Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Vibrace auta při jízdě
|< < 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 ... 22 > >|
21.11.2017 19:11 - Re: Vibrace auta při jízdě 3111973
Vavris
Město: Lhota, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Ohledně te vibrace fakt nevim je to divné že to dela jen na jednu stranu ale jen při nizke rychlosti a do kopce.

21.11.2017 19:25 - Re: Vibrace auta při jízdě 3111975
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Vavris napsal(a):
Ohledně te vibrace fakt nevim je to divné že to dela jen na jednu stranu ale jen při nizke rychlosti a do kopce.


Toto dělává vnitřní kloub poloosy nebo ložisko dlouhé (pravé poloosy) - zkus dát do zvýšené polohy (funguje do 40Km/h)

21.11.2017 19:37 - Re: Vibrace auta při jízdě 3111978
Vavris
Město: Lhota, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Toto dělává vnitřní kloub poloosy nebo ložisko dlouhé (pravé poloosy) - zkus dát do zvýšené polohy (funguje do 40Km/h)

Zkusim a dám vědět.dik za radu 😁

21.11.2017 20:35 - Re: Vibrace auta při jízdě 3112017
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Vavris napsal(a):
Zkusim a dám vědět.dik za radu 😁


Jestli to děla poloosa tak by se to ve zvýšené poloze nemuselo tolik projevit - ty vybrané způsobují vymackane prohlubně ve vedení kamenů na vnitřním kloubu když to prizvednes tak se poloosa o kousicek povytahne a kameny nebudou na hraně prohlubni nebo to můžeš i pustit dolu ale na hladké silnici - jestli to bude pořad stejne mohlo by to být lozisko - zkus také zahybat poloosou u vnitřního kloubu nahoru-dolu neměla by být vule

19.04.2018 17:40 - Re: Vibrace auta při jízdě 3151526
Maxxx
Město: Praha 12, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
No tak nevím čím mám začít, každý říká něco jiného. Mám také problém s vibracemi. Na dálnici od cca 90km/h se to mírně rozvibruje. Do volantu to nejde, ale připadá mi že jsou vibrace větší při stoupání. Na místě při jakých koli otáčkách to nedělá. Koupil jsem nové pneu, nechal vyvážit, byl jsem na geometrii, vyměnil jsem přední kotouče, spodní čepy, čepy řízení, hidraulicke koule. Všechno jsem tu přečetl, ale nejsem z toho moc moudrý. Nemohl by jste mi někdo poradit? V létě chci jet na dovolenou do zahraničí, a to bude celou cestu po dálnici, takže celou cestu vibrace.

19.04.2018 17:55 - Re: Vibrace auta při jízdě 3151536
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Maxxx napsal(a):
... připadá mi že jsou vibrace větší při stoupání ...

To vypadá, že je to spíš při záběru. Při brždění motorem v jakýkoliv rychlosti to nedělá, nebo jen neznatelně? Pokud je to tak, bude to poloosa a bude se to zhoršovat. V trianglu se udělaly důlky a kvůli nim to rachotí. Někdy se vibrace/klepání zmenší při změně výšky, ale není to vždycky. Jediná pomoc je poloosu vyměnit.

19.04.2018 18:14 - Re: Vibrace auta při jízdě 3151538
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
sprav test poloosy - zdvihni do max polohy a rozbiehaj sa, malo by to vibrovat a postupne ako auto bude klesat tak sa to bude ukludnovat
ak je to takto tak najskor prava poloos

19.04.2018 20:46 - Re: Vibrace auta při jízdě 3151601
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
sprav test poloosy - zdvihni do max polohy a rozbiehaj sa, malo by to vibrovat a postupne ako auto bude klesat tak sa to bude ukludnovat
ak je to takto tak najskor prava poloos


Rekl bych ze to nepomůže - mám vyzkoušeno ze to trochu snížit - jsou vymackane v poloze nad a v jízdní - vybruje to jak skáče do toho vymackaneho

19.04.2018 20:47 - Re: Vibrace auta při jízdě 3151602
Maxxx
Město: Praha 12, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
Díky. Při brždění motorem mě přijde že to nedělá, zkusím ten test poloosy, akorát že než se stačím rozjet na tu správnou rychlost, tak se auto vrátí spátky do původní polohy. Také ještě znovu nechám vyvážit kola. Všiml jsem si, že tam při obouvani nových pneu nechali stará závaží a dále to dovažovali. To by také mohl být problém, co myslíte?

19.04.2018 20:55 - Re: Vibrace auta při jízdě 3151604
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak od takeho pneuservisu by som utekal daleko
to je nezodpovedne

19.04.2018 21:01 - Re: Vibrace auta při jízdě 3151607
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Maxxx napsal(a):
Díky. Při brždění motorem mě přijde že to nedělá, zkusím ten test poloosy, akorát že než se stačím rozjet na tu správnou rychlost, tak se auto vrátí spátky do původní polohy. Také ještě znovu nechám vyvážit kola. Všiml jsem si, že tam při obouvani nových pneu nechali stará závaží a dále to dovažovali. To by také mohl být problém, co myslíte?


Jestli to vybruje hodně výměň polosu to dlouhou jak píše Jumep - vším ostatním to možná jen oddališ jen to oddáliš - mně to pomohlo spustit o 2cm níž a zatím drží ale nad 150 se projevují bych řekl pneu

19.04.2018 22:06 - Re: Vibrace auta při jízdě 3151631
Maxxx
Město: Praha 12, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
To je jen taková jemná vibrace. A chvílemi to ani není cítit. Zkoušel jsem ten výše popsaný test poloosy, a nic zvláštního to nedělá., nebo házená, neklepe ani nevibruje a po chviličce se to vrátí do původní polohy. Zkoušel jsem také otestovat jestli to nedělá ten setrvačník, za jízdy na dálnici jsem vyřadil, motor spadl na volnoběžné otáčky ale chvění nepřestalo. Tak si říkám, že to nechám znovu převážit a pokud to nepomůže, tak asi opravdu budu muset řešit tu poloosu. Jak ale zjistím která to je?

19.04.2018 22:39 - Re: Vibrace auta při jízdě 3151633
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Když na to nebudeš spěchat, bude se to zhoršovat a nakonec zřetelně poznáš, ze který strany to jde. Častěji ale odchází ta pravá - u spolujezdce.
EDIT: Setrvačník by měnil frekvenci podle otáček, poloosa jen podle rychlosti. A setrvačník by dělal bordel i při brždění motorem nebo na místě na neutrál při zvýšených otáčkách, poloosa ne. Ta jen za jízdy a jen v záběru.

19.04.2018 23:09 - Re: Vibrace auta při jízdě 3151644
Maxxx
Město: Praha 12, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Když na to nebudeš spěchat, bude se to zhoršovat a nakonec zřetelně poznáš, ze který strany to jde. Častěji ale odchází ta pravá - u spolujezdce.
EDIT: Setrvačník by měnil frekvenci podle otáček, poloosa jen podle rychlosti. A setrvačník by dělal bordel i při brždění motorem nebo na místě na neutrál při zvýšených otáčkách, poloosa ne. Ta jen za jízdy a jen v záběru.

No je fakt že dnes když jsem to zkoušel, jel jsem asi 100 a pořádně jsem šlápl na plyn, auto mělo velmi svižné zrychlení, ale rozklepalo se to při tom záběru docela dost. To také nahrává té poloose. A to je nějak ohnutá? Jak se to mohlo stát?

20.04.2018 06:52 - Re: Vibrace auta při jízdě 3151657
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vetsinou neni problem v samotne poloose ale v pomocnem lozisku nebo h. kloubu
stane se to opotrebenim...

20.04.2018 06:54 - Re: Vibrace auta při jízdě 3151658
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Maxxx napsal(a):
No je fakt že dnes když jsem to zkoušel, jel jsem asi 100 a pořádně jsem šlápl na plyn, auto mělo velmi svižné zrychlení, ale rozklepalo se to při tom záběru docela dost. To také nahrává té poloose. A to je nějak ohnutá? Jak se to mohlo stát?


Přečti si co jsem napsal ještě jednou - ta poloosa neběhá přesně v ose - když tomu naložíš se předek přizvedne a zadek klesne a poloosa(vnitřní kloub) má vymačkané prohlubně a triangl do nich v záběru skáče - teoreticky pokud by byla poloosa přesnš v ose tak by se toto nedělo ale to by jsi musel mít auto skoro ve spodní poloze a to nejde - u mne to vyřešilo snížení o dva centimetry předku (ale to se projevovalo jen nepatrně) jestli to chápu dobře tak už to vybruje hodně a řešení je výměna poloosy . (ještě zkontroluj středové ložisko na dlouhé poloose - to to dovede dělat také)

20.04.2018 07:32 - Re: Vibrace auta při jízdě 3151669
Mahony
Město: Praha-Lhotka, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 373

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Maxxx napsal(a):
To je jen taková jemná vibrace. A chvílemi to ani není cítit. Zkoušel jsem ten výše popsaný test poloosy, a nic zvláštního to nedělá., nebo házená, neklepe ani nevibruje a po chviličce se to vrátí do původní polohy. Zkoušel jsem také otestovat jestli to nedělá ten setrvačník, za jízdy na dálnici jsem vyřadil, motor spadl na volnoběžné otáčky ale chvění nepřestalo. Tak si říkám, že to nechám znovu převážit a pokud to nepomůže, tak asi opravdu budu muset řešit tu poloosu. Jak ale zjistím která to je?
Nech si vyvážit kola, ale pečlivě si vyber servis.V polovině pneuservisů dělaj buď negramoti a nebo mláďasové který to maj na háku a nebo maj mašinu na vyliž prdel.Mě se to klepalo jak drahej pes, když mi to vyvažováli potřetí v jednom dnu a pokažý dával závaží jinam Pak už mi začali tvrdit co všechno určitě mám v hajzlu na autě, to už sem se nasral protože s druhou sadou kol se nic neklepalo a zajel sem do jinyho pneuservisu kde to vyvažil na poprvé a celý léta je klid a nic se neklepe.

20.04.2018 08:25 - Re: Vibrace auta při jízdě 3151676
Maxxx
Město: Praha 12, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
Mahony napsal(a):
Nech si vyvážit kola, ale pečlivě si vyber servis.V polovině pneuservisů dělaj buď negramoti a nebo mláďasové který to maj na háku a nebo maj mašinu na vyliž prdel.Mě se to klepalo jak drahej pes, když mi to vyvažováli potřetí v jednom dnu a pokažý dával závaží jinam Pak už mi začali tvrdit co všechno určitě mám v hajzlu na autě, to už sem se nasral protože s druhou sadou kol se nic neklepalo a zajel sem do jinyho pneuservisu kde to vyvažil na poprvé a celý léta je klid a nic se neklepe.

To samozřejmě udělám, a když to nepomůže, tak je to ta poloosa. Ale napadlo mě, když bydlíme kousek od sebe, kde ti to nakonec úspěšně vyvážili? Zajel bych tam

20.04.2018 08:31 - Re: Vibrace auta při jízdě 3151678
Mahony
Město: Praha-Lhotka, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 373

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Maxxx napsal(a):
To samozřejmě udělám, a když to nepomůže, tak je to ta poloosa. Ale napadlo mě, když bydlíme kousek od sebe, kde ti to nakonec úspěšně vyvážili? Zajel bych tam
Já nevim jestli se to sem smí psát, no kdyžtak mě alx veme rákoskou Pneuservis Vulkán v Šeberově, asi maj mašinu která umí dobře vyvážit, ale hlavně (a to je ještě vzácnější) člověka kterej s ní umí.Je to asi 5 let zpátky co sem tam byl, tak snad se nic nezměnilo.Nejsou ale zrovna nejlevnější

20.04.2018 08:53 - Re: Vibrace auta při jízdě 3151683
Maxxx
Město: Praha 12, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
Mahony napsal(a):
Já nevim jestli se to sem smí psát, no kdyžtak mě alx veme rákoskou Pneuservis Vulkán v Šeberově, asi maj mašinu která umí dobře vyvážit, ale hlavně (a to je ještě vzácnější) člověka kterej s ní umí.Je to asi 5 let zpátky co sem tam byl, tak snad se nic nezměnilo.Nejsou ale zrovna nejlevnější

To nevadí, stavím se tam. Díky

|< < 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 ... 22 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator