Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / škrtící klapka přívodu vzduchu - čištění, nastavení
|< < 1 2 3 > >|
13.04.2017 19:45 - Re: škrtící klapka přívodu vzduchu - čištění, nastavení 3059213
citrus
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 612

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
autodiag, tak som si to precital a maš pravdu

13.04.2017 19:54 - Re: škrtící klapka přívodu vzduchu - čištění, nastavení 3059215
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
no tak se zase prosim vratte k tematu, abych mel pokud mozno klidny vecer a nemusel ho travit mazanim a presouvanim, diky

13.04.2017 21:04 - Re: škrtící klapka přívodu vzduchu - čištění, nastavení 3059268
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já se nenápadně zapojím : číštění ? proč né = je to na chvíli = oddálení výměny (a už se jedná o cokoli) Jumep píše že regulátor a má jistotu? tím nechci říct že nemá pravdu a když už tam dal někdo můj odkaz jako na servis tak já zase klidně mohu přidat další možnost tohoto problému může být snímač na klice a u X7 i BSM s ním spojená , chvilková ztráta napájení ecu a signálu z kliky.

13.04.2017 21:42 - Re: škrtící klapka přívodu vzduchu - čištění, nastavení 3059278
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Já se nenápadně zapojím : číštění ? proč né = je to na chvíli = oddálení výměny

protoze je to jak pises jen na chvilku pokud vubec..u techto motoru odchazi mechanicky opotrebenim tam nepomuze zadne cisteni

13.04.2017 23:59 - Re: škrtící klapka přívodu vzduchu - čištění, nastavení 3059299
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Ja to pochopil tak, ze vycisteni - zmena/zlepseni - novy dil na jistotu..

14.04.2017 00:14 - Re: škrtící klapka přívodu vzduchu - čištění, nastavení 3059300
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak to vemte z druhé strany : auto je dnes dělané tak aby přežilo záruku - pokud přežije víc tak se jim to ,,nepovedlo" (samozřejmě né celé ale dost dílů). Dříve byli hrdí že se jim povedlo vyrobit cokoli a fungovalo to i několik desítek let a dnes jsou nasraní že to drží a nemají odbit na díly

14.04.2017 09:48 - Re: škrtící klapka přívodu vzduchu - čištění, nastavení 3059318
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
To mluvíš ale o něčem jinym.. Já jsem psal, že podle mě se nechce lidem kupovat novej egr, když to jim třeba nemusí být. Zkusej ten svůj vyčistit a když to pomůže (by dočasně), tak můžou koupit novej na jistotu. Je přece klasika, že "mechanik" řekne tohle vyměň to je ono, vymění se to a ono to zlobí furt..

14.04.2017 14:06 - Re: škrtící klapka přívodu vzduchu - čištění, nastavení 3059360
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
DeFuckTo napsal(a):
To mluvíš ale o něčem jinym.. Já jsem psal, že podle mě se nechce lidem kupovat novej egr, když to jim třeba nemusí být. Zkusej ten svůj vyčistit a když to pomůže (by dočasně), tak můžou koupit novej na jistotu. Je přece klasika, že "mechanik" řekne tohle vyměň to je ono, vymění se to a ono to zlobí furt..


Jenomže ten EGR dovede v diag hlásit pouze elektronickou část a to jsou z 90% vydřené cesty snímající polohu a z 10% zablokování (a to si většinou bere ecu z hodnot a né z toho že by na něj viděla)- to zablokování by čištěním pomoci mohlo ale i to bývá krátkodobé = zablokování je právě proto že je osa vydřená také a kříží se to a hlavně stejně nebude fungovat jak by měl jen se možná na chvilku vejde do tolerance.To jsou věci které se prostě musí vyměnit a nevyplatí se starší(pokud nevíš že zrovna na třeba bouračce byl nedavno měněnej)

14.04.2017 15:34 - Re: škrtící klapka přívodu vzduchu - čištění, nastavení 3059381
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ona vůbec diagnostika není všemocná, o vydřených drahách jsem četl už před 4 roky, spíš k tomu patří zkušenosti, um, fortel a trochu věštění mechanika.
Jardo, vzpomeň si na můj EGR, diagnostika ukázala závadu přímo na něj, dál se nepátralo, koupil jsem novej, namontoval jsi ho a situace stejná, říkal jsi, že ho vyreklamuješ, dal se starej s tím, že na dojetí ho zaslepíš, jenže okamžitá barevná hudba, všechny hlášky co existují a motor nešel nastartovat vůbec, záslepka se vyndala a vše fungovalo bez závad jak má, dal se novej a také na něj jezdim dodnes, dokonce i ten starej jezdí stále, pouze jsem vyhodil peníze za novej.
Nic ti nevyčítám, ale než kupovat hned novej za nemalej peníz, asi by chtělo se tomu víc věnovat, zkontrolovat závadu z více stran, ne jenom co napíše diagnostika musí bít vždy pravdou, proto jsem psal o zkušenostech a i trochu toho odsuzovaného věštění, není to vždy tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá a se závěrem počkat až po vyčerpání více možností a kontrol.

14.04.2017 16:05 - Re: škrtící klapka přívodu vzduchu - čištění, nastavení 3059388
citrus
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 612

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Kolko vlastne ten EGR stoji?

14.04.2017 16:09 - Re: škrtící klapka přívodu vzduchu - čištění, nastavení 3059389
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
.link.
.link.
Já ho tenkrát kupoval za 4, ale byl v pořádku.

05.06.2017 13:00 - Re: škrtící klapka přívodu vzduchu - čištění, nastavení 3071924
tomio
Město: Zlín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 85
99 Poslat soukromou zprávu
Tak abych uzavřel tohle zcestné téma, které se možná mohlo jmenovat "zachrčení ventilů při akceleraci", tak sem popíšu jak jsem dopadl.

Co se diagnostiky chodu motoru týče, žádný problém nenalezen. Jen zvýšené korekce na prvním a čtvrtém válci. Tlaky na railu v normálu (samozřejmě čteno na volnoběh, kdy se žádný problém neobjevoval). Po výměně regulátoru problém zmizel a auto reaguje na plyn slušně již od 1.500 ot. Takže výměna regulátoru POMOHLA.

Zůstává již jen jeden problém a to zvýšené volnoběžné otáčky (stabilních 1000ot/min) po zahřátí motoru a s vypnutou klimou. Pokud mám zapnutou klimu, tak se otáčky drží hranicic 800 ot/min )) Ale to už bude nejspíš na jiné téma

05.06.2017 13:51 - Re: škrtící klapka přívodu vzduchu - čištění, nastavení 3071949
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
63zdenda napsal(a):
Ona vůbec diagnostika není všemocná, o vydřených drahách jsem četl už před 4 roky, spíš k tomu patří zkušenosti, um, fortel a trochu věštění mechanika.
Jardo, vzpomeň si na můj EGR, diagnostika ukázala závadu přímo na něj, dál se nepátralo, koupil jsem novej, namontoval jsi ho a situace stejná, říkal jsi, že ho vyreklamuješ, dal se starej s tím, že na dojetí ho zaslepíš, jenže okamžitá barevná hudba, všechny hlášky co existují a motor nešel nastartovat vůbec, záslepka se vyndala a vše fungovalo bez závad jak má, dal se novej a také na něj jezdim dodnes, dokonce i ten starej jezdí stále, pouze jsem vyhodil peníze za novej.
Nic ti nevyčítám, ale než kupovat hned novej za nemalej peníz, asi by chtělo se tomu víc věnovat, zkontrolovat závadu z více stran, ne jenom co napíše diagnostika musí bít vždy pravdou, proto jsem psal o zkušenostech a i trochu toho odsuzovaného věštění, není to vždy tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá a se závěrem počkat až po vyčerpání více možností a kontrol.


Problém u tebe je někde jinde - nejspíš v kabeláži - to že nechodil a ani novej se projevovalo stejně jako vydřené dráhy(nedovedlo přečíst polohu stejně jako u vydřené dráhy) - to že pomohlo zahejbání s kabelama a to že to funguje dodnes je ??? (nebo studeňák nekde v jednotce ) = na to ti zkušenost nepomůže . Nevím jaké peníze jsi vyhodil ? - jestli si dobře pamatuji tak se prodal = takže jen na nějaký čas uložené finance víš kolik dílů mi tu leží co si lidi objednali(vysloveně chtěli objednat dopředu k opravě) a protože jsem opravil bez potřeby těch dílů které chtěli a potom mi tu zůstaly? - EGR jsem neměl abych mohl tak jak to dělávám že vyzkouším na mém dobrém dílu a až potom buď chtějí starší díl a nebo potom objednám novej díl (ono když jseš v tom třeba za 60000,- v dílech které si zákazníci přáli objednat k opravě (a v rámci časovejch úspor = xx dílů příjde třeba za dva dny a na to zákazníci nemají čas poslední případ byl sahary = měl jsem na to 4.hodiny na sehnání,opravu - nakonec jsem opravil saharu která podle Patery byla KO a mohl jsem pánovi auto buď na tuším deset dnů než by sehnal , nebo o 18000,- dražší opravu z novích dílů a +- o dva dny delší časově(to jsem opravdu za 4.hodiny nedokázal).Myslím že si na můj styl a řešní oprav nemá kdo stěžovat.Nejsem takovej mistr abych dovedl odhalit jestli jsou prodřené cesty nebo údaj nepřenáší narušenej drát ve svazku a nejlépe ještě od PC = u tebe konkrétně rozchozenej starej EGR a novej v nabídce na prodej.Asi to začnu řešit jako v jiných servisech. (dnes jsem namontoval z.náboj který si někdo objednal asi před půl rokem = nebyl to = mohl jsem namontovat a neřešit,neměl bych v tom půl roku své peníze) , včera jsem na vlastní náklady vyměnil kat+ FAP jako by reklamaci = byla ve finále KO váha(přitom měla dobré hodnoty)= celej den hledání co tomu je+jiné věci které byly nahraně a to celé o víkendu , ve dvou a za krásných 1500,- za práci + musím samo ten FAP znovu vyčistit páč použitý nikomu nenamontuji.Dobré ne ?

05.06.2017 15:34 - Re: škrtící klapka přívodu vzduchu - čištění, nastavení 3071983
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Jenomže ten EGR dovede v diag hlásit pouze elektronickou část a to jsou z 90% vydřené cesty snímající polohu a z 10% zablokování


Má reakce byla k tomuto, proto jsem psal, že diagnostika není všemocná.
Jinak jsem vtom neměl žádné uložené peníze jak píšeš, potřeboval ho kamarád kamaráda, dal jsem ho zdarma.
No a problém nebyl v kabeláži, s ní jsme hýbaly dost při proměřování pinů, ale jak jsem psal, dal jsi záslepku, barevná hudba, nešlo vůbec nastartovat, po vytažení záslepky začal fungovat jak starý, tak i nový, asi potřeboval léčbu šokem.
A neber to zase jako útok proti tvé osobě, s tvou prací jsem byl vždy spokojen , byla to pouze moje zkušenost, že diagnostikou se ne vždy na všechno příde, je to spíš pro ostatní, než pro zkušené servismeny.

20.03.2018 19:43 - Re: škrtící klapka přívodu vzduchu - čištění, nastavení 3140894
cjeky
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Můžu se prosím zeptat jestli je nutné po odpojování škrtící klapky u V6 nějaké její nastavení,kalibrace klidové polohy nebo něco podobného? Po opětovné montáži sání se objevila závada na diagnostice týkající se klapky

Přílohy:
klapka.jpg ( 108246b ) -
chyby.jpg ( 77584b ) -

20.03.2018 19:48 - Re: škrtící klapka přívodu vzduchu - čištění, nastavení 3140901
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
odpojenim, zapojenim a odsrobovanim zasrobovanim netreba nic robit
ak si mal baterku pripojenu / zapaty kluc ked to bolo odpojene, mohlo to vzniknut
rovnako ako ked si ju cistil pripadne, vtedy tu adaptiaciu by bolo vhodne

20.03.2018 20:27 - Re: škrtící klapka přívodu vzduchu - čištění, nastavení 3140931
cjeky
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
JJ baterka byla bohužel připojená, sice klíč vypnutý a ani jsem ji nečistil,ale ta baterka tam zůstala
Budu se muset tedy podívat kde tu adaptaci najdu. Díky

20.03.2018 20:30 - Re: škrtící klapka přívodu vzduchu - čištění, nastavení 3140933
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
len to zmaz, to neries, iba ak sa to vrati nahodou

20.03.2018 20:44 - Re: škrtící klapka přívodu vzduchu - čištění, nastavení 3140938
cjeky
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Píše to trvalá a když jsem to smazal tak se to tam objevilo znova, respektivě po mazání jednotka napsala že "zbývají závady" a tyhle dvě (cívka a klapka) tam jsou furt

20.03.2018 20:58 - Re: škrtící klapka přívodu vzduchu - čištění, nastavení 3140966
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
cjeky napsal(a):
Můžu se prosím zeptat jestli je nutné po odpojování škrtící klapky u V6 nějaké její nastavení,kalibrace klidové polohy nebo něco podobného?

ano ,je

|< < 1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator