Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Němé tváře aneb vše o zvířatech ...
|< < 1 2 3 4 5 6 > >|
19.03.2013 10:31 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2558908
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
zdenekb napsal(a):
Taková blbá technická otázka - co se dělá s třicetikilovým pejskem, když dožije?


pohříbat do země se může jen do 20kg myslím a musíš zasypat vápnem a dodržet hloubku hrobu. Jinak ej kafilérka (asi 500Kč), to jsem nechtěla... a nebo kremace.... ta mě vyšla do 35ti kg (už byla babička hubeňoučká) i s odvozem a urničkou na 7800Kč. Ale co je to v porovnání za to, kolik úžasných chvílí jsem s ní měla...

19.03.2013 10:31 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2558909
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
S tou pestrou stravou to právě u psů není dobrý. Už jsem psal, že psi jsou konzervativní a nesnáší změnu jídelníčku. Jejich trávení si musí vyrobit enzymy na strávení potravy a ty jsou pro každou potravu jiný. Ten přechod trvá týden a víc. Proto se jim má změna jídelníčku dělat postupně.

19.03.2013 11:31 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2558942
zdenekb
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 81

99 Poslat soukromou zprávu
Darja napsal(a):
pohříbat do země se může jen do 20kg myslím a musíš zasypat vápnem a dodržet hloubku hrobu. Jinak ej kafilérka (asi 500Kč), to jsem nechtěla... a nebo kremace.... ta mě vyšla do 35ti kg (už byla babička hubeňoučká) i s odvozem a urničkou na 7800Kč. Ale co je to v porovnání za to, kolik úžasných chvílí jsem s ní měla...

Děkuji. Kde ty kremace dělají? Našel jsme jenom Brno. Našemu hafovi je patnáct pryč a špatně chodí (je to den ode dne horší) a obávám se, že se chystá nás opustit... Kafilerku bych nedal.

19.03.2013 13:03 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2558990
máca
Město: Málkov u Suchomast, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 864

U??vate? Poslat soukromou zprávu
To Mikra, to víš, že ti doktor bude cpát pytel granulí, protože na tom pytli má dobrý 200Kč bez práce zisku, do toho za určité množství odberaných pytlů má i určitý počet pytlů zadara, které samo zpeněží. Ale jistota je, že pokud je to krmivo kvalitní, je to vyvážená strava pro psa, doma to nikdy nenamícháš.
Co se týče namáčení nemᚠpravdu. Pes zhltně suché krmivo a torze chrozí zrovna tak jako když je namočené. Naopak, namočené krmivo již nabyde na objemu a pes je zasycen, kdežto když je sežere suché, chvíli trvá, než v žaludku nabobtná a on na tebe kouká, že by si dal ještě. Doporučuji dávat psovi krmivo tak, jak mu to vyhovuje. Někteří psi za boha suché nesežerou a pak také naopak.

19.03.2013 13:07 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2558991
máca
Město: Málkov u Suchomast, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 864

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Co se týče lipánku, tak jej pes nemusí, je to masožravec a po odstavu štěněte od matky jekyselé prostředí žaludku připraveno na trávení masa a ne na mléčnou bílkovinu. Někteří psi mohou mít po mléč. výrobcích průjem a obzvláště štěňata.
Co se týče pohřbívání psů, pokud mám svůj vlastní pozemek, mohu si na něm zvíře pohřbít, avšak za opatření, že nebude v blízkosti zdroj vody a místo řádně vysypu chlorovým vápnem a udělám dostatečnou hloubku, dle velikosti zvířete.Za 28 let praxe se nestalo, že by s tím měl někdo problém.Samozřejmě, když se budeš někde ptát, tak ti to neposvětí, ale u vetrinářů je to jedno,domů ti ho dají. Akorát že na tom rejžují - myslím na odvozu do kafiny, tak se může stát, že ti řeknou, že se to nesmí.

19.03.2013 13:31 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2558994
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Nemyslel jsem doktory jako veterináře, kteří se nám snaží prodat granule, který mají na skladě. Myslel jsem to spíš jako vědce a výzkumníky, kteří vyvíjejí krmiva. U hospodářských zvířat může jít o jiný požadavky než u hledání krmiva pro domácí mazlíky. U těchhle krmiv není cena ten nejdůležitější ukazatel pro schválení do prodeje. Je jim fuk, kolik budeme platit. To zas až výrobci se budou snažit vydělat. Prostě ministerstvo zdravotnictví mazlíků a hlídačů doporučí to nejlepší a ty se starej, kde na to vezmeš. Kdyby bylo krmení vepřovýma řízkama prospěšnější než granule, určitě by nám to oznámili.
No a s tím namáčením souhlasím, že ne každej pes chce suchý. Ale doporučit namáčení přesto nemůžu, i když jeden pes mi taky jinak nežral. To že namočený granule mají mnohem větší objem a mnohem víc zaplní žaludek je jistý. A že plný žaludek se přetočí snáz než prázdný je taky jistý. No a že se pes necítí po sežrání suchých granulí sytý? Však on se dojde trochu napít a za pár minut už sytý je. Jen se mu to v žaludku nehoupe jako kaše plná vody. Pije jen tolik, kolik potřebuje.
Ale je to fakt idividuální a každej pes vyžaduje trochu jinej přístup. Pokud jsem našeho psa musel krmit namočenýma granulema, rozdělil jsem denní dávku a dostával 2x. A ostatní mu záviděli . Ale ošizený nebyl nikdo.

19.03.2013 13:52 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2559000
máca
Město: Málkov u Suchomast, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 864

U??vate? Poslat soukromou zprávu
S tou torzí je to trochu jinak, ale to nemá cenu tady rozvádět, v každém případě je to smutné, když se tak stane.Já měla ovčouna 12tiletýho, když se mu torze stala a to po všech opatřeních, která jsem proti ní dělala. Vše je individuální. Měla jsem štěstí, že do 10min. jsem byla na veterině a sama s doktorem jsem psa odoperovala. Přežil to a ještě tu s námi byl další 2,5 roku.

No a tady je, co dělat s mrtvým mazlíčkem, tak, kdo chce, může si to přečíst. .link.

19.03.2013 13:59 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2559002
máca
Město: Málkov u Suchomast, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 864

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tady mᚠdocela pěknbě vysvětlenou torzi žaludku .link.

19.03.2013 14:06 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2559005
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Na chalupě na zahradě kout a tam jsou všichni moji psi a ženiny kočky pochovaný. Velikost jsem nikdy neřešil. Hloubka hrobu 1m.

19.03.2013 14:49 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2559009
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Moc pěkný počtení a dobře vysvětlený i pro lajka, jako jsem já.
Jen tam podle mě chybí ještě častý výskyt torze při, nebo po celkový anestezii/uspání třeba při chirurgických zákrocích, nebo třeba i RTG kyčlí a pod. V anestezii se nesmí pes obracet na druhý bok přes záda a po anestezii se musí hlídat právě ty příznaky. Pes si po anestezii nijak nestěžuje a bez dozoru se nafoukne docela nepozorovaně. No a když spí ještě 2 a více hodin po narkóze, tak je na problém zaděláno raz dva.
Někteří chvatelé rizikových velkých plemen už přistoupili na přišití žaludku při nejbližší možný příležitosti. Nejčastěji právě při RTG kyčlí kolem 15ti měsíců věku, který je u některých plemen podmínkou uchovnění. Sice se tím nezabrání dilataci/nafouknutí, ale nebezpečnější torze už potom nehrozí.

19.03.2013 15:51 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2559028
máca
Město: Málkov u Suchomast, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 864

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Po narkoze je majitel psa dost poučen, jak se psem zacházet.My jsme k tomu dokonce dávali vytištěné letáky, protože každý majitel je po operaci vystresovaný a pořádně nic nevnímá.Ale jinak mᚠpravdu.

19.03.2013 17:11 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2559058
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
zdenekb napsal(a):
Darja napsal(a):
pohříbat do země se může jen do 20kg myslím a musíš zasypat vápnem a dodržet hloubku hrobu. Jinak ej kafilérka (asi 500Kč), to jsem nechtěla... a nebo kremace.... ta mě vyšla do 35ti kg (už byla babička hubeňoučká) i s odvozem a urničkou na 7800Kč. Ale co je to v porovnání za to, kolik úžasných chvílí jsem s ní měla...

Děkuji. Kde ty kremace dělají? Našel jsme jenom Brno. Našemu hafovi je patnáct pryč a špatně chodí (je to den ode dne horší) a obávám se, že se chystá nás opustit... Kafilerku bych nedal.


No právě oni sídlí i v říčanech.... tělíčko odvezou do Brna v chladícím boxu. Naše má žeh v pátek, příští týden urničku dovezou z brna do říčan a já si pro ni dojedu.
Firma Frostex.... paní je milá ochotná, já jí brečela do telefonu, brala mě sportovně. Je to drahý, ale než aby ji bagrem nakládali v kafilérce, tak to za to dám!

19.03.2013 17:22 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2559059
máca
Město: Málkov u Suchomast, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 864

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Darja napsal(a):
No právě oni sídlí i v říčanech.... tělíčko odvezou do Brna v chladícím boxu. Naše má žeh v pátek, příští týden urničku dovezou z brna do říčan a já si pro ni dojedu.
Firma Frostex.... paní je milá ochotná, já jí brečela do telefonu, brala mě sportovně. Je to drahý, ale než aby ji bagrem nakládali v kafilérce, tak to za to dám!


na kolik tě to vyšlo, jestli to není tajemství.Myslím, že si to ten pes zaslouží.Nemůžou popel zaměnit?jak to funguje?

19.03.2013 17:27 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2559060
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
máca napsal(a):
Co se týče pohřbívání psů, pokud mám svůj vlastní pozemek, mohu si na něm zvíře pohřbít, avšak za opatření, že nebude v blízkosti zdroj vody a místo řádně vysypu chlorovým vápnem a udělám dostatečnou hloubku, dle velikosti zvířete.


(4) Nerozhodla-li Státní veterinární správa z nákazových důvodů jinak, může chovatel sám na vlastním pozemku neškodně odstranit kadáver zvířete v zájmovém chovu, pokud tento kadáver nepochází ze zvířete náležejícího mezi přežvýkavce nebo prasata, anebo ze zvířete nemocného nebezpečnou nákazou nebo podezřelého z této nákazy. Neškodným odstraněním se v tomto případě rozumí zahrabání na místě vhodném z hlediska ochrany zdraví lidí a zvířat a ochrany životního prostředí, a to do hloubky nejméně 80 cm s použitím dezinfekčních prostředků.

Jen nesmíte mít šílenýho souseda, co vás napráská a pošle na vás veterinu, která bude požadovat protokol, že zvíře nebylo infekční, že zemřelo věkem, popřípadě euthanasie atd...
Kadáverem rozumějte tělíčko...

My jsme se pro pohřeb na zahrádce nerozhodli z toho důvodu, že zem je promrzlá a bojíme se druhého psa, který hystericky stařičkou pořád hledá, aby nehrabal na hrobečku...

19.03.2013 17:33 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2559063
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
máca napsal(a):
na kolik tě to vyšlo, jestli to není tajemství.Myslím, že si to ten pes zaslouží.Nemůžou popel zaměnit?jak to funguje?

Ne, to není.... pro tělo si dojeli k veterinářce a naložili jí do takového spešl boxu (i s dekou) a dali do chladícho auta, odvezou jí do Brna, kde proběhne žeh, te je individuální, v malé pícce v papírové rakvičce (můžeš i dřevěnou ,pokud chceš, a víš, že popílek je jen tvého mazla). Příští týden dostaneme popílek v urničce.
Je to podle váhy zvířete a podle služeb, co si objednáš.

Samotná kremace s odvozem říčany-brno-říčany je od 2500Kč do 7900Kč, je to podle kil zvířátka. Já měla do 35kg tj 6800Kč +800Kč za odvoz přímo z veteriny (nějak jsem nebyla s to vozit po praze mrtvé tělíčko psa, jsem cía).

19.03.2013 17:48 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2559077
máca
Město: Málkov u Suchomast, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 864

U??vate? Poslat soukromou zprávu
OK.Myslela jsem si, že je to dražší.Jeden čas to bylo i v Praze,kde byl i přímo hřbitov, ale nějak to zavřeli a ani nevím, co se stalo s hrobama zvířat.

19.03.2013 17:57 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2559078
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
máca napsal(a):
OK.Myslela jsem si, že je to dražší.Jeden čas to bylo i v Praze,kde byl i přímo hřbitov, ale nějak to zavřeli a ani nevím, co se stalo s hrobama zvířat.

No, mě veterinářka říkala o nějaké firmě na kremaci za 15tis... a to už jsem se cukala.. jenže pak jsem šla googlit a ejhle.. frostex.

Vím, že se má stavět v Praze i krematorium pro zvířata na Zličíně (brácha podepisoval petici proti stavbě, chtějí to šoupnout mezi obytné domy), což mi přijde trochu ujetý. Můžou si přeci koupit pozemek někde bokem a tam mít krematorium...

19.03.2013 21:50 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2559196
máca
Město: Málkov u Suchomast, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 864

U??vate? Poslat soukromou zprávu
To tedy.

20.03.2013 13:32 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2559272
DrMarvin
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 716
99 Poslat soukromou zprávu
ještě jsem se chtěl zeptat...kdy se má štěňátko odčervit a naočkovat? pojedeme si pro něj v sobotu...zítra mu bude 7 týdnů...a myslim že očkovaný a ani odčervený neni:=)

20.03.2013 14:01 - Re: Němé tváře aneb vše o zvířatech ... 2559274
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Gúúúúgluj trochu.
.link.

|< < 1 2 3 4 5 6 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator