Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Zvuk z motorového prostoru po odemknutí/otevření / C5 III
15.09.2016 23:43 - Zvuk z motorového prostoru po odemknutí/otevření / C5 III 2994418
paja.lbc
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 40
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj všem. Po odemčení auta, nebo po otevření a zavření dveří se z mot.prostoru na chvíli ozve zvuk běžícího motorku. Nejedná se o hydr.čerpadlo ale něco jiného. Předpokládám, že to bude něco o palivu. Jde mi o to, že se to občas ozve dost děsným zvukem, a nevím o co jde a co mě čeká. Dík za tip Pavel

16.09.2016 01:23 - Re: Zvuk z motorového prostoru po odemknutí/otevření / C5 III 2994420
Nesebr
Město: Ostrava - Poruba, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 163

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, mám c5 I. a dělá mi to taky. Zabzučí jako motorek, pak zvuk klap-klap jako relátko, problikne podsvícení ovládání oken a malý středový displej. Tak se to v intervalech opakuje, dokud nepadne do ekomodu. Pak přestane fungovat i dálkové ovládání centrálu.
Takhle to mám už několik let.

16.09.2016 06:48 - Re: Zvuk z motorového prostoru po odemknutí/otevření / C5 III 2994449
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Obecně po odemčení jde:
- čerpadlo paliva, ozývá se z pod zadního sedadla
- hydročerpadlo dostavení výšky auta, ozývá se z motorového prostoru
- u automatické klimatizace nastavení klapek na nové teplotní poměry, to může i trochu cvakat a ozývá se z prostoru za přístrojovkou

Pokud ti to vadí, tak odemykat auto na delší vzdálenost a než k němu dojdeš, tak OK
Samozřejmě může jít i o nějaký problém, ale pokud vše funguje...

16.09.2016 07:42 - Re: Zvuk z motorového prostoru po odemknutí/otevření / C5 III 2994461
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
Obecně po odemčení jde:
- čerpadlo paliva, ozývá se z pod zadního sedadla
- hydročerpadlo dostavení výšky auta, ozývá se z motorového prostoru
- u automatické klimatizace nastavení klapek na nové teplotní poměry, to může i trochu cvakat a ozývá se z prostoru za přístrojovkou

Pokud ti to vadí, tak odemykat auto na delší vzdálenost a než k němu dojdeš, tak OK
Samozřejmě může jít i o nějaký problém, ale pokud vše funguje...


Po odemčení jde BHI ,klapky topení asi také, čerpadlo v nádrži jde po zapnutí zapalování.

16.09.2016 08:31 - Re: Zvuk z motorového prostoru po odemknutí/otevření / C5 III 2994467
paja.lbc
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 40
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
Obecně po odemčení jde:
- čerpadlo paliva, ozývá se z pod zadního sedadla
- hydročerpadlo dostavení výšky auta, ozývá se z motorového prostoru
- u automatické klimatizace nastavení klapek na nové teplotní poměry, to může i trochu cvakat a ozývá se z prostoru za přístrojovkou

Pokud ti to vadí, tak odemykat auto na delší vzdálenost a než k němu dojdeš, tak OK
Samozřejmě může jít i o nějaký problém, ale pokud vše funguje...

Ahoj,
- čerpadlo jde až po klíčku jak píše jruze a je vzadu
- BHI to není, to přestane dřív a pak už se při ot/zavř. dveří neozve, ale toto ano.
- Jde to z motorového prostoru mezi chladičem a plastovým krytem nad motorem.
- nejde o to to neslyšet ale vyřešit začínající problém. Jeden můj kamarád zastával názor, že pokud motor divně rachotí, tak dát hlasitěji rádio. Touto cestou nechci jít. Zatím funguje, ale ...
Nahrál jsem ten zvuk když je to v pořádku. Pokusím se ještě zachytit tu variantu kdy to rachotí.

Přílohy:
C5_zvuk.mp3 ( 211487b ) -

16.09.2016 08:45 - Re: Zvuk z motorového prostoru po odemknutí/otevření / C5 III 2994471
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
paja.lbc napsal(a):
Ahoj,
- čerpadlo jde až po klíčku jak píše jruze a je vzadu
- BHI to není, to přestane dřív a pak už se při ot/zavř. dveří neozve, ale toto ano.
- Jde to z motorového prostoru mezi chladičem a plastovým krytem nad motorem.
- nejde o to to neslyšet ale vyřešit začínající problém. Jeden můj kamarád zastával názor, že pokud motor divně rachotí, tak dát hlasitěji rádio. Touto cestou nechci jít. Zatím funguje, ale ...
Nahrál jsem ten zvuk když je to v pořádku. Pokusím se ještě zachytit tu variantu kdy to rachotí.


Nepouštěl jsem si nahrávku ale zapoměl jsem uvést že se přenastaví klapky na sání , ventily podtlakového nastavení atd.. (po zhasnutí motoru se vše nastaví-zaparkuje do základního postavení - po odemčení se část probudí a nastaví do polohy start a ostatní se donastaví podle aktuálních hodnot. Nehledej chyby kde nejsou - elektronika se hlídá sama a pokud něco vybočí z tolerance řekne ti to.

16.09.2016 08:49 - Re: Zvuk z motorového prostoru po odemknutí/otevření / C5 III 2994476
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
mohl by takhle znit EGR nebo klapka

16.09.2016 09:38 - Re: Zvuk z motorového prostoru po odemknutí/otevření / C5 III 2994496
paja.lbc
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 40
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Nepouštěl jsem si nahrávku ale zapoměl jsem uvést že se přenastaví klapky na sání , ventily podtlakového nastavení atd.. (po zhasnutí motoru se vše nastaví-zaparkuje do základního postavení - po odemčení se část probudí a nastaví do polohy start a ostatní se donastaví podle aktuálních hodnot. Nehledej chyby kde nejsou - elektronika se hlídá sama a pokud něco vybočí z tolerance řekne ti to.

Nehledám chybu kde není. Ona tam je, ale ozve se to nepravidelně. Dřív (-2roky) to nedělalo, a teď se to právě ozve tak, ře to právě říká "řeš to" a říká to dost hlasitě, že se lidi otáčejí co to je.

16.09.2016 10:12 - Re: Zvuk z motorového prostoru po odemknutí/otevření / C5 III 2994506
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
paja.lbc napsal(a):
Nehledám chybu kde není. Ona tam je, ale ozve se to nepravidelně. Dřív (-2roky) to nedělalo, a teď se to právě ozve tak, ře to právě říká "řeš to" a říká to dost hlasitě, že se lidi otáčejí co to je.


Odpoj EGR a klapky na Ypsilonce a zkus to - bude modle mého klid. sice ti tam naskáčou chyby ale budeš vědět co to je. Chyby se dají potom spazat a i tak po připojení budou přechodné-nic závažného pro chod motoru.Pokud to bude ono (a nehází ti to chyby) můžeš utratit +- 15.-20000,- k odstranění tohoto zvuku.
Ještě mne napadlo ty mᚠi ventil odplynění přidělaný na chladičovce? - odpoj také (postupně a zjistíš co konkrétně)

16.09.2016 18:59 - Re: Zvuk z motorového prostoru po odemknutí/otevření / C5 III 2994586
BlueSeven
Město: Černovice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW ExclusivePočet příspěvků: 613

99 Poslat soukromou zprávu
paja.lbc napsal(a):
Nehledám chybu kde není. Ona tam je, ale ozve se to nepravidelně. Dřív (-2roky) to nedělalo, a teď se to právě ozve tak, ře to právě říká "řeš to" a říká to dost hlasitě, že se lidi otáčejí co to je.

Podle mě je to klapka sání, dělá mi to od koupě, je to takový vysoký pištivý zvuk a na konci to klapne, jak se klapka zaparkuje. Někdy to trvá i minutu než ten proces zkončí

16.09.2016 22:35 - Re: Zvuk z motorového prostoru po odemknutí/otevření / C5 III 2994644
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to bude najskor ta klapka (podla popisu umiestnenia), o tej sa tu toho napisalo uz dost
osobne nie, ale jruze napr. ich uz zopar zlych riesili

kazdopadne to na tom videu neznie nijako divne, len ako klasicky krokovy motor ju nastavuje, ak nic neblbne tak to neries - pripadne ti preprogramujeme jednotku a ti to nieco zahra ked odomknes auto (ako napr tu: .link. )

19.09.2016 23:23 - Re: Zvuk z motorového prostoru po odemknutí/otevření / C5 III 2995807
paja.lbc
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 40
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Díky za tipy všem. Vzhledem k tomu, že se to již delší dobu zase neozvalo, tak jsem aktivní hledání podle Jardova popisu nezačal. Jak jsem psal, tak zvuk v nahrávce je ten kdy je to v pořádku, a neřeším to, že to píská, bzučí nebo hraje melodii. Jde mi o změnu stavu na rachotivý, plechový zvuk, který se mi již nahrát nepodařilo. Z toho vycházím, že něco "blbne", proto to řeším. Je to jako když by rachotilo kolo, ale zatím to jede, tak to mám řešit až upadne? Chtěl jsem předejít něčemu vážnšjšímu. Asi jsem to špatně popsal na začátku Potřeboval jsem poradit, o jaký díl by se mohlo jednat, abych věděl o čem si mám zde přečíst. V každám případě ještě jednou díky za nápomoc při hledání. Pohledám zatím co je zde napsáno o klapce sání.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator