Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Koupě Citroenu C5 - jakou motorizaci?
|< < 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 ... 42 > >|
03.04.2012 14:59 - Re: Koupě Citroenu C5 - jakou motorizaci? 2465206
Petr84
Město: Polička, Auto: Počet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
ahoj,

moje stávající auto umírá a já potřebuju velké kombi (dělám v pivovaře a furt kamarádům vozím nějaké basy nebo sudy) a nakonec mi vyšly tři vozy:
- octavia II
- modeo MKIII
- C5 II

Rozpočet mám max. 200t (= cca 150t na koupi a 50t na servis). Na pocit z řízení a závodění mám motocykl, takže se přikláním k C5 (proto taky píšu na tohle fórum) - jde mi hlavně o pohodu při řízení, BEZPEČÍ ve voze, POHODLÍ při cestování. Auto je prostě pro mě sluha, který mě bezpečně a SPOLEHLIVĚ dopraví z bodu A do bodu B, jestli přijedu o 15min. později mě netrápí, dost často totiž vyjedu o hodinu později
Ročně najezdím tak 10 - 15tkm. V podstatě celý týden auto stojí a na víkend jedu někam dál (250 - 800km).
No a řeším nekonečnou hádanku benzín nebo nafta. Zkusím tady napsat svoje pocity a byl bych rád za vaše názory. Tohle fórum pročítám už nějakou dobu, moudrý jsem a nejsem. Přikláním se (zatím) benzínu (2.0i 103kW).

Benzín:
plusy:
a) auto rychleji topí
b) pro můj nájezd km lepší
c) nižší předpoklad oprav po koupení a větší celková spolehlivost (???)
d) cena za km rozumná při přestavbě na LPG (je tenhle motor na to ok?) - i když na tipcars.cz byl o tom teď zajímavý článek a nelze nesouhlasit
e) nafta patří do kamen (pozor, vtip!)

mínusy:
a) minimum nabídky ojetin (známí tahají auta z Francie - bude to tam lepší?)
b) nemám kamaráda s diagnostikou - tady jsem četl spoustu rad, a si ho s sebou vezmu - kde a komu napsat/zavolat?
c) pro C5 je prý ideál nafta

U nafty se bojím:
a) servisu u ojetiny (setrvačník, spojka, turbo, vstřiky, FAP.....) - aby to pak nestálo jako celé auto...
b) zimy na vysočině
c) celý týden auto stojí - vrstvení nafty + zima na vysočině = nejedu a nepojedu?

Zkušeností moc nemám, rád si přečtu vaše názory a rady.

Díky, hezký den.

03.04.2012 19:19 - Re: Koupě Citroenu C5 - jakou motorizaci? 2465343
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vyjadrim sa len k nafte:
a) za 50t ktore na to mas vyclenene to spravis v pohode ak nekupis hrobku
b) zozen nieco s webastom ak sa bojis
c) kvalitna nafta = ziaden problem

03.04.2012 20:39 - Re: Koupě Citroenu C5 - jakou motorizaci? 2465415
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
Petře, Petře, nevím jestli tomu rozumím.... Ptát se zažranců do C5, které auto mᚠzvolit - to si snad dělᚠsrandu - tady mᚠodpověď: no přece jednoznačně breaka, 2 litry, nafta, 100 kW a pokud možno zlatá metalíza bez hagusů - bo s hagusy je to pouze standard

a věřím, že stejné vlákno si založil i u koncernových kostitřasů a u Lorda, asi taky a všichni ti dali hezkou odpověď, takže zase si na začátku a to jaké auto si zvolit a ja říkám : jednoznačně breaka .........

hodně štestí při výběru a anténkou vzhůru

04.04.2012 06:41 - Re: Koupě Citroenu C5 - jakou motorizaci? 2465632
Petr84
Město: Polička, Auto: Počet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
ahoj Najku, mýlíš se. Jsem rozhodnut pro C5 (píšu to výše - pohodlí, bezpečnost), jenom mám nejasno v motoru, proto píšu tady. Na ostatní fóra jsem nepsal, všichni by chválili své koně, to nemá cenu.
Že to bude break, je jasné, barva mi je fakt ukradená, hagusy bych spíš bral.
V tomhle threadu proběhla ještě zmínka, že fordův duratec je hrozný šmejd, proč?
Jinak děkuji za tvůj tip na motor a mohl bys to podpořit argumenty?
a) proč naftu?
b) proč 2 litr? Jenom proto, že 1,6 je málo? 100kW je bez FAP?
Důležitá je pro mě spolehlivost, tak co nejmíň "kurvítek"... no a snad netrefím páteční kus, kde mě sežere elektrika, i když myslím, že to už snad předchozí majitel vyrešil, předpokládám nájezd ojetiny 100-150tkm...

04.04.2012 10:55 - Re: Koupě Citroenu C5 - jakou motorizaci? 2465766
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
V naftě je mezi C5 daleko větší výběr aut a PSA nafové motory umí (i když méně kurvítek najdeš asi u benzínu).
1.6 je výkonově OK (alespoň pro mě), ale pokud budeš jezdit dlouhé štreky po dálnici, bude 2.0 lepší, i spotřebou, má 6ti rychlostní převodovku. V novějších ročnících je s FAPem myslím všechno (i když může záležet na státě, kde bylo auto prodáváno jako nové).

04.04.2012 11:37 - Re: Koupě Citroenu C5 - jakou motorizaci? 2465781
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Petr84:
add a) Proč naftu? Psal jsi, že jezdíš převážně jen o víkendu a dálky - na dálku je nafta ideál. Na roční nájezd se v tomto případě už nemusíš vůbec ohlížet, vzhledem k tomu, že ojetiny jsou stejně drahý jak benzín, tak nafta. (Koukat na to kolik najedeš se vyplatí u koupě fungl nových aut, kde bývá cena nafáku třeba o 100 000kč vyšší a chceš, aby se ti to nějak vrátilo ve spotřebě paliva. U ojetin to nemá smysl.)
add b)) Proč silnější naftoový motor (2.0HDi vs. 1.6HDi) ? Silnější motor, pokud je osazen ve stejném autě je méně namáhán než motor slabší. Pokud jsou použity stejné materiály a jednu věc namáhᚠméně, tak déle vydrží. To je i obecná odpověď ke spolehlivosti. Spotřeba bude v průměru přibližně stejná (ve městě ti bude žrát méně 1.6HDi a na dálnici zase 2.0HDi s 6ti kvaltem).

04.04.2012 12:15 - Re: Koupě Citroenu C5 - jakou motorizaci? 2465785
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
Petr84 napsal(a):
ahoj Najku, mýlíš se. Jsem rozhodnut pro C5 (píšu to výše - pohodlí, bezpečnost), jenom mám nejasno v motoru, proto píšu tady. Na ostatní fóra jsem nepsal, všichni by chválili své koně, to nemá cenu. Že to bude break, je jasné, barva mi je fakt ukradená, hagusy bych spíš bral. V tomhle threadu proběhla ještě zmínka, že fordův duratec je hrozný šmejd, proč? Jinak děkuji za tvůj tip na motor a mohl bys to podpořit argumenty? a) proč naftu? b) proč 2 litr? Jenom proto, že 1,6 je málo? 100kW je bez FAP? Důležitá je pro mě spolehlivost, tak co nejmíň "kurvítek"... no a snad netrefím páteční kus, kde mě sežere elektrika, i když myslím, že to už snad předchozí majitel vyrešil, předpokládám nájezd ojetiny 100-150tkm...
já pokud bych volil tak 2litr zaplyněný.1,cena phm.2,levnější servis

04.04.2012 12:41 - Re: Koupě Citroenu C5 - jakou motorizaci? 2465788
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
Petr84 napsal(a):
ahoj Najku, mýlíš se. Jsem rozhodnut pro C5 (píšu to výše - pohodlí, bezpečnost), jenom mám nejasno v motoru, proto píšu tady. Na ostatní fóra jsem nepsal, všichni by chválili své koně, to nemá cenu.
Že to bude break, je jasné, barva mi je fakt ukradená, hagusy bych spíš bral.
V tomhle threadu proběhla ještě zmínka, že fordův duratec je hrozný šmejd, proč?
Jinak děkuji za tvůj tip na motor a mohl bys to podpořit argumenty?
a) proč naftu?
b) proč 2 litr? Jenom proto, že 1,6 je málo? 100kW je bez FAP?
Důležitá je pro mě spolehlivost, tak co nejmíň "kurvítek"... no a snad netrefím páteční kus, kde mě sežere elektrika, i když myslím, že to už snad předchozí majitel vyrešil, předpokládám nájezd ojetiny 100-150tkm...


proč nafta a proč 2 litry??? protože 2 l nafta - velice slušný kroutící moment a vhodný na tahání karavanu, jinak mám rok 2005 dotaženo z Itálie, Fap nemám a nebyl

04.04.2012 15:52 - Re: Koupě Citroenu C5 - jakou motorizaci? 2465868
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
s tym menej nakladnym servisom benzinu by som nijako to neprehanal, moze to byt rovnako nakladne ako nafta ...
a ako uz x krat bolo povedane, naftovych motorov je viac v ponuke

je to vec kazdeho co si vyberie, 1.6 neodporucam z hladiska toho ze je to proste uhnany motor v C5 a spotreba voci 2.0 neni nejako moc nizsia ...

07.04.2012 00:35 - Re: Koupě Citroenu C5 - jakou motorizaci? 2466801
DrMarvin
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 716
99 Poslat soukromou zprávu
zhrado napsal(a):
ja som sa rozhodoval takto isto a zvolil som 2.0 80kw hdi. zle to nejde, motor je to celkom spolahlivy, spotrebu mam cca 5,6 na sto a bez problemov spravim cez 1000km na nadrz. a kazda C5 ma rovnako velku nadrz okolo 68 litrov vraj. je pravda ze jazdou cisto iba po meste ide spotreba dost hore ale aj tak je to fajn na take velke a tazke auto.
inak tomasT to napisal pekne.


5,6l na sto? taky bych chtěl...za 250km v DE po peknych cestach 6,3...momentalne mi ukazuje 7,5l na sto prumernou...ale cesta 500km z toho 300km po dalnici pri 130+ ...2x tydne

07.04.2012 08:33 - Re: Koupě Citroenu C5 - jakou motorizaci? 2466825
Luki_C5
Město: Holešov, Auto: C6 2.7 HDI ExclusivePočet příspěvků: 971

VIP Poslat soukromou zprávu
poslední dvě c5 II co jsme dovezly na přání zákazníka byly 2.0 benzin. není to špatne ale na dálnici ve 130 točí asi 3500 a hluk v kabine by mě lezl hodně na nervy. sehnat něco na benzin c5 není úplně snadné. jak lidem říkám. c5 benzin na sklad nevozim takže to řešíme formou dovozu na zakázku. já si naprosto nemuzu stěžovat na 2.0 hdi 16v RHR mam to bez FAP spotřeba 5.5 litru. a to mám najeto 380 tis km a je to rok 2006.

10.04.2012 23:15 - Re: Koupě Citroenu C5 - jakou motorizaci? 2468993
Mirrra
Město: Ústí nad Labem, Auto: Honda Civic 8GPočet příspěvků: 84

99 Poslat soukromou zprávu
Dneska jsem pojal rozhodnutí prodat svojí C5 III Tourer a následně zakoupit 2.0 HDi totéž...nebo snad někdo něco proti? Případně zájemce o výměnu ?

10.04.2012 23:17 - Re: Koupě Citroenu C5 - jakou motorizaci? 2468994
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Že by - "Chybama se člověk učí"?

10.04.2012 23:28 - Re: Koupě Citroenu C5 - jakou motorizaci? 2468997
zico
Město: Bratislava, Auto: A6 allroad 3.0 TDIPočet příspěvků: 426

99 Poslat soukromou zprávu
Keby sa ucil chybami, tak by napisal, ze ide do 2,2 HDi (200k).
Ale nic to, za dva roky bude dalsi switch
mirra nic proti ale musel som

11.04.2012 07:48 - Re: Koupě Citroenu C5 - jakou motorizaci? 2469069
artsvec
Město: Sušice, Auto: Opel Insignia Country Tourer 1.6 16V - 200 koníPočet příspěvků: 650

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
zico napsal(a):
Keby sa ucil chybami, tak by napisal, ze ide do 2,2 HDi (200k).
Ale nic to, za dva roky bude dalsi switch
mirra nic proti ale musel som


2.2 HDi (200) ta by se mi také líbila

11.04.2012 09:55 - Re: Koupě Citroenu C5 - jakou motorizaci? 2469108
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mirrra napsal(a):
Dneska jsem pojal rozhodnutí prodat svojí C5 III Tourer a následně zakoupit 2.0 HDi totéž...nebo snad někdo něco proti? Případně zájemce o výměnu ?

Stačilo si pozrie pohotovostnú hmotnos C5 III, nie je to žiadna žahká váha. Ja mám v TP udávanú prevádzkovú 1811 kg

11.04.2012 19:21 - Re: Koupě Citroenu C5 - jakou motorizaci? 2469286
toskey
Město: Odolena Voda, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 147
99 Poslat soukromou zprávu
Já zase příště pujdu spíš do benzínu s LPG a nebudu muset pozorovat vyděšeně budík se spotřebou. Horší je co jsem vypozoroval nebo aspon co je tady v čr ,že jsou vetšinou benzínové c5III bez koulí a do dvoulitrů se dává jen 4° automat, ale s tím plynem mi to bude u zadku ptže budě jezdit levnějc než mi ted jezdí nafta v automatu...

11.04.2012 19:36 - Re: Koupě Citroenu C5 - jakou motorizaci? 2469290
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Až já budu příště kupovat vozidlo, tak mám dojem, že už bude na galuskách .
Ale k tomu LPG. Čím dál častěji narážím na prognózy, že naši vyvolení hodlají lidu dát pocit rovnocennosti tím, že srovnají cenu plynu a benzínu. Protože už jsme od nich podobný vymoženosti párkrát obdrželi, je asi jasný, že benzín se zlevňovat nebude. Možná jsou to nesmysly a nebo je to hudba daleký budoucnosti, ale do budoucna bych se podobných prohlášení o výhodnosti LPG raději zdržel. To co je evidentně výhodný dnes už zítra nemusí být pravda. Bohužel.

11.04.2012 19:38 - Re: Koupě Citroenu C5 - jakou motorizaci? 2469291
toskey
Město: Odolena Voda, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 147
99 Poslat soukromou zprávu
Mikra:Jo četl jsem něco okolo roku 2018 do tý doby by auto s lpg zaplatatilo několikrát auto na naftu...

11.04.2012 21:20 - Re: Koupě Citroenu C5 - jakou motorizaci? 2469320
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Až já budu příště kupovat vozidlo, tak mám dojem, že už bude na galuskách .
Ale k tomu LPG. Čím dál častěji narážím na prognózy, že naši vyvolení hodlají lidu dát pocit rovnocennosti tím, že srovnají cenu plynu a benzínu. Protože už jsme od nich podobný vymoženosti párkrát obdrželi, je asi jasný, že benzín se zlevňovat nebude. Možná jsou to nesmysly a nebo je to hudba daleký budoucnosti, ale do budoucna bych se podobných prohlášení o výhodnosti LPG raději zdržel. To co je evidentně výhodný dnes už zítra nemusí být pravda. Bohužel.


To sou kecy... pokud to udělají, naprosto zruší prodej a montáže LPG... Kdo by byl takovej vůl, aby si do auta narval plyn za dvacku a ještě měl spotřebu nepatrně větší? Nikdo. Pokud by to udělali, zase by se jezdilo na benál, cena LPG by se musela snížit, aby donutili lidi plyn kupovat...

LPG se pořád vyplatí. V benzínu ročně bych projela cca 100tisíc (při ceně benálu 38Kč), V LPG projezdím cca 60 tisíc (při ceně 18 Kč)... tohle pro mě mluví jasně... Mě se to vyplatilo už první rok po montáži. Někdo jezdí méně jak já, tak se mu to třeba vrátí za 3 roky.. a pak je vychechtanej...

Pro místní rejpaly.. není to počítáno přesně, jen průměrná spotřeba za poslední 3000km násobená ročním nájezdem jo?

|< < 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 ... 42 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator