Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Informační zprávy palubního počítače / Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd.
|< < 1 2 3 4 5 6 7 ... 36 > >|
27.09.2009 21:10 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 1106529
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ASR s ESP sa vypne skoro pri kazdej chybe motora, je to na tom skratka zavysle

Antipollution fault je moc specificka chyba - treba diagnostiku, potom budes vedet co to je ... mozno fap, mozno nieco ine ...

27.09.2009 23:09 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 1106532
erste
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 80

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ASR s ESP sa vypne skoro pri kazdej chybe motora, je to na tom skratka zavysle Antipollution fault je moc specificka chyba - treba diagnostiku, potom budes vedet co to je ... mozno fap, mozno nieco ine ...
presne tak, mne to tiez casto vypinalo, nepravidelne a uplne pri roznych situaciach brzdenia a na diagnostike zistili, ze je chyba v spinaci brzdovych svetiel. Tato zavada sa casto u zakaznikov objavovala, preto vo vyrobe zacali dosadzat modifikovany spinac pomenili ich na vsetkych dostupnych autach (skladove parkoviska, predajne atd), ale zvolavacky nerobili, pretoze kazdeho kontrolka vzdy upozorni ze ESP je nefunkcne a kazdemu komu to vadi (niektori si tuto funkciu umyselne vypinaju) sa do servisu sami prihlasia a oni im ho vymenia. Jedna sa teda o zavadu na novych C5 - III, a kedze moja C5 bola vyrobena este pred tou zmenou vo vyrobe, objednali spinac, kusok kabloveho zvazku, par klipov, a ked to prislo, zavolali mi a behom 1 hodiny to vymenili. Mozno by to bolo aj skor, ale trochu im v priestore vymeny zavadzal system ZEDER (mechanicke uzamykanie riadiacej tyce), no hoci je spinac o nieco vacsi, podarilo sa im to. Opacne ak by som chcel dat ZEDER po novom dosadenom modifikovanom spinaci, to neviem ci by to islo. Tiez ho tam len tak tak dali, lebo im hodne zavadzal kolenny airbag.

28.09.2009 00:21 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 1106535
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
rekl bych ze tohle nebude problem brzdoveho spinace,ten se hlaskou nijak neprojevi/nehlasi

28.09.2009 00:50 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 1106536
erste
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 80

U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
rekl bych ze tohle nebude problem brzdoveho spinace,ten se hlaskou nijak neprojevi/nehlasi
mne to vzdy odstavilo ESP ked som mierne pribrzdoval, a prave preto im diagnostika nieco zahlasila ale nemali tam toho odbornika na brzdy (bol PN) a az ked prisiel on vedel ze pri takto prejavenej zavade sa meni spinac. I mne to bolo divne a prave preto som zacal surfovat po nete a skusal do googlu davat slovka ako "C5, autodiagnostika, ESP, brzdy, rozne kombinacie, skratene slova a pod." a tak ma to nasmerovalo cez tvoje klubove meno na forum a clanky v nom az sem k Vam do klubu, kde po zaregistrovani som sa stal i ja clenom. Prave som to ja co som Ti pisal o mojom probleme najskor v e-maile a vobec nie zatial vo forume. Teraz ked mam zavadu odstranenu, som to sem vlozil aby aj ostatni nasi C5-tkari vedeli, ze i taketo nieco sa moze stat ked ostane ESP svietit a je nefunkcne.

28.09.2009 07:25 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 1106538
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
je potreba si uvedomit rozdil mezi C5 X7 a c5 I/II ktery je v tomhle pripade zasadni

28.09.2009 15:31 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 1106545
erste
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 80

U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
je potreba si uvedomit rozdil mezi C5 X7 a c5 I/II ktery je v tomhle pripade zasadni
jasne a prave preto, ze budu pribudat dalsi majitelia C5-III, ktori sa stanu nasimi clenmi, a nahodou budu mat tento problem s ESP je mozne ze tiez budu mat vyrobene auto este pred spominanou modifikaciou vo vyrobe a tak im moje prve zazitky zo servisu ktore tu uvadzam objasnia mozno aj ich problem.

28.09.2009 18:17 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 1106552
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
erste: Zlato, ono Vás tu zatím moc není. Zatím jsem zaregistrovala 9 kusů (zbytek si pomýlil typ auta a nebo rok výroby vozu). A ty jsi takový zatím nejvíc akční. Jen kdyžtak připiš, že mluvíš o X7, a se nám to neplete

28.09.2009 23:53 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 1106577
erste
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 80

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jj, presne X7. Mam v profile prve foto. Dik Darja, som velmi rad ze si mi oznamila kolko X7 je v klube. Aj som sa chcel jumepa spytat ked ma pozyval mailom do Piestan a potom som si povedal ved to neponahla a na zraze sa to dozviem. Myslim ze o probleme preco si niektori clenovia uvadzaju zly rok vyroby pri C5-III uvediem v sekcii "Připomínky&návrhy...)".
A este dik za pochvalu ze som z tych 9-tich najviac akcni. Proste sa zacinam medzi vami velmi dobre citit. C5 je moje siedme auto, ale este som zatial v ziadnom klube nebol. Je mi to vzacne.

22.12.2009 18:25 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 1429679
Petr72
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 850

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak mi počítač taky "konečně" vygeneroval nějakou závadu. Ve smyslu že je odpojen ESP +ASR. Poprvé se to objevilo při brždění a podruhé se rozsvítila kontrolka při normální jízdě. Vždy se potom hláška ztratila po dalším nastartování. Možná to má na svědomí i to proklaté počasí ( mráz, nasolená silnice, břečka atd...) V každém případě třetí hlášení rozhodne. A diagnostik si holt vydělá nějakou tu pětku.

10.01.2010 20:26 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 1430579
Jirka
Město: Český Krumlov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
Několikrát mi hlavně při předjíždění kdy byl motor v otáčkách auto najednou zpomalí, musím zastavit znovou nastartovat, a kontrolky hlásí - ze ESP/ASR je nefunkci a k tomu jeste že selhala kontrola emismiho systemu a rozsvitili se mi kontrolka motoru a EPS. Po diagnostice mi bylo sděleno, že je příliš velký tlak turbodmychadla. Jsou tam prý nějaké membrány, ventyly a hadičky a to je třeba zkontrolovat. Netušíte někdo kde bych měl začít hledat? I v servisu "značkovém" přiznali že se to těžko hledá. Děkuji předem za nápady a rady.

10.01.2010 20:32 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 1430581
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
pri vodicovej strane pri guli mas take plastove trubicky a elektromagneticke ventily, tieto trubicky idu k regutaoru turba a egr ventilu atd, a membrana (teda to co sa hybe) je na samotnom turbe

toto isto sam doma neporiesis, hlavne nie bez diagnostiky aby si zistil ci si pricinu nasiel alebo nie

jedine co ma napada je vadny ten elmag ventil ...

10.01.2010 20:36 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 1430582
Jirka
Město: Český Krumlov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
Díky za poradu zkusím to nějak zkontrolovat než to "svěřím" servisu.

10.01.2010 20:41 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 1430583
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
mnoho stastia
hlavne to zver servisu a nie "servisu" ....

11.01.2010 00:03 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 1430594
daktari
Město: Svitavy, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V ExclusivePočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, před časem jsem měl úplně stejný problém. Příčinou byla prasklá spojovací hadička mezi trubičkami, o kterých píše jumep.

11.01.2010 12:18 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 1430596
Jirka
Město: Český Krumlov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
Právě na ty hadičky a jejich spojky mě upozornili v servisu, že je to třeba zkontrolovat. Čekám ale až se dostanu ke kamarádovi do dílny a hlavně do tepla.

19.01.2010 16:31 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 1802522
blokař
Město: Karvina, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V Exclusive BreakPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
zdravim všechny,taky mi sviti pořad ESP ale ja měl demontovany volant a ted nevim jak se to přesně jmenuje ale to co je pod volantem s těmy přepinači,je tam nějaka paska ktera se ma nastavit,mužete mi poradit jak ma byt nastavena ,DIK mam C5 2.2 automat

19.01.2010 16:48 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 1802523
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
blokař napsal(a):
zdravim všechny,taky mi sviti pořad ESP ale ja měl demontovany volant a ted nevim jak se to přesně jmenuje ale to co je pod volantem s těmy přepinači,je tam nějaka paska ktera se ma nastavit,mužete mi poradit jak ma byt nastavena ,DIK mam C5 2.2 automat


zadna paska na nastaveni tam neni,musis diagnostiku inicializovat nastaveni adaptacnich hodnot

19.01.2010 19:00 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 1802536
blokař
Město: Karvina, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V Exclusive BreakPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
jasně musim na diagnostiku

19.01.2010 19:01 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 1802537
blokař
Město: Karvina, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V Exclusive BreakPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
jen jsem vyslel jestli jsem to při montaži nějak nopoplet

20.01.2010 22:47 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 1802695
Jirka
Město: Český Krumlov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
Včera jsem v rámci údržby také vyměnil praslý plast, který jde od nějaké membrány k sání, plastík je maličký, (ale v Citroenu jen s membránou za cca. 800,- Kč). končí u sání a je to na nějakou klapku. Předešlé potíže s ASR/ESP a pod asi skončili. Dnes jsem třikrát vytočil motor jak to jen šlo a závada - dle diagnostiky velký tlak turba - se zatím neozvala, tak mám snad opraveno.

|< < 1 2 3 4 5 6 7 ... 36 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator