Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||

Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Vibrace auta při jízdě
|< < 1 ... 17 18 19 20
21.05.2019 12:32 - Re: Vibrace auta při jízdě 3223239
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 934

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Kouknout na výšku auta. V provozní poloze musí být poloosy cca vodorovně do kol, nesmí to jít zešikma.

21.05.2019 13:34 - Re: Vibrace auta při jízdě 3223241
fox
Město: Valašské Meziříčí, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 25

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tony_Z napsal(a):
FOX: Když se povedlo zlikvidovat tolik poloos různých výrobců, tak to v nich asi nebude... Říkáš, že se poloosa vy*r*la vždy ve stejném místě? Tedy u vnitřního kloubu? Proč?
Netlačí se na ni? Není vyběhlá moc ven z auta? Mᚠji pořádně zasazenou do držáku ložiska poloosy? Není něco blbě v diferáku? Možná to zkus jednou nechat složit někoho jiného, třeba je chyba v montáži?

Zaměř se na to, že prostě není normální takhle likvidovat poloosy, něco ti ji vždy zničí - další dopadne stejně, dokud problém neodstraníš.

Právě, že vím, že není normální aby to takhle likvidovalo poloosy
Ano u vnitřního kloubu, povytáhlá/moc zatlačená mi nepříjde... V držáku ložiska je dobře, tady se předpokládám nedá nic pokazit, držák jsem měl od lukiho půjčený druhý - byl totožný, nezkoušeli jsme jej vyměnit pouze porovnat, jestli tam u mě není třeba z auta s AT převodovkou... V diferáku nic špatně být nemůže - převodovku jsem měnil, dělalo to i na staré i na této... Složit někoho jiného - skládal to jumep, skládal jsem to já, několikrát se všechno přehazovalo, tím bych chybu mechanika osobně vyloučil ....

PATaMAT napsal(a):
Kouknout na výšku auta. V provozní poloze musí být poloosy cca vodorovně do kol, nesmí to jít zešikma.

V provozní poloze vypadají OK - rovnoběžně - zkusím vyfotit. Jedna z věcí je, že při 110km/h auto spadne o nějaký ten cm níže - což by mohlo být. Nemáte někdo ten nákres, dle kterého měřit výšku ?

Díky za reakce.

21.05.2019 13:44 - Re: Vibrace auta při jízdě 3223242
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 666
Nemoze to robit napr. ESP, ci co, ze by mu ten volant vtedy presadili?

21.05.2019 13:58 - Re: Vibrace auta při jízdě 3223243
fox
Město: Valašské Meziříčí, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 25

eisy811 napsal(a):
Nemoze to robit napr. ESP, ci co, ze by mu ten volant vtedy presadili?

ESP pokud má špatný údaj o úhlu volantu buď vyhodí chybu nebo se samo nějak "překalibruje"... Kalibrace snímače úhlu dělána několikrát, ESP při třepání nebliká

23.05.2019 16:10 - Re: Vibrace auta při jízdě 3223451
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi PACKPočet příspěvků: 393

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hele a co silenty uchycení převodoky/motoru? Kontroloval jsi? Že by to v některém čvachtalo více, než je zdrávo a to kvrdlání by způsobovalo tvé problémy?

23.05.2019 17:27 - Re: Vibrace auta při jízdě 3223453
Maxxx
Město: Praha 12, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 22
Tak já už jsem ty vibrace vyřešil. Prodal jsem to, a hotovo. Už do toho nebudu rvat peníze. Citroena už nikdy. Teď už mám klid. Mějte se hezky pánové

23.05.2019 18:10 - Re: Vibrace auta při jízdě 3223457
fox

Tony_Z napsal(a):
Hele a co silenty uchycení převodoky/motoru? Kontroloval jsi? Že by to v některém čvachtalo více, než je zdrávo a to kvrdlání by způsobovalo tvé problémy?

Silenty motoru všechny 3 vyměněny před rokem, před týdnem znovu kostička, silent převodovky kontrolován při výměně převodovky ...

23.05.2019 20:52 - Re: Vibrace auta při jízdě 3223472
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 666
Maxxx napsal(a):
Tak já už jsem ty vibrace vyřešil. Prodal jsem to, a hotovo. Už do toho nebudu rvat peníze. Citroena už nikdy. Teď už mám klid. Mějte se hezky pánové

No vidis, a ja zas auto hodnotim ako nadpriemerne spolahlive.

|< < 1 ... 17 18 19 20

Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  

Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator