Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Úpravy, vylepšení, tuning / Powerbox
|< < 1 2 3 4 5 6 > >|
11.01.2012 23:01 - Re: Powerbox 2439810
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja len ze stale ma nikto nepresvedcil o tom ze ten cip neublizi motoru
a novy motor, ako som uz x krat povedal, neni stary traktor ktory zniesol uplne vsetko

11.01.2012 23:08 - Re: Powerbox 2439816
fugas
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 43
99 Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Jinak tomuhle obchodnímu tahu a chipování výrobcem se říká technický vývoj.... Jen takový příklad zase ode mě z práce: BMW 135i má v serii asi 315koní. Fabrika na to dělá tzv. power kit,kterej ti přidá dalších cca 20 koní a asi 40Nm. Jenže kvůli tomu už tam musíš dát silnější saharu,k ní jinou elektroniku a jako bonus optimalizovaný vedení vzduchu k chladičům(!) vody a dokonce ještě jeden vodní chladič přidat! Jsou tam tak ve výsledku tři. Proč? Kvůli 20ti koním navíc? Asi jo. A k chip tuningu ti někdo adekvátně upraví chlazení? Nebo něco jiného,co motor potřebuje k tomu,aby podával plný výkon dýl,než pár set km? Asi ne...

Kdybych měl 315 koní v základu tak mě power kit vážně nenatchneV mém případě těch 20 koní bohatě uhlídá termostat.A smysl vývoje ve stylu zvyšování složitosti/frekvence poruch po najetých kilometrech a spotřeby téměř přímo úměrné zvýšení výkonu díky new technology mi po pravdě trochu uniká.

11.01.2012 23:13 - Re: Powerbox 2439820
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
fugas napsal(a):
To ano,ale ne to tam trápit.Jsi zarytej odpůrce a já netvrdím že nepřijde chvile,kdy ti dám za pravdu.Jak jsem psal,mám zkušenost starou čtyři roky/120 000km s bráchovym čipem a vše funguje.Základ je pohnout se rychleji z místa a dosáhnout ustálené rychlosti.Powerbox jsem po vašich radách zavrhnul,prorože ten princip se mi vůbec nelíbí.Jestli dojde na čip a něco se i normálním zacházením v důsledku čipováni pos.re,rád to tu zveřejním aby tomu ostatní předešli.

Asi jsem zarytý odpůrce chip tuningu,ale věř,že to je pouze (špatnýma) zkušenostma s ním. Pokud opravdu trvᚠna tom,že to fakt nutně potřebuješ,tak se vyprdni na nějaký powerboxy,pochybný výměny chipů v SG,a podobný nesmysly a nech si přehrát nějakou známější firmou soft(datovou mapu). Myslím,že je to asi nejmenší zlo z toho všeho,co se tu probralo... Holt za to dᚠvíc,ale myslím,že tohle už dělají lidi,který aspoň trochu vědí,co si můžou dovolit a co už ne...

11.01.2012 23:16 - Re: Powerbox 2439821
fugas
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 43
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ja len ze stale ma nikto nepresvedcil o tom ze ten cip neublizi motoru
a novy motor, ako som uz x krat povedal, neni stary traktor ktory zniesol uplne vsetko

Souhlas.Ale kdo nic nezkusí,nic nezíská.Co člověk to názor a systém pokus-omyl se zatím vždy osvědčil.Taky jsem věřil na čarodějnice na forech,než jse prvně rozebral Lucas Epic...

11.01.2012 23:16 - Re: Powerbox 2439822
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nebyt elektroniky a new technologi, mas klascke radove piestikove cerpadlo a tvoje zvysenie vykonu by spocivalo v com?

to ze vyrobcovia su nuteny do downsizingu a inych sialenosti, bez toho zeby to mohli dokonale odladit je uplne ina zalezitost (tam vidim tie problemy s new technology a poruchovostu)

Hanz 397: nemusi vzdy platit ze to robia ludia co vedia co robia, nahrat mapu do ecu je v podstate o napichnuti sa na aute a stlaceni enteru na nejakom subore, takze nie vzdy pri prehrati mapy vie ten clovek co realne spravil a nahral tam .. to ze to funguje je ina vec ... ale ostatne doladenie a zladenie s fapom a funkcnostou vsetkeho je uplne ina vec a jediny komu v tomto pripade verim je konkretna automobilka, lebo ta jedina vie co tam ma narvane a co chce aby nejako fungovalo

11.01.2012 23:20 - Re: Powerbox 2439825
fugas
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 43
99 Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Asi jsem zarytý odpůrce chip tuningu,ale věř,že to je pouze (špatnýma) zkušenostma s ním. Pokud opravdu trvᚠna tom,že to fakt nutně potřebuješ,tak se vyprdni na nějaký powerboxy,pochybný výměny chipů v SG,a podobný nesmysly a nech si přehrát nějakou známější firmou soft(datovou mapu). Myslím,že je to asi nejmenší zlo z toho všeho,co se tu probralo... Holt za to dᚠvíc,ale myslím,že tohle už dělají lidi,který aspoň trochu vědí,co si můžou dovolit a co už ne...

Přijmi mojí omluvu,patrně jsem tě mistifikoval.Pod pojmem čipování jsem měl na mysli jinou mapu.O fyzický výměně čipu jsem nikdy neslyšel,tak ani nevim že se to dělá.

11.01.2012 23:23 - Re: Powerbox 2439826
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Není za co se omlouvat. S tím odpůrcem čipování mᚠpravdu-nemám to rád.

11.01.2012 23:26 - Re: Powerbox 2439829
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
fugas napsal(a):
Přijmi mojí omluvu,patrně jsem tě mistifikoval.Pod pojmem čipování jsem měl na mysli jinou mapu.O fyzický výměně čipu jsem nikdy neslyšel,tak ani nevim že se to dělá.

Skoro mi to připadá, po tom co jsi tohle napsal, že toho o chipování víš jen tolik, kolik ti zůstalo v paměti z reklam na chiptuning. Doporučuju ti před tím zásahem ještě dlouho hloubat a přemýšlet a přeju ti, aby jsi dospěl k názoru, že vynaložený peníze bys určitě líp užil pro zvýšení bezpečnosti nebo pohodlí, např. kvalitníma pneumatikama a pod. A ujišuju tě, že těch pár kW na víc ucítíš asi tak týden. Potom opojení poleví a dostaví se zklamání z neuspokojení . A později i nedejbože nějaká ta oprava navíc.

11.01.2012 23:28 - Re: Powerbox 2439832
fugas
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 43
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
nebyt elektroniky a new technologi, mas klascke radove piestikove cerpadlo a tvoje zvysenie vykonu by spocivalo v com?

to ze vyrobcovia su nuteny do downsizingu a inych sialenosti, bez toho zeby to mohli dokonale odladit je uplne ina zalezitost (tam vidim tie problemy s new technology a poruchovostu)

Jen můj osobní názor je že diesly se dostaly na špici s posledními řadami TD/TDI ve smyslu poruchovost vs. výkon,spotřeba a spolehlivost.Pak přišla ekologie a s ní spotřební zboží.

11.01.2012 23:31 - Re: Powerbox 2439833
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ekologie = downsizing a nutenie vyrobcov dodavat natlacene motory bez nejakej velkej spolahlivosti

jasnym prikladom je nahnana 1.6

11.01.2012 23:31 - Re: Powerbox 2439834
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
Hanz 397: nemusi vzdy platit ze to robia ludia co vedia co robia, nahrat mapu do ecu je v podstate o napichnuti sa na aute a stlaceni enteru na nejakom subore, takze nie vzdy pri prehrati mapy vie ten clovek co realne spravil a nahral tam .. to ze to funguje je ina vec ... ale ostatne doladenie a zladenie s fapom a funkcnostou vsetkeho je uplne ina vec a jediny komu v tomto pripade verim je konkretna automobilka, lebo ta jedina vie co tam ma narvane a co chce aby nejako fungovalo

Měl jsem na mysli rekonstrukci těch map,ne to nahrávání. To zvládne cvičená opice-enter zmáčknout umí Taky proto jsem mu psal,a se podívá po nějakém renomovaném výrobci,známé firmě(AC schnitzer třeba),která ovšem dělá PSA

11.01.2012 23:34 - Re: Powerbox 2439837
fugas
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 43
99 Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Skoro mi to připadá, po tom co jsi tohle napsal, že toho o chipování víš jen tolik, kolik ti zůstalo v paměti z reklam na chiptuning. Doporučuju ti před tím zásahem ještě dlouho hloubat a přemýšlet a přeju ti, aby jsi dospěl k názoru, že vynaložený peníze bys určitě líp užil pro zvýšení bezpečnosti nebo pohodlí, např. kvalitníma pneumatikama a pod. A ujišuju tě, že těch pár kW na víc ucítíš asi tak týden. Potom opojení poleví a dostaví se zklamání z neuspokojení . A později i nedejbože nějaká ta oprava navíc.

Zvykneš si na všechnoJeště jednou opakuju že nechci trhat asfalt.Jezdim roky s 2.1TD a nikdy jsem nepocítil potřebu to nějak přikrmit.A když do toho vlezu z 2.2HDI tak se prostě příjemně svezu,protože to reaguje.

11.01.2012 23:35 - Re: Powerbox 2439838
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Měl jsem na mysli rekonstrukci těch map,ne to nahrávání. To zvládne cvičená opice-enter zmáčknout umí Taky proto jsem mu psal,a se podívá po nějakém renomovaném výrobci,známé firmě(AC schnitzer třeba),která ovšem dělá PSA

Když ony se ty firmy všechny tváří, že oni jediný vědí, co a jak a přísahají zlepšení a dávají záruky. A taky si za to nechají zaplatit. Těžko najít tu opravdu správnou. A kvůli čemu? Pořád mě zajímá motiv. Nestojí to za to. Výsledek nikdy nedosáhne ceny.

11.01.2012 23:40 - Re: Powerbox 2439843
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
reakcie 2.2 motora fakt sa zdaju opozdene, je si treba na to zvyknut a tiez velmi casto pomaha dosponovat lanko plynu ... ako to niekto bol raz napisal, auto dostalo +50 koni

edit: preto som pisal ze spravne oservisovat auto a skontrolovat

11.01.2012 23:40 - Re: Powerbox 2439845
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Nestojí to za to. Výsledek nikdy nedosáhne ceny.

Teď jsi to trefil úplně přesně. A to myslím upřímně.

11.01.2012 23:54 - Re: Powerbox 2439850
fugas
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 43
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
reakcie 2.2 motora fakt sa zdaju opozdene, je si treba na to zvyknut a tiez velmi casto pomaha dosponovat lanko plynu ... ako to niekto bol raz napisal, auto dostalo +50 koni

edit: preto som pisal ze spravne oservisovat auto a skontrolovat
Na lanko určitě mrknu,díky
Taktéž díky všem za příspěvky i za rady.Ráno do fachy,tak se tu zatím mějte...

13.01.2012 21:23 - Re: Powerbox 2440225
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ještě jednou,trochu odlehčeně a s nadsázkou k tomuhle tématu. Kdybych už musel mít vyšší výkon,než ostatní,řešil bych to tímhle . Pokud bych na to teda někdy měl...

Přílohy:
Fotografie0747.jpg | Stáhnout | Zobrazit ( 795136b ) - Staženo:89x.

13.01.2012 22:47 - Re: Powerbox 2440254
Klokan
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215kPočet příspěvků: 213
99 Poslat soukromou zprávu
no nevim, co koukám, tak startujou kabelama ... to zrovna nemusim ...

14.01.2012 01:12 - Re: Powerbox 2440274
zico
Město: Bratislava, Auto: A6 allroad 3.0 TDIPočet příspěvků: 426

99 Poslat soukromou zprávu
tak som sa tu nakoniec dozvedel, ze "prehratie datovej mapy znamejsou firmou" je mensie zlo ako instalacia pochybneho powerboxu


14.01.2012 15:31 - Re: Powerbox 2440324
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Klokan napsal(a):
no nevim, co koukám, tak startujou kabelama ... to zrovna nemusim ...

F1 taky startujou externě. Ne,tohle je úplně nová kára a pomocí diagnostiky se tam musí odblokovat většina funkcí. Proto ta nabíječka...

Ps.: 4 zico: a ne? Rozhodně nefandím ani tomuhle,ale docela často tyhle firmy spolupracují s fabrikou,takže jsou pod aspoň jakýmsi dohledem tý fabriky...

|< < 1 2 3 4 5 6 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator