Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Informační zprávy palubního počítače / Parking Assistant Faulty - chyba parkovacího asistenta
1 2 3 4 ... 7 > >|
23.03.2011 23:29 - Parking Assistant Faulty - chyba parkovacího asistenta 2380095
myneur
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 306
U??vate? Poslat soukromou zprávu
ahoj, co se mi vrátilo auto ze servisu, kde byl dole nárazník, začaly blbnout parkovací senzory. Občas to hází "parking assistant faulty". Chvíli to hází chybu, chvíli vůbec. Navíc se to chová tak, že chyba vyskočila, až při šlápnutí na plyn a akceleraci (nikoliv jen popojíždění), jakoby se to kinklalo, a chybu to hodilo, až když se to akcelerací pohne. Teď jsem zrovna ve stavu, kdy to hází chybu pořád - stačí zařadit zpátečku nebo se rozjet - ale třeba včera to celej den zase fungovalo.

a) může to být jenom špatně zapojeným konektorem?
b) jak to rozebrat, abych to zkontroloval - jak se vyndavají ty prostřední senzory?
c) napadá vás něco jiného?

23.03.2011 23:33 - Re: Parking Assistant Faulty - chyba parkovacího asistenta 2380096
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
C5 2, nebolo mokro ked to zacalo blbnut? klasicka chyba C5 2 senzorov o ktorej som uz x krat hovoril

chce to diagnostiku a pozret ktory senzor hadze chybu, tie konektory sa dost blbo obcas dotlacaju, takze to v servise mohli prehliadnut ...
zadne, treba dat ten plast vnutorny v narazniku dole a potom to vsetko uvidis v pohode

06.01.2012 14:47 - Re: Parking Assistant Faulty - chyba parkovacího asistenta 2437256
Kulda
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SX BreakPočet příspěvků: 209
99 Poslat soukromou zprávu
Zdarec borci, při odjezdu od pumpy PP hodil hlášku Parking Assist. Faulty. Jak to je ve spojleru zapnutý? Jemožné, že jsem mohl při vytahování vzduchové hadice z pod auta, pod před. kolama, nějaký konektor vytáhnout? Zítra se chcu pod to podívat, ale ptám se pro případ, jestli se to už někomu nestalo?

06.01.2012 14:49 - Re: Parking Assistant Faulty - chyba parkovacího asistenta 2437257
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
skor prsalo a bolo zle pocasie a niektory senzor to odniesol

06.01.2012 14:58 - Re: Parking Assistant Faulty - chyba parkovacího asistenta 2437269
Kulda
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SX BreakPočet příspěvků: 209
99 Poslat soukromou zprávu
Zdar Peo! No dnes bylo sucho. Po vyjetí z práce na pumpu dobrý a až po tom co jsem měl pos předkem nataženou tu hadici to palo tu chybu. Pokud to nebudou konektory, jak poznám který senzor a předek či zadek to je? POUZE DIAG? Jo a ještě jedno, pokud to bude senzor, dá se splašit někde jinde než u Citrónů? Teda pokud to je levnější jinde.

06.01.2012 19:32 - Re: Parking Assistant Faulty - chyba parkovacího asistenta 2437323
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Konektory jsou hustokrutě pevně zacvaknutý, povolit ho při vyndavání hadice asi těžko.
Čidlo prostě vyhnije, jumep na sraze v piešanech moje mrtvé čidlo rozňoupal a bylo vidět, jak vyhnilo.

06.01.2012 22:31 - Re: Parking Assistant Faulty - chyba parkovacího asistenta 2437419
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Kulda napsal(a):
Zdar Peo! No dnes bylo sucho. Po vyjetí z práce na pumpu dobrý a až po tom co jsem měl pos předkem nataženou tu hadici to palo tu chybu. Pokud to nebudou konektory, jak poznám který senzor a předek či zadek to je? POUZE DIAG? Jo a ještě jedno, pokud to bude senzor, dá se splašit někde jinde než u Citrónů? Teda pokud to je levnější jinde.

Pokud je čidlo funkční,tak je z něj slyšet takový tichoučký pravidelný cvakání a když na něj položíš zlehka prst,tak to cvakání je i slabě cítit... Samozřejmě musíš mít aktivovaný PDC,tzn zařazenou zpátečku,nebo zmáčknutej čudlík a samozřejmě zapnutej klíček,nebo nastartovanej motor .

06.01.2012 23:55 - Re: Parking Assistant Faulty - chyba parkovacího asistenta 2437435
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ak aj cidlo pulzuje, neznamena ze funguje spravne
a bez diag je to skusanie dost zbytocne
tieto bosch cidla si myslim ze len v citroene alebo mozno nejaka specializovana bosch predajna by vedela zohnat; vies co sme sa bavili s mikrom o zamazani cidiel, na toto to je potrebne pri facelifte

07.01.2012 14:46 - Re: Parking Assistant Faulty - chyba parkovacího asistenta 2437530
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
.link.
Není tam obrázek a ta cena je taky hodně hodně divná,nejspíš to bude senzor pro nějaký univerzální systém,ale za dotaz to stojí
to Jumep:když cvaká,neznamená,že je 100pro dobré,to je pravda,ale kouknout na to může a když najde nějaké mrtvé,může začít jeho výměnou. To jsou věci,které zvládne doma bez diag...

19.03.2012 17:25 - Re: Parking Assistant Faulty - chyba parkovacího asistenta 2459898
brutar
Město: Český Dub, Auto: Citroën C5 II 1.8i 16v X BreakPočet příspěvků: 56
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím,
prosím vás o radu. Mám C5 II break. Dnes ráno mi přestal fungovat parkovací asisten hlásí to chybu "Parking assistance system faulty". Ještě v sobotu asistent fungoval naprosto bez problémů. Teď o víkendu bylo tenplo a žádná vlkost. Jediný, co jsem dělal v neděli, tak jsem opravoval otevírání skla u zadních dvěří a pak jsem ještě kontroloval usazení nárazníku, protože nárazník úplně nelícuje se světlama, takže jsem s ním trochu hýbal, jesti se to tak dá říct, ale velmi nepatrně.
Při zařazení zpátečky nic nepípne ani se nezobrazí obrázek auta. Zpátečkový světla se rozsvítí normálně. Nereaguje ani přední část auta, kde mám senzory taky.
Myslíte, že by to mohl být kontakt na nějakém čidle v předním nárazníku, jak jsem s tím trochu hýbal? Nebo přes noc odešlo nějaké čidlo?

Díky moc za help.
Brutar

19.03.2012 19:51 - Re: Parking Assistant Faulty - chyba parkovacího asistenta 2459942
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
brutar napsal(a):
Zdravím,
prosím vás o radu. Mám C5 II break. Dnes ráno mi přestal fungovat parkovací asisten hlásí to chybu "Parking assistance system faulty". Ještě v sobotu asistent fungoval naprosto bez problémů. Teď o víkendu bylo tenplo a žádná vlkost. Jediný, co jsem dělal v neděli, tak jsem opravoval otevírání skla u zadních dvěří a pak jsem ještě kontroloval usazení nárazníku, protože nárazník úplně nelícuje se světlama, takže jsem s ním trochu hýbal, jesti se to tak dá říct, ale velmi nepatrně.
Při zařazení zpátečky nic nepípne ani se nezobrazí obrázek auta. Zpátečkový světla se rozsvítí normálně. Nereaguje ani přední část auta, kde mám senzory taky.
Myslíte, že by to mohl být kontakt na nějakém čidle v předním nárazníku, jak jsem s tím trochu hýbal? Nebo přes noc odešlo nějaké čidlo?


Díky moc za help.
Brutar


Může a odejde kdykoli bez upozornění - dojeď na diag a ta ti to ukáže - nikdo ti to po netu nedokáže zjistit.(jedno čidlo ti vyřadí celej systém tj. jek předek tak zadek) a jestli se to mohlo stát dopasováváním př. nárazníku - mohlo a zas platí dojeď na diag a ta ti odpoví.

19.03.2012 22:00 - Re: Parking Assistant Faulty - chyba parkovacího asistenta 2459984
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jedno lowcost reseni tu je
kdyz se nakonfiguruje park system jen jako zadni,jednotka prestane s prednima komunikovat
bud muzes v nouzi pouzit predni cidla do zadu pri poruse zadniho nebo pri poruse predniho predek proste zakazat a spokojit se se zadnim

19.03.2012 22:18 - Re: Parking Assistant Faulty - chyba parkovacího asistenta 2459996
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
jedno lowcost reseni tu je
kdyz se nakonfiguruje park system jen jako zadni,jednotka prestane s prednima komunikovat
bud muzes v nouzi pouzit predni cidla do zadu pri poruse zadniho nebo pri poruse predniho predek proste zakazat a spokojit se se zadnim


A zase platí diagnostika - on chtěl od PC (takle jsem to vyřešil na své - 2.čidla KO tak mám holt jen zadní park.)

19.03.2012 22:23 - Re: Parking Assistant Faulty - chyba parkovacího asistenta 2459998
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
..a jako bonus mas jeste 2 nahradni

19.03.2012 23:03 - Re: Parking Assistant Faulty - chyba parkovacího asistenta 2460005
brutar
Město: Český Dub, Auto: Citroën C5 II 1.8i 16v X BreakPočet příspěvků: 56
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak jsem dneska objednal Lexii a uvidíme, až to na auto napíchu, co to bude hlásit. Předpokládám, že ten předek se dá přes Lexii vypnout.
Jinak jaká je životnost toho čidla?

19.03.2012 23:14 - Re: Parking Assistant Faulty - chyba parkovacího asistenta 2460007
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
brutar napsal(a):
Tak jsem dneska objednal Lexii a uvidíme, až to na auto napíchu, co to bude hlásit. Předpokládám, že ten předek se dá přes Lexii vypnout.
Jinak jaká je životnost toho čidla?


Jestli to dobře chápu tak jsi vyhodil 3000,- misto toho abys je dal do čidel.Životnost čidla je různá.Vypnout se dá na dvou místech a asi to po tobě bude chtít ještě kod pro vstup do konfigurace.

19.03.2012 23:26 - Re: Parking Assistant Faulty - chyba parkovacího asistenta 2460012
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
brutar napsal(a):
... a uvidíme, až to na auto napíchu, co to bude hlásit. ...

Co to bude hlásit se uvidí, ale co by to mělo hlásit je jasný. "Nehrabej do ničeho, čemu nerozumíš".
Je tady skoro v každým vlákně napsáno, aby diagnostiku používal člověk, který ví, co mu ta diagnostika říká a co z toho taky vyplývá. Neumí s tím pořádně pracovat ani v autorizovaných servisech, tak nečekej, že si s tím budeš auto opravovat sám. Když to budeš používat jako pomůcku k přečtení kódu závady, tak asi nic nepokazíš, ale než se na základě hlášení Lexie pustíš do nějaký opravy, raději to zkonzultuj s někým, kdo o tom ví z vlastních zkušeností víc.

26.03.2012 00:43 - Re: Parking Assistant Faulty - chyba parkovacího asistenta 2462142
brutar
Město: Český Dub, Auto: Citroën C5 II 1.8i 16v X BreakPočet příspěvků: 56
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak fórum jsem si pročítal pozorně a větu "Nehrabej do ničeho, čemu nerozumíš" jsem také několikrát četl, ale zase na druhou stranu, kdybych se touhle větou řídil, tak dnes neumím to co umím! Když už se vrtám do něčeho čemu úplně nerozumím, tak maximálně opatrně. Diagnostiku jsem si nekupoval proto, abych s tím ladil motor atd., ale abych podle chyby mohl určit přesnou závadu a pokud je to v mých silách, tak si jí oprvit sám a nejezdit kvůli každý blbosti na diagnostiku do servisu, kde za to zaplatím docela dost peněz a nemluvě o tom, že nejbližší servis mám 30km.
Tak teď zpátky k problému. Tak po dvou dne asisten znovu naskočil a fungoval bez problémů. Po dalším dnu zase umřel a nefungoval. Osobně to vidím někde na nějaký špatný kontakt u čidla a nebo špatný kabel? Případně máte nějaké jiné typy čím by to mohlo být?

26.03.2012 03:15 - Re: Parking Assistant Faulty - chyba parkovacího asistenta 2462150
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
brutar napsal(a):
Tak fórum jsem si pročítal pozorně a větu "Nehrabej do ničeho, čemu nerozumíš" jsem také několikrát četl, ale zase na druhou stranu, kdybych se touhle větou řídil, tak dnes neumím to co umím! Když už se vrtám do něčeho čemu úplně nerozumím, tak maximálně opatrně. Diagnostiku jsem si nekupoval proto, abych s tím ladil motor atd., ale abych podle chyby mohl určit přesnou závadu a pokud je to v mých silách, tak si jí oprvit sám a nejezdit kvůli každý blbosti na diagnostiku do servisu, kde za to zaplatím docela dost peněz a nemluvě o tom, že nejbližší servis mám 30km.
Tak teď zpátky k problému. Tak po dvou dne asisten znovu naskočil a fungoval bez problémů. Po dalším dnu zase umřel a nefungoval. Osobně to vidím někde na nějaký špatný kontakt u čidla a nebo špatný kabel? Případně máte nějaké jiné typy čím by to mohlo být?


No diagnostika ti přesně ukáže kde je chyba(proto jsi si ji koupil)-v tomto případě ti je opravdu schopna ukázat kde je chyba(alespoň tak na 70-80%)- v tomhle případě ti řekne že je to čidlo a i které.Ale jinak ti málo kdy diagnostika řekne konkrétní součástku,která ja špatná-pokud by to tak bylo tak můžeš dokončit 5. třídu a nemusíš se ani vyučit,ani chodit na školení-nehledě na to že se musíš vyznat ve schématech(přístup k nim je placený(roční připojení stojí necelích 3000 euro) a k tomu mít alespoň nějaké znalosti jak aco funguje. Hodně štěstí.

26.03.2012 12:44 - Re: Parking Assistant Faulty - chyba parkovacího asistenta 2462216
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
a ze to zacalo znova fungovat je tiez normalne, proste tie cidla su navlhnute a ked to trochu vyschne tak to ide ... ono prestane ist casom uplne

1 2 3 4 ... 7 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator