Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd.
pkod
05.02.2023 19:46 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd.
99
jumep napsal(a):
no zjavne odisiel ventil v tej jednotke, s tym sa neda nic, len jednotku vymenit


Díky za reakci....
Pouhá porucha ventilu se mi zdá také celkem přímočará, ale mám trochu pochybnosti. Hlavně kvůli indíciím níže:
-tuto chybu už jsem měl, celkem nedávno a projev byl prakticky stejný. Dohledal jsem,pomohlo vyměnit řídící část jednotky.
-jiná, druhá kompletní jednotka (pravda, připojená jen na kabely, ne na okruh brzd) hlásí stejný problém
-chyba se ze začátku hlásila i za jízdy (přímo, na dálnici), bez brždění, tedy zasituace kdy ABS ani ESP nezasahovalo, předpokládám ABS ani ESP žádný z ventilů nepoužilo a asi tak nemohlo ani problém vyhodnotit. Teď se zdá neprojde nějaký test po zapnutí (tam se hádám ventily opravdu testují).
-jednotka odmítá provést testy akčních členů. S vadným ventilem by hádám neměla mít problém pustit čerpadlo nebo pocvakat jiným ventilem.

Zkusím sehnat ještě jednu jednotku. Ale nejsem moc příznivcem oprav typu "zkusím vyměnit a uvidím", tak se snažím pochopit proč...

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator