Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II
|< < 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 20 > >|
03.08.2011 15:48 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2404454
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Pokud se nevrací ručka a při normálním brždění se to vrací, tak bude zadřená jen hřídelka ruční brzdy na třmenu. Potřebuje rozebrat, rozhýbat, vyčistit a namazat, prachovku bohužel asi neseženeš, protože se samostatně nedodává.
.link.

03.08.2011 19:03 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2404461
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Předevčírem jsem podle toho návodu taky rozhejbával ručku na pravém kole. Jen se mi nepodařilo dostupnýma prostředkama (torx pochybného původu a složení) povolit šroubek držící páku. Jen jsem to ostříkal nějakejma olejíčkama a rozhejbal, až se sama páka vracela ze zabržděné polohy. Zatím se vrací dobře.

05.08.2011 16:34 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2404746
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
Tony_Z napsal(a):
tezkac: Ahoj, ono rozhýbání brzdiče může pomoct jen na chvilku, když už je to hodně špatné. Pravděpodobně se ti přidřel znovu a bude třeba rozebrat a pořádně vyčistit zevnitř. K tomu je dobré si koupit nové těsnění, které se rovnou vymění při čištění. Měl jsem stejný problém ( 2x jsem čistil zvenku a po chvilce se to zase zadřelo, když jsem vyčistil zevnitř, tak zatím ok )

Jinak koukám, že jsi z Kladna, tak pokud chceš, můžeš mě kontaktovat na libovolný kontakt v profilu a můžem se kouknout, jestli je to stejný problém, co jsem měl já.


nemas pravdu, ocistil a spravil som to zvonku a zatial rok a pol ok, ide o to cim to spravis a ako to spravis

troska som upgradol postup, na cistenie pouzivam cistic na brzdy v sprayi, ide to tym pekne docista a potom teflonovy olej na premazavanie
grafitova vazelina nici tu prachovku ked bola ok, takze odporucam hladat ine stale mazivo

08.08.2011 09:29 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2405203
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Jumep: Tak v mém případě by na to (asi) žádné volejíčky nepomohli. Nebylo to jen zanesené, ale i orezlé. Jak váleček, tak tělo třmenu - musel jsem to ušmirglovat. Zvenku to neudělᚠ- nebo jinak, já toto konkrétně zvenku prostě neumím A jsem mazal jak jsem mazal, po měsíci to drhlo znovu - šmirgl to zatím spravil.

26.09.2011 21:07 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2415834
tezkac
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 189
99 Poslat soukromou zprávu
tak jsem byl dnes v servisu a mimo jiné jsem enchal rozhejbat ruční brzdu (už se zase nevracela), výsledek je, že excentr je v háji a tak mi bylo doporučeno vyměnit celé brzdiče, máte tušení zda neexistuje nějaká opravná sada? celý brzdič mám za 3000,- Kč kus
zadní brzdiče jsme měnil před cca 2 roky...

26.09.2011 21:15 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2415839
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tu tazko radit ... ako prisli na to ze ten excenter je v haji?

26.09.2011 21:17 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2415841
tezkac
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 189
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
tu tazko radit ... ako prisli na to ze ten excenter je v haji?


přesně nevím, ale čistili to, takže to snad měli rozhozený

27.09.2011 09:09 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2415887
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Tezkac: Rozebrat a vyčistit pořádně zevnitř. +nová těsnění. Asi to budeš mít orezlé stejně jako jsem měl já. Pochybuji, že ti to v servisu rozebrali do šroubku. Když tu rez neodstraníš mechanicky, tak ti chemie nepomůže nebo jen na krátkou dobu.

27.09.2011 11:14 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2415913
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
Tony_Z napsal(a):
Tezkac: Rozebrat a vyčistit pořádně zevnitř. +nová těsnění. Asi to budeš mít orezlé stejně jako jsem měl já. Pochybuji, že ti to v servisu rozebrali do šroubku. Když tu rez neodstraníš mechanicky, tak ti chemie nepomůže nebo jen na krátkou dobu.


nesuhlasim, uz rok a pol mi to chodi uplne v pohode
DOLEZITE je pouzivat tu rucnu pravidelne, nielen obcasne, potom to vydrzi fungovat

27.09.2011 19:45 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2415963
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
nesuhlasim, uz rok a pol mi to chodi uplne v pohode
DOLEZITE je pouzivat tu rucnu pravidelne, nielen obcasne, potom to vydrzi fungovat


přesně tak, používat ji, prohlídnu to min 2x ročně při výměně gum, případně namazat místo jak čumí lanko ven z bowdenu - protože suchým lankem navzlína voda dovnitř, opravit poškozený bowden, vyčistit a nevím co ještě, jinak za páku ručky nikdy netahám, pouze ji nadzvednu za současného sešlápnutí brzdového pedálu - takto se max možno šetří bowden

28.09.2011 10:36 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2416024
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Najk: Tezkac ale řeší to, že se mu nevrací třmen. A né zatuhlý lanko v bowdenu.

28.09.2011 17:53 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2416088
tezkac
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 189
99 Poslat soukromou zprávu
Tony_Z napsal(a):
Najk: Tezkac ale řeší to, že se mu nevrací třmen. A né zatuhlý lanko v bowdenu.


přesně tak, výměnu trubek a bowdenů mám už za sebou

08.12.2011 20:40 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2431608
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
bobe napsal(a):
Tak zrovna minulý týden se mi stalo že po vyndání brzdových destiček z pravého brzdiče mi řekl automechanik, brzdič je v háji a musí se vyměnit.
A měl pravdu a já zjistil proč se to musí vyměnit.
Každý automechanik používá přípravek na zatlačení pístku dovnitř aby se tam vešli nové destičky a to je sakra velká chyba. Na levé straně to problém není protože se pístek zatlačuje otáčením ve směru hodinových ručiček ovšem na pravé straně se pístek zatlačuje otáčením proti směru hodinových ručiček. Ovšem servisáci to nevědí a tím přípravkem zničí šnek samoštelu. Pak je verdikt – brzdič je špatný a musí se vyměnit. Takže, nenechat se oklamat, upozornit servis že je to jinak než u aut německé výroby anebo si to udělat sám.
Další zjištění pro případnou opravu doma na dvorku – pro opravu už zničeného brzdiče si můžete koupit brzdič na vrakárně z jakékoliv C5. Brzdič sice pasovat nebude ale vnitřek ano a to kompletně. Jen se nesmí zaměňovat vnitřek pravého a levého brzdiče. Snad jsem pomohl někomu aby nemusel vyhazovat zbytečně peníze do kapsy někomu kdo udělal chybu a svede to na zničené zařízení.

Tak tak. Taky mi všichni tvrdili.že mám třmen ko,když jsem jim popsal,co mi to dělá. Tak jsem si řekl,že teda už nemám,co zkazit,objednal jsem opravnou sadu třmenu,o které mi tvrdili,že je na prd,milý třmen jsem rozebral,vyčistil,namazal ovládání ručky speciální vazelínou na brzdy,kterou fasujeme v práci a která mimo jiné nežere gumu,složil a ejhle-škarohlídi neměli pravdu a milá ručka už přes rok chodí,jako nová. Při tom,než jsem to udělal,tak jsem jí musel co 14 dní přemlouvat konkorem,aby mě nechala aspoň vycouvat z garáže...

10.12.2011 15:07 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2431841
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Tak tak. Taky mi všichni tvrdili.že mám třmen ko,když jsem jim popsal,co mi to dělá. Tak jsem si řekl,že teda už nemám,co zkazit,objednal jsem opravnou sadu třmenu,o které mi tvrdili,že je na prd,milý třmen jsem rozebral,vyčistil,namazal ovládání ručky speciální vazelínou na brzdy,kterou fasujeme v práci a která mimo jiné nežere gumu,složil a ejhle-škarohlídi neměli pravdu a milá ručka už přes rok chodí,jako nová. Při tom,než jsem to udělal,tak jsem jí musel co 14 dní přemlouvat konkorem,aby mě nechala aspoň vycouvat z garáže...

o jakou sadu se jedna?

10.12.2011 15:26 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2431848
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
ideálně poslat i objednací číslo....

10.12.2011 18:54 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2431883
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
alx napsal(a):
o jakou sadu se jedna?


Opravná sada jsou jen gumičky a ještě né zrovna ta na ruční brzdu(alespoň co vím)

10.12.2011 19:21 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2431897
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tohle je ta sada. Na tom obrázku není všechno,co v ní je a je tam i těsnění na tu ručku. Aspoň teda doufám,že ta,co jsem tam dal,tam patří Ale asi jo,když to funguje.
.link.

10.12.2011 19:30 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2431902
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Tohle je ta sada. Na tom obrázku není všechno,co v ní je a je tam i těsnění na tu ručku. Aspoň teda doufám,že ta,co jsem tam dal,tam patří Ale asi jo,když to funguje.
.link.


Ta venkovní pod páčkou ručky tam není.-alespoň ji tam já nevidím.

10.12.2011 19:37 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2431903
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jo,mᚠpravdu,ta krycí tam chybí,ale to je asi jediná. Měl jsem jí ok,tak jsem jí tam vrátil.

10.12.2011 20:27 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 2431917
koblih9
Město: Prachatice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 14
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny,chtěl jsem poděkovat všem za tuto diskuzi,perfektně mě navedla když mě potkal problém s přiržďováním ruční brzdy.V servisu se mnou byli hotoví za půl minuty,řekli" nezatahuj ručku" a vyšoupli mě ze dveří.Tak jsem před barákem šel na všechny čtyři a za hodinu bylo po problému.Pouze lehce přirezlá osička na pravém brzdiči.Udělal jsem obě strany a chodí to už přez dva měsíce.
inacik00 tady před časem řešil šroub s pětihrannou hlavou na předním brzdiči.Mohu poskytnout zájemcům ořech na velkou golu s tímto pětihranem.

|< < 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 20 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator