Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Problémy právě koupených aut
1 2 3 4 > >|
19.04.2009 18:59 - Problémy právě koupených aut 660205
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ctu tady ty problemy a muzu te trochu uklidnit.
Ja sem kupoval C5 2.2HDI break rv 2002 asi pred 3 tydny. Na tachometru ma 190tis. (dle meho tak 250tis.) a pocital jsem s tim ze nejake chyby urcite mit bude (pocitac psal chybu airbagu) a tento mesic konci STK. Cena bazaru byla 125tis po prohlidce dali slevu na 120tis. Druhy den po koupi se rozsvitil antipollution fault. Nepocitam spotrebni veci jako filtry, naplne, kotouce, desticky a cepy.
Byl jsem na diagnostice s timto verdiktem: (bylo hodne docasnych chyb ktere zustali jen ulozene a par se jich vratilo po vymazani)
- vystrelene predpinace pasu a aktivovana jednotka airbagu (kontroloval jsem airbagy a jsou v aute vsechny)
- horsi vstrikovac na ctvrtem valci - pri volnobehu dorovnava vetsi davkou paliva
- antipollution fault - cidlo teploty zkrat na zem
Dalsi chyby ktere jsem nasel v prubehu pouzivani a zkoumani auta:
- vibrace volantu - asi vule na tyci
- intercooler je dole od oleje - necham umyt motor a pak se uvidi
- praskle vicko na palivovym filtru (koupeno jine na vrakaci za 200,-)
- u zadniho korektoru unik LDS
- nefunkcni otevirani okna 5. dvery
- zadreny zadni sterac (dneska jsem ho rozhybal a jeste musim koupit nove rameno)
- nefunkcni 3. brzdove svetlo - po rozebrani jsem zjistil ze je v nem voda a jsou upaleny dva odpory
- minuly tyden se pretrhlo jedno lanko rucni brzdy (vymena je hodne velka pakarna)
Troufam si rict ze toho o autech vim docela dost a jsem schopny si vetsinu oprav delat sam mimo diagnostiky.
Takze opravy ktere me cekaji podle poradi:
- vstrikovac pujde do Bosche u Dojacka na vycisteni a pripadne opravu.
- vycisteni Fapu a kontrola cidla teploty
- predpinace pasu - zatim tam asi dam odpory a necham reaktivovat jednotku

Moji kamaradi (automechanik a dovozce aut) me od C5 odrazovali a mozna v necem meli pravdu ale uvidime casem jestli jsem koupil dobre nebo ne.

19.04.2009 19:13 - Re: Teče olej z hydrauliky 660207
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
MAMLAS:

jak se prosimte cisti vstrikovace? resp co se na nich cisti?

19.04.2009 19:29 - Re: Teče olej z hydrauliky 660209
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Mamlas napsal(a):
Moji kamaradi (automechanik a dovozce aut) me od C5 odrazovali a mozna v necem meli pravdu

Hele, kdyz koupis sracku, je fuk, jakou ma znacku. A to se i rymuje, tak tolik k tomu

19.04.2009 19:36 - Re: Teče olej z hydrauliky 660210
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
..ja bych dodal na to spojeni automechanik+dovozce ze ty auta budou opravene podle stylu nejak to namrdej hlavne at to neni drahe,nejak to funguje a na prvni pohled to neni videt,jak to vyjede z bazaru tak uz nas to nezajima.,prachy uz nikomu vracet nebudem..

19.04.2009 19:47 - Re: Teče olej z hydrauliky 660212
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pokud jsem to dobre pochopil tak se pouziva ultrazvuk a odstranuje se karbon.

19.04.2009 19:49 - Re: Teče olej z hydrauliky 660213
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Mamlas napsal(a):
Pokud jsem to dobre pochopil tak se pouziva ultrazvuk a odstranuje se karbon.

Jo, tak se cisti vstrikovac a jehla u benzinaku...

19.04.2009 19:49 - Re: Teče olej z hydrauliky 660214
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Autodiag: myslel jsem dva lidi nezavisle na sebe (jeden automechanik a druhy dovozce)

19.04.2009 19:54 - Re: Teče olej z hydrauliky 660218
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mamlas napsal(a):
Pokud jsem to dobre pochopil tak se pouziva ultrazvuk a odstranuje se karbon.


jak pise darja...proto jsem se pravw ptal coby jsi chtel na CR vstrikovaci cistil...


Mamlas napsal(a):
myslel jsem dva lidi nezavisle na sebe (jeden automechanik a druhy dovozce


aha..tak to plati jen pro toho dovozce

19.04.2009 20:04 - Re: Teče olej z hydrauliky 660219
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ted jste me znejistili s tim cistenim tak jsem kouknul na net a ultrazvukem se cisti i common railovy vstrikavace.

19.04.2009 20:11 - Re: Teče olej z hydrauliky 660220
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Psal nekdo, ze se tak nedaji cistit commonrail vstriky?

19.04.2009 20:13 - Re: Teče olej z hydrauliky 660221
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mamlas napsal(a):
Ted jste me znejistili s tim cistenim tak jsem kouknul na net a ultrazvukem se cisti i common railovy vstrikavace.


dobra ..otazka byla CO se na nich cisti ? a pokud alespon trochu vis co vstrikovac je a jak vypada (vzhledem k tomu ze jsi psal ze autom rozumis tak ze ani diag nepotrebujes) tak se nad moz otazkou zamysli

19.04.2009 20:26 - Re: Teče olej z hydrauliky 660222
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ach jo. Ze sem ten prispevek posilal. Chtel jsem vyjadrit solidaritu s Tom K ze nema problemy s cerstve koupenym autem jen on.
Ne ne psal jsem ze jsem schopnej si vetsinu opravit sam - mimo diagnostiky. Mysleno tak ze diagnostiku nejsem schopnej delat sam.

19.04.2009 20:28 - Re: Teče olej z hydrauliky 660223
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ale jo o nic nejde ja jsem jen zvedavej co se na CR cisti...ja jsem zastancem nazoru ze neni na CR nic k cisteni a od tve odpovedi jsem cekal nejakej novej nazor kterej by me presvedcil

19.04.2009 21:21 - Re: Teče olej z hydrauliky 660224
Tom K
Město: Hradec Králové, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 67
99 Poslat soukromou zprávu
Mamlas napsal(a):
Ach jo. Ze sem ten prispevek posilal. Chtel jsem vyjadrit solidaritu s Tom K ze nema problemy s cerstve koupenym autem jen on. Ne ne psal jsem ze jsem schopnej si vetsinu opravit sam - mimo diagnostiky. Mysleno tak ze diagnostiku nejsem schopnej delat sam.


To ti děkuju že aspoň někdo je rozumnej a dokáže malinko povzbudit, tady to lidi moc neumí, spíš naopak, ten zadní stěrač mi taky nešel dělal jsem na tom 3 hod, musel jsem ho sundat a pak celý vybušit, pak jsem musel provrtat vetší díru aby tam byla vetší vůle vůbec nechápu jak to mohlo chodit před tím, ... dík

20.04.2009 07:26 - Re: Teče olej z hydrauliky 660232
Tom K
Město: Hradec Králové, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 67
99 Poslat soukromou zprávu
mamlas : - nefunkcni 3. brzdove svetlo - po rozebrani jsem zjistil ze je v nem voda a jsou upaleny dva odpory

Nevíš jak se to rozdělává?? Mě to nešlo a nechtel jsem něco utrhnout

20.04.2009 10:38 - Re: Teče olej z hydrauliky 660234
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tom K napsal(a):
To ti děkuju že aspoň někdo je rozumnej a dokáže malinko povzbudit, tady to lidi moc neumí, spíš naopak, ten zadní stěrač mi taky nešel dělal jsem na tom 3 hod, musel jsem ho sundat a pak celý vybušit, pak jsem musel provrtat vetší díru aby tam byla vetší vůle vůbec nechápu jak to mohlo chodit před tím, ... dík


no co povzbuzujicihi chces slyset ?
v tvem pripade to dost dobre nejde..

starac jde krasne rozchodit..delal jsem jich nekolik a rozhodne se nemusi nic prevrtavat ..staci pouzit trochu rozum a poradne vycistit hridel a ulozeni
a nasledne promazat vhodnym mazivem

20.04.2009 17:55 - Re: Teče olej z hydrauliky 660236
ricardo
Město: Železný Brod, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v LeaderPočet příspěvků: 50
99 Poslat soukromou zprávu
Nejsem žádný odborník, ale před 2 roky jsem řešil problém vstřiků na 2.0 Hdi kupoval jsem starší a nakonec jsem je všechny nechal vyčistit ultrazvukem Bosch Dojaček a jsou super. Jak a co čistí nevím, ale určitě to funguje.

20.04.2009 18:57 - Re: Teče olej z hydrauliky 660237
Tom K
Město: Hradec Králové, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 67
99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
no co povzbuzujicihi chces slyset ? v tvem pripade to dost dobre nejde.. starac jde krasne rozchodit..delal jsem jich nekolik a rozhodne se nemusi nic prevrtavat ..staci pouzit trochu rozum a poradne vycistit hridel a ulozeni a nasledne promazat vhodnym mazivem


aha takže říkᚠže při práci nepoužívám rozum?a jak to ty můžeš vědět že to jde dobře, ty jsi u toho byl?já jsem ho musel sundat a ve svěráku ho hodinu rozhýbávat abych vůbec mohl vyndat hridel, nechápu kdo co s tím něco dělal ale stěrač byl na druhé straně a byl tak zarezlej, že jsem chtěl koupi radeji nový, ale to je teď jedno jen mě udivuje že když jsi dělal něco víckrát tak si myslíš viš vše, ale to pleteš, měl by ses nad sebou zamyslet

20.04.2009 19:04 - Re: Teče olej z hydrauliky 660238
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tom K napsal(a):
aha takže říkᚠže při práci nepoužívám rozum?a jak to ty můžeš vědět že to jde dobře, ty jsi u toho byl?


ne nebyl ale je to casta zavada kterou resim celkem casto


Tom K napsal(a):
já jsem ho musel sundat a ve svěráku ho hodinu rozhýbávat abych vůbec mohl vyndat hridel, nechápu kdo co s tím něco dělal ale stěrač byl na druhé straně a byl tak zarezlej, že jsem chtěl koupi radeji nový,


nedelal s tim nikdo nic je to jedna z bolesti C5 (hlinikovej tisicihran ulozenej v plastu a nasazenej na kovovou hridel)


Tom K napsal(a):
ale to je teď jedno jen mě udivuje že když jsi dělal něco víckrát tak si myslíš viš vše, ale to pleteš, měl by ses nad sebou zamyslet


no nevim vse ale zivim se tim tak o tom neco malo vim ..a uprime vzit vrtak a udelat vetsi diru jen proto ze se ti nechce cistit ulozeni a hridel napovida spis o tom ze zamyslel by ses mel ty ..ja to delam kazdej den...

20.04.2009 19:06 - Re: Teče olej z hydrauliky 660239
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ricardo napsal(a):
Nejsem žádný odborník, ale před 2 roky jsem řešil problém vstřiků na 2.0 Hdi kupoval jsem starší a nakonec jsem je všechny nechal vyčistit ultrazvukem Bosch Dojaček a jsou super. Jak a co čistí nevím, ale určitě to funguje.


a cistil jsi ty starsi hned nebo az potom co jsi je vyzkousel na aute a nasledne vyndal a dal vycistit ? pokud jsi zvolil tu posledni variantu jake bylo zlepseni?

1 2 3 4 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator