Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Vyvážení kol na bezděrových discích
07.08.2013 01:09 - Vyvážení kol na bezděrových discích 2605615
martinrx
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 349
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, řeším následující problém s nevyváženými koly. Při rychlostech nad 100 km se mi začínal třást volant a posléze i celé auto. Po prohlídce v servisu se neukázala žádná závažná závada na podvozku. Doporučení vyvážit kola. Zjistil že s těmi bezděrovými co mám na autě je to celkem problém, našel jsem u nás jeden pneuservis který má nástavec na nastrčení kol na vyvažovačku. Provedeno vyvážení, nicméně problém se dle mého pocitu trošku zmenšil ale určitě neodstranil. Po provedení pokusu se zimními koly (vyvážení a nasazení) se problém neobjevil.
Následně mi bylo doporučeno chlapíkem co se zabývá Citroeny provrtání středové díry v alu kolech - je to prý nejlepší řešení, jelikož s vyvažováním bezděrových kol bývají problémy i při použití nástavců.
Máte někdo podobnou zkušenost - pořípadě i s řešením?
Gumy jsou micheliny (cca 5mm), žádná čína.

07.08.2013 01:43 - Re: Vyvážení kol na bezděrových discích 2605616
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
to ti někdo dával do hlavy nesmysly. Proč to vrtat a ničit? To je amatérská rada. Pokud to gumař umí, vyváží ti bez problémů i s nástavcem. Najdi si jinýho gumaře.

07.08.2013 01:50 - Re: Vyvážení kol na bezděrových discích 2605617
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ano správně - změň gumaře - zajeď si do Citroenu - bude to asi dražší ale budeš mít klid.

07.08.2013 07:58 - Re: Vyvážení kol na bezděrových discích 2605636
duff74
Město: Holešov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 163

99 Poslat soukromou zprávu
Mám ty středy vysoustružené a nemám pocit, že bych tím ty disky zničil. Dělá se to běžně, stálo mě to 50,-/kus a dostal jsem i středové záslepky se znakem Citroenu. Vzhledem k tomu, že jeden "pneuservisman" se chová tak, že má člověk pocit, že ho otravuje a pneuservisy, které mají ten nádstavec jsou 20 a 45 km, tak mi ty dvě stovky za to stály. Navíc když mám pneuservis kilometr od baráku.

07.08.2013 09:22 - Re: Vyvážení kol na bezděrových discích 2605640
martinrx
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 349
99 Poslat soukromou zprávu
tomikm - naopak - mám dojem že ty disky zničil citroen tím že tam neudělal tu díru. To je naprosto nesmyslné - soudruzi z Citroenu a Peugeotu udělali někde chybu.
Duff - to je dobrá zpráva! Koho mám hledat a s jakým vybavením? Popřípadě do Holešova to mám kousek - víš o někom?

07.08.2013 10:33 - Re: Vyvážení kol na bezděrových discích 2605656
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
duff74:jde i o to, jak často člověk přezouvá, jestliže přezouvᚠ2x do roka, budiž. Jelikož mám dvoje disky, tak na ty bezděrové ořijde řada tak jednou za 3-4roky. Jináč za 200Kč, které jsi dal za vysoustružení děr můžeš skoro 3x dojet k 20km vzdálenému gumaři a ještě jsi musel věnovat čas kolem vysoustružení děr. Ale to je tvoje věc.

Jestli gumař, který má nástavec na bezděrové disky neumí pořádně vyvážit kola, tak by měl jít k míchačce.

07.08.2013 11:17 - Re: Vyvážení kol na bezděrových discích 2605669
martinrx
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 349
99 Poslat soukromou zprávu
To už se bavíme ale opravdu nevím o čem.... Každý normální člověk přece nechá převážit kola minimálně dvakrát za sezonu, at už gumy přezouvá či jen přehazuje kola. A jezdit po pneuservisech či Citroenservisech a zjištovat kde umí tuto zhovadilost dobře a správně vyvážit se mi nechce. Stačila jedna zkušenost s vyhozenými penězi.

07.08.2013 11:44 - Re: Vyvážení kol na bezděrových discích 2605679
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Můžete sem někdo, prosím, hodit foto, jak to vypadá? Asi jsem ještě kolo bez díry neviděl..

07.08.2013 12:35 - Re: Vyvážení kol na bezděrových discích 2605699
martinrx
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 349
99 Poslat soukromou zprávu
Toto jsou přeně ty kola. Pod tou krytkou překvapivě není díra skrz, ale pevná hmota. Díra na nasazení kola je jen zevnitř - ukončená stěnou. Viděl jsem to zatím jenom u Peugeotu a Citroenu. Těch kol je jinak teda hodně typů.

Přílohy:
jantealuc-1354714865-19541.jpg ( 236257b ) -

07.08.2013 16:31 - Re: Vyvážení kol na bezděrových discích 2605753
duff74
Město: Holešov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 163

99 Poslat soukromou zprávu
martinrx: Je to v Martinicích, dokonce to tam dělají dva. Kontakt ti pošlu přes SZ.

tomikm: Je to věc názoru. Mám taky dvoje kompletních Al kol zimní a letní a oboje origo Citroen, přičemž jen jedna sada byla se středovou dírou. Nějak jsem nepochopil k čemu je dobré v době vyvažovaček s osou to, že disk nemá středovou díru. Nedalo mi to a informoval jsem na to v jednom pneuservisu v okrese KM, kde nádstavec na tyto kola mají. Je to vynález koncernu PSA a tento si myslel, že se většina jejich aut bude přezouvat a vyvažovat v jejich servisech, případně si budou neznačkové pneuservisy hromadně nakupovat ty jejich nádstavce za nemalý peníz. Jenže tento záměr se poněkud nezdařil. A to bude asi důvod proč od tohoto řešení PSA odstoupil. Prostě nevidím jedinou výhodu toho, že kola nevyvážím v každém pneuservisu. Zato shledávám dost výhod. A ty dvě stovky, o kterých nemá vůbec smysl mluvit, se mi vrátí daleko dřív. Protože právě jak říkáš: "...musíš věnovat čas..."a to právě už nemusím, protože už nemusím nikam daleko jezdit a jak známo: time is money

07.08.2013 20:40 - Re: Vyvážení kol na bezděrových discích 2605824
cepět
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW ExclusivePočet příspěvků: 6
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zaje do Bestdrive servisu mají upínací hlavy na bezděrové disky.

08.08.2013 00:10 - Re: Vyvážení kol na bezděrových discích 2605871
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
martinrx napsal(a):
To už se bavíme ale opravdu nevím o čem.... Každý normální člověk přece nechá převážit kola minimálně dvakrát za sezonu, at už gumy přezouvá či jen přehazuje kola. A jezdit po pneuservisech či Citroenservisech a zjištovat kde umí tuto zhovadilost dobře a správně vyvážit se mi nechce. Stačila jedna zkušenost s vyhozenými penězi.


přečti si to po sobě: normální převažuje 2x za sezonu a versus nechce se mi jezdit po servisech a zjišovat, co si mám vybrat?? Jinak jsem asi nenormální, ještě NIKDY jsem nenechal vyvažovat kola (mimo přehazování) - mám dvě sady, je fakt, že jsem asi neměl potřebu

08.08.2013 00:40 - Re: Vyvážení kol na bezděrových discích 2605878
martinrx
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 349
99 Poslat soukromou zprávu
najk napsal(a):
přečti si to po sobě: normální převažuje 2x za sezonu a versus nechce se mi jezdit po servisech a zjišovat, co si mám vybrat?? Jinak jsem asi nenormální, ještě NIKDY jsem nenechal vyvažovat kola (mimo přehazování) - mám dvě sady, je fakt, že jsem asi neměl potřebu


Co to je za demagogii? nechce se mi dávat peníze abych zjištoval jestli někde náhodou doopravdy umí stoprocentně převážit takové kola. Mimochodem už jsem zkusil 2 pneuservisy, každý to převážil jinak ale zlepšení moc nepřišo - čili špatně.
A ted - co to má společného s tím že je normální před každou sezonou nechat převážit kola než je nazuješ - tím myslím zimní i letní - čili mi to vychází 2x do roka. Pokud je nepřevažuješ je to tvoje věc - je možné že jezdíš po lepších cestách než já a skladuješ je v ideálních podmínkách.

08.08.2013 00:52 - Re: Vyvážení kol na bezděrových discích 2605881
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ked davas prevazit kola pred obutim na auto, tj. dvoje disky a pred obutim na auto prevazis, to je uplna blbost, spravil som to 2x a 2x som to potom daval prevazit po 300km lebo sa s tym nedalo jazdit, hodit na auto, pojazdit a potom dat prevazit (ak to vobec treba)

08.08.2013 15:48 - Re: Vyvážení kol na bezděrových discích 2606027
operatorXM
Město: Hrotovice, Auto: Citroen C6 2.7 HDiPočet příspěvků: 138

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Řešil jsem podobný problém u C3. Je to opravdu specialita PSA. Autorizovaný Citroen servis nemá nástavec, doporučuje díry v disku vysoustružit. Autorizovaný Peugeot chce za převážení kol 1100.- Kč! (cena je prý tak vysoká mimo jiné proto, že mají závaží ohleduplná k přírodě). Nakonec jsem sehnal pneuservis s vyvažovačkou na bezděrové disky, jenže ta byla několik měsíců rozbitá, odjezdil jsem zimu na nevyvážených kolech (nic nekmitalo), pak je konečně vyvážili za 400 Kč.

08.08.2013 16:01 - Re: Vyvážení kol na bezděrových discích 2606029
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
operatorXM: vyvažuje se to na úplně normální vyvažovačce, jen se na hřídel nasazuje nástavec na bezděráky. Asi ti krapet lhali, ale to je tady v tom státě bohužel normální.

09.08.2013 19:38 - Re: Vyvážení kol na bezděrových discích 2606574
Tomale
Město: Bruntál, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
taky jsem byl vyvažovat, jediný servis co u nás v Bruntále vyvažuje bezděrové disky si vzal za vvážení 400,- a po projetí se auto klepalo tak jsem to byl reklamovat a dívali se na mě jakože je zase otravuju ale dali mi to znovu na vyvažovačku a disky lítali asi 5mm nahoru, dolu a 5mm vlevo, vpravo tak mě vyrazili že si mám nechat srovnat disky a pak že mám přijít. Nehodlali pochopit že na starých gumách to neházelo a na nových všechy kola lítají. Nakonec jsem našel jeden malej obyčejnej pneuservis v Krnově a stálo mě to další 300,- ale všechny disky byly uplně rovný a kola mi perfektně vyvážili.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator