Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / spotřeba oleje
|< < 1 ... 6 7 8 9
29.12.2017 14:37 - Re: spotřeba oleje 3121441
Bobr53
Město: Bystřice pod Hostýnem, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW)Počet příspěvků: 140

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Tak abych zase nepsal o něčem jiném - o jaký motor se jedná? - jestli o V6 tak výrobce po určitách Km doporučuje 10W40 zusil bych ten a nebo co píše martin = hustší olej mlo by se to zmírnit jestli o 125Kw tak bych asi řešil buď GO nebo sehnat jiný a dobrý = bude asi dost drahý ale dají se sehnat dobré-tyto motory se dají špatně uhonit,ale zlikvidovat ho dovede špatný vstřik-y (propálený píst atd..) to se nevyplatí repasovat motor a ohledně výkonu? tyto motory jsou tak předymenzovan že pokles výkonu pozná jen ten kdo ví jak jede dobrej.Mám tři (130,230 a 400000Km) na žádnám nedolívám olej od výměny do výměny.

Ano jedná se o třílitr V6 24V jak jsem psal 27.12. výše, a protože má 3 roky novou instalaci plynu tak ho chci dát klukovi na rajtování, když už se mi tento motor podařilo rozchodit. Zkusím tedy ten hustší olej.
Moje biturbo co mám v záhlaví je bez jakýchkoliv problémů, tak si "hraju" s tímto třílitrem.

29.12.2017 21:22 - Re: spotřeba oleje 3121498
Bobr53
Město: Bystřice pod Hostýnem, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW)Počet příspěvků: 140

U??vate? Poslat soukromou zprávu
gtv8 napsal(a):
To ti musi hulit modre, co ? Zmer za studena komprese. Myslim, si, že delat generalku tohohle kusu nebude mit smysl, zkus jeste prepojit odvetrani z kliky, do nejaky flasky, at vis kolik ti vyhaze, preba jsou priucpany odtoky z hlavy..... Mam ten samej motor a za tepla to honim do omezovace, ale olej me to nezere skoro zadnej, leju 10w60.

Za jízdy kouření nepoznám, ale když to osolím na místě do otáček, tak se vyvalí dým bílý-šedý, to jo.
Po odpojení odvětrávacích hadic z ventildeklů nejde vůbec nic, ani z nich nevyfukuje vzduch, komprese bude dobrá.
Předchozímu majiteli nefungoval větrák na sahaře, možná motor přehřál a to by na ty gufírka ventilů taky nebylo dobré.

29.12.2017 21:42 - Re: spotřeba oleje 3121509
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
inak hlavy by mali ist dole aj v aute podla dokumentacie

29.12.2017 22:08 - Re: spotřeba oleje 3121510
Bobr53
Město: Bystřice pod Hostýnem, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW)Počet příspěvků: 140

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jejda Peter tyo jsi mě potěšil - dobrá zpráva, přece jenom vyndat motor je trochu problém...
I když já kdysi měnil motory mezi dvěma třílitry XM na ulici před domem, povedlo se tehdy, ale pokud sundám hlavy na C5 V6 na autě, tak to bude prima

V tom případě bych rád vyměnil i rozvody - zná někdo doporučený postup práce, přece jenom je tam těch hřídelí na správné sestavení více než u řadového motoru.

29.12.2017 22:12 - Re: spotřeba oleje 3121511
Luki_C5
Město: Holešov, Auto: C6 2.7 HDI ExclusivePočet příspěvků: 971

VIP Poslat soukromou zprávu
Ono by to jit melo ale doufej ze neutrhnes srouby na svodech ktere dos casto rupnou. Ale je pravda ze sundat hlavy je jednoduzsi nez tahat motor. 😉

29.12.2017 22:41 - Re: spotřeba oleje 3121515
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
inak hlavy by mali ist dole aj v aute podla dokumentacie

podle dokumentace jsou i na zborku/rozborku palubovky asi 3normo hodiny u X7
ono pokud budes delat krouzky tak stejne musis s motorem ven

29.12.2017 23:06 - Re: spotřeba oleje 3121521
Bobr53
Město: Bystřice pod Hostýnem, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW)Počet příspěvků: 140

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
...gufera na ventilech ti za "pár korun" vymění kde kdo i bez demontáže hlavy. Hlavně to chce změřit skutečnou spotřebu toho oleje a nepanikařit předčasně a pokud bude skutečně zvýšená,řešit to,než ti to vyrobí nějakej větší problém.


Tak tohle napsal Hanz 397 asi dvě stránky zpět (22.8.2012) o výměně gufírek na motoru 2.0i. Když to lze takto relativně snadno bez demontáže hlavy válců na motoru 2.0i, proč by to nemělo jít podobně i na motoru V6 3.0i 24V ?
Právě proto se snažím zjistit názory kolegů, kteří toto už někdy dělali, co je anebo není možné...
Vypadá to tak, že se podívám nejprve na přední řadu válců - po sundání ventildeklů uvidím, jestli to půjde bez sundání hlavy anebo nepůjde a hlava bude muset jít dolů.

29.12.2017 23:52 - Re: spotřeba oleje 3121523
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja ked som to naposledy robil tak tie zaistovacie podlozky dost drzali v pruzine, mal by som obavu o to ze zohnem ventil, nehovoriac o tom ze jeden zly pohyb a rozoberas to aj tak

tak ci tak ked uz rozhodis vrchy hlav tak to uz neni tolko naviac dat tu hlavu dole

30.12.2017 09:50 - Re: spotřeba oleje 3121541
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
no to je ale 2.0i ...ten 3.0i V6 je trochu jinej
ale zvolil jsi dobrej postup vyzkouset to nejdriv na prednim vecku...
ale pokud jsi to nikdy nedelal bude lepsi to vytahnout cele,ver mi ...jedna vec je vyndat a druha nasadit
jak pise Petr ,staci trocha nepozornosti a sundavas to stejne
navic muze byt i vadne tesneni a stejne to sundas...a budes to delat znovu
pokud ten motor takhle konzumuje olej budou kruhy zasrane a zaslouzili by vycistit...resp vymenit
samo zalezi na tom jak se citis a jake mas vybaveni a zazemi,urcite se lepe dela motor na stojanu nez v aute

30.12.2017 15:15 - Re: spotřeba oleje 3121594
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
no to je ale 2.0i ...ten 3.0i V6 je trochu jinej
ale zvolil jsi dobrej postup vyzkouset to nejdriv na prednim vecku...
ale pokud jsi to nikdy nedelal bude lepsi to vytahnout cele,ver mi ...jedna vec je vyndat a druha nasadit
jak pise Petr ,staci trocha nepozornosti a sundavas to stejne
navic muze byt i vadne tesneni a stejne to sundas...a budes to delat znovu
pokud ten motor takhle konzumuje olej budou kruhy zasrane a zaslouzili by vycistit...resp vymenit
samo zalezi na tom jak se citis a jake mas vybaveni a zazemi,urcite se lepe dela motor na stojanu nez v aute


Celej ten agregát jsem vyhazoval z auta (co jsme jednou kupovali) s mladým - auto bylo ve stodole,měli jsme jen dětskej hever z Lídlu a vercajk trvalo nám to tři hodiny.Mimo jiné - ty ventily jsou zaklepané v určité poloze - já osobně když už bych to dělal tak hlavu dolů a udělal to komplet se zabroušením ventilů + kontrolu kroužků (stačí zalejt písty ve válcích třeba naftou,benzínem a sledovat za jak dlouho proteče) to jen aby neudělal hlavy a na druhej pokus neřešil kroužky nebo písty a válce popř. motor celej jinej.(nebo bych začal změřením tlaků ve válcích)

31.12.2017 22:42 - Re: spotřeba oleje 3121759
Bobr53
Město: Bystřice pod Hostýnem, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW)Počet příspěvků: 140

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Celej ten agregát jsem vyhazoval z auta (co jsme jednou kupovali) s mladým - auto bylo ve stodole,měli jsme jen dětskej hever z Lídlu a vercajk trvalo nám to tři hodiny.Mimo jiné - ty ventily jsou zaklepané v určité poloze - já osobně když už bych to dělal tak hlavu dolů a udělal to komplet se zabroušením ventilů + kontrolu kroužků (stačí zalejt písty ve válcích třeba naftou,benzínem a sledovat za jak dlouho proteče) to jen aby neudělal hlavy a na druhej pokus neřešil kroužky nebo písty a válce popř. motor celej jinej.(nebo bych začal změřením tlaků ve válcích)

No já vycházím z toho, že kruhy jsou OK, protože z odvětrání obou hlav nejde vůbec nic - nejen že neháže žádný olej, ale nefučí ani minimum vzduchu, úplné bezvětří .
Ale pomalu dozrávám k názoru, že poslechnu rady a když se do toho pustím, tak hlavy sundám a vezmu to z gruntu, je to další výzva.
Pro rok 2018 všechno dobré

31.12.2017 23:13 - Re: spotřeba oleje 3121763
Luki_C5
Město: Holešov, Auto: C6 2.7 HDI ExclusivePočet příspěvků: 971

VIP Poslat soukromou zprávu
Rade kor jestli si to stavis jako hracku tak udelat co nejvice veci co muzes.

01.01.2018 00:32 - Re: spotřeba oleje 3121786
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Bobr53 napsal(a):
No já vycházím z toho, že kruhy jsou OK, protože z odvětrání obou hlav nejde vůbec nic - nejen že neháže žádný olej, ale nefučí ani minimum vzduchu, úplné bezvětří .


helo to neznamena vubev nic...spis naopak tipnul bych bych si ze odvetrani bude pricpane a je take mozne ze se to placi do spalovaku diky tomu...

happy new year to all

13.07.2022 15:32 - Re: spotřeba oleje 3343880
PepikW
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 16V THP 158k TourerPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, nějakou dobu už řešim spotřebu oleje. Měl jsem netěsnost u turba, to už je v pořádku a přesto stále dolévám (Castrol Edge 5W-40). Když to bylo do 0,5l/1000km, moc jsem to neřešil. Postupně to ale roste, už jsem přes 1l/1000km a když jedu nějaký dlouhý stoupání (Ještěd, Červenohorské sedlo, ...) tak nahoře po zastavení cítim venku smrad spáleného oleje. Od motoru se nijak nečoudí jako když netěsnil přívod oleje chlazení turba, ani nic neni zaolejovaný. Dokonce bych řekl, že ten smrad už cejtim i za jízdy z větrání v kabině při zavřených okýnkách - ale to už může být jen můj dojem
Má význam nechat vyměnit pístní kroužky? Nebo kudy by mohl mizet a spalovat se?
Taky se mi objevilo v kopci "klepání ventilů" při zatížení a otáčkách, kdy by to ještě, alespoň podle mě, nemělo být. Nemůže to souviset?

|< < 1 ... 6 7 8 9


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator