Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Disky a pneu na C5 - obecně
|< < 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 ... 58 > >|
19.10.2011 23:39 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2420114
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Je pravda že jsem na letňákách pár let jezdil s Dacií, s Corollou a pak následně s Xantií - a Dacie i Corolla v zimě držely na silnici daleko lépe, pokud nebyla ledovka, tak ty užší gumy byly bez problémů i na sněhu (zlatá Dacie, ještě teď si vzpomínám, jak jsem na nějakých "letních univerzálech", co v té době byly, v Krkonoších každou chvíli předjížděl Němce se sněhovými řetězy na kolech )

19.10.2011 23:41 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2420115
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
TomasT napsal(a):
Je pravda že jsem na letňákách pár let jezdil s Dacií, s Corollou a pak následně s Xantií - a Dacie i Corolla v zimě držely na silnici daleko lépe, pokud nebyla ledovka, tak ty užší gumy byly bez problémů i na sněhu (zlatá Dacie, ještě teď si vzpomínám, jak jsem na nějakých "letních univerzálech", co v té době byly, v Krkonoších každou chvíli předjížděl Němce se sněhovými řetězy na kolech )


ano .. ja som tak chodil na dacii tiez .. ale tu nikdy nebolo tolko snehu zeby som zimaky potreboval ..
ale je uz aj na tej dacii rozdiel zimaky a letnaky / univerzali ... i ked tam ta sada gum ma vyssiu hodnotu ako auto ...

19.10.2011 23:47 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2420116
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Právě že s Corollou jsem třeba před 10 lety v prosinci neměl problém po zasněžené silnici vyjet lyžovat na Pustevny - gumy nějaké protektory z OBI.
A dnes s C5 bych asi neměl moc šancí - stejně by mi to zakázala značka, co tam je a dnes i nový zákon.

19.10.2011 23:49 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2420117
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
jo, je rozdiel 800kg aj s nakladom 1.5 tony bez nakladu ...

a tiez je rozdiel ujazdena ladova cesta po 1000 autach a ujazdena cesta po 50 autach
zimne gumy maju svoj vyznam ... ci sa nam to paci alebo nie ... a starsie ako 5 rokov uz nie su zimne ale len kus nejakeho "plastu"

20.10.2011 01:05 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2420127
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
jo, je rozdiel 800kg aj s nakladom 1.5 tony bez nakladu ...

a tiez je rozdiel ujazdena ladova cesta po 1000 autach a ujazdena cesta po 50 autach
zimne gumy maju svoj vyznam ... ci sa nam to paci alebo nie ... a starsie ako 5 rokov uz nie su zimne ale len kus nejakeho "plastu"


Porovnní: C5 50% letní - mírný kopeček- pětiminutová záležitost se odtamtud dostat nepomohl ani protiskluz - o půl hodiny později stejné místo Golf III zimní 50% bez protiskluzu a ani si nehrábnul
Ještě dodám že druhý den přezuta C5 na zimní a výsledek jako u Golfa.

20.10.2011 08:11 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2420134
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Ono to není tak dávno, co jsem na žigulu měl pneu zvané stlačená tma a zimní gumy existovaly - byly to velké špunty bez lamel z ještě tvrdší směsi než letní(!). No ale když to klouzalo, tak se jelo klidně 40 i míň a procento nehod zaviněných přeceněním adheze bylo výrazně menší než nyní. Zimní pneu (nekamenujte mne) totiž způsobují nárůst nehod z přehnané rychlosti na zimním povrchu. Značná část lidí se totiž domnívá, že zimní pneu na zimním povrchu mají stejnou adhezi jako letní pneu na letním povrchu - a to je katastrofický omyl. Dříve všichni věděli, že na univerzálech to klouže a jelo se piánko, dnes kdyby někdo měl na zasněžené dálnici jet třeba 80, tak to vezme jako osobní křivdu.

20.10.2011 09:08 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2420138
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Vilous: Zvyšují nehodovost? Až pojedeš 10km/h z mírného kopečka, budeš šlapat na brzdu dle libosti, řadit zpátečku, cokoliv a ono ti to pojede stále stejnou rychlostí nebo to naopak bude ještě zrychlovat a blížit se do křižovtky ( ty jsi na vedlejší ), tak se budeš proklínat, že jsi si nekoupil kvalitní pneu.
Tvrzení, že je to stejnak jen o řidiči jsou falešné. Dobrý řidič * nulová přilnavost = nulová přilnavost a a se snažíš sebe víc, nic s tím neuděláš.

20.10.2011 11:04 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2420159
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
To je nepochopení - já již léta přezouvám.
Jen upozorňuji, že mnoho řidičů pocit zimních pneu vede k neoprávněnému pomíjení fyzikálních zákonů. Kdysi stažený zadek z nevhodných pneu potlačoval následky nehod - když pojedu 40 a do něčeho to naperu, tak to asi bude jiná, než když většina lidí za hustého sněžení jede 130 v dobré víře, že na to mají nárok a mají přece zimní pneu.

20.10.2011 11:04 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2420160
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Tak jo, přidám i já svou zkušenost. Jezdil jsem s Žigulem 15let a nikdy jsme zimáky neměli. A taky jsme nikdy nikam nevyjeli . Dávali jsme závaží do kufru, řemínky na zadní kola, kde co jsme zkoušeli, ale zimní kola ne. Auto bylo tchánovo a já jezdil jen občas. Tchán tvrdil, že zimáky jsou blbost. Pak jsem si koupil ZX. Hned první zimu jsem koupil zimní Matadory se silikou a nestačil se divit. Zima přestala být problém. Tchán si koupil Favorita a taky zimáky a konečně pochopil, že se pletl. A teď mám C5 s Michelinama a jsem zklamanej. Loňská zima byla o suchý, hustý, rozsolený kaši na silnici a moje auto si dělalo co chtělo. Pomaleji se už jet nedalo a stejně jsem pořád plaval kus nad asfaltem a v každý zatáčce jsem málem parkoval. Gumy jsou starý 5 let, vzorek asi 5mm a na tý kaši se nechytal. Navíc 215mm šířky se taky projeví. Není možný se tou kaší protlačit na asfalt. Ale jakmile jsem se z kaše dostal na led, sníh ujetej, nebo čerstvě napadanej, tak jsem jel docela v pohodě. Ale s čerstvýma Matadorama na ZX se to srovnat nedá. Už se těším na nový zimáky, až přestanu mít strach pustit se z našich kopců dolů. Nevadí mi, když někam nevyjedu, ale děsím se toho, že nebudu moct zastavit, až to bude potřeba. A těch situací je v dnešním provozu nepočítaně. Takže bych řekl asi tolik: Zimní gumy nejsou nutný kvůli rychlosti, ale kvůli schopnosti udržet se vůbec na silnici a dokázat zastavit na co možná nejkratší vzdálenosti. A vsadím se, že všichni, co tvrdí, že zimáky nepotřebujou, budou nejvíc nadávat, až před nima někdo na letních ucpe silnici v kopci a nebo to do nich rovnou napálí ze zadu, když to neubrzdí. Nikdo z nás si peníze netiskneme, ale pro mě zhruba 15tisíc jednou za 4 roky není přehnaně velká investice v porovnání s tím, kolik mě může každou zimu stát oprava pomuchlaných plechů s lakem, o možnosti zranění ani nemluvě.

20.10.2011 11:07 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2420161
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
je to o ridici, ridic co vi ze ma spatne gumy nesadne za volant

20.10.2011 21:18 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2420256
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
tief napsal(a):
je to o ridici, ridic co vi ze ma spatne gumy nesadne za volant

vau konečně smysluplný názor, vše předtím o ničem

21.10.2011 13:17 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2420376
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Za těch asi 30 let co jezdím, jsm nikdy neřešil problém jestli v zimě jezdit na zimákách. Na všech autech jsem je vždy měl, protože v Jablonci a okolí se spíš uživí zimní, než letní kola. Tady se vyplatí zimáky obout koncem září a sundat až během května. Tím vychází minimálně 7 měsíců na zimáky. Nikdy jsem v zimě neměl vážnější problémy někam vyjet, nebo sjet, samozřejmě za použití zdravého rozumu pudu sebezáchovy. Když tu ale čtu zážitky s C5 v zimě, tak mám docela obavy, jak se bude chovat. Auto bylo při koupi na zimákách Nokian W+, jsou staré dva roky a vzorek je dostatečný. Jen maj rychlostní index T tak bohužel na sněhu a ledu můžu jet jen 190km/h. A určitě budu všem pro smích.

21.10.2011 19:22 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2420428
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Neboj, mᚠABS, ASR, ESP a když už bude sněhu moc, tak si ho pomocí hydrauliky pod sebou uplácáš
Heč, já můžu i na sněhu až 210 (s 1.6HDI )

21.10.2011 19:34 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2420429
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
TomasT napsal(a):
Neboj, mᚠABS, ASR, ESP a když už bude sněhu moc, tak si ho pomocí hydrauliky pod sebou uplácáš
Heč, já můžu i na sněhu až 210 (s 1.6HDI )



hi, hi, hi a já až 270km/m, fyzikální vlastnosti pro mně neplatí...

21.10.2011 20:17 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2420436
JaMat
Město: Praha 4, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 115
99 Poslat soukromou zprávu
najk napsal(a):
dnes snad nikdo ani nemůže mít staré gumy, teda kromě strejdy v klobouku, který vytáhne svou šáde a jdou na Dušičky, když ovšem neprší....


Ale prd.

Když jsem kupoval auto, tak graf z Cebie byl rovnej jak přímka a serviska i záznamy Citroenu do toho pasovaly jak p***l na hrnec. A stejně jsem tomu nevěřil. Devět let stará cépětka s dvadvojkou prostě 90 tisíc najeto mít nemůže.

A pak jsem přijel na místo a auto stálo na použitelnejch zimákách z roku 2002 a v kufru byly 2 letní sjetý michelinky 2002 (takže ještě z fabriky) a 2 skoro nový barumky 2009.

Barumky jsem udal, ostatních šest kousků zahodil...

21.10.2011 20:28 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2420437
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
@JaMat: pan zazracnik

21.10.2011 20:50 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2420439
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
JaMat napsal(a):
Ale prd.

Když jsem kupoval auto, tak graf z Cebie byl rovnej jak přímka a serviska i záznamy Citroenu do toho pasovaly jak p***l na hrnec. A stejně jsem tomu nevěřil. Devět let stará cépětka s dvadvojkou prostě 90 tisíc najeto mít nemůže.

A pak jsem přijel na místo a auto stálo na použitelnejch zimákách z roku 2002 a v kufru byly 2 letní sjetý michelinky 2002 (takže ještě z fabriky) a 2 skoro nový barumky 2009.

Barumky jsem udal, ostatních šest kousků zahodil...


skus si to po sobě ještě jednou přečíst, pak porovnej s tím co jsem napsal, at se děje co se děje, ty Mišky origo nebyly si piš, to že strejda bazárfrajer naházel na to gumy , které se mu tam válely několik let jenom proto, že ty gumy co tam byly předtím řvaly jako kráva - slike pro F1 je věc druhá, kolik asi tak vydrží ty vychvalované Michelinky (myslím průjezd) a ty mi chceš tvrdit, že tam byly 9 let???? no možná je předchozí majitel vozil jako zátěž ... na jedné sgtraně tvrdíš, že nevěříš průjezdu km a na druhé straně napíšeš, že origo

21.10.2011 22:47 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2420448
JaMat
Město: Praha 4, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 115
99 Poslat soukromou zprávu
Chce mi snad někdo přečíst řídící jednotku?

K výdrži pneumatik:
Když na mě doma zbyla XM, tak první investice byly Energy Savery Michelinky. To měla najeto 210 tisíc. Teď půjde do šrotu, na tachometru má 330 a ty Michelinky jsem vyhazoval před minulou zimou. Zimní sady jsem ale, pravda, spotřeboval skoro dvě. Ještě v minulý práci (u Modrýho Anděla) některý kluci sjely Barumky za měsíc, někomu vydržely od jara do podzimu a sjetý ještě nebyly. Roční nájezd jsem tenkrát měl přes sto tisíc.

Takže jo, věřim, že ty 2 Michelinky byly vážně ještě z fabriky.

Ke koupi auta:
Když jsem ten inzerát viděl, tak jsem se jen pousmál. Když jsem si vytáhnul data z Cebie ( .link. ), tak mi začal úsměv na rtech tuhnout. Když jsem si do toho grafu domaloval záznamy od Citroenu a záznamy ze servisky, tak jsem si vzal volno a na auto se jel podívat. Stálo jako protiúčtovka u dealera Mazdy. Původní majitel ročník 39 a místo C5 si pořídil novou Mazdu CX-7 ( .link. ). Takže ač důchodce, o peníze nouzi nemá. Spočítal jsem si trasu od jeho domova do nejbližšího Kauflandu (no dobře, do nejbližšího města) jednou za čtrnáct dní a s přiměřenou rezervou to vyšlo. A když jsem viděl ty gumy (a zbytek auta), dílo satana bylo dokonáno. Buď na to děda hned od začátku celejch devět let myslel, nebo jsou km vážně reálný.

Ke shánění auta:
Mám v áčkách kolegy, jejichž jedinou pracovní náplní je hledat inzeráty v novinách a na internetu. Dostali za úkol hlásit mi každou zajímavou C5. A stejně jsem jí sháněl od léta a sehnal v březnu...

Dalším benefitem, který mi po dědovi na autě zbyl je, že nemůžu do myčky. Mám totiž zarezlou anténu. Děda to asi myl na zahradě a nikdy jí nesundaval...

Neutekli jsme trochu off-topic?

22.10.2011 07:09 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2420468
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No kdysi dávno jsem vozil auta z Německa(díly na ně) a za celou éru(asi 4.roka) jsem viděl jen dvě taková auta(mercedes 500 a 123) 500 bylo bejvalého majitele vrakoviště,který bydlel hned vedle vrakáče kde jsem trávil 14.dní z měsíce a ten vyjel jednou týdně asi 3.Km do kostela a zpět.Druhé v sobotu 5.metrů před garហna umití a v neděli také do kostela,ale ani jedno nebylo na prodej ale rodinný klenot který se dědil a neprodali ani potomci.
JaMat- na ty Km se ti klidně kouknu - stačí vinko jen abys nebyl sklamanej jako polovina lidí co ke mne jezdí a o Cebii raděj ani nemluv - já o ní vím své a o prověřování v Ačkách(ještě ani jedno auto co jsem po nich kontroloval nesedělo)

22.10.2011 11:02 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2420496
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
troska menej skeptizmu ... ja som tiez videl zazrak ... (ze mikra? )
on je to skor zazrak a malokedy sa predava, ale stava sa tak ... ale vzdy aj cena troska tomu odpoveda

ale to uz sme od gum prec.
ps. mal som na predaj 14" kola co som mal na ZXku a gumy na ni z 2003?
uz boli tvrde jak to .... ale vzorku mali ... verim ze ten co to kupil na tom este jazdil ...

|< < 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 ... 58 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator