Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Únik paliva z nádrže
1 2 3 4 ... 5 > >|
24.07.2009 18:27 - Únik paliva z nádrže 874056
atlas
Město: Chomutov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj všem zase potřebuji poradit. Když natankuji plnou nádrž tak mi vytéká nafta ven z pod auta je za mnou pěkná mastná čára a když nedám úplně plnou tak nic neteče netušíte kde to může téct

24.07.2009 19:01 - Re: Únik paliva z nádrže 874058
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ak ma c5 2 tu istu nadrz ako c5 1 (co je pravdepodobne, tak ma napada jedine odvzdusnovak hore ... ale to chce zahodil lenivost, dat dole pravy plastovy podblatnik a obzret to tam, bude to mastne

24.07.2009 19:17 - Re: Únik paliva z nádrže 874059
atlas
Město: Chomutov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
tak to zkusím já myslel jestli tam není čerpadlo už jsem přemýšlal že sundám nádrž,ale nejprve kouknu pod ten podblatník díky moc za radu

24.07.2009 20:33 - Re: Únik paliva z nádrže 874061
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nadrz sundavat netreba, ak by cerpadlo malo chut tiect tak k nemu sa dostanes ked sundas pod sedackou plastovy kryt a este je jedno miesto, nadrzka aditiva ma na vrchu nadrze pripojene hadice. z ktorej strany auta ti to tece?
ale osobne to odhadujem na ten odvzdusnovaci prepad, ze napeni a tece ...

24.07.2009 21:46 - Re: Únik paliva z nádrže 874062
atlas
Město: Chomutov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
ta nádrž je ze spoda celá mastná ale zdálo se mi že když jsem natankoval a zahejbal s autem jako by to bublalo z prava tak by to mohl být ten přepad

24.07.2009 21:48 - Re: Únik paliva z nádrže 874063
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
idealne doniest si v bandaske a doliat to ked bude odstrojene a sledovat (pripadne mam celu nadrz ak by si ju mal prasknutu )

24.07.2009 21:52 - Re: Únik paliva z nádrže 874064
atlas
Město: Chomutov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
tak to je super já to co nejdříve zkusím a kdyby byla špatná tak se určitě ozvu

25.07.2009 09:12 - Re: Únik paliva z nádrže 874067
SaraXM
Město: Troskotovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 130

99 Poslat soukromou zprávu
no tento problem mam uplne stejny a uz jsem to nechaval kontrolovat podle vsech velmi casto tece tesneni na prirube ale v tomto pripade to asi tak neni protoze u me je tesneni uplne suche je to nekde v privodni trubce do nadrze a to se nechtelo nikomu sundavat takze proste tankuji nez vypne pistole a neplnim nadrz az po vrch jinak pravdepodobne kdyz by se sundala privodni trubka tam nekde bude nejaky prechod ktary zrejme tece ale aby ti tekla nadrz je velmi nepravdepodobne je velmi dobre chranena no pokud to budes sundavat daj vedet ja se na to take chystam jen nevim jeste kdy

25.07.2009 19:05 - Re: Únik paliva z nádrže 874074
atlas
Město: Chomutov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
určitě vědět dám,ale zatím netuším kdy se na to vrhnu také netankuji do plna tak mne to moc netlačí

25.07.2009 20:38 - Re: Únik paliva z nádrže 874077
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
idem vam odfotit vymontovanu nadrz, v profile budu fotky

fotky su: .link.

26.07.2009 20:46 - Re: Únik paliva z nádrže 874079
konec
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 14

99 Poslat soukromou zprávu
Je to cca měsíc, co jsme řešili obdobnou situaci. Nakonec to byla deformovaná (proč čert ví, nárazem ne, pak snad jen teplem, ale to je ...) nádrž v místě otvoru na čerpadlo.
A jak jsme to vyřešili ... výměnou nádrže. Nic moc, pomohl nám .link.
Výměnu nakonec prováděli v servisu "V Korytech", no to je kapitolka sama pro sebe...

27.07.2009 00:07 - Re: Únik paliva z nádrže 874080
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nadrz neni az tak hrozna

28.07.2009 20:56 - Re: Únik paliva z nádrže 874101
dr.ada
Město: Kdyně,Hluboká, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 52
99 Poslat soukromou zprávu
tento problém jsem řešil před měsícem, začaly se mi pod autem objevovat loužičky při natankování plné nádrže a tu a tam byla citit nafta z garáže, šel jsem po hadičkách, zda není nějaká prasklá, ale všechen problém byl pod sedačkou v místě pod deklíkem - je tam čerpadlo - bohužel mi to v domácích podmínkách nešlo povolit musel jsem s tím do servisu těsnění 200,-CZK + práce 450,- a je po problému( 4x jsem tankoval plnou) bylo tam spuchřelé těsnění - bylo mi řečeno běžná závada, stává se to tak jednou maximálně 6x do roka - já bych zkusil to víčko - natankuj plnou otři okolí čerpadla a jeď se projet a uvidíš kde to pučí, popřípadě kdr to teče

28.07.2009 22:07 - Re: Únik paliva z nádrže 874103
Poffa
Město: Spišská Belá, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 282
99 Poslat soukromou zprávu
dr.ada napsal(a):
tento problém jsem řešil před měsícem, začaly se mi pod autem objevovat loužičky při natankování plné nádrže a tu a tam byla citit nafta z garáže, šel jsem po hadičkách, zda není nějaká prasklá, ale všechen problém byl pod sedačkou v místě pod deklíkem - je tam čerpadlo - bohužel mi to v domácích podmínkách nešlo povolit musel jsem s tím do servisu těsnění 200,-CZK + práce 450,- a je po problému( 4x jsem tankoval plnou) bylo tam spuchřelé těsnění - bylo mi řečeno běžná závada, stává se to tak jednou maximálně 6x do roka - já bych zkusil to víčko - natankuj plnou otři okolí čerpadla a jeď se projet a uvidíš kde to pučí, popřípadě kdr to teče
Ten istý problém pri mojom predchádzajucom aute ,uzáver nádrže pod sedadlami pri plnej smrad ako svina apotom klud až do dalšej plnej,

06.12.2009 16:07 - Re: Únik paliva z nádrže 1428914
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
Před dvěma lety jsem si sám měnil dopravní čerpadlo z důvodu,že jsem nacházel kovové špony na dně palivového filtru a domníval jsem se,že se mi přidírá dopravní čerpadlo.Ale= nevěděl jsem jak povolit bakelitový kroužek,který těsní a drží paliv.čerpadlo k nádrži,tak mě napadlo dřevěným špalíkem a kladivem jej po obvodu opatrně povolit.Stalo se a i zpětně,stejně jsem jej naklepal zpátky.Bohužel po roce ve vedrech mi kroužek sám od sebe praskl a SMRAD z nafty.Koupil jsem v Citroenu originál kroužek NOVÝ,že ho tam zase naklepu.Houby!!! Kroužek byl o poznání MENŠÍ a vůbec tam nešel.Myslel jsem,že mi prodali špatný kus,tak jsem koupil ještě jeden cca120kč a opět ani náhodou tam nejde.Nádrž má větší průměr ,než oba orig.kroužky.Toto jsem dělal v létě letošního roku,kdy bylo poměrně velké teplo,tak jsem si myslel,že je nádrž roztažena teplem a čekám na zimu,jako ted jestli se nádrž stáhne a půjde to.Zatím jsem línej,jezdím na půlku nádrže a ta je suchá.Tak počítám,že se na to ted vrhnu.PTÁM SE,ALE,JAK TO A PROČ TAM TEN KROUŽEK NEJDE-NEŠEL NORMÁLNĚ NATOČIT-NAKLEPAT.Ono je to trochu do konusu kvůli utěsnění,nebo samovolnému povolení či co a nadrž je z materiálu,který nemá takovou roztažnost.CO VY NA TO?Půjde mi to v zimě,nebo ne??Stáhne se ta nádrž sama? Díky moc.

14.08.2010 19:02 - Re: Únik paliva z nádrže 2353034
citen
Město: Neslovice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 31
99 Poslat soukromou zprávu
Dobrý den.Tak jsem si před nedávnem pořídil taky ojetou Cpětku 2.2 HDI r.v. 2003 a už se začínají projevovat závady.Tak první závada že jsem natankoval plnou nádrž a že druhý den vyrazím směr Slovensko.ráno dojdu do garáže a hle pod autem a zpod auta vyteklá nafta.Tak jsem zajel na zvedák a kolega mi doléval naftu a začalo to téct jak je nádobka na Eloy tak nad tím.Taky mě hned napadlo abych se podíval na čerpadlo ale tam to bylo suché.Tak bych potřeboval poradit jestli sundávat nádrž nebo ne nebo ten přepad se dá nějak opravit bez sundávání nádrže.Děkuji za radu.

14.08.2010 23:25 - Re: Únik paliva z nádrže 2353060
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to je tam ulozene strasne zle, takze nadrz dole

ja viem ze som to moc dobre nedofotil ale aspon nieco

.link.

22.09.2010 13:01 - Re: Únik paliva z nádrže 2356464
lexx
Město: BA, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 32
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravim, neviem kde zaradit moju otazku, ale sem mi to pripada ako najvhodnejsie:

Nedavno som zacal citit vo vnutri auta naftu cez klimu, tak som zacal patrat po povode a natrafil som na hadicku priemeru cca 10mm pod olejovym filtrom zacinajucu niekde pod krytom motora a ustiacu „do nicoho“ odkial vyteka/kvapka nafta na „podlahu“ pod olejovym filtrom pri chladici.

Je z toho bodrel, zachytava sa tam spina, hned som to zbadal ako som otvoril kapotu. Za tie roky com mam C5 som si to nikdy nevsimol, takze moja otazka je ze co to je za hadicku a preco tadial tecie nafta a ci nema byt koniec tej hadicky niekde zapojeny.

Diky moc.

C5 I 2,2 HDI 12/2003

22.09.2010 13:16 - Re: Únik paliva z nádrže 2356470
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to je hadicka z odkalovaca naftoveho filtra, ak to odtial tece, mas to povolene - skontroluj zospodu filter

22.09.2010 13:34 - Re: Únik paliva z nádrže 2356472
lexx
Město: BA, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 32
99 Poslat soukromou zprávu
takze napojit volny koniec niekde naspat na palivovy filter?....ok..skusim...dik za radu

1 2 3 4 ... 5 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator