ...

17.08.2023 20:50 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3366569
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2405

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No, když se cvakne o zoubek (ta trubka je vroubkovaná), tak vidíš prd. Musíš fáááákt hodně prohlížet... A věř, že je ten zoubek v režimu minimálního zdvihu znát...

18.08.2023 08:20 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3366579
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
u VTi a THP ze znat i smer vetru ..

18.08.2023 20:40 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3366615
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Venouch napsal(a):
Nemyslím. Rozvody tak značky byly tak jak mají být jak na kolech tak na řetězu. Dnes jsem to natočil a opět jako že to jde na tři. Co je zajimavé, ucpal jsem tomu vzduch je jedno jestli před turbem nebo za turbem a motor běží normálně na volnoběh po nějakou dobu. Ano hadice se smrští podtlakem ale než tomu dojde vzduch jako úplně běží normál, no neověřím že by šel do otáček nejsem z dvojčat abych byl všude. Je pravda že nejvíce času jsem trávil čištěním zanesených kanálů vzduchu v hlavě a toho rozdělovacího krytu co jde do vstupů vzduchu do hlavy motoru, tam byly opravdu malé otvory, takže lidská diagnostika říká, že ten motor není zvyklej na kyslík a může jezdit jen asi v okolí Ustí nad Labem či Mostu před rozebráním vše ucpané karbonem vážně natolik že netuším kde do té doby ten motor bral vzduch aby běžel. Respektuji vaše názory a třeba někdy jednou uvěří někdo anomálii která se stane. Viz vačka tedy vačková hřídel Srovnáno podle nové vačkové hřídele nová a stará. Tím neříkám že nemáte v něčem všichni pravdu ale o tom to asi i ta debata je. Dík


Vyhoď si vstřik a podívej se který ventil ti otevírá když jde píst dolů - už jsem byl ve více ,,servisech” kde si postavili 1.6 motor o půl kola na řetízku ( ale když seš si jistý tak ti to nebudu rozmlouvat) 🤗 - donce v jednom servisu to postavili tak že na start sprej běžel na opačnou stranu ( a také si stáli za tím že to mají dobře postavené

18.08.2023 23:10 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3366619
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2405

U??vate? Poslat soukromou zprávu
To by mě docela zajímalo, jak donutili čryřtakt běžet obráceně...

19.08.2023 15:23 - Re: Po opravě nestartuje / C5 II 1.6HDi 3366630
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
To by mě docela zajímalo, jak donutili čryřtakt běžet obráceně...


Také jsem tonechápal - na start sprej ( postavili to tak že nasával výfukem ) - kdybych to neviděl také bych nevěřil

|< < 1 2 3


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator