Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Páté dveře kufru / C5 I II break
1 2 3 4 ... 5 > >|
02.03.2009 15:09 - Páté dveře kufru / C5 I II break 520492
Luky29
Město: Vsetín, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Ahojte, nejdou mi otevřít kufrové dveře.Zřejmě hapruje centrál, protože, když si dám ucho k zámku a zamknu, tak u 5.dveří nic neslyším. Ostatní dveře se zamykají a odemykají normálně. Máte s tím někdo zkušenosti?

02.03.2009 19:02 - Re: Páté dveře kufru / C5 I II break 520504
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
u break neviem, ale hatchback ma vzadu elektronicky zamok a ten nejako nepotrebuje zamykat
to co mackas ked otvaras kufor neni ziadne tiahlo ale gombik
priklonil by som sa ku asi klasickej veci u break - kontrole kablov

04.03.2009 10:42 - Re: Páté dveře kufru / C5 I II break 520564
Luky29
Město: Vsetín, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
No káblíky bych rád zkontrolova¨l, ale já nemůžu ten kufr otevřít ani zevnitř, jak je to naznačeno v manuálu. Strkal jsem tam kalenou tyčku pr. cca 2-3mm, ale prostě mi to nešlo. A pokud neotevřu kufr, tak tapecínunk nejde sundat bez poškození...Asi budu muset do servisu.

04.03.2009 18:20 - Re: Páté dveře kufru / C5 I II break 520573
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
zasa neviem ako break, ale hatch sa da uvolnit ten plast a odsrobovat drzak zamku s tym ze sa to otvori cele ...

04.03.2009 18:28 - Re: Páté dveře kufru / C5 I II break 520575
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Přitroublý dotaz ke dvířkám kufru... Určitě tam je nějaké čidlo otevření... Kdepak je? Podezřívám, že mi to zlobí. Někdy mi to zahlásí otevřený kufr (třeba po půl hodině jízdy), aniž bych do něj lezla. ڞasné to je například v zácpě, když auto ztvrdne, a já jedu krokem s žebřiňákem.

04.03.2009 18:39 - Re: Páté dveře kufru / C5 I II break 520578
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
v zamku su dva spinace (mozno ze len jeden, ale predpokladam ze dva (nerozoberal som ho este, ale rozoberem a budem mat nahradne diely, ak vydrzis do zrazu )) jeden sa zopne ked je otvoreny kufor a zamok je presunuty do otvorenej polohy, ked jazycek je len v polovicnej polohe tak je otvoreny kufor ale auto si mysli ze je zatvoreny a druhy ktory ho zamyka - zaistuje, predpokladam ze sa ti vytlacil uz pliesok v mikrospinaci a ten sa obcas zopne a auto si mysli ze je otvoreny kufor .... ak sa to bude dat vymenit a bezbolestne rozobrat tak ti dam vedet, mam jeden zlomeny zamok, ale po el. stranke funkcny

17.07.2009 15:11 - Re: Páté dveře kufru / C5 I II break 873919
dr.ada
Město: Kdyně,Hluboká, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 52
99 Poslat soukromou zprávu
ahoj všichni, zítra ráno mám jet na dovču, chtěl jsem nastěhovat věci do PONORKY a hle dveře nejdou otevřítco stím? Baterku už jsem zkoušel odpojit - bez výsledku, pokusil jsem odendat vnitřní dekl, ale nedostanu se na spínač, myslím si že jediná volba je odendat lištu v místě poznávací značky a to hlavní jak jí odenedat, neporadil by někdo. Děkuji moc

17.07.2009 17:55 - Re: Páté dveře kufru / C5 I II break 873925
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
break = na 90% zlomene kable, tj. neviem ci ti pomoze vybrat vypinac

26.12.2009 16:58 - Re: Páté dveře kufru / C5 I II break 1429859
easy
Město: Hodkovice nad Mohelkou, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
mam problém s patými dveřmi po jejich zavřeni je nemohu otevřit z venku není tu nějaká vnitřní páčka nebo pouze elektronika prosim poraďte jak dovnitř.Díky Easy

26.12.2009 17:03 - Re: Páté dveře kufru / C5 I II break 1429860
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
cvakne ti zamok alebo je to ticho?
dostanes sa do toho cez kufor z auta, ked das dole tapacirung (resp. neviem isto, ale myslim ze je tam niekde aj diera na nudzove otvorenie)

edit: a ak to necvaka, chybu hladaj v kabloch najskor

26.12.2009 17:34 - Re: Páté dveře kufru / C5 I II break 1429861
easy
Město: Hodkovice nad Mohelkou, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
zamek necvaka .tapecirung mam sundany alek zamku vedou jen dva kablíky.je tam vyborny pristup ale zadne nouzove otvirani

26.12.2009 17:40 - Re: Páté dveře kufru / C5 I II break 1429863
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
toto pise servisny manual: (skus pozret ten normalny ci tam nieco o tom neni)
Logika zamykání a odemykání je stejná jako u zadních výklopných dveří verze sedan .
Spínač zámku otevřeného zadního okna a spínač zámku otevřených zadních výklopných dveří jsou elektricky připojeny paralelně .
Každé tlačítko otevírání má svou cestu na jednotce BSI .
Když je otevřené zadní okno, vnitřní (podle modelu) a vnější tlačítka otevírání zadních výklopných dveří jsou dezaktivovaná .
Když jsou otevřené zadní výklopné dveře, je dezaktivované tlačítko otevírání zadního okna .
Zadní výklopné dveře je možno otevřít zevnitř zavazadlového prostoru .
Zadní okno je možné mechanicky otevřít zevnitř zavazadlového prostoru bez demontáže obložení .

este hladam

26.12.2009 18:12 - Re: Páté dveře kufru / C5 I II break 1429867
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
takze viac nemozem nejako najst, ale ked pozres na ten obrazok, na tom zamku by mala byt dierocka a cez tu by to malo ist otvorit

Přílohy:
8449a52a[2].jpg ( 79860b ) -

26.12.2009 18:20 - Re: Páté dveře kufru / C5 I II break 1429872
easy
Město: Hodkovice nad Mohelkou, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
Děkuju, zítra se na to juknu.

27.12.2009 14:44 - Re: Páté dveře kufru / C5 I II break 1429901
dr.ada
Město: Kdyně,Hluboká, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 52
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj toto jsem řešil je to tak 3 měsíce, Jumep má pravdu je tam malá dírka, stačí tam strčit malý šroubovák a jde to odblokovat,celý problém je, že jsem měl přerušený drát (chyběl tam tak 1cm drátu )v gumové přechodce na levé straně pátých dveří u pantu. Sundáním gumové řechodky a naletováním jiného drátku (kus do sloupku a další naletování o kus dál) aby nedošlo k opětovnému přerušení - celý problém se vyřešil - možná tam bude jiný zádrhel kdo ví, dej vědět jak jsi dopadl

10.08.2010 15:56 - Re: Páté dveře kufru / C5 I II break 2352570
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
Koukám to co řešil dr.ada je příčinou i dalších nešvarů pátých dveří Breaku. Minulý týden mi přestalo svítit osvětlení v kufru. Tím pádem nešlo ani nastavit výšku zadní části vozu při otevřených dveřích a také se mi na displeji nezobrazil symbol otevřených dveří. Prostě BSI si sitauaci vyhodnotila tak, že žádné 5. dveře otevřené nejsou.... příčinou byl přerušený kablík v gumové průchodce na levé straně pátých dveří u pantu. Doslova ten drát odpadnul v jednom místě. Letovačku nemám jako dr.ada , takže jsem drát prostě spojil běžnými el.spojkami na tenké drátky a zaizoloval. Aby bylo možné stáhnout trochu tu gumovou průchodku pryč (pro opravu) tak použijte torx 30 na demontហasi 6 kusů hvězdicových šroubků, které drží boční lištu kryjící káble. Po oddělání lišty je možné gumovou průchodku odsunout po kabelech dále a najdete poškozené místo. Jinak jak jsem na to koukal, pokud jsou dveře otevřené na maximální polohu, tak ty kabele v gumě jsou pěkně natažené.... taky mohly být trochu volnější.

16.10.2010 11:29 - Re: Páté dveře kufru / C5 I II break 2358679
TomasH
Město: Pribram, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj,
také mám zablokované páté dveře. Při odemykání v zámku necvakne, zkontroloval jsem kabelové svazky vč. gumové průchodky, vypadá vše ok. Zámek má tři piny, jeden je pro spínač a druhý (pravděpodobně šedivý vodič) bude pro motorek. Při odemykání centrálem se na tomto vodiči nic neděje - trvale 0V. Při odpojení konektoru od motorku tak je na tomto vodiči cca. 8V nezávisle zda se zamyká či odemyká. Netuším, kde by mohl být problém.

16.10.2010 14:51 - Re: Páté dveře kufru / C5 I II break 2358690
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
pravdepodobne zlomeny drat v pruchodce
za draty postupne tahej ,pokud bude preruseny utrhnes buzirku a poznas ktery..vizuelne to prehlednes

draty jsou tam tri protoze jeden je spinac osvetleni a zbyle dva motorek (otvirani/zavirani pomoci polarity jednotlivych vodicu)

16.10.2010 17:44 - Re: Páté dveře kufru / C5 I II break 2358705
TomasH
Město: Pribram, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
Diky za rady, jeste jsem to zkoumal, a vypada to, ze ten motorek co je v zamku nema silu. Zamek jsem mel venku a zkousel jsem ho na 12V ze zdroje a obcas proste nema silu odblokovat zamek. Tech 12V v konektoru pro motorek vypada dobre. Nechtel jsem ten pin zatezovat rezistorem, jestli je tvrde to bych mohl jeste vyzkouset. Jeste si nejsem jisty s tou funkci otevirani a zavirani, prislo mi, ze ten zamek jen zacvakne a pri otevreni se pohne motor jednim smerem, aby se odjistil. Ale pri zamykani jsem tam nic nenameril. Jen pri otevreni kufru je tam 12V na chvili.

16.10.2010 18:29 - Re: Páté dveře kufru / C5 I II break 2358708
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
dej tam misto motorku zarovku,mela by se roznout jak pri odemceni tak pri zamceni
jinak vedeni je az do BSI

1 2 3 4 ... 5 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator