Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Overenie vozidla pred kupou
|< < 1 2
03.09.2013 08:23 - Re: Overenie vozidla pred kupou 2615010
artsvec
Město: Sušice, Auto: Opel Insignia Country Tourer 1.6 16V - 200 koníPočet příspěvků: 650

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Máme ještě Saxo a s tím nalítáme víc. S C5 jezdíme jen dálky.

03.09.2013 08:26 - Re: Overenie vozidla pred kupou 2615011
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
TycoonX: Já jasně mluvím o čelench klubu majících C5 I DLOUHO. A by byl jejich výchozí stav při koupi jakkoli zfalšovaný, tak oni by přírůstky asi nefalšovali, takže by měli mít všichni aspoň přes půl mega- viz třeba artsvec kousek výše, já u starého to samé a mnozí další.
Chci tím pouze naznačit, že je i dost čelnů klubu (tedy těch, co s tím autem jezdí z přesvědčení a velmi rádi), kteří se prostě chovají podle statistických ukazatelů. Nevidím důvod, proč by to mělo být u C5 jinak. Vždy prvné řada je mnohokrát levnější než nová fóbie. Nebo mají naopak na město, pojížděni další auto viz výše, tak s C5 prostě najedou průměr.

03.09.2013 10:29 - Re: Overenie vozidla pred kupou 2615027
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
TycoonX: Já jasně mluvím o čelench klubu majících C5 I DLOUHO. A by byl jejich výchozí stav při koupi jakkoli zfalšovaný, tak oni by přírůstky asi nefalšovali, takže by měli mít všichni aspoň přes půl mega- viz třeba artsvec kousek výše, já u starého to samé a mnozí další.
Chci tím pouze naznačit, že je i dost čelnů klubu (tedy těch, co s tím autem jezdí z přesvědčení a velmi rádi), kteří se prostě chovají podle statistických ukazatelů. Nevidím důvod, proč by to mělo být u C5 jinak. Vždy prvné řada je mnohokrát levnější než nová fóbie. Nebo mají naopak na město, pojížděni další auto viz výše, tak s C5 prostě najedou průměr.


Můj autopark :
C5 I 2003 - +- 300.
C5 I 2001 - +- 320
C5 II 2005 - +- 200
C5 II 2005 - +- 300
C5 II 2007 - +- 70 -(tato je opravdu vyjímka - je to ověřený stav z mnoha zdrojů) - to je to 1%

03.09.2013 13:01 - Re: Overenie vozidla pred kupou 2615046
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Auto jsem kupoval v květnu 2011 s krásnými 105 tis. km. Můžu tomu věřit, můžu o tom vést spory, ale to je tak všechno. Zatím nikdo nepotvrdil stočení. U první generace to je prý obtížné, až nedohledatelné. S nikým bych se do krve nehádal, jestli to je, nebo není pravda. Počítám s tím, že to nejspíš víc je!
Ale až ho jednou budu prodávat, asi nastane problém a budu nespíš za podvodníka a stáčeče. Patřím taky mezi ty, co najedou za rok jen kolem 10 tis. km.

03.09.2013 13:14 - Re: Overenie vozidla pred kupou 2615049
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
No když budeš za 8 let prodávat 20 let staré auto s necelým 200 000, tak budeš za nepřítele státu a kriminálka tě zastřelí ve dveřích autobazaru.
To je ten důvod, proč jsem tuto diskusi rozpoutal. Těch, co i s C5 najedou zhruba průměr všech ostatních aut, je každopádně zásadně více než 1% a pak vypadají jako blbci. Stále jsem nepochopil, proč by u C5 měl být zásadně jiný průměr najetí v ČR než u jiných aut.
Ano, při koupi nevěřit ničemu, protože většina jetých C5 je z ciziny a dovozce + bazarník s velikou pravděpodobností něco zfalšují. Proto jsem první generaci střelil tady na klubu, protože si tu nadprůměrně věříme, nejsme anonymní a nikdo tu na klubu nechce být za vyčůránka, který se zahojil na jiném členovi.

03.09.2013 13:58 - Re: Overenie vozidla pred kupou 2615052
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Loni jem byl už jako důchodce 3měsíce na brigádě u DP. Takže nájezd na vozidle:
Do práce: 8km. Z práce: 10km - zastávka na nákup v Globusu. Čili za 5dní v týdnu nájezd 90km. Víkend - na chalupu a z chalupy 210 - 220km. Takže týdenní nájezd cca 300km. Počítám-li ročně 50 týdnů (2týdny dovolené) tak vychází roční nájezd na 15000. Dovolená letecky, auto nájezd nula. Vezmu-li v úvahu, že dost značná část obyvatel jezdí do práce mhd, nemá chalupu a radši sedí doma myslím, že roční nájezd kolem 15000 není nic neobvyklého. Bohužel mě se to netýká, měsíčně musím minimálně 3x tankovat plnou.

03.09.2013 14:21 - Re: Overenie vozidla pred kupou 2615058
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vseved napsal(a):
Loni jem byl už jako důchodce 3měsíce na brigádě u DP. Takže nájezd na vozidle:
Do práce: 8km. Z práce: 10km - zastávka na nákup v Globusu. Čili za 5dní v týdnu nájezd 90km. Víkend - na chalupu a z chalupy 210 - 220km. Takže týdenní nájezd cca 300km. Počítám-li ročně 50 týdnů (2týdny dovolené) tak vychází roční nájezd na 15000. Dovolená letecky, auto nájezd nula. Vezmu-li v úvahu, že dost značná část obyvatel jezdí do práce mhd, nemá chalupu a radši sedí doma myslím, že roční nájezd kolem 15000 není nic neobvyklého. Bohužel mě se to netýká, měsíčně musím minimálně 3x tankovat plnou.


Ta má limuzína je v česku koupená a ježděná firmou s ročním nájezdem 30000Km (dle dokladů které jsem našel v autě - stazky) jetá ČB - Brno = 6x30000 = 180000Km(koupena se 196000Km) (- nějaké servisy a jednou drobná kolize z.části + 3. měsíce po poslední havárii bazar,aukce pojišovny) + 3. měsíce u mne v dílně . Mám ji tuším 3. roky a dnes má 220000Km (poslední dva roky se můj nájezd dělí mezi tři auta) za první rok měla 15000Km a dělila se celkovím nájezdem s druhým autem a to skoro nikam nejezdím (a to se stane že vyjede jednou za měsíc z kopřiv (většinou podle stavu palivoměru - po zhlédnutí mé drahé polovičky - kde je PHM to jede )

03.09.2013 14:37 - Re: Overenie vozidla pred kupou 2615080
Tortugas
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 40
99 Poslat soukromou zprávu
Tak to se zrejme take musim zaradit do skupiny podezrelych ze staceni

Koupeno v CR, do provozu leden 2007, koupil jsem ho loni v cervenci s najezdem 105 tisic. Dle udaju Citroenu a nasledneho proverovani by to melo snad i kupodivu sedet. Auto je ve velmi dobrem stavu, takze mi to je i celkem fuk.

Auto jezdi skoro kazdy den, jenze z toho tak 70% po Praze, ted jsem zrovna po roce menil olej a ujel jsem 15 tis. km. Co mam diesel, tak do prace uz skoro autem nejezdim, trosku se snazim C5 setrit, predtim jsem mel najezd tak o 5k vic. Nemyslim si, ze bych jezdil malo. Do zahranici spis letam, obcas pouzivam sluzebni atd. Takze, az za cca 4-5 let pujde do sveta, tak mi tech 180 tisic km z principu nikdo neuveri, tudiz prijimam od vas predobjednavky

03.09.2013 16:49 - Re: Overenie vozidla pred kupou 2615088
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak ještě jedna C5 I r.v ?? 2004 (má světelné čidlo na přístrojovce tak asi jedna z posledních) Maximální Km jsou jen orientační - uloží se stav Km při chybě a nikde není psáno kolik ujela po této do stočení,nebo kdy byla stočena a kolik najela bez závady.Takže ze dvou v dílně jedna 60. a druhá viz příloha.

Přílohy:
030920132728.jpg ( 753562b ) -
030920132727.jpg ( 2013058b ) -

03.09.2013 20:29 - Re: Overenie vozidla pred kupou 2615144
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
od výměny oleje 1.3. mám najeto 2700km, od posledního tankování 4.5. mám najeto 820km - ještě jsem od té doby netankoval. Docela se bojím, kdy mi z nádrže začne vylézat stvol řepky olejné. Přes léto jezdíme minimálně, hodně cestujeme na maxiskútru, na něm mám od května najeto 4000Km

03.09.2013 20:53 - Re: Overenie vozidla pred kupou 2615165
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Omlouvám se všem, že jsem původní téma odklonil na diskusi kolik je normální roční nájezd v C5.
Rád bych to vrátil k úplně prvnímu příspěvku od TycoonX :

Asi Slovákům můžeme závidět ucelenou a hlavně důvěryhodnou a bezplatnou metodu postupu ověření historie auta. V ČR máme několik takových webů jako zkontrolujsiauto, autotracer, něco dělá Cebia, odcizení samozřejmě policie, něco je placené... Já jsem se před nedávnou koupí na ty servery nedíval, bazar mi dal nějaké osvědčení od Cebia, zda to má větší hodnotu než papír - to netuším. Pokud máte s těmi placenými servery nějakou zkušenost, třeba by to někomu pomohlo, já mám na pár let snad klid.

Jo a pro Tomikm - jezdi v Táboře do Náchoda, mají naftu bez lihu. Jednak je to lepší pro motor a jednak ti v nádrži nezačnou rašit brambory. Obecně je nafta bez lihu mnohem déle skladovatelná.

03.09.2013 21:17 - Re: Overenie vozidla pred kupou 2615176
C5stepan
Město: Otrokovice, Auto: Hyundai Getz 1,4iPočet příspěvků: 828
99 Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
Omlouvám se všem, že jsem původní téma odklonil na diskusi kolik je normální roční nájezd v C5.
Rád bych to vrátil k úplně prvnímu příspěvku od TycoonX :

Asi Slovákům můžeme závidět ucelenou a hlavně důvěryhodnou a bezplatnou metodu postupu ověření historie auta. V ČR máme několik takových webů jako zkontrolujsiauto, autotracer, něco dělá Cebia, odcizení samozřejmě policie, něco je placené... Já jsem se před nedávnou koupí na ty servery nedíval, bazar mi dal nějaké osvědčení od Cebia, zda to má větší hodnotu než papír - to netuším. Pokud máte s těmi placenými servery nějakou zkušenost, třeba by to někomu pomohlo, já mám na pár let snad klid.

Jo a pro Tomikm - jezdi v Táboře do Náchoda, mají naftu bez lihu. Jednak je to lepší pro motor a jednak ti v nádrži nezačnou rašit brambory. Obecně je nafta bez lihu mnohem déle skladovatelná.

!!!!!!!!!! Až na tu poznámku o naftě - to sem nepatří.

03.09.2013 21:30 - Re: Overenie vozidla pred kupou 2615184
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
bazar mi dal nějaké osvědčení od Cebia, zda to má větší hodnotu než papír - to netuším. Pokud máte s těmi placenými servery nějakou zkušenost, třeba by to někomu pomohlo, já mám na pár let snad klid.


Cebia je v podobě od bazaru jen kus papíru - je sice psáno ověřeno,ale nikde není napsán výsledek (jestli se nepletu) - takto jsem si před časem ověřoval stav Km jednoho vozu v jednom bazaru a výsledek byl takovej že to co uváděl bazar s certifikátem Cebie mělo auto před 4.roky - na mou otázku mi bazar nedokázal uspokojivě odpovědět.
Nebo jsou na certifikátu uvedeny všechny údaje a stav tacho a skutečný počet najetých Km ? (neříkám že to Cebia nezjistí )

03.09.2013 21:37 - Re: Overenie vozidla pred kupou 2615195
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ako to uz niekde inde bolo spomenute, CEBIA je dobra pre bazar, pre kupujuceho z bazaru nema moc velku cenu

04.09.2013 05:57 - Re: Overenie vozidla pred kupou 2615208
artsvec
Město: Sušice, Auto: Opel Insignia Country Tourer 1.6 16V - 200 koníPočet příspěvků: 650

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Kamarád nedávno kupoval BMW 5 kombi z Německa, zaplatil si prověření u CEBIA a dle nich bylo auto v pořádku. Když ho šel přihlásit a úředník ho zadal do systému, tak to začalo. Pane auto je vedené jako ukradené v Itálii (země uvedení do provozu), takže vám jej zabavujeme. Bylo odvezené na nějaké parkoviště v Praze, které mimochodem policii pronajímá Charouz. Na tomto parkovišti stojí i auta za několik miliónů a stojí tam i tak dlouho, že jsou krásně prorostlá travou a různým bordelem. Policajti co to dostali k vyšetřování, byli naštěstí pro kámoše ti policajti co opravdu mají snahu pomáhat. Po všemožném šetření se zjistilo, že když německý majitel koupil BMW od prvního majitele itala, tak ho ital místo odhlášení nahlásil jako kradené. Němec tento problém vyřešil a německá policie nařídila italům BMW vymazat ze seznamu hledaných, protože se jednalo o pojistný podvod. Jenže za celé tři roky se italskému úřednímu šimlovi asi nechtělo pracovat, takže auto je stále vedené jako kradené. Tedy do Itálie raděj kámoš jezdit nebude, aspoň než se to dořeší. Poučení: CEBIA z tebe vytáhne prachy, ale spoléhat se na to nedá.

04.09.2013 07:56 - Re: Overenie vozidla pred kupou 2615220
TycoonX
Město: , Auto: Daihatsu Sirion 1.3 4x4Počet příspěvků: 155
99 Poslat soukromou zprávu
Na slovensku ak o kradnuté auto nieje záujem (nenájde sa majitel) tak sa po určitom čase "zlikviduje" tzn rozpredá na diely Ale to som len počul.. mal som ponuku na 607mu za 1100€ ..bohužial za tie love mam legal c5 z anglicka na ND tak som sa nezaujímal

04.09.2013 12:36 - Re: Overenie vozidla pred kupou 2615277
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
TycoonX napsal(a):
Na slovensku ak o kradnuté auto nieje záujem (nenájde sa majitel) tak sa po určitom čase "zlikviduje" tzn rozpredá na diely Ale to som len počul.. mal som ponuku na 607mu za 1100€ ..bohužial za tie love mam legal c5 z anglicka na ND tak som sa nezaujímal


U nás jakákoli věc zabavená s podezřením že pochází z trestné činosti zůstane v majetku toho u koho byla zabavena (např. při domovní prohlídce) pokud se o dotyčnou věc nikdo nepřihlásí a neprokáže že je jeho ve lhůtě tuším 6. měsíců.- mezera v zákoně - i zloději může takto zůstat.

04.09.2013 19:16 - Re: Overenie vozidla pred kupou 2615378
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
K čemu je fakt, že tedy Češi s autem nejezdí (dle tedy uvedených TUV statistik a průzkumu vilouse na klubu), když problém tkví v tom, že majorita C5 je dovezená a stočená? Je pěkné, že si někdo koupí C5 od Čecha, který auto prdlá 5km do práce a 3km do Lídlu a najede 10tis ročně, když auto místo 180ti na tacháči se na hranicích s ČR omladilo o pár km?

Cebia, jak mnozí již napsali, je doopravdy canc papíru.

Když vám přijede na servis auto (druhý majitel), které je 2 roky staré (najeto asi 120) a věci podle VIN nesouhlasí, koukáte na to jako tataři, třikrát si VIN kontrolujete, a všimnete si, že ta 8 je nějak divně vyražená, ale na štítcích sedí, pak VIN kontrolujete v interní databázi, místo 8 dáte 3 a zjistíte, že auto bylo před necelými 2 roky ukradené.. máte takový divný pocit, že v týhle zemi je to s ojetinama na štíru.
Dneska si nemůže být člověk ničím jistý, kdysi jsem to říkala všem, co si chtěli koupit auto, berte s sebou člověka s diag. Hodně to pomůže, nespasí to vše, ale dokáže to pomoci...

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator