Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: FAP - Filtr pevných částic
Jetik
31.05.2020 10:30 - Re: FAP - Filtr pevných částic
Za?iato?n?k
jumep napsal(a):
c5 1 ma dve cidla, jedno je na potrubi a jedno je na fape
jedno ide do motorovej jednotky a jedno do ecu aditivacie
ak sa nahodou menila jednotka aditivacie a dal sa novsi typ, ten uz nepocita s tymto cidlo a potom to bude hadzat chybu

Ahoj Jumep,

To čo píšeš o smerovaní tých snímačov teploty je pravda, ale s mojím problémom to asi nesúvisí. Prikladám obrázok a video. V chybových hláseniach je dočasná závada na snímači teploty na vstupe do FAP. Signál z tohto snímača ide do ECU, kde je možné namera zmenu jeho odporu v závislosti na teplote až na pinoch plošného spoja ECU. Odpor sa mení, ale ECU ukazuje nezmenenú teplotu 104°C.
Cez diagnostiku sme urobili vynútenú regeneráciu FAPu, ktorá prebehla korektne aj napriek tomu, že v ECU chýbal údaj o teplote na jeho vstupe. FAP je znovu vyčistený, diferenčný tlak sa mení v závislosti od otáčok a zaaženia motora, regenerácie sa dejú aj automaticky (aspoň teda podža toho čo je vidie na videu) a chýbajúci údaj zo snímača tam absentuje už minimálne od roku 2016 (našiel som starý záznam z diagnostiky). Znamená to teda, že ECU si vie regenerova FAP aj napriek chýbajúcemu údaju zo snímača? Je nejaká možnos urobi diagnostiku ECU a opravi ju?

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator