Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Mobilní telefony - tipy&triky
23.02.2017 22:27 - Mobilní telefony - tipy&triky 3043773
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Prosím zdejší vědce moderních technologií o radu.
Dcera za mnou přišla s tím že si hrála s mobilem a něco změnila. Neví co a kde.
Jde o to, že teď na ploše (jak hlavní,tak v menu s aplikacemi) nelze posouvat,přemisovat,mazat ikony.
Dále zmizeli některé funkce domovských tlačítek - jako třeba když se podrželo to prostřední tak naskočil Google,když to pravé na uzavírání aplikací naskočilo různé nastavení.
Teď je to jakoby vše zamčené . Už víc jak hodinu koukám do nastavení toho telefonu a nikde nic nemůžu najít.
Když dám zámek obrazovky tak to je něco jiného - uzamčení přístupu k telefonu. Tohle je asi nějaký zámek ikon a tlačítek nastavení. Dříve když se položil prst na ikonu ,dala se posouvat kamkoliv a nebo odsunout do koše. Teď to nelze,nic se neděje. Respektive děje ale až když ten prst se na té ikoně ,nebo tlačítku drží víc jak 10 vteřin , pak se to chová jako dřív. Napadá vás něco ???
Nevíte někdo co je to a kde se to nastavuje ? Myslel jsem si že mám telefony v malíku ale tohle mě fakt dostalo.

Jinak je to Android 6

23.02.2017 22:51 - Re: Mobilní telefony - tipy&triky 3043784
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
To bych tipnul na zapnutej kid mod nebo něco takovýho .. Každej telefon to má pojmenovaný jinak, něco jako host, kid, customer mod atp..

23.02.2017 22:54 - Re: Mobilní telefony - tipy&triky 3043785
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Neviem aky to je telefon, ale myslim, ze nieco podobne som mal v mobile od Lenovo, no v nastaveniach to islo vypnut… Skus pozriet na nieco ako “rodicovska kontrola“, “rodicovsky zamok“, “rezim pre deti“ a podobne…
Ale v prvom rade skontrolovat - nastavenia - pouzivatelia - Vy (Owner) . Ci nahodou nepridala pouzivatela.
Ono, tie postupy, nazvy, preklady a umiestnenia nastaveni sa casto lisia, vyrobcovia mobilov maju svoje nadstavby, svoje prekladyy, svoje funkcie…
Ale este je moznost FR
A taka blbost, skusili ste zariadenie vypnut a zapnut? Ale to skor funguje na oknach…

23.02.2017 22:57 - Re: Mobilní telefony - tipy&triky 3043788
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Nojo, jenže nic takového nikde nevidím.
Pod čím by jsi to hledal? Zabezpečení?
Já pořád hledal, displej, zobrazení .
Vlastně jsem už prolezl vše a nic.
No ještě to jdu zkusit ale už mi jdou oči šejdrem.

PS : a to mám stejný telefon jako dcera.
Stejně jsem v pasti. To mě fakt dostalo.

23.02.2017 23:00 - Re: Mobilní telefony - tipy&triky 3043792
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vies ako to inak pises?

mam auto a nejde mi nastartovat, co s tym?

uved aspon aky vyrobca

23.02.2017 23:16 - Re: Mobilní telefony - tipy&triky 3043801
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Nepsal jsem výrobce nebo jsem předpokládal že LG tady má málo kdo
Napsal jsem Android 6 to mi přišlo důležitější

Takže mobil je LG Xscreen,startuje, převodovka automatická světla svítí, stěrače stírají.
Jen ty ikony nejdou posouvat.
A pořád nemůžu najít to nastavení

23.02.2017 23:16 - Re: Mobilní telefony - tipy&triky 3043802
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ved ma C5 II
Ma to v popise

23.02.2017 23:20 - Re: Mobilní telefony - tipy&triky 3043805
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hoši mám to !!!!!

Ale teda vůbec nevím jak to mohla dokázat,jak to našla.
Vůbec nevím pod čím a kde to je.
Dal jsem nastavení a do lupy vyhledávání napsal rod
A najednou se objevilo něco co před tím nikde vidět nebylo.
Tam bylo prodleva dotyku, ona dala vlastní a nějaké šílené xxx vteřin

To jsem blázen koukám kolik věcí ještě nevím a co vše se v tom telefonu může najít.
Tuto položku jsem nikdy předtím neviděl, takových tam může být spoustu...

Takže je to v Usnadnění- motorika.- rozpoznávání

25.02.2017 23:40 - Re: Mobilní telefony - tipy&triky 3044421
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Teď si představ,jak jsem čuměl já,když si moje ženská prohlížela můj novej telefon a já pak chtěl něco vyfotit a když jsem zapnul foák,tak to po mě chtělo milion nastavení,kterým jsem absolutně nerozuměl,než mě nechal udělat fotku,jako z mýho kdysi oblíbenýho,ale dnes už prehistorickýho Siemense S65...(dělal fáááákt mizerný fotky i na tu dobu).
Asi po půl hodině zkoumání,pátrání a nadávání jsem zjistil,že je ten foák v módu pro profesionály a jedním posunutím prstu a jedním kliknutím se to dá přepnout pro nás blbce

26.02.2017 08:20 - Re: Mobilní telefony - tipy&triky 3044443
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já měl M65 - odolná verze. Fotky si už nepamatuju...

Když už jsme v tomto telefonním tématu , máte někdo typ jak nejlépe lepit ochrané sklo ?
U dcery se mi to povedlo krásně na první pokus. Jenže ona má bílý podklad.
Já mám černý a už jsem zničil 3 skla...
První za 300,- mi vadilo že jeden růžek u výkusu na reprák se dokonale nepřilepil,bylo to pod tím rohem šedé ne černé, prostě bublina.
Tak dlouho jsem to hladil až to prasklo.
Druhý sklo za 300.- od jiného výrobce stejný problém ( dcera to má možná taky ale jak je podklad bílý není to vidět- vypadá to dokonale)
Včera mi přišli 3 skla po 70 Kč . Jedno prasklo při transportu a zbylé dvě jsem zase zničil. Tentokrát to byl opět ten růžek a ke všemu ještě celý spodek nepřilnul. Vzteky jsem to rozlamal. Už jsem vyhodil tisícovku za skla a nemám žádné...
Asi budu muset dojít někam a mi to přilepí, jenže nevím kam když to kupuju na netu. To LG zas není tak rozšířené aby to měli v každém Tescu...

26.02.2017 10:00 - Re: Mobilní telefony - tipy&triky 3044458
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
no ja se k tobe pridam aby jsi nebyl tak osamocenej ja mam LG G4
sklo je trosku problem...lepena plocha musi byt opravdu velmi dobre odmastena
zalezi i na kvalite/vyrobci skla resp na lepidle a ani to stejne neni zaruka uspechu ktery je 50 na 50
ja si radeji kpupil pouzdro ktere podle me LCD ochrani lip nez to sklo
stejne pri sebelip nalepenem skle se zacne po nejakem case odlepovat

26.02.2017 12:04 - Re: Mobilní telefony - tipy&triky 3044502
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
To bude ono, já když kupoval to první sklo pro dceru jsem se ptal jaký je rozdíl ve skle za 100 a 300 prodavač mi řekl že není.
Ale teď když přišli ty za 70,- tak mi přišli nějaké horší než ty drahé.
To drahé jsem přiložil a ono se samo "přicuclo" ,až na ten růžek.
To levné zůstal celý spodek s bublinou a nešlo to vyhladit.

Pouzdro je samozřejmě lepší ale mě vadí ta "plácačka" přes displej.
Sice ho to parádně chrání ale při používání telefonu mi tam vadí.
Proto mám jen ten zadní kryt.
U tohoto mého telefonu uvádí že nemá gorila Glass,tak jsem ho chtěl chránit dalším sklem...
No tímto stylem bych za ty skla měl za chvíli nový telefon...

S těmi telefony je to u mě průser. Samsung mi přijde jako mít auto Oktávku.
Vždy jsem měl Sony je to pro mě něco jako Citroen. A asi doslova nebo Sony jde do kopru stejně jako Citroen. Z5 jsem nechtěl platit
a ostatní už za nic nestojí. Opravdu neskutečná paralela s tím Citroenem...
iPhone s 30 a více G paměti je drahý a moc mi nesedí ten systém.
A když najdu nějakou alternativu,tak zase není příslušenství.To ještě mám omezení že opravdu nechci nic co má 5 a více palců, nebo chci mít telefon v kapse a ne v batohu...
To Samsung nebo iPhone,na to se dá sehnat obal a zabezpečení že to může přejet tank...
Na to LG jsem byl rád že jsem sehnal jakž takž bitelný obal ale sklo je bez ochrany.

26.02.2017 15:03 - Re: Mobilní telefony - tipy&triky 3044556
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
samsung no..on hw neni az tak nejhorsi jen LCD a sw nadstavba je sileno no..
ja jsem mel take SE byli dobre nicmene u posledniho Z3 taky dobry jen zracovani bohuzel po pul roce se to zacalo cele rozlepovat ..a to mam po dvou letech telefon jako novy...
casto pouzivam fotak takze LG G4 byla jasna volba sedi mi i prostredi a tahe ze tam neni priliz balastu a umi vse co od moderniho telefonu pozaduju..tj zmineny fotak (v ramci mezi telefonu samozdrejme),rychle 9/12v nabijeni,kapacita bateriem NFC,bezdratove nabijeni..a proste v te kuzi to vypada pekne

27.02.2017 00:27 - Re: Mobilní telefony - tipy&triky 3044707
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Ještě nějaký trik na to lepení ochranného skla by nebyl?

Základem je vždy bezprašné prostředí - jak je ve vzduchu prach, nemᚠmoc šanci.
A postup záleží jestli mᚠopravdu sklo nebo fólii.
Fólie se přikládá přes jarovou/mýdlovou vodu, kterou pak do stran vytlačíš s bubinkami vzduchu.
Pro sklo se displej jen pořádně vyčistí a lehce prohnuté sklo pak přiloží.
Ale jak jsem psal: 1 zrnko prachu na displeji nebo skle = 1 viditelná bublinka. Jediná šance jak se jí zbavit je sundat sklo dolů, znova vyčistit a zkusit znovu. Naposledy, když jsem dával ochranné sklo klukovi na Redmi3, tak jsem ho sundaval asi 5x

27.02.2017 11:11 - Re: Mobilní telefony - tipy&triky 3044723
Royce
Město: Frýdek-Místek, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW)Počet příspěvků: 221

99 Poslat soukromou zprávu
K tomu sklu.. byl jsem normálně v Tescu v mobil prodejně a tam jsem si ho nechal nalepit.. stojí to 100Kč navíc.. frajer lepil a dvě skla zničil a až to třetí dobře sedlo.. ale nemohl naúčtovat nic navíc.. Tvrdil, že jsou vadná ta skla, ale kdoví.. třeba měl jen olšový ruce .. Každopádně si myslím, že je to lepší varianta než kupovat nějaké skla po netu a akorát vyhazovat prachy..

27.02.2017 13:10 - Re: Mobilní telefony - tipy&triky 3044731
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ano ,to je dobrý nápad, vím o něm, kdysi mi to taky dělali na to Sony.
Problém je to LG - není to Samsung, iPhone. Málo kde ty skla mají...
Ale mám v plánu zkusit obchod kde to údajně lepí,tak uvidím.

28.02.2017 12:24 - Re: Mobilní telefony - tipy&triky 3045028
gull
Město: Ostrava, Auto: Počet příspěvků: 171
99 Poslat soukromou zprávu
Já mám Galaxy S4 mini a ochranu jsem řešil gumovým obalem a "koženou" plácačkou, přes display fólii a nemůžu si stěžovat, po dvou letech stále v pohodě, i když už pomalu přemýšlím nad novou fólií, páč už je trochu ošuntělá. Každopádně obal mi dobře ztlumil hromadu pádů, takže jiné řešení už bych nebral. Manželka má sklo, ale to už jí stihlo po jednom pádu prasknout, takže jí taky dám fólii.

03.03.2017 10:29 - Re: Mobilní telefony - tipy&triky 3045934
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
TomasT napsal(a):
Ještě nějaký trik na to lepení ochranného skla by nebyl?

Základem je vždy bezprašné prostředí - jak je ve vzduchu prach, nemᚠmoc šanci.
A postup záleží jestli mᚠopravdu sklo nebo fólii.
Fólie se přikládá přes jarovou/mýdlovou vodu, kterou pak do stran vytlačíš s bubinkami vzduchu.
Pro sklo se displej jen pořádně vyčistí a lehce prohnuté sklo pak přiloží.
Ale jak jsem psal: 1 zrnko prachu na displeji nebo skle = 1 viditelná bublinka. Jediná šance jak se jí zbavit je sundat sklo dolů, znova vyčistit a zkusit znovu. Naposledy, když jsem dával ochranné sklo klukovi na Redmi3, tak jsem ho sundaval asi 5x

Tak tato informace pro mě byla zásadní. Včera jsem zase koupil nové sklo (drahé, kvalitní) opět se mi moc nedařilo. Ale po přečtení této informace jsem se nebál ho sundat a zkusit to znovu. Přesně jak píšeš,asi na pátý pokus se to zadařilo a sedlo to všude.
Nevěděl jsem že se to dá několikrát opakovat. Před tím jsem se bál odlepit a zkusit znovu.
Takže díky za novou informaci


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator