Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Němé tváře aneb vše o zvířatech ...
|< < 1 2 3 4 5 ... 6 > >|
15.03.2013 20:38 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2557866
máca
Město: Málkov u Suchomast, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 864

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Vezmi toho psa na sraz.Ráda bych ho viděla, protože takhle velcí a statní čistokrevní ovčáci tady byli ještě, když jsem začínala na veterině. Pak je zlikvidovala displazie kyčelních kloubů a byli vyřazováni z chovu. Přišla sem vlna ovčáků z Německa a začali se tady chovat úplně jiní psi. Také to bylo hodně znát na povaze a při práci - při výcviku. A je to zase na dlouhé povídání.

15.03.2013 22:02 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2557943
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1812

U??vate? Poslat soukromou zprávu
To se to tady pěkně rozjelo, co vše se člověk na autostránce nedozví ale super!
Zvířata mám rád všechny ale jediný pes kterého se bojím je Německý ovčák...
Asi je to nějaká vzpomínka z dětství, můžu potkat všechny psí zabijáky a jsem v klidu .Ale jak vidím ovčáka mám staženou pr...

16.03.2013 00:37 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2557975
máca
Město: Málkov u Suchomast, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 864

U??vate? Poslat soukromou zprávu
HELLMUT napsal(a):
To se to tady pěkně rozjelo, co vše se člověk na autostránce nedozví ale super!
Zvířata mám rád všechny ale jediný pes kterého se bojím je Německý ovčák...
Asi je to nějaká vzpomínka z dětství, můžu potkat všechny psí zabijáky a jsem v klidu .Ale jak vidím ovčáka mám staženou pr...


Vidíš a já je zase nejvíc miluju. Není krásnějšího a lednějšího a tvárnějšího psa.

16.03.2013 09:52 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2558047
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
KAždej si na tý svý rase najde to svoje nejlepší... Já bych zase neměnil za ty francouzký placatý buldočí rypáky... podle někoho jim pámbu nenadělil moc krásy (což samozřejmě neni můj názor), ale co jim nadělil určitě je ta jejich báječná kamarádská nekonfliktní povaha, zvědavost a chu se radovat ze sebemenší maličkosti a neskutečná oddanost - čehož jest důkzem Terezka, která v bolestech čekala do rána, aby se mohla férově rozloučit a v klidu odejít. Proto je tu tolik ras a povah, aby si každej mohl vybrat. Hodně se na tom svym zvyřákovi podepíše i majitel a tak mnohdy zbytečně nadáváme pesanovi či kočce a přitom je pokazil páneček. Bereme tu do rukou osudy zvířat a měli by jsme k tomu přistupovat tak zodpovědně, jako k vlastní rase. Musíme se naučit vzájemnýmu respektu a naučit se číst pocity. Vycházet si vstříc a takový ty věci kolem...Pak z toho je bezvadnej vztak na celej život toho tvorečka, kterj vás nepodrazí a dal by za vás vše. Kdo to nepochopí na 100%, at si staví lego a zvířata si prohlíží jen v televizi.

16.03.2013 11:04 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2558057
máca
Město: Málkov u Suchomast, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 864

U??vate? Poslat soukromou zprávu
S tím souhlasím. Všechno je v lidech i z pudla lze udělat kousavého cholerika. Pro mne jsou všechna zvířata krásná, už jen proto, že jsou. Jsou vůči člověku bezbranná, a proto to bychom se k nim měli chovat s úctou a ne je týrat, ap.

16.03.2013 13:27 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2558081
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1812

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Proto sám psa nemám.Vím že bych na něj neměl čas se mu řádně věnovat.Asi jsem na to i línej s ním pořád běhat ven.Ale kdekoli se s nějakým potkám ,tak s ním rád poblbnu (až na ty ovčáky ). Když chodím k zákazníkům a mají nějakého psa,tak jím říkám že jestli já nevadím psu ,tak on mě ne, že ho zavírat nemusí. Lidi pak říkají:vy máte taky pejska že... A já říkám že né
A kočky mám ještě raději ty vydržím hladit hodiny...

16.03.2013 18:11 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2558122
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
to HELLMUT: Ahoj, te jsem tady chvilku nebyl, tak odpovím na co nám tak brzo zemřel nᚠJonny (Ragdoll) v necelých třech letech. Jak už psala máca, bylo to skutečně na selhání ledvin. K tomu se přidalo navíc i nedostatek červených krvinek a už to jelo. 3 dny byl na kapačkách...ledvinám to pomohlo, ale krev mu to zředilo ještě více. Taky jsme to nečekali... krmení měl to co, jsme považovali za NEJ, tedy HILL'S , nebo Royal Canin.

16.03.2013 22:45 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2558191
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Moje RTW odešla o 14,5 letech... rozchodila i mrtvici, co měla ve 13ti.... musela jsem jí zaplatit eutanázii, protože během týdne přestala žrát, chodit, začala být apatická. Takže plíny a tahání ven. Jenže tak to prostě nemůže být.... no, inu.... řvala jsem u veterináře, řvala jsem, když si j odvážela firma na kremaci zvířátek (jo, jsem cvok, nechala jsem psa spopelnit... jednou jsem viděla, co se děje v kafilérce a zamítla jsem odvoz telíčka tam)... a řvu když si na ní vzpomenu, jak se třikrát nadechla a vydechla na stole a byla pryč...

Nepořizuju si druhýho RTW, protože vím, že nebude jako můj první, že nebude tak skvěle ovladatelnej, vyrovnanej, mazlivej a přátelskej.... prostě si musím počkat, až se thle za pár let zahojí a pak bude další RTW... teď mám kočku, co se jmenuje Kočka (ostatně RTW ji milovala) a vystačím si s ní

16.03.2013 22:47 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2558192
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
JirkaŘ napsal(a):
krmení měl to co, jsme považovali za NEJ, tedy HILL'S , nebo Royal Canin.

Nákej čas jsem dělala ve firmě, která je největší prodejce zvířecího krmiva... pokud se nejedná o veterinární diety od RC (urinárky a podobně), je to jen marketing... stačí si dát práci a přečíst si složení.... Já krmila prémiovkou od Brita a vyjde to nastejno jak tyhle líp zabalený věci...

16.03.2013 23:43 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2558199
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Nekoukám na značku krmiva. Hledám to, co psům vyhovuje. Sleduju bobky, srst, váhu psa, chu k žrádlu... ... Pak najdu vyhovující krmivo. Ne podle reklamy, ceny a nebo jména. Mám teď 3 feny a žerou stejný granule. Ale až budou březí, budou dostávat jiný. Stejně tak pes dostával jiný a stará fena babička taky jiný. Prostě takový, který jim chutnaj a vyhovujou po zdravotní stránce. Nemá cenu ležící babičce dávat tučný granule pro psy se zátěží. Buď by tloustla a nebo bych jí musel snížit dávku a to by zase hladověla.
Jedno je ale jistý. Reklamní slogany o množství masa v procentech lžou. Pokud za maso nepovažujou i koňský žíně. Ale pokud psům granule vyhovujou, tak nekoukám ani na tyhle lži.

17.03.2013 09:30 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2558233
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
Hele Darjo - já sem to prostě nevydržel a šel sem na to jinak... celej tejden sem prořval a člověk si to ztěžuje už třá tim, že si nechá zvířátko doma na zahradě, chodí si s ním povídat a pak pro mokrý bulvy pomalu netrefí ani domu... Toho pejska hlavy nevyženeš a ani nechceš. zasloužil si svoje místo a to bude jeho navždy, ale pro mě bylo už nějak moc naložíno na jedný straně houpačky a potřeboval jsem to nějak dovážit, tak sem si včera přivezl štěně fr. buldočky, který po dnešní noci spíš než na Amálku slyší na "koukej už konečně usnout ty malej hajzle" ... Uvidíme, jak to bude zabírat, ale dnes se mi ve snech poprvé nehonila před zraky Terezka - patrně pro to, že sem se prakticky nevyspal, takže stále s otazníkem, ale jako jo - už se to trochu ředí no...

17.03.2013 09:41 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2558234
C5stepan
Město: Otrokovice, Auto: Hyundai Getz 1,4iPočet příspěvků: 828
99 Poslat soukromou zprávu
Mikra: Stejně jako u lidí! Když nemᚠdvorního řezníka, v supermarketu koupíš vídeňské párky (a nejen ty) složené z dřevěných pilin, sojového blivajzu, pomletých kůží a chrupavek.
Darjo, vím o čem to je. Můj Viki (zlomený jezevčík) také odešel po injekci. Příkaz veterináře odevzdat ho do kafilerky jsem obešel a tak má kamarádíček na sobě kámen v rohu zahrady. A už nikdy zvířátko!

17.03.2013 10:46 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2558249
Rampa
Město: Rio, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 89
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dodatečně upřímnou soustrast k Terezce
Víte všichni jsme tu na světě jen na návštěvě - jak lidé, tak zvířátka. Někdy bohužel ta návštěva nemá příliš dlouhého trvání. Ztráta domácího mazlíčka je stejná jako ztráta člena rodiny, zanechá to šrámy na duši. Rychlé pořízení nového nástupce je nejlepší lék. Pravda je, že každý tvor je osobnost a ač by člověk chtěl, nikdy nebude mít stejné povahové vlastnosti, jak psala Darja.

17.03.2013 21:29 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2558464
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Tak mě pes doprovázel skoro půlku života... a najendou je tu prázdno.
Takže jsem od veterináře jela, řvala jak přejetá a musela jsem přestat, bo jsem neviděla na cestu a neměl mě kdo odvézt... Hnus... ještě že kočka mi pár let vydrží...


K těm granulím. Já měla RTW, takže ta žrala všechno... od 7-14ti byla na Brit Care Senior... na kožich jsem přidávala lososový olej...

18.03.2013 13:45 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2558639
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Nepoužívám granule. Prvního psa jsem dostal v 7mi letech a jak jsem se o něj naučil starat tak pokračuji do dnes.

18.03.2013 13:50 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2558641
Tortugas
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 40
99 Poslat soukromou zprávu
Taky uprimnou soustrast... Pred necelymi tremi lety mi umrel boxer, pro me navzdycky nejuzasnejsi pes jaky ho jsem kdy poznal. Byly mu 4 roky, konec nebyl moc hezkej a uspani pro nej bylo vysvobozenim Muj Garp v nicem jinem nez ve francouzskem aute nikdy nejel, coz bylo jeho jedino omlovou pro nemecke koreny

Loni v listopadu ho nasledoval mamy buldocek, 9 let, nekde ocuchal co nemel, chytnul vnitrni infekci a po dvou dnech umrel na veterine...

Strasne moc bych chtel zase psa, ale mam ted doma jinyho sviste a kdyz se zadari, tak jeste jednoho co nejdriv pridam, k tomu prace atd.. Proste bych na nej nemel tolik casu kolik by si zaslouzil, ale jednou...

18.03.2013 18:25 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2558700
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
vseved napsal(a):
Nepoužívám granule. Prvního psa jsem dostal v 7mi letech a jak jsem se o něj naučil starat tak pokračuji do dnes.

vařit pro dva RTW by mě zabilo a finančně zruinovalo. I kočka je na granulích (ta má urinárky, protože má problémy s krystalky v moči) a pohodička

18.03.2013 18:38 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2558704
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Vyváženější krmivo než granule nepořídíš a bez laboratoře ani nevyrobíš. Jasně, jsou tu zkušenosti z minulosti, když granule ještě neexistovaly. Psi tenkrát byli krmení zbytkama z jídelen, těstovinama apod. Ale že by jim to prospívalo víc než granule bych přinejmenším pochyboval. Krmení jenom masem je nedostatečný. Chybí fosfor a vápník. Krmení těstovinama nemá vitamíny. Krmení zbytkama je snad doslova nelidský. Granule jsou pohodlný pro majitele, stravitelný, výživný, obohacený o látky, který jinde ani neseženeš... A psi jsou spokojený a zdravý.

18.03.2013 19:46 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2558748
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
tak neříkám, čas od času jim nedopřát masíčko Čuby zbožňovaly morkové kosti nebo prasečí nožičky. Kočka čas od času dostane kuřecí přelité horkou vodou. Ale jinak granule... protože je to fakt pohodlný, co si budeme povídat. Hlavně u kočky musím hlídat PH žrádla kvůli moči. Takže granule to dělají za mě.

18.03.2013 19:47 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2558749
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
A pokud mᚠprázdnou lednici, můžeš si dát také .

|< < 1 2 3 4 5 ... 6 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator