Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Informační zprávy palubního počítače / Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd.
1 2 3 4 ... 36 > >|
05.04.2009 08:18 - Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 659817
Tom K
Město: Hradec Králové, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 67
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, mám podobný problém, začala mi svítit kontrolka ESP a na pc mi hlásilo že není fukční ASR a ESP a od té doby mi nejde ani tempomat a automat si dělá co chce, když jedu tak motor stále vynechává, jako kdybych ubral plyn a zase po 2 vteřinách přidal, takže nemůžu ani předjed, když to náhodou po nastartování přestalo hlásit a svítit kontrolka vše bylo OK ale ujel jsem 3 km a bylo to zpět, nevíte si s tímto problémem rady?? Ještě vím že je asi chyba někde od ABS k PC protože ABS nekomunikuje s pc, automat je v pořádku. díky za rady

02.02.2009 00:35 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 386922
bossi
Město: NEJDEK, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 34
99 Poslat soukromou zprávu
Při prudším odjezdu z křižovatky směr doleva mi najednou vyskočilo hlášení že ASR-ESP je mimo provoz. V zápětí jsem zjistil že mám stabilně natočený volant o 45° doleva i při jízdě rovně. A při vizualní kontrole čidel mi auto z max. zvednutí samo pomalu poklesává na druhou nižší úroveň. Nemáte někdo zkušenosti s těmito (3)problémy a nebo se to odvíjí vše od nefunkčnosto ASR-ESP. Dík za radu. A kam do servisu? Jsem z Nejdku ( okr. K.Vary)

02.02.2009 09:48 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 386928
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
Zdravim, mohl by jsi se prosim pokusit presne opsat hlaseni na displeji?
pripadne muzes uploadnout fotku displeje sem: .link.
Dik

02.02.2009 11:16 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 386930
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
bossi napsal(a):
Při prudším odjezdu z křižovatky směr doleva mi najednou vyskočilo hlášení že ASR-ESP je mimo provoz. V zápětí jsem zjistil že mám stabilně natočený volant o 45° doleva i při jízdě rovně.


tak tomuhle nerozumim,jak jsi dosel nato ze jedes rovne a mas kola v 45° doleva

02.02.2009 12:08 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 386931
Buchta
Město: Praha 3, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 445

99 Poslat soukromou zprávu
asi menší vůle v řízení

02.02.2009 12:22 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 386932
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
ja bych rekl - zrovnat kola, zrovnat geometriu a na diagnostike zistit co ukazuje snimac natocenia volantu - od toho sa bude odvijat co dalej

02.02.2009 21:45 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 386941
bossi
Město: NEJDEK, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 34
99 Poslat soukromou zprávu
tak postupně. Na displeji je přímo napsáno že ASR-ESP je mimo provoz. Mám to v němčině je to muj druhý jazyk. Nic vic nic mín. Kola mám rovně a volant natočený doleva o 45° . Pořád. Prý snímač sníma toto špatné natočení vuči směru kol a natočení volantu a proto mi to hlásí chybu. Ale stále jsem nepochopil jak se volant dostal do této pozice . Nedošlo k žádnému nárazu ani jsem neslyšel ránu od motoru - převodky řízení. Už vidím jak skončím servisu . Odborná konzultace u nás dle typu vozidla C5 = 1500 kč. Na suchu to jde ale vjedu na sních a mám pocit že skončím v příkopu. Slovo ,,plavat" nevystihuje ve skutečnosti to co to auto dělá

02.02.2009 21:48 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 386942
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
napada me dole u pedalu preskocenej tisicihran a proto nasledne nechodi ani ABS/ASR logicky

06.02.2009 20:01 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 387072
bossi
Město: NEJDEK, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 34
99 Poslat soukromou zprávu
Vážení přátelé. Pokud mohu doporučit vyhněte se obloukem Citroenu v K.V. Neudělali nic , vyúčtovali 3000 Kč a technik mi řekl že je auto vpořádku. Věři jsem tomu než má manželka málem skončila mimo silnici. Zkrátím to - oprava proběhla v neautorizovaném servisu za zlomek ceny a supr kvalitou. Mohl jsem být opravě přítomen. Auto je v pořádku . Proběhla diagnostika,geometrie,výměna kulového čepu ,stabilizační tyčky a srovnání volantu. Zase jsem o jednu negativní zkušenost moudřejší. Děkuji všem za rady a snahu mi pomoci.

06.02.2009 20:15 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 387073
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
to je vse pekne ale ani jedna z veci bohuzel nezpusobi zmenu polohy volantu

05.04.2009 08:43 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 659818
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ja si myslim ze to s ABS mos nesouvysi,je to je dusledek nejake jine zyvady,pravdepodobne motoru,ne pricina
tempomat ti nepujde pokud je motor v nouzovem rezimu...
doporucuju diagnostiku

05.04.2009 09:44 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 659819
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Este pred diagnostikou je niekedy dobre skontrolovat vsetky hadicky a podtlaky ci nie je nieco uvolnene alebo odpadnute. Ak nic nenajdes pripadne si na to netrufas tak sup rovno na diagnostiku.

05.04.2009 10:00 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 659820
Tom K
Město: Hradec Králové, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 67
99 Poslat soukromou zprávu
On je problém že to bylo už na 3 diagnostikách a nic nezjistili, jim to hlásilo že řídící jednotka má trvalou závadu a že si s tím nevědí rady ani v Citroenu neví co s tím..............

05.04.2009 10:05 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 659821
Tom K
Město: Hradec Králové, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 67
99 Poslat soukromou zprávu
Takže ty si myslíš že to může být závadou motoru??? Co přeně nemᚠponětí???Já to mám už 14 dní v servise a tam právě ríkají že ABS nekomunikuje s pc, jinak proměřovali pc auta a pc automatu a řídící jednotku a vše je ok, ....

05.04.2009 10:19 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 659822
Tom K
Město: Hradec Králové, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 67
99 Poslat soukromou zprávu
Ještě jsem si vzpoměl že když mám neutrál tak motor srží otačky suprově ale jakmile zařadím automat začne vynechávat plynulost jízdy ale kontrolka ESP svítí pořád a ješte svíti SERVISE po otáčkoměrem......

05.04.2009 19:12 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 659827
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
Tom K napsal(a):
Zdravím, mám podobný problém, začala mi svítit kontrolka ESP a na pc mi hlásilo že není fukční ASR a ESP a od té doby mi nejde ani tempomat a automat si dělá co chce, když jedu tak motor stále vynechává, jako kdybych ubral plyn a zase po 2 vteřinách přidal, takže nemůžu ani předjed, když to náhodou po nastartování přestalo hlásit a svítit kontrolka vše bylo OK ale ujel jsem 3 km a bylo to zpět, nevíte si s tímto problémem rady?? Ještě vím že je asi chyba někde od ABS k PC protože ABS nekomunikuje s pc, automat je v pořádku. díky za rady

Zdravim a vitam na C5clubu

S problem, resp. chovanim, ktere popisujes, jsem si jiz jednou take setkal u sveho auta. Zavada u mne byla v odpadlem tahle na prave strane motoru (z pohledu ze predu). Toto tahlo je jakysi podtlak, ktery hybe klapkou sani (zkusenejsi mne mozna opravi o co presne se jedna). Tato klapka se pote zrejme zavirala a privirala dle vibrazi motoru ci tak nejak podobne a auto ztracelo vykon v nepravidelnych, velice kratkych, intervalech.

Zde je fotografie: .link.
Nekde zde i byla diskuze na toto tema .

Nerikam ze toto musi nutne byt tvuj problem, jenom ze me se to tenkrat chovalo pdobne.

06.04.2009 10:41 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 659839
Tom K
Město: Hradec Králové, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 67
99 Poslat soukromou zprávu
Jasně tento problém co popisuješ se mi stal to táhlo jsem měl utržené a tak jsem ho nastavil nečím jiným ale asi není už stejně dlouhé jako to v originálu, to by vysvětlovalo ten ztracený výkon ale asi to nemá nic společného s kontrolkou ESP nebo ano?????????????,

06.04.2009 10:47 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 659841
Tom K
Město: Hradec Králové, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 67
99 Poslat soukromou zprávu
Ale já budu mít asi jiný problém protože to táhlo tak je sice ne přeně ale je, takže by to asi nedělalo to co dělá ten motor uplně vynecháva a zase zabíra a je to asi v 2 s intervalech

06.04.2009 11:02 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 659843
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
hlaseni o ESP a ASR je obecna zprava, ktera se vztahuje ve vetsine pripadech k nejake zavade na motoru.
Ve chvili, kdy motor diky nejakemu problemu nedokaze splnovat limity a hodnoty na vystupu (cidla atd.), vypne se system stabilizace, jelikoz v tu chvili predpoklada, ze nebude moci plnit svoji funkci. Proto se objevuje hlaseni o ESP a ASR napr i pri problemech s FAP filtrem, pri upadle hadici sani, hadickach podtlaku atd. atd. Tech duvodu je desitky

Cili si myslim, ze tvuj problem bude zrejme opravdu nekde v motoru, alespon dle mych zkusenosti a toho co jsem kde cetl

06.04.2009 11:19 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 659844
Tom K
Město: Hradec Králové, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 67
99 Poslat soukromou zprávu
ten elektrikář co to má v parádě ríká že počítače jsou ok a řídící jednotka taky ale když on vypojil ABS vše bylo ok ale jakmile ho zapojil tak to začalo dělat blbosti, takže prý to je někde mezi ABS a řídící jednotkou

1 2 3 4 ... 36 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator