Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Problem udrzet auto na ceste ,bocny vitr
|< < 1 2 3 > >|
11.02.2016 12:16 - Re: Problem udrzet auto na ceste ,bocny vitr 2918018
brixtr
Město: Milovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 191

99 Poslat soukromou zprávu
no jen mě to napadlo myslel jsem že by to nějak šlo když svým způsobem se auto automaticky samo zvedá v závislosti na rychlosti

11.02.2016 12:25 - Re: Problem udrzet auto na ceste ,bocny vitr 2918019
Tridac
Město: , Auto: Počet příspěvků: 183
99 Poslat soukromou zprávu

Osobně to co píšeš bych bral jako velkou plochu C5 pro vítr a ten vítr byl hodně silný, létaly střechy i stromy, takže se není co divit.

Asi bych se nezaobíral logickými věcmi jako jsou gumy, čepy, vůle v řízení a podobné věci z jednoducého důvodu. toto vše se projeví i bez větru. Špatné gumy tě rozhází nebo dupou i v naprostém bezvětří, vůle v řízení poznᚠvelmi snadno v zatáčkách, takže závady které jsou trvalé mechanické určitě nejsou důvodem toho, že to plave ve větru, ale plave to stále.

Novější auta mají elektroniku, která vyrovnává boční vítr sama a ty o tom ani nevíš. Neznám to u C5, ale mám Fiestu, nový model a ta má eltkronický vyrovnávač bočního větru a funguje to jednoduše, když foukne boční vítr a auto má snahu jít do strany automatika sama natočí kola přední proti tomuto posunu a vyrovnává auto do rovné jízdy, přední kola jakoby kmitají proti větru stejně, jakoby se kmitalo volantem na vyrovnání bočního tlaku větru, taky se musí malinko pootočit volantem, zde to dělá elektronika sama. Samozřejmě do určité síly větru, ale funguje to velmi dobře. Myslím že už to mají stadardtně všichni kdo používají elektrický posilovač řízení jako má fiesta.

11.02.2016 16:48 - Re: Problem udrzet auto na ceste ,bocny vitr 2918036
máca
Město: Málkov u Suchomast, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 864

U??vate? Poslat soukromou zprávu
sgt napsal(a):
Tak to budeš ma asi nejakú vôžu na podvozku, práve X7 je odolná proti vetru. Nepamätám si, že by som nejaký vietor niekedy cítil za volantom

No nevím, moc se mi to nezdá, Před tím jsem měla tourera r.v.2011 a také to dělal.
Ale že bych cítila vyloženě velké plavání, to ne, jen trochu cítím prostě, že je vítr. Je to na otevřeném úseku dálnice, kde i audiny a bmw jeli za mnou a nepředjížděly.

11.02.2016 16:54 - Re: Problem udrzet auto na ceste ,bocny vitr 2918039
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Tak to je jasný, že u kombíka to je citelnější - větší plocha do které se může vítr opřít..
U liftbacku jsem o větru nevěděl, v porovnání s kombíkem..

11.02.2016 17:00 - Re: Problem udrzet auto na ceste ,bocny vitr 2918040
máca
Město: Málkov u Suchomast, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 864

U??vate? Poslat soukromou zprávu
DeFuckTo napsal(a):
Tak to je jasný, že u kombíka to je citelnější - větší plocha do které se může vítr opřít..
U liftbacku jsem o větru nevěděl, v porovnání s kombíkem..

no to jo, u tourera to bylo asi víc. Ale je fakt, že i když ten vítr cítím, stále to jde ještě na držení volantu jednou rukou prstíkama a ruku na noze.

11.02.2016 18:24 - Re: Problem udrzet auto na ceste ,bocny vitr 2918070
BlueSeven
Město: Černovice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW ExclusivePočet příspěvků: 613

99 Poslat soukromou zprávu
brixtr napsal(a):
taky mi to občas při bočním větru pěkně zaplave jako by to ten vítr podfoukl,a jen pro zvědavost.. nešlo by nastavit na dia aby to po 110km/h spustila hydraulika ještě níž? předce jenom na tý dalnici se díry nevyskytují až zase tolik moc

Vždy to tak funguje, je to napsané v manuálu strana 85

11.02.2016 18:29 - Re: Problem udrzet auto na ceste ,bocny vitr 2918073
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
BlueSeven - Já ho pochopil tak, že by chtěl nastavit, aby se to snížilo ještě níž, než se mu to teď snižuje..

11.02.2016 18:35 - Re: Problem udrzet auto na ceste ,bocny vitr 2918074
BlueSeven
Město: Černovice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW ExclusivePočet příspěvků: 613

99 Poslat soukromou zprávu
DeFuckTo napsal(a):
BlueSeven - Já ho pochopil tak, že by chtěl nastavit, aby se to snížilo ještě níž, než se mu to teď snižuje..

Pokud to tak myslel, tak už jedině mechanicky to mít defaultně níž

11.02.2016 18:39 - Re: Problem udrzet auto na ceste ,bocny vitr 2918075
brixtr
Město: Milovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 191

99 Poslat soukromou zprávu
asi sem to blbě napsal, ale ano přesně tak sem to myslel. Proto jsem psa zda by to nešlo udělat na dia. přenastavit to klesani ještě niž než ted.
Nechci s tím frajeřit ale předce jenom by to mohlo líp sedět si myslím

11.02.2016 18:40 - Re: Problem udrzet auto na ceste ,bocny vitr 2918077
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
mozes prepisat mapu BHI a poslat to aj nizsie tak, ale to diagnostikou a nejako jednoducho nespravis, rovnako bez velmi dobrych znalosti celeho systemu

a tiez zasa plati ze vyrobca auta nieco spocital a spravil tak ako spravil ... taketo experimentovanie nie je moc dobre

11.02.2016 18:44 - Re: Problem udrzet auto na ceste ,bocny vitr 2918078
virus.spam
Město: Česká Lípa, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 117

99 Poslat soukromou zprávu
máca napsal(a):
No nevím, moc se mi to nezdá, Před tím jsem měla tourera r.v.2011 a také to dělal.
Ale že bych cítila vyloženě velké plavání, to ne, jen trochu cítím prostě, že je vítr. Je to na otevřeném úseku dálnice, kde i audiny a bmw jeli za mnou a nepředjížděly.

Před časem jsem se to pokoušel řešit také-tu jako by nestabilitu a prošel jsem takovýmto vývojem:
1/-zadní ramena (uložení)..u jruži-výsledek 0..pobral jsem to jako prevenci
2/přední silenty (na ramenech) - výsledek 0-opět jako prevence
3/nové gumy- výsledek:mám vyšší vzorek na gumách
4/geometrie u jiného servisu-nastavení rozbíhavosti na skoro max tj. -3.(původně kolem -1 a v jiných servisech
než dvakrát předtím. -výsledek..znatelně se to zlepšilo (hlavně citlivost na vítr a vyjeté podélné koleje)
5/-asi to nejdůležitější.. ..po ujetí pár tis. km jsem si zvyknul na to že je to vlastnost autíčka a jezdím tak,že to již umím odhadnout a předvídat

Asi to je i otázka času,než si člověk na autíčko zvykne..

11.02.2016 18:44 - Re: Problem udrzet auto na ceste ,bocny vitr 2918079
brixtr
Město: Milovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 191

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
mozes prepisat mapu BHI a poslat to aj nizsie tak, ale to diagnostikou a nejako jednoducho nespravis, rovnako bez velmi dobrych znalosti celeho systemu

a tiez zasa plati ze vyrobca auta nieco spocital a spravil tak ako spravil ... taketo experimentovanie nie je moc dobre

jo já to beru jen mě tak nějak zajímá proč to vlastně jde dát tak dolů když to stojí na místě ale při jízdě ne.zvednutí na servisní polohu chápu ale tohle nějak ne

11.02.2016 18:47 - Re: Problem udrzet auto na ceste ,bocny vitr 2918080
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
No ona servisní poloha je právě (i) ta dole.. Jinak když ojebeš snímání rychlosti, aby si auto myslelo, že stojí, tak si během jízdy můžeš zmáčknout šipku dolu a ono to půjde..

11.02.2016 18:51 - Re: Problem udrzet auto na ceste ,bocny vitr 2918084
brixtr
Město: Milovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 191

99 Poslat soukromou zprávu
předpokládám že oblnutím snímače rychlosti by to odnesl i tachometr což bych nerad.nebo sem vedle?

11.02.2016 18:57 - Re: Problem udrzet auto na ceste ,bocny vitr 2918085
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Tak já to myslel ze srandy, určitě bych to nedělal, to auto pracuje hodně podle rychlosti. Krom jiného např. posilovač s proměnlivym účinkem.. Jinak pokud vím, tak ano, tacháč by ti nešel, ale i to lze řešit jinak. Ale fakt to nedělej..

Koukám, že mᚠjedničku, tam sice neni proměnlivej účinek, ale i tak posilovač od nějaké rychlosti vypíná a kdyby si to měl při 130kmh citlivý jako když auto stojí, tak bys nemálo kaskadéřil..

11.02.2016 19:03 - Re: Problem udrzet auto na ceste ,bocny vitr 2918087
brixtr
Město: Milovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 191

99 Poslat soukromou zprávu
nápad to byl slibnej ale neuskutečnitelnej
sebevrah nejsem naštěstí

11.02.2016 21:24 - Re: Problem udrzet auto na ceste ,bocny vitr 2918130
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
brixtr napsal(a):
nápad to byl slibnej ale neuskutečnitelnej
sebevrah nejsem naštěstí


Dal by se přepsat údaj ( ale ne diag,ale ... vždy je to program a program se dá upravit)

11.02.2016 22:30 - Re: Problem udrzet auto na ceste ,bocny vitr 2918162
brixtr
Město: Milovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 191

99 Poslat soukromou zprávu
a ted to hlavní. dle meho by to mohlo při vyšší rychlosti vůči větru pomoct. muže to ovšem i uškodit?

12.02.2016 08:12 - Re: Problem udrzet auto na ceste ,bocny vitr 2918198
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
brixtr napsal(a):
a ted to hlavní. dle meho by to mohlo při vyšší rychlosti vůči větru pomoct. muže to ovšem i uškodit?


Na jednom autě mám předek o 5cm níž jezdím s ním i přes 200Km/h na druhém bez úprav - rozdíl je trochu znát ale nemám problém s jízdou ani u jednoho.Řekl bych že větší efekt bude mít celkovej stav pérování a podvozku než upravovat cokoli na podvozku - to auto má tolik testů pro celej rozsah rychlosti a kdyby byl problém v chování a velké rychlosti tak jí sníží(berte to tak že tyto auta jsou osazena i třílitrama a ty jsou schopni jet i k 250Km/h - pokud je problém ve vysoké rychlosti - nastaví omezovač níž)

12.02.2016 09:51 - Re: Problem udrzet auto na ceste ,bocny vitr 2918209
Devilian
Město: Bratislava, Auto: Mazda 6 GJ 2.5iPočet příspěvků: 295
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tiez som mal tento problem. Po kupe C5 auto plavalo po dialnici tak, ze som zastavil na odpocivadle a vymontoval pneumatiky, ci tam nie je nejaky bordel a nie su zle namontovane. Potom som to prestal riesit, a teraz to zmizlo. Neviem ci to bolo nejakou vymenou, ale skor by som povedal, ze to bude tym, ze perovanie je uz trochu tvrdsie (caka ma vymena guli). Z toho pre mna vyplyva, ze ak je auto v poriadku, tak za komfort sa plati. Osobne sa mi ale paci viac taketo tvrdsie, pretoze lepsie drzi stopu a 150 po dialnici ide bez problemov.

|< < 1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator