Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Úpravy, vylepšení, tuning / Powerbox
|< < 1 2 3 4 5 6 > >|
14.01.2012 15:34 - Re: Powerbox 2440326
fugas
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 43
99 Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Ještě jednou,trochu odlehčeně a s nadsázkou k tomuhle tématu. Kdybych už musel mít vyšší výkon,než ostatní,řešil bych to tímhle . Pokud bych na to teda někdy měl...
Tak mě by teda uspokojilo V6 od Citroena,trápí mě spíš ta spotřeba...Navíc jezdím často zatáčkovitý trsy,kde mě sem tam se.ou i ti "výkonní",na který čip rozhodně nepotřebuju.C5 v zimě nesolim a XM je svižný dost tak mám čas hltat informace k tomu zvyšování výkonu HDI.Jak jsem si pročet forum,myslim že 100% pravda není ani na jedný straně

14.01.2012 15:45 - Re: Powerbox 2440329
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak mě osobně úplně stačí i to,co mám. Na tý fotce je(jestli to někdo nepoznal ) nová M5. 560koní a myslím,že 700Nm. to už je extrém,se kterým bych si už asi ani nevěděl rady...
Ps.: Ty mᚠještě XM? Já bl..c,de..l,kr...n jsem ho před třema rokama prodal a dodnes si za to nadávám. No ale zase jiné téma.

14.01.2012 16:02 - Re: Powerbox 2440332
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
zico napsal(a):
je uz o tom tema, vyhladaj si cez slovo chiptuning. Ja mam s cipmi len dobre skusenosti a teda vidim len pozitiva. Zial vacsina prispievajucich pise o niecom, s cim nemaju ziadnu skusenost (cest niekolkym vynimkam .. ktore tymto ziadam, aby nereagovali).
zico tak já si stoupnu do té menší fronty příznivců chiptunning!upravou softweru chipu není hnát motor do extrémů ale optimalizovat výkon...vozidlo z výroby není nadstavené na max.výkon ale někde kolem 75%jeho možností(někdy i méně)proč tedy nevyužít plnou kapacitu motoru???nemluvím o extrémech tunnigových ďáblů s benzíňáky a vstřikem NOS-systém ale o lehoulinké úpravě která lehce sníží spotřebu a lehce navíší výkon.

14.01.2012 17:40 - Re: Powerbox 2440366
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
Pablik1 napsal(a):
zico napsal(a):
je uz o tom tema, vyhladaj si cez slovo chiptuning. Ja mam s cipmi len dobre skusenosti a teda vidim len pozitiva. Zial vacsina prispievajucich pise o niecom, s cim nemaju ziadnu skusenost (cest niekolkym vynimkam .. ktore tymto ziadam, aby nereagovali).
zico tak já si stoupnu do té menší fronty příznivců chiptunning!upravou softweru chipu není hnát motor do extrémů ale optimalizovat výkon...vozidlo z výroby není nadstavené na max.výkon ale někde kolem 75%jeho možností(někdy i méně)proč tedy nevyužít plnou kapacitu motoru???nemluvím o extrémech tunnigových ďáblů s benzíňáky a vstřikem NOS-systém ale o lehoulinké úpravě která lehce sníží spotřebu a lehce navíší výkon.


zijes v dobach x rokov dozadu ....
i ked ano, RHZ znese

15.01.2012 23:50 - Re: Powerbox 2441120
zico
Město: Bratislava, Auto: A6 allroad 3.0 TDIPočet příspěvků: 426

99 Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Ps.: 4 zico: a ne? Rozhodně nefandím ani tomuhle,ale docela často tyhle firmy spolupracují s fabrikou,takže jsou pod aspoň jakýmsi dohledem tý fabriky...

Ktory upravca prehra softverovu mapu na Citroene "pod dohladom fabriky"?

15.01.2012 23:57 - Re: Powerbox 2441121
Klokan
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215kPočet příspěvků: 213
99 Poslat soukromou zprávu
Musketier, Carlsson ... tim to asi končí

16.01.2012 00:04 - Re: Powerbox 2441122
zico
Město: Bratislava, Auto: A6 allroad 3.0 TDIPočet příspěvků: 426

99 Poslat soukromou zprávu
Ved prave Musketier je powerbox.

16.01.2012 00:13 - Re: Powerbox 2441123
Klokan
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215kPočet příspěvků: 213
99 Poslat soukromou zprávu
Musketier nabízí úpravu softu, odblokováňí omezovače na 250km/h a taky upravujou motor o nový součástky. (záleží dle motoru a úpravy)
Nechával sem si to od nich kdysi posílat na XMko.

Žádnej šizuňk v podobě power-boxu sem od nich nikdy neviděl ...... .link.

16.01.2012 15:46 - Re: Powerbox 2441535
zico
Město: Bratislava, Auto: A6 allroad 3.0 TDIPočet příspěvků: 426

99 Poslat soukromou zprávu
a toto nie je powerbox? Kedze spominaju hardver:
.link.
Co presne ti teda poslali na XM-ko ..?

16.01.2012 20:56 - Re: Powerbox 2441911
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
zico napsal(a):
Ved prave Musketier je powerbox.

Nevím,jak to funguje u Citroenu s Musketierem,nebo Carlssonem (nikdy jsem to nezkoumal,páč to nepotřebuju),ale nadauta upravuje třeba ten AC Schnitzer a ten má všechny úpravy schválený právě od fabriky. Dělají taky něco,jako powerbox,ale certifikovanej,zapisuje se to do TP,protože se při tý úpravě mění kouřivost(v TP změna korigovaného součinitele absorbce) a pokud jsme to do auta dávali my,tak jsme to kódovali i do DDE. Takže žádná past mejd in čajna zapoj tam a tam a nezkoumej,jak dělá to,co dělá...

Jinak to,co je v tom linku o příspěvek výš je,myslím právě hlavně o tom novym SW pro stávající SG...

16.01.2012 21:46 - Re: Powerbox 2441946
Klokan
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215kPočet příspěvků: 213
99 Poslat soukromou zprávu
dokumentaci k úpravě V6ky -
domontování biturba, nový svody, duplexní výfuky a další věci. Dělali dvě výkonové verze, jednu se zápisem do TP, jednu bez atestu.
Ze 147kW dělali 180kW s fabrickým výfukem a TUV certifikací a 250kW s 4rourovým duplexem bez TUV.

16.01.2012 23:29 - Re: Powerbox 2442025
zico
Město: Bratislava, Auto: A6 allroad 3.0 TDIPočet příspěvků: 426

99 Poslat soukromou zprávu
a powerboxy Remus alebo Steinbauer považujete za šizuňk a mejd in čajna? Lebo mi to neni úplne jasné.
Kde je hranica medzi dobrým a zlým powerboxom ..?

16.01.2012 23:32 - Re: Powerbox 2442032
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tam ze power box je setko sizung .... aka powder-box

17.01.2012 20:10 - Re: Powerbox 2442267
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
zico napsal(a):
a powerboxy Remus alebo Steinbauer považujete za šizuňk a mejd in čajna? Lebo mi to neni úplne jasné.
Kde je hranica medzi dobrým a zlým powerboxom ..?

Přečti si pořádně můj příspěvek ob jeden nad tvým. Konkrétně 2. řádek...
Jinak hranice mezi dobrým a špatným chip tuningem(nemyslím powerbox) je asi jako mezi tímhle .link. a tímhle .link. . Abychom zůstali u tématu tunění...

17.01.2012 20:21 - Re: Powerbox 2442279
Klokan
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215kPočet příspěvků: 213
99 Poslat soukromou zprávu
Powerbox nalhává řídící jednotce jiné hodnoty z čidel, než jsou ve skutečnosti. . Ale kdo chce, a si to do svého auta dá ...

17.01.2012 21:03 - Re: Powerbox 2442290
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Klokan napsal(a):
Powerbox nalhává řídící jednotce jiné hodnoty z čidel, než jsou ve skutečnosti. Proto je to v principu z mého pohledu prasárna. Ale kdo chce, a si to do svého auta dá ...

Přesně tohle jsem psal na začátku týhle debaty... . Ale opakování je matka moudrosti. Já myslím,že z mé strany už k tomuhle není co dodat. Takže kdo chce mít co dělat,a si to do auta dá,kdo nechce mít problémy,a to nedělá... howgh(jak psal myslím tief )

17.01.2012 23:03 - Re: Powerbox 2442324
zico
Město: Bratislava, Auto: A6 allroad 3.0 TDIPočet příspěvků: 426

99 Poslat soukromou zprávu
Klokan a Hanzi, snazim sa vas pochopit, ale nie je mi jasne: mali ste niekedy namontovany (alebo aspon predvedeny) akykolvek powerbox? Ci uz sizunk alebo nesizunk ..
Klokan pises, ze ti na XM nieco posielali, ale neuvadzas, ci si nieco pouzil.
Fakt by som sa tu rad dozvedel nejake konkretne skusenosti. Vsak o tom by malo byt toto forum. Take ze pocul som, udajne a kamaratov kamarat vravel .. to nas nikam neposunie.
Dakujem za co najkonkretnejsie prispevky.

17.01.2012 23:06 - Re: Powerbox 2442325
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
mal som tu konkretne auto s niecim podobnym powerboxu, bolo to zapojene na snimac tlaku turba a este nieco

chlapik to vypol, lebo efekt skoro ziaden a efekt sa dostavil asi rok po montazi v tom ze sa mu vyzrazala vlhkost v hadicke ku snimacu a natiekla voda do snimacu a odpisala snimac

riesienie bolo ze to cele vyhodil a kupil novy snimac

18.01.2012 21:24 - Re: Powerbox 2442539
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
zico napsal(a):
Klokan a Hanzi, snazim sa vas pochopit, ale nie je mi jasne: mali ste niekedy namontovany (alebo aspon predvedeny) akykolvek powerbox? Ci uz sizunk alebo nesizunk ..
Klokan pises, ze ti na XM nieco posielali, ale neuvadzas, ci si nieco pouzil.
Fakt by som sa tu rad dozvedel nejake konkretne skusenosti. Vsak o tom by malo byt toto forum. Take ze pocul som, udajne a kamaratov kamarat vravel .. to nas nikam neposunie.
Dakujem za co najkonkretnejsie prispevky.

Už po několikáté píšu,že se živím,jako mechanik v jednom autorizovaném servisu jedné bavorské značky a věř tomu,že za těch 12 let,co tam dělám jsem toho,co se týče různých "úprav"motorů viděl docela dost. A právě proto jsem takovým odpůrcem těchhle věcí. A jestli jsem někdy měl něco takového na svém autě? Nikdy,ale mockrát jsem s "upraveným" autem jel a jak psal Jumep,tak si na to za pár dní zvykneš a mít to jen pro pocit,že ti to jede líp,než ostatním,za to asi nestojí... Pokud by se mi povedlo rozchodit starý telefon,tak v něm mám pár fotek,jak tyhle úpravy dopadají(propálené písty,prasklé ojnice,nebo dokonce na jednom autě i klika,...),tak je sem dám... A odpověď na tvou další otázku,která teprve přijde : nikdy jsem neviděl na autě bez úprav takový škody,jako na "vytuněných"autech.

18.01.2012 21:49 - Re: Powerbox 2442545
Klokan
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215kPočet příspěvků: 213
99 Poslat soukromou zprávu
Zkušenosti ... no měl sem něco na podobným principu na hydrauliku. A ani jsem o tom nevěděl, sem s tim auto koupil. Půl roku jsem řešil, proč to nepéruje, než sem ten bazmeg nacvaklej na dráty našel.

Taky to oblbovalo ŘJ hydrauliky a dělalo víc škody než užitku.

A k votuněnejm autům, s pár jsem se svezl a některý jsem i viděl v servisu. Bylo vidět i do motoru - nově udělanejma servisníma otvorama v bloku.

Já si koupil jen sadu exteriérovejch doplňků od Musketiera, do motoru jsem se nehrabal, protože už takhle to má výkonu až dost.

Ale kdo si to chce pořídit, a si to pořídí ... Jen se vždy ptám ... a dali ti záruku na motor ??? a když se rozsypal nebo odejde spojka, dvouhmota atp. ... dali ti něco ???

|< < 1 2 3 4 5 6 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator