Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Kde tankovat (nebo spíše netankovat)?
|< < 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 > >|
11.06.2013 10:39 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2588441
Zbyňa
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 459
99 Poslat soukromou zprávu
Já teda beru od určité doby jen EuroOil, mají v Brně neustálne nejnižší cenu a navíc, když je bez biosložky není co řešit.... Brno-Praha-Brno jsem vždy jezdil za 6,9 - 7l/100km, od doby co beru tuhle naftu, tak to spadlo na 6,2. (vyzkoušeno mnohokrát, né na základě jedné jízdy, kdy mohly být jiný podmínky). Takže já jsem spokojenej, motor tichej, jede to pěkně, žere to míň

11.06.2013 15:28 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2588481
lami
Město: Netolice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 29
99 Poslat soukromou zprávu
Celou dobu jsem jezdil na Vervu a teď dvě nádrže na naftu bez biosložky od EuroOilu a spotřeba šla dolu o 0,4 l, docela mě to překvapilo. Hlučnost motoru je stejná a že by to jelo lépe nepozoruju.

11.06.2013 18:54 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2588537
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tony_Z napsal(a):
V nějakém testu vyšla polská verva hůře než česká, zrovna tak jako neměcký V-power shell oproti českému.

To jsi četl asi špatně-s tou Pl vervou nevím,ale o tm V-power je nějakej odkaz i tady někde v tom vlákně a právě naopak-nᚠV-power sotva dosahuje kvality německý klasiky...

11.06.2013 20:27 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2588547
M.P
Město: Třebíč, Auto: Peugeot 807 2.0 HDi / 100 kWPočet příspěvků: 432

99 Poslat soukromou zprávu
Tak jak jsem si přečetl jak píšete o tom EuroOilu , hned jsem se kouknul na mojí evidenci na www.spotreby.cz , protože jeden čas jsem taky tankoval dost na EuroOilu a máte pravdu ... Těch několik nádrží na jejich naftu bylo opravdu s nižší spotřebou než u jiných kde jsem tankoval ( Agip , ÖMV , Benzina ) . Asi se tedy vrátím k nim . Momentálně jsem jezdil na Agip kde jsem uplatňoval slevu korunu z litru jako zákazník O2 .

12.06.2013 09:51 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2588691
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
To jsi četl asi špatně-s tou Pl vervou nevím,ale o tm V-power je nějakej odkaz i tady někde v tom vlákně a právě naopak-nᚠV-power sotva dosahuje kvality německý klasiky...


Tak jsi to špatě pochopil a já napsal nejasně (předpokládám, že vzhledem k tomu, jak se to řešilo již každý ví že německý V-Power je úplně jiné palivo než český V-power (nebo alespoň byl v době testu) a že ten německý je mnohem lepší.
Tak ještě jednou:
Polská verva je horší než česká, zrovna tak, jako český V-power je horší než německý.
S tou polskou to je neověřená informace, nemůžu doložit, takže s rezervou, nerad bych šířil fámy. Ale nějak mi to trčí v paměti, že jsem na to někde narazil a docela bez zájmu přešel - do Polska mám daleko.

12.06.2013 12:24 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2588713
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Naprostý souhlas - pro ty, kdo zapomínají: Před pár léty byl udělán rozbor kvality českou laboratoří a v německém shellu bylo aditivium a v českém ne. Zdůvodnění firmy Shell - Arabské emiráty dodaly málo aditiva a byl ho momentální nedostatek, tak ho do ČR prostě nepřidávali.
Otázka je, jak dlouho by bylo "dočasně", kdyby jim na to nepřišli. Další věc - oznámení českým klientům nula, kompenzace nula...
Takže u nich ze zásady v ČR netankuji, abych nepodporoval normální podvodníky.

12.06.2013 18:41 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2588797
lami
Město: Netolice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 29
99 Poslat soukromou zprávu
Já si matně tu recenzi pamatuji a řekl bych, že jako příčinu, že Schell u nás dopadl špatně uváděli, že na čerpačky se zaváží obyčejná nafta a aditivum do ní měli přidávat až na čerpačce, ale to zaměstnanci neudělali. O vervě tam uváděli, že tu už dováží přímo namíchanou a proto, tam vyšla tak dobře.

12.06.2013 19:07 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2588816
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
lami napsal(a):
Já si matně tu recenzi pamatuji a řekl bych, že jako příčinu, že Schell u nás dopadl špatně uváděli, že na čerpačky se zaváží obyčejná nafta a aditivum do ní měli přidávat až na čerpačce, ale to zaměstnanci neudělali. O vervě tam uváděli, že tu už dováží přímo namíchanou a proto, tam vyšla tak dobře.


Hlavně základní nafta je vyráběna v Německu jiným způsobem než u nás a už bez aditiv má vyšší cetanové číslo (v případě toho shell V-power). U nás je snad jediná nafta vyráběna tou lepší technologií OMV MaxMotion (ta je sem dovážena, není vyráběna v ČR).

13.06.2013 10:28 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2588975
Devilian
Město: Bratislava, Auto: Mazda 6 GJ 2.5iPočet příspěvků: 295
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Budem sa asi opakovat, ale na shell pozor!! Mal som xsaru HDI a nafta mi zamrzla len 2x. Prvy raz to bolo druhy rok pouzivania, nove filtre a vsetko funkcne, jedina chyba bola plna nadrz nafty od shell!! A vraj plna nadrz nemoze zamrznut. Boli tam aj aditiva proti zamrzaniu. V okoli ale mame dve shell pumpy, a ked uz som mal karticku, tak som isiel na druhu pumpu a natankoval znova plnu (ten bordel sa vylial do traktora, vycistilo sa podavacie cerpadlo a nadrz) v nadeji, ze to bolo chybou pumpy. Samozrejme aditiva. Na druhy den som zasiel hadam aj 300 metrov, kym to znova skapalo= zamrznuta nafta. Po tejto skusenosti som isiel na slovnaft, a odvtedy sa mi to uz nestalo. Tolko moje skusenosti. (cim som nechcel povedat ze slovnaft je kvalitny, ale ze shell, hlavne na orave, je nekvalitny a predrazeny)

09.09.2014 11:34 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2731427
RiMr
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 25

99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím - máte někdo nějaké zkušenosti či co s "prémiovou" naftou Slovnaft Drive Diesel? Čepují to v Čakovicích v Globusu a ta cena je lákavá. Včil beru OMV MaxxMot. Dies. Jde i o to že stejně na tu globusí benzinku jezdím vysávat, foukat kola atd, tak že bych to bral jedním vrzem...

09.09.2014 14:38 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2731469
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1812

U??vate? Poslat soukromou zprávu
!

09.09.2014 14:48 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2731471
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1812

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Zase ten telefon,bylo to 3x tak prosím smazat
To je vlastně námět,Chtělo by to aby to člověk mohl nejen upravit ale také celé odstranit...

09.09.2014 14:48 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2731472
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1812

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Zkušenosti s Globus nemám. Já se snažím tankovat u Eurooil,že prý jako jediní to nemíchají s bio bordelem. No věřím a víra má mě uzdraví. Letos jsem v podstatě tankoval jen u nich. Jen asi 2x jinde(Lukoil-dobrá cena v úterý)zatím jsem s naftou za 2 roky co to auto mám neměl problém. Kdysi jsem někde četl jak dělali testy nafty. Nejlepší byla Omv max ale jen nepatrně. Zásadní rozdíl to prý není... Ten Eurooil byl v testu nejlepší v poměru cena/výkon. Toho Globusu bych se asi taky nebál. Jen je otázka zda ta "lepší" je opravdu lepší než normální...
Asi bych to nějak zvl᚝ neřešil,když premium značka Shell má problém viz příspěvek o něco výš.
Jak říká Jarda, tankuje noname v Počernicích za levno a prý léta v pohodě.

09.09.2014 15:04 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2731473
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
HELLMUT napsal(a):
Zkušenosti s Globus nemám. Já se snažím tankovat u Eurooil,že prý jako jediní to nemíchají s bio bordelem. No věřím a víra má mě uzdraví. Letos jsem v podstatě tankoval jen u nich. Jen asi 2x jinde(Lukoil-dobrá cena v úterý)zatím jsem s naftou za 2 roky co to auto mám neměl problém. Kdysi jsem někde četl jak dělali testy nafty. Nejlepší byla Omv max ale jen nepatrně. Zásadní rozdíl to prý není... Ten Eurooil byl v testu nejlepší v poměru cena/výkon. Toho Globusu bych se asi taky nebál. Jen je otázka zda ta "lepší" je opravdu lepší než normální...
Asi bych to nějak zvl᚝ neřešil,když premium značka Shell má problém viz příspěvek o něco výš.
Jak říká Jarda, tankuje noname v Počernicích za levno a prý léta v pohodě.


To je pravda,ale podle mne má jednu z nejlepších(a taky asi nejdražších) benzina - je fakt že jsem jí párkrát natankoval a jede to na ní lépe a i klesne o trochu spotřeba.Pravda je že u nás je snad nejhorší palivu v EU - tankoval jsem v Chorvatsku a také mi přišla lepší než naše.(Česko je asi odpad pro všechny)

09.09.2014 15:11 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2731477
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1812

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Otázka je zda to není jen pocit, koupil jsem drahou super naftu tak to jede lépe. Mě také přišlo že loni na Chorvatskou to jelo lépe.Letos jsem bral v německu Aral a žádný rozdíl jsem neviděl.
Jinak v tom testu to tenkrát bylo 1.Maxmootion OMV.2 VERVA 3. Eurooil pokud šlo o cenu tak vítěz Eurooil...

09.09.2014 21:40 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2731586
Nesebr
Město: Ostrava - Poruba, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 163

99 Poslat soukromou zprávu
přešli jsme na naftu od globusu z nafty od makra, taky pocit že jede líp a méně žere.

09.09.2014 21:59 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2731592
Juras555
Město: Bučovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0 V6 HDi TourerPočet příspěvků: 166

99 Poslat soukromou zprávu
Tankuju ONO nebo Makro, naprosto v pohodě. U eurooilu sem taky vzal a spotřeba se spíš zvedla.
Jinak taky pamatuju tak 2 nebo 3 roky zpátky v zimě, že auta na firmě co natankovali shell všichni zamrzli.

10.09.2014 07:29 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2731641
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
To je pravda,ale podle mne má jednu z nejlepších(a taky asi nejdražších) benzina - je fakt že jsem jí párkrát natankoval a jede to na ní lépe a i klesne o trochu spotřeba.Pravda je že u nás je snad nejhorší palivu v EU - tankoval jsem v Chorvatsku a také mi přišla lepší než naše.(Česko je asi odpad pro všechny)
já poslední dobou tankuji taky EO,a jsem spokojený,krapítek WIFu.Cena 35.50 to je skoro o 2kačky mín jak Verva nebo Agip

10.09.2014 09:25 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2731642
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Projel jsem letos fakt dost D,A,I,LUX,B,F,PL... a nikdy jsem neměl dojem, že auto zázračně jede nebo naopak nejede. Osobně se domnívám, že pokud nafta není pančovaná nějakým kriminálním zásahem, tak od normálních dodavatelů není v našich schopnostech objektivně poznat nějakou změnu.
Osobně v ČR beru (pokud mám na dosah) naftu od Benziny značka tuším Diesel Optimal nebo tak nějak - no prostě bez řepky. Důvod je jednoduchý, už i EU přišla na to, že nějaké bylinky nemají v naftě co dělat a líh tam mrví celou palivovou soustavu. Fyziklálně to musí mít pozitivní vliv i na spotřebu, protože 6% lihu má zásadně menší výhřevnost než stejné množství ropy, ale že bych to vysledoval na počítači, to tedy ne.

10.09.2014 10:30 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2731662
luta
Město: Rosice u Brna, Auto: Touran 5t1Počet příspěvků: 303

U??vate? Poslat soukromou zprávu
v podstatě posledních 9tis km tankuju pouze eurooil optimal diesel bez bio. A asi u něj i zůstanu. přilévám VIF.

Kdybych chtěl šetřit za každou cenu, tankoval bych za 34,5 naftu u PRIM a dolejval VIF. Jezdil jsem na ní ze začátku jen asi tisíc km a taky bez problémů. Ale na těch mejch 10tis km ročně vemu raděj eurooil.

|< < 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator