Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Vibrace auta při jízdě
|< < 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 ... 22 > >|
17.10.2013 12:28 - Re: Vibrace auta při jízdě 2628033
LPX
Město: Česká Skalice, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 35
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím pánové, jedna z věcí odhalena - zlobilo i klepání do brzd a to v závislosti na intenzitě a zahřátí kotoučů, bývalý majitel měnil všechny kotouče cca před rokem, ale levá přední ručka byla mrtvá a přibržďovala, tak se přední kotouč vyhřál a zkroutil - vyměnil jsem oba přední kotouče, dal nové desky a kompletně vyměnil lanovody a trubky na ručce. V servisu jsem žádal o prověření i zadních kotoučů, které vypadají jak nové a bylo mi sděleno, že je vše O.K. a provedeno! Bohužel NE, dnes jsem s člověkem, kterému věřím auto projeli, potvrdil se pocit, že problém je vpravo vzadu a po zahřátí rychle na hever, no a už při prostém otočení zadního kola vpravo i vlevo, tak vpravo bylo znát citelné drhnutí v určitém místě, které postupně sláblo. Vlevo žádný výrazný odpor a otáčení kol bylo rovnoměrné. Příští týden to bude rozdělané a uvidíme příčinu - pokud má někdo přímo radu na co se zaměřit, prosím napište (i když vím, že je popsáno v jiných tématech).
Co se týká dalších problémů, uvidím po výměně kol za plechy s dobrými pneu, které na jiné C5 problémy nedělaly. Podle jiných témat mám podezření i na silentbloky motoru, protože při prudším brzdění a následném podřazení ATM, nebo prudší akceleraci se někdy projevují rázy větší než mi je příjemné, ale nemám mnoho zkušeností s ATM 4HP..., jinak převodovka řadí hezky. Dnes jsme zkoušeli páčit jeden silentblok, ale zdál se dobrý, uvidíme až při další prohlídce. Poloosy stále nevylučuji.

28.02.2014 10:46 - Re: Vibrace auta při jízdě 2672692
vacharadek
Město: Holice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, mám zapůjčený C5 2.0 Kombi 2009 a v určitých situacích se objevují velmi silné vibrace do celého auta. První typickou situací je předjíždění, nebo ostřejší zrychlování. V momentě kdy je rovná silnice tak se nic neděje, ale pokud dojede k rozhoupání auta (jakoby při jízdě po vlnách) nahoru a dolů tak v nejvyšším bodě se brutálně rozvibruje celé auto, po návratu do spodní části nic. Takže lze je 150 bez sebemenšího náznaku vibrace a pokud něco nadhodí (zhoupne) auto nahoru tak ve vrcholu nadhozu auto zavibruje a pak už zase nic .
Druhou typickou situací je když je auto "zvednuté na tlumičích" na první výšku nad standardem (dělalo by i při druhé výšce), pak při dosažení cca 2000tis otáček a rychlosti při které se začne podvozek snižovat se auto rozvibruje tak, že mít umělé zuby tak mi vylétnou.
Auto má najeto cca 150, (bohužel je ve světlém vnitřku a ten jaksi odchází rychleji (otěr barvy) takže nejsme schopen rozpoznat zda nemá víc než těch 150) a v servisu odkud mám vůz zapůjčen ze mě tak trochu dělají paranoika a tvrdí, že to vlastně nevibruje a nebo jen přiměřeně stáří. Nic méně dali mi nové gumy, nahráli soft pro podvozek a převodovku. Vibrace se lehce uklidnily (dřív dělaly i při ostřejším odbočování se zastavením, při kterém jsem si předtočil kola, tak při tom rovnání kol zpět to také vibrovalo, nyní již ne)

Nesetkal jste se někdo s něčím podobným? Nebo nevíte o někom v okolí Hradce Králové, Pardubic, kdo se specializuje na Citroeny (a není autorizák) a třeba by mi jen pomohl odhalit závadu, protože jinak jsem za páprdu co si vymýšlí a dělá problémy .. vždy to nevibruje a vše je v normálu

28.02.2014 11:09 - Re: Vibrace auta při jízdě 2672698
Georgie
Město: Vranovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 98
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Poloosy?

28.02.2014 13:22 - Re: Vibrace auta při jízdě 2672745
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
To budou poloosy a možná ještě to umocňuje, že auto může bejt celkově o kousek vejš než má být.

28.02.2014 13:59 - Re: Vibrace auta při jízdě 2672748
vacharadek
Město: Holice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Omlouvám se, zapoměl jsme říct, že "jednu" poloosu z tohoto důvodu měnili. Nic méně já osobně nejsem schopen poznat zda ano či ne.

Co je myšleno ..."auto může být o kousek výš"? To jde nějak někde nastavit? A takže silné chvění/vibrace jsou při vyšších polohách normální?

28.02.2014 14:32 - Re: Vibrace auta při jízdě 2672750
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ano, výška C5 jde nastavit.
Pokud je kloub na poloose a u převodovky nebo u kola už trochu vyběhanej ( a to na jetým autě je vždycky) tak při poloze auta vejš ( např i při akceleraci přizvednutí předku) tak jdou poloosy tím pádem zešikma a ty klouby musí pracovat- otáčet se přes ty vyběhané plochy-důlky , to samé při vytočení kol do rejdu ... Když je auto ve správné vejšce tzn poloosy jdou vodorovně do kol, převodovka- osa - kloub - kolo vše v jedné rovině, tak to chodí pořád stejně a nemá to snahu třepat i když je to LEHCE vyběhané. Každý ten kloub ( vnější - vnitřní ) dělá trochu jinou paseku když je špatnej.

28.02.2014 17:06 - Re: Vibrace auta při jízdě 2672804
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Měl jsem auto asi o 3 cm výše a jezdilo jak z praku. Přišel jsem na to až při parkování vedle dvou firemních. Po koupi diagnostiky jsem srovnal. U X7 jde výška nastavit pomocí diagnostiky, nemusí se hrabat v nastavení korektorů.

28.02.2014 17:25 - Re: Vibrace auta při jízdě 2672805
Ladman
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III 2.0i 16V 143k (103kW) Tourer ExclusivePočet příspěvků: 489

99 Poslat soukromou zprávu
já mám už delší dobu pocit, že je trochu výš než má být. Jezdí OK, pouze když se dostane do nejvyšší pozice (tam se dostane někdy i jen po jednom zmáčknutí tlačítka a ne dvakrát), nedá se s tím v podstatě jet ani krokem. Šílený poskakování, že se i roleta v kufru sama sroluje a i když to rozjedu, dolů se auto samo nespustí. Po stisku tlačítka dolů sjede do vyšší polohy, už neskáče, jede OK a po dosažení rychlosti asi 40 km/h se samo spustí do normální pozice. Ta je podle mne ale asi o trochu výš než by měla být. Jinak LDS jsem zatím nikdy nedoléval, podle vizuální kontroly nebylo potřeba. Každopádně dřív mi to v nejvyšší poloze takhle neskákalo.

28.02.2014 19:43 - Re: Vibrace auta při jízdě 2672863
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ladman napsal(a):
já mám už delší dobu pocit, že je trochu výš než má být. Jezdí OK, pouze když se dostane do nejvyšší pozice (tam se dostane někdy i jen po jednom zmáčknutí tlačítka a ne dvakrát), nedá se s tím v podstatě jet ani krokem. Šílený poskakování, že se i roleta v kufru sama sroluje a i když to rozjedu, dolů se auto samo nespustí. Po stisku tlačítka dolů sjede do vyšší polohy, už neskáče, jede OK a po dosažení rychlosti asi 40 km/h se samo spustí do normální pozice. Ta je podle mne ale asi o trochu výš než by měla být. Jinak LDS jsem zatím nikdy nedoléval, podle vizuální kontroly nebylo potřeba. Každopádně dřív mi to v nejvyšší poloze takhle neskákalo.


Diag - kontrola nastavení - případně seřízení. Je to sice ve vybracích,ale nastavení vejšky by nemělo mít vlyv a způsobovat vybrace pokud by byl podvozek v dobré kondici- zřejmě tam budou nějaké vůle - X7 náprava je dost náchylná na vůle v uložení těhlice(jak nahoře tak dole) - to dovede rozvybrovat podvozek stejně jako poloosa.

28.02.2014 21:23 - Re: Vibrace auta při jízdě 2672887
Ladman
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III 2.0i 16V 143k (103kW) Tourer ExclusivePočet příspěvků: 489

99 Poslat soukromou zprávu
jsem měsíc po STK, tak snad žádné vůle by tam být neměly. Divný je, že se auto z té nejvyšší polohy samo nikdy po rozjetí nespustí dolů, jen tlačítkem.

28.02.2014 21:26 - Re: Vibrace auta při jízdě 2672888
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
predne piestnice nemas mokre?
je mozne ze mas niektoru gulu zlu ... ono sa to takto strasne tazko hovori

na STK castokrat neodhalia vole, dost zalezi od toho technika

28.02.2014 21:53 - Re: Vibrace auta při jízdě 2672892
Ladman
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III 2.0i 16V 143k (103kW) Tourer ExclusivePočet příspěvků: 489

99 Poslat soukromou zprávu
tak to nevím, pod autem jsem nebyl, ale LDS by snad utíkat neměla, když je sítko stále zalité. Příští týden jsem domluven s mechanikem, který mi servisuje auto, že se mi na to podívá. V případě, že by to bylo tou koulí, mám rovnou nechat měnit všechny? Auto má nalítáno 130 000 km.

28.02.2014 21:57 - Re: Vibrace auta při jízdě 2672894
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
relativne staci tu jednu zlu, az keby to malo viac ako tie km ktore pises by som riesil vsetky

inak to co popisujes ked das auto do uplne vrchnej polohy tj. 2x tlacitko hore z normalu, neostane ti stale vrcat bhi?

28.02.2014 22:09 - Re: Vibrace auta při jízdě 2672897
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
relativne staci tu jednu zlu, az keby to malo viac ako tie km ktore pises by som riesil vsetky

inak to co popisujes ked das auto do uplne vrchnej polohy tj. 2x tlacitko hore z normalu, neostane ti stale vrcat bhi?


No já osobně bych doporučil obě na nápravě - pokud bude mít jedna třeba 70% a druhá nová tak se to bude chovat divně

28.02.2014 22:10 - Re: Vibrace auta při jízdě 2672898
Ladman
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III 2.0i 16V 143k (103kW) Tourer ExclusivePočet příspěvků: 489

99 Poslat soukromou zprávu
během jízdy nevím, ale včera jsem zajížděl při parkování čumákem k obrubníku, tak jsem si auto přizvedl (1x zmáčknuto, ale vylezlo zase až nahoru) a když jsem od auta odcházel, tak BHI furt vrčela. Za hodinu jsem odjížděl, auto stále v nejvyšší poloze, couvačka OK. Jak jsem zařadil jedničku a rozjel se, myslel jsem, že se auto rozskočí.

28.02.2014 22:12 - Re: Vibrace auta při jízdě 2672899
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
budes mat vnutorny klb zly a asi aj zle nastavenu vysku.

28.02.2014 22:13 - Re: Vibrace auta při jízdě 2672900
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak je to ako s tlmicmi, vsetko ale zalezi na vysledku testu
toto su veci ktore treba skutocne vidiet

28.02.2014 22:14 - Re: Vibrace auta při jízdě 2672901
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ladman napsal(a):
během jízdy nevím, ale včera jsem zajížděl při parkování čumákem k obrubníku, tak jsem si auto přizvedl (1x zmáčknuto, ale vylezlo zase až nahoru) a když jsem od auta odcházel, tak BHI furt vrčela. Za hodinu jsem odjížděl, auto stále v nejvyšší poloze, couvačka OK. Jak jsem zařadil jedničku a rozjel se, myslel jsem, že se auto rozskočí.


Nehrabal se v tom někdo? nebo by mohl blbnout korektor. A je v horní poloze celé auto nebo jen předek? diag by měla něco odhalit.

28.02.2014 22:21 - Re: Vibrace auta při jízdě 2672902
Ladman
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III 2.0i 16V 143k (103kW) Tourer ExclusivePočet příspěvků: 489

99 Poslat soukromou zprávu
v horní poloze je celé auto, mechanik to píchne na diag, tak uvidím

01.03.2014 00:14 - Re: Vibrace auta při jízdě 2672939
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ladman napsal(a):
v horní poloze je celé auto, mechanik to píchne na diag, tak uvidím


To vypadá na to že se ztratí korektor a nebo tam někdo nastavil hovadiny a horní doraz nápravy(pístnice) nepustí korektor na hodnotu k povelu zastavit čerpadlo

|< < 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 ... 22 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator