Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / spojkové válečky
06.02.2009 22:34 - spojkové válečky 387076
Hardy
Město: Zálezlice 25, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj citroňácký lidičky, u své C5 jsem vyměnil spojkovou sadu a po zpětné demontáži jsem nasadil spojkový válec,který zůstal připojený k tlak.trubce a pedál sopky byl pouze v jedné třetině výšky. Chtěl jsem ho odvzdušnit,ale ouha ! Nenasál kapalinu z nádobky. Po děsné montáži nového válečku u pedálu se začala druhý den ztrácet kapalina.Vyměnil jsem pro sichr i spodní tlačný válec. Kdýž jsem ho opět chtělm odvzdušnit opakovala se opět ta samá historie s tím, že do válce nešla kapalina. Rozebral jsem na zahradě půlku auta,abych se k němu dostal. Válec opět je nefunkční. Ve značkovém servisu Citroen City Praha mě bylo řečeno,abych dával do brzdové nadobky také jen LDS kapalinu. Byla tam i před výměnou sojkového setu a fungovalo to. TeĄ´D už jsem z toho magor,protože nechápu proč odejde váleček po 4 dnech. Jsetli jste to již někdo dělal,tak víte co je to za horor se k němu dostat. Máte-li někdo nějakou zkušenost,prosím poraďte. Hardy.

07.02.2009 14:59 - Re: spojkové válečky 387080
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to ze valcek nenasaje kapalinu je dost bezne - sposobuje to tlak vzduchu v nom, su na to 3 sposoby ako to obist, mozno ma tu niekto ukamenuje, ale takto to proste funguje:
1. naliat don kapalinu este ked je vonku
2. odpojit trubku a nechat kvapalinu cezen pretiect aspon ciastocne, potom by sa uz mohol chytit
3. vyrobit si odvzdusnovaciu sadu; tj. tlak vzduchu (samozrejme len nejakych 0.5baru musi stacit) pripojit na flasku s kvapalinou zo spodu flasky mat navlecenu hacidcku a napojenu na upravene vicko nadrzky na kvapalinu (obnasa zohnat si vycko alebo spravit nieco co bude tesne drzat). nadrzka by mala byt pred zapojenim plna a vlastne ten tlak nuti kapalinu tiect systemom a tym to aj odvzdusni zaroven, tymto dokazes odvzdusnit brzdy sam bez slapania, resp. spojku
co sa tyka otazky preco odide valcek, nepozeral som ako je robena spojka, cize neviem, ale taka otazka, je to origo citroen valcek alebo druhovyroba? ak druhovyroba, zalezi na tom ake gumicky tam su a ci ich nerozoziera kvapalina.
Kade ti unika kvapalina si nasiel?

22.03.2013 15:42 - Re: spojkové válečky 2559761
duff74
Město: Holešov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 163

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj. Protože mi zřejmě zavzdušňuje spojka, následkem čeho potom špatně vystavuje ,tak bych se chtěl zeptat těch co to už dělali, jestli si dát na něco speciálního bacha. Našel jsem na netu opravné sady těsnění jak hlavní válec u pedálu, tak i ten pomocný na převodovce. Ptám se zkušenějších: bývají tam špatné jen ta těsnění, nebo radši koupit celý válec nový. Zas to není taková položka, tak bych koupil asi oba. Díky

10.06.2014 08:06 - Re: spojkové válečky 2704579
Pipos
Město: Praha, Auto: P406 2,2 HDIPočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím. Nepodařilo se někomu z Vás pomocný spojkový válec rozebrat na výměnu manžety která se prodává v opravné sadě? Rozebere se to vyndáním té velké plastové pojistky (taková jakoby ségrovka) ? Nějak se mi to nedaří a nechci na to jít silou. Nebo je na to jiný postup ? Zajímá mne zda to už někdo rozebíral. Díky

10.06.2014 09:08 - Re: spojkové válečky 2704589
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Pipos napsal(a):
Zdravím. Nepodařilo se někomu z Vás pomocný spojkový válec rozebrat na výměnu manžety která se prodává v opravné sadě? Rozebere se to vyndáním té velké plastové pojistky (taková jakoby ségrovka) ? Nějak se mi to nedaří a nechci na to jít silou. Nebo je na to jiný postup ? Zajímá mne zda to už někdo rozebíral. Díky


Ne - dávám novej stojí asi 800,-(nevyplatí se mi s tím babrat a zkoumat jestli je v tom chyba)

10.06.2014 13:56 - Re: spojkové válečky 2704646
Pipos
Město: Praha, Auto: P406 2,2 HDIPočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
Dík. Já to zkusim ještě jednou rozebrat (potřeboval jsem s autem odjet tak jsem to nedodělal a vrátil zpátky). Když se mi to nepodaří tak koupim celé prasátko. Natuty tam bude jen ošoupaná gumička.

02.07.2014 17:33 - Re: spojkové válečky 2711990
Pipos
Město: Praha, Auto: P406 2,2 HDIPočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
Podařilo se mi váleček opravit. Třeba to někomu pomůže jak to opravit. Je ze dvou dílů: plastový obal a vložený válec ve kterém je klasicky pístek s těsnící manžetou. Válec je hliníkový a zalitý v plastu. Válec je v obalu utěsněn O-kroužkem a zajištěn plastovou pojistkou (jakoby ségrovka). Při rozebrání je nutno vyndat pojistku a vypáčit nějak ven ten plastový válec z obalu. Trochu to drží, je to tam s přesahem. Já musel nakonec chytit plastový pístek do svěráku a tahem oba díly od sebe oddělit. Vyměnil jsem jak manžetu tak O-kroužek. O-kroužek byl špatný viz foto a tudy mi tekla kapalina. Už s tím jezdím cca měsíc a kapalina z něj neteče.

Přílohy:
Valecek.jpg ( 274404b ) -
krouzek.jpg ( 270218b ) -

20.09.2014 11:44 - Re: spojkové válečky 2734240
mipe
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 18
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, mám prosbu. Teď jsem dělal spojku na benzinové C5 a nejsem si jistý jestli je pomocný spojkový válečk přišroubovaný směrem od převodovky, tak jsem ho dal a nebo od motoru. Prosím radu, nebo foto díky

20.09.2014 19:18 - Re: spojkové válečky 2734281
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
chcem videt ako sa da dat od motoru a ako to moze fungovat, troska rozmyslania do toho

22.09.2014 10:58 - Re: spojkové válečky 2735408
mipe
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 18
99 Poslat soukromou zprávu
Asi jsem se špatně vyjádřil. Váleček se dá přišroubovat před i za držák, závit je v držáku, jediné co se změní je delka vysunutí válečku.

22.09.2014 12:22 - Re: spojkové válečky 2735430
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
mipe napsal(a):
Asi jsem se špatně vyjádřil. Váleček se dá přišroubovat před i za držák, závit je v držáku, jediné co se změní je delka vysunutí válečku.


A ty jsi to nerozebíral?

24.03.2018 10:37 - Re: spojkové válečky 3142363
autocross
Město: Bystřice , Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 82

99 Poslat soukromou zprávu
A jak se vlastně ten váleček u pedálu mění? Kudy a co všechno se musí vyndat?


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator