Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Problémy s topením v C5 I - klapky
|< < 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 ... 27 > >|
28.10.2014 19:03 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2746075
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Mám dvojgarហs jámou. Ale tam vedle mě parkuje tchán a asi by ho trefilo, kdyby mu tam vjelo cizí auto.
Ačkoliv, to vůbec není špatnej nápad.

28.10.2014 19:11 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2746087
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Mám dvojgarហs jámou. Ale tam vedle mě parkuje tchán a asi by ho trefilo, kdyby mu tam vjelo cizí auto.
Ačkoliv, to vůbec není špatnej nápad.


Připadáme ti jako cizí ? já myslel že jsme jedna citoen rodina

28.10.2014 19:15 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2746096
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 576

U??vate? Poslat soukromou zprávu
O víkendu se vrhnu na vyndání toho motoru a pak uvidím co se tam děje a jak se to bude muset řešit. Přinejhorším budu nějaký čas jezdit bez toho motoru.

28.10.2014 19:23 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2746111
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Připadáme ti jako cizí ? já myslel že jsme jedna citoen rodina

Mě ne. Ale pro mýho tchána jsem cizí i já.


28.10.2014 19:40 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2746119
Jimik
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 169
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Rio11 napsal(a):
jestli je to jen 3 cm hluboké tak to jsem v parádním průšvihu a musím ten ulomený nástavec dostat ven za každou cenu. Už jsem přemýšlel jak udělat díru do palubky abych ji nemusel celou dávat dolu...

Měl jsem díru taky zapatlanou. Frézkou jsem v té hmotě vyvrtal poslepu dvě dírky podle odrázku. Do hvězdičky (mám kovovou) jsem taky v těch místech vyvrtal dvě dírky myslím 1,5mm. Zašrouboval jsem do dírek dva vruty, zalepil, uřezal hlavičky. Protože dírky v topení byly větší vyplnil jsem je silikonem, zkompletoval a od té doby to funguje. Klep, klep, klep na dřevo.

Přílohy:
100_1514.JPG ( 53545b ) -

28.10.2014 22:21 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2746227
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
onehda to tu pavel_c5 takto riesil, ze to spravil z epoxydu a zlomilo sa mu to ... vydoloval to pomerne lahko co mi hovoril, s tym sadracom / samorezom sa tam relativne v pohode da dostat

30.10.2014 18:52 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2746811
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 576

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jimik napsal(a):
Měl jsem díru taky zapatlanou. Frézkou jsem v té hmotě vyvrtal poslepu dvě dírky podle odrázku. Do hvězdičky (mám kovovou) jsem taky v těch místech vyvrtal dvě dírky myslím 1,5mm. Zašrouboval jsem do dírek dva vruty, zalepil, uřezal hlavičky. Protože dírky v topení byly větší vyplnil jsem je silikonem, zkompletoval a od té doby to funguje. Klep, klep, klep na dřevo.


Ale když jsi to frézkou vrtal , tak si měl jisto jistě palubní desku mimo auto...jak by si se tam jinak dostal. A tomu se já právě bráním, sundat palubku...

30.10.2014 19:32 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2746824
Jimik
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 169
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Rio11 napsal(a):
Ale když jsi to frézkou vrtal , tak si měl jisto jistě palubní desku mimo auto...jak by si se tam jinak dostal. A tomu se já právě bráním, sundat palubku...

Ne ne. Jak jsem psal, dělal jsem to naslepo frézkou s ohebným prodloužením. Sice je pravda, že jsem asi udělal dírku omylem i vedle, ale to se nepočítá Strčíš frézku na místo předpokládané díry a pak teprve zapneš.

30.10.2014 20:22 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2746853
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2400

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Je tam vidět...

Přílohy:
IMG_20141011_125825.jpg ( 885081b ) -

31.10.2014 19:45 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2747153
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 576

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ahoj všem.. Tak jsem dnes v 17 hodin nastoupil na vyndání motoru a toho utrženého nástavce z epoxidu. Díky všem za podporu a rady....Během dvou hodin jsem to všechno dostal ven...díky bohu... nemusím sundavat palubku....teď jen vyrobit nový nástavec který to vydrží.....napadá mi jen ocel....a tu doma nemám....co se stane když tam ten motor nevrátím, všechno složím a budu jezdit nějaký čas bez něj ??

31.10.2014 19:59 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2747154
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vydrz 2 tyzdne, prinesem ti, ako som uz pisal

31.10.2014 20:05 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2747158
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 576

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Dík, já to složím abych mohl jezdit bez motoru a vydržím......Jo ještě jsem chtěl dodat že k tomu všemu mi pomohla průmyslová kamera.....

17.04.2015 11:44 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2810976
robertzn
Město: Dobšice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 29
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny tak i já už patřím do klubu vyhoblovaných klapek, a ted už i opravených...... Doufal jsem, že budu mít plastovvou hvězdičku, a pro mně snažší opravu s vybroušením nástavce z hliníku ...... chyba vyfasoval jsem mosaznou a protože je dnes takřka nemožné na malém městě sehnat knoflík potenciometru ( přes e shop by vysel s dopravou na 170 kč a trval dva dny ), zvolil jsem pro mně rychlejší způsob. vzal jsem kousek hlazenky 8MM (může být i šroubek, ale já tu hlazenku měl) průměr a cca 12mm délky, a vrtákem 3,9 jsem v ose válečku vyvrtal díru durch. Mám jen stojan na narex vrtačku, tak jsem počítal s tím, že díra se trochu vychemlá.Pak jsem váleček naklepl na osičku motorku do poloviny hloubky díry, a do zbytku naklepl dřík 4mm vrtáku, a na něj naklepl mosaznou hvězdu, a zbytek dříku odřezal. Hvězda je v klapce a zatím funguje. pokud bude změna dám vědět, a pokud jsem objevil Ameriku, tak se omlouvám Mějte se a zůčasněným přeju hadí prsty, a ruku bez kostí

18.04.2015 12:35 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2811641
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
Jste něktěří VELMI a NEUVĚŘITELNĚ šikovní. Tohle už bych asi sám nezvládl.Klobouk dolů

13.06.2015 14:38 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2830698
Daf106
Město: Osada Dědek, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny šikovné ručičky a přispivatelé do diskuzí.
Zde na foru je mnoho užitečných rad a nápadů,že jsem tak nějak mimo.Každý má nějaký postup a nemohu si ani vybrat postup
Zakoupil jsem C5 2002 a aztím odstranuji takové ty děcké nemoci jako centrální zam,zámky a jiné,ale
dostal jsem se do situace kdy už selhává moje schopnost.
Jak už zde mnohokráte bylo psáno nefunkčím topení či regulátoru atd.nastíním svůj.

Topení od začátku pořízení svítilo jenom obrys vrtulky (pojistky vyndané ok,zajímavé že pak po zapnutí topení se vrtulka barevně vyplnita ale asi na 10 sekund)
sejmutý regulátor konektory zamačkány,poté snaha o vyjmutí motoru topení přístup ok,ale motor nelze vytočit ven,volant snad tomu ani nevadí jako pedálové uskupení s brzd.spinačem
motorek dán zpět regulátor také a ted má displej trtulku barevně plnou a lze ji nastavovat,ale motorek bez chodu.

Je zde na foru koumák elektrikář který by napsal hodnoty regulátoru při proměření když je ok či naopak,taktéž motor topení zda je možné přoměřit,nebo najít postup kde začít hledat chybu.
Vlastním Ford Mondeo mkII Ghia a u tohodle pekáče jsem nikdy nic takového neřešil,jenom jsem lil naftu a někdy olej.Je to škoda když tady čtu jak moc se trápíte s ruznou elektrikou,elektronikou.Ale nechci být častým poplatníkem servisů jak jsem tady četl ani to nejsou odborníci.To také mohu odsouhlasit když jezdím na garančku s Dafem co vše je možné fakturovat aniž provedou opravu.

13.06.2015 19:27 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2830734
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Daf106 napsal(a):
Zdravím všechny šikovné ručičky a přispivatelé do diskuzí.
Zde na foru je mnoho užitečných rad a nápadů,že jsem tak nějak mimo.Každý má nějaký postup a nemohu si ani vybrat postup
Zakoupil jsem C5 2002 a aztím odstranuji takové ty děcké nemoci jako centrální zam,zámky a jiné,ale
dostal jsem se do situace kdy už selhává moje schopnost.
Jak už zde mnohokráte bylo psáno nefunkčím topení či regulátoru atd.nastíním svůj.

Topení od začátku pořízení svítilo jenom obrys vrtulky (pojistky vyndané ok,zajímavé že pak po zapnutí topení se vrtulka barevně vyplnita ale asi na 10 sekund)
sejmutý regulátor konektory zamačkány,poté snaha o vyjmutí motoru topení přístup ok,ale motor nelze vytočit ven,volant snad tomu ani nevadí jako pedálové uskupení s brzd.spinačem
motorek dán zpět regulátor také a ted má displej trtulku barevně plnou a lze ji nastavovat,ale motorek bez chodu.

Je zde na foru koumák elektrikář který by napsal hodnoty regulátoru při proměření když je ok či naopak,taktéž motor topení zda je možné přoměřit,nebo najít postup kde začít hledat chybu.
Vlastním Ford Mondeo mkII Ghia a u tohodle pekáče jsem nikdy nic takového neřešil,jenom jsem lil naftu a někdy olej.Je to škoda když tady čtu jak moc se trápíte s ruznou elektrikou,elektronikou.Ale nechci být častým poplatníkem servisů jak jsem tady četl ani to nejsou odborníci.To také mohu odsouhlasit když jezdím na garančku s Dafem co vše je možné fakturovat aniž provedou opravu.


Podle mne je to regulétor,nebo vypálené piny v BSM - regulátor si půjč (a nebo kup na vrakáči) a vyzkoušej jestli je to v něm , piny v BSM uvidíš že budou začernalé

14.06.2015 13:26 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2830794
Daf106
Město: Osada Dědek, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Podle mne je to regulétor,nebo vypálené piny v BSM - regulátor si půjč (a nebo kup na vrakáči) a vyzkoušej jestli je to v něm , piny v BSM uvidíš že budou začernalé

děkuji za odpověď,jak tu pročítám horu příspěvku tak stále mám neblahé tušení,že musel Citroen udělat někde při prvovýrobě chybu v této elektronice.Možná to je záměr fi. aby se často auto objednávalo na servis a řešilo se stále opakující chyba.Auto mám chvilku tak nemohu posoudit zda bude sloužit věci,ale zatím jsem spokojen.Hlavne plavná jízda vozu.Při registraci jsem možná neuvedl veškeré info o vozu asi tam naskočilo převod 5st jdu opravit je tak asi 4AL nebo tak podobně.

14.06.2015 20:54 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2831076
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Daf106 napsal(a):
děkuji za odpověď,jak tu pročítám horu příspěvku tak stále mám neblahé tušení,že musel Citroen udělat někde při prvovýrobě chybu v této elektronice.Možná to je záměr fi. aby se často auto objednávalo na servis a řešilo se stále opakující chyba.


Chyba bývá v uživateli - v jakém stavu je kabinovej filtr? A taky si musíš uvědomit jaké auto mᚠa že výrobce plánoval že touhle dobou bude sešrotované a už z něj budou válcovat plechy na to co teď vyrýběj

17.06.2015 19:24 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2832389
Daf106
Město: Osada Dědek, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Chyba bývá v uživateli - v jakém stavu je kabinovej filtr? A taky si musíš uvědomit jaké auto mᚠa že výrobce plánoval že touhle dobou bude sešrotované a už z něj budou válcovat plechy na to co teď vyrýběj
Ten kabin.filtr se nezdál být ucpaný ale už je venku.
Dnes jsem očistil veškeré spoje ,
vyndal jsem motor topení,sice trochu jsem zápasil,ale je pravda že lze vyndat bez demontáže řízení či pedálu.
Motor vyčištěn,při propojení na krátko funguje jak vítr.Ale při zapojení vše zpět a pokus o uvedení do chdu tak opět to vyrazilo pojistku v motorovém prostoru.Tak zatím tápám čím to může být.
Je možné ,že při proražení tranzistoru v regulátoru který se je u spolujezdce by nastal ZKRAT ??
poradí nějaký koumák Díky.

A ta chyba v uživateli by mohla být,auto je dovoz z CH a ještě nebylo v zimě jeté.Jak tam kdo jezdil nevím,ale
snažím se to napravit

13.04.2016 06:40 - c5 topeni 2940531
speedy104
Město: Batelov, Auto: Počet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
ahoj chlapi chci se hzeptat c5 2002 2.0 16v benzin 100kw dvouzonova klima leva pulka auta nereguluju teplotu prava funguje v pohode
chci se zeptat kde najdu ten uzasny moturek na ovladani teplotni klapky
musi palubka ven nebo to tam nekde najdu
diky za radu

|< < 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 ... 27 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator