Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Problémy s topením v C5 I - klapky
|< < 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 ... 27 > >|
10.06.2012 08:35 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2483195
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
zdravím všechny co se potí díky topení.včera jsem začal tvořit novou hvězdu.nejdřív jsem stáhl tu původní,potom jsem ji dal do malé štamprle,zalil voskem,schladil.po vyjmutí voskového odlitku jsem udělal jěště jeden odlitek.potom jsem tyto voskové odlitky slepil na sebe-omotal jsem je el.izolačkou(aby ty odlitky seděly přesně použil jsem tu původní hvězdu jako kalibraci)potom jsem ji vytlačil ven a zalil voskovou formu epoxidem.Po 26hod.vytvrdlo opět přes mosaznou hvězdu jsem odvratal epoxidovou do hloubky cca.1-1,3cm a vysoce kvalitním sekunďákem nalepil na hřídel dnes jen namontovat zpět motorek.Jen došlo k malému úrazu převodovky-když jsem stahoval hvězdu prorazil jsem převodovku-tak z tenkého alu plechu jsem muse udělat zadní stěnu převodovky nalepit sekunďám odvrtat otvor pro hřídel.No a pak mi bleskl hlavou nápad(díky tomu že jsem to měl v ruce rozložené)proč prodlužovat hvězdu-KDYŽ MUŽU PRODLOUŽIT HŘIDEL??? myslím že kdyby se fričkou uřezal vrták 4mm nebo vhodná kulatinka(třeba elektroda tvrdokov) delší o centimetr než původní hřídel,v místě ozub.kolečka a hvězdy se sekáčem naklepla drážka proti protáčení tak to bude taky READY co myslíte kutilové... fota pošlu ALXovi na mejla at to vloží do správných míst.

10.06.2012 09:10 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2483200
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Pablik1 napsal(a):
zdravím všechny co se potí díky topení.včera jsem začal tvořit novou hvězdu.nejdřív jsem stáhl tu původní,potom jsem ji dal do malé štamprle,zalil voskem,schladil.po vyjmutí voskového odlitku jsem udělal jěště jeden odlitek.potom jsem tyto voskové odlitky slepil na sebe-omotal jsem je el.izolačkou(aby ty odlitky seděly přesně použil jsem tu původní hvězdu jako kalibraci)potom jsem ji vytlačil ven a zalil voskovou formu epoxidem.Po 26hod.vytvrdlo opět přes mosaznou hvězdu jsem odvratal epoxidovou do hloubky cca.1-1,3cm a vysoce kvalitním sekunďákem nalepil na hřídel dnes jen namontovat zpět motorek.Jen došlo k malému úrazu převodovky-když jsem stahoval hvězdu prorazil jsem převodovku-tak z tenkého alu plechu jsem muse udělat zadní stěnu převodovky nalepit sekunďám odvrtat otvor pro hřídel.No a pak mi bleskl hlavou nápad(díky tomu že jsem to měl v ruce rozložené)proč prodlužovat hvězdu-KDYŽ MUŽU PRODLOUŽIT HŘIDEL??? myslím že kdyby se fričkou uřezal vrták 4mm nebo vhodná kulatinka(třeba elektroda tvrdokov) delší o centimetr než původní hřídel,v místě ozub.kolečka a hvězdy se sekáčem naklepla drážka proti protáčení tak to bude taky READY co myslíte kutilové... fota pošlu ALXovi na mejla at to vloží do správných míst.


Nechci nic říkat,ale mám za to že vymýšlíš něco co Jumep dělal v začátcích těchto oprav - měl by to někde mít i s obrázky(nechce se mi to hledat)-já používám pětiúhelník ze starého a o to to prodloužím - jsem línej to pilovat atd.. -jestli nezapomenu vezmu ti na sraz zbytek motorku(zadní stěnu)

10.06.2012 09:20 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2483202
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Nechci nic říkat,ale mám za to že vymýšlíš něco co Jumep dělal v začátcích těchto oprav - měl by to někde mít i s obrázky(nechce se mi to hledat)-já používám pětiúhelník ze starého a o to to prodloužím - jsem línej to pilovat atd.. -jestli nezapomenu vezmu ti na sraz zbytek motorku(zadní stěnu)
jj.ale jumep to prodlužuje pomocí potenciometru-tam je malý problém vědět jak velký prům.píše 5mm ale né délku já byl u kutilů v obchodě,měli 3typy délky.nejde o cenu to jsou haléřové položky-jde o to že budeš muset třeba 3x.cpát ten motorek zpět a kdo to dělal tak ví co je to za porod...

10.06.2012 09:42 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2483206
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Pablik1 napsal(a):
jruze napsal(a):
Nechci nic říkat,ale mám za to že vymýšlíš něco co Jumep dělal v začátcích těchto oprav - měl by to někde mít i s obrázky(nechce se mi to hledat)-já používám pětiúhelník ze starého a o to to prodloužím - jsem línej to pilovat atd.. -jestli nezapomenu vezmu ti na sraz zbytek motorku(zadní stěnu)
jj.ale jumep to prodlužuje pomocí potenciometru-tam je malý problém vědět jak velký prům.píše 5mm ale né délku já byl u kutilů v obchodě,měli 3typy délky.nejde o cenu to jsou haléřové položky-jde o to že budeš muset třeba 3x.cpát ten motorek zpět a kdo to dělal tak ví co je to za porod...


V té klapce je místo snad 3cm - o dva to vyjde určitě-origo dlouhá náhrada je ke 3cm.A mezi námi by stačil i čtyřhran.

10.06.2012 11:11 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2483217
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ludia vy nepouzivate elemntarne zaklady logickeho uvazovania

ten gombik je dany a spravy to len to ze sa cela ta mosadzna hriadel posune o celu jej dlzku dozadu + samotny mechanizmus cim sa to pritahuje - vzdy su tie gombiky rovnako dlhe (tie vnutra ktore sa pouzivaju

a nikomu doteraz nic odlievane nevydrzalo, nehovoril si ze mas spravene vyfrezovane hriadele?

10.06.2012 11:20 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2483219
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ludia vy nepouzivate elemntarne zaklady logickeho uvazovania ten gombik je dany a spravy to len to ze sa cela ta mosadzna hriadel posune o celu jej dlzku dozadu + samotny mechanizmus cim sa to pritahuje - vzdy su tie gombiky rovnako dlhe (tie vnutra ktore sa pouzivaju a nikomu doteraz nic odlievane nevydrzalo, nehovoril si ze mas spravene vyfrezovane hriadele?
to mám ale je v nich odvrtaná díra 4.85=velká co z tím nevím,snad zapilovat plošku na hřídeli a udělat pérko.protože neznám lepidlo co by to udrželo v tak malém množství aby se to nestrhlo.nebo to nějako vyvložkovat.

10.06.2012 11:29 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2483221
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
z coho to mas vyrobene, ako si videl, ta mosadz je len nalisovana a drzi, ak je diera spravna tak nalisovat a musi drzat, ak je uz velka tak potom zohant motorcek s plastovu hriadelu, opilovat stvorec a strcit tam, vystarano (starych motorkov zozenes dost)

11.06.2012 16:31 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2483405
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
dal jsem na radu jumepa a pracně jsem sundal fričkou dolů epoxidový odlitek hvězdy a prodloužil hřídel vrtákem prum.4mm(zkrácene fričkou).v místě ozub.kolečka jsem pilníkem napiloval hranky aby se kolečko neprotáčelo a hvězdu jsem nalepil sekunďákem a důlčíkem naklepl do zbylého stoupání vrtáku.pak půl hodky a motorek byl na místě a světe div se chladí,topí jo a při demontáži jsem už nevytahoval panel klimy jen přes otvor po rádiu a můžu doporučit šroubek který jde vidět po rádiu vyměnit za křížový(já tak malý neměl)tak jsem do toho původního pilkou udělal drážku na plochý šroubovák.při montáži zpět jsem vhodný plochý šroubovák lehce ohnul ve svěráku abych ho líp protáhl kolem vzpěry palubky a po půlkolech jsem šroubek dotáhl.

Přílohy:
100620121437.jpg ( 679784b ) - nová hřídel z vrtáku a původní

11.06.2012 16:47 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2483421
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
z coho to mas vyrobene, ako si videl, ta mosadz je len nalisovana a drzi, ak je diera spravna tak nalisovat a musi drzat, ak je uz velka tak potom zohant motorcek s plastovu hriadelu, opilovat stvorec a strcit tam, vystarano (starych motorkov zozenes dost)
pak mě jumepe napadlo použít šroubek prum4mm+patřičná délka jen s koncovým závitem.a hvězdu zdola a zhora skřípnout matkou-ale to mi blísklo hlavou až dnes,takže neřeším a ty nafrézované kusy dovezu na sraz nebo pošlu po "trumpetistovi"

17.06.2012 15:37 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2484614
mikimi
Město: LUBNÁ, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 13
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj ,tak mám te samý problém -levá strana topí pořád naplno
Nevím zda jsem něco neprovedl sám při čištění klimy a vrácení filtru - levá strana stále topí
Chci se pokusit vyndat motorek na levé straně ten spodní ,ale když držím ruku na tom jednom motorku a přepnu topení tak motorek vrčí ten druhý ne, tak si myslím zdaly není problém někde jinde- snad pěna do klimy nemohla udělat takovou paseku.
Nebo že by byl tak tichý_?-vím diagnostika,ale pokoušim se to nějak zatím řešit sám...

17.06.2012 21:53 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2484779
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nechytaj motorcek, ale ho proste vyber a uvidis, 3 srobky neni tak hrozne, na 99% tam nema co ine byt ...

18.06.2012 07:02 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2484894
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
mikimi napsal(a):
Ahoj ,tak mám te samý problém -levá strana topí pořád naplno Nevím zda jsem něco neprovedl sám při čištění klimy a vrácení filtru - levá strana stále topí Chci se pokusit vyndat motorek na levé straně ten spodní ,ale když držím ruku na tom jednom motorku a přepnu topení tak motorek vrčí ten druhý ne, tak si myslím zdaly není problém někde jinde- snad pěna do klimy nemohla udělat takovou paseku. Nebo že by byl tak tichý_?-vím diagnostika,ale pokoušim se to nějak zatím řešit sám...
je to porod pro někoho kdo to dělal více krát tak už ví kam šáhnout kde hledat ty šroubky atd.(já to vytahoval během 1týdne 3x.akorát trochu apky odřené)ale jak píše jumep:vytáhnout,nastartovat a točit čudlem a uvidíš jestli "krokuje"to že ho necítíš neznamená nic ten motorek popojede třeba 3mm,podle toho co zadᚠjako požadavek a rada-možná hloupá ale mi se to stalo,nezapamatoval jsem si jak je motorek přišroubovaný k převodovce a už byl problém málem na půl dne...p.s.ted mi leží motorek na opravu v dílně od souseda-dnes se jde na něj at se daří

20.06.2012 09:32 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2485783
tomikku
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 308
99 Poslat soukromou zprávu
v zimě jsem dělal pravou stranu protože netopila a teď mě v létě čeká levá strana protože začala potvora jen topit, uaaaaa ale to jsou radosti citroenáře, jo zlomenou kliku jsem zaletoval o víkendu bude nainstalována snad do bude držet, omouvám se za OT

07.07.2012 21:09 - Re: Klimatizace nechladi 2490623
ares
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi ExlusivePočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
Kdo mi prosím poradí kam na opravu klimatizace v Praze.Polovina chladí a druhá jen hřeje.Moc díky

08.07.2012 07:32 - Re: Klimatizace nechladi 2490650
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Doporucuji mistniho znalce C5 .link.
Jinak tady je celkem slusna diskuze s tvym problem, do ktere bys mel spis psat: .link.

04.08.2012 16:25 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 2496957
michal
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 246
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím, jak poznám v letě že klapka nefunguje a je ulomena? Dík zaradu

04.08.2012 17:14 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 2496964
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
michal napsal(a):
Zdravím, jak poznám v letě že klapka nefunguje a je ulomena? Dík zaradu

Myslíš,že bys to,třeba v tomhle vlákně nenašel

04.08.2012 17:25 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 2496965
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
michal napsal(a):
Zdravím, jak poznám v letě že klapka nefunguje a je ulomena? Dík zaradu


Zkus rozcestník!!!! někdo si sním dal práci abychom vše lépe našli (Darja nad tím ztrávila spoustu svého volného času)

04.08.2012 17:48 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2496968
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
michal napsal(a):
Zdravím, jak poznám v letě že klapka nefunguje a je ulomena? Dík zaradu

a nevadi ti ze jsi psal do diskuze k C5 II (dle sveho profilu mas C5 I)?
Presunuto

a k otazce, da se to poznat tak ze ti to bude topit misto chlazeni a naopak. Pokud nastavis teplotu na obou stranach stejne, mel by vzduch z vydechu jit priblizne se stejnou teplotou. Pokud bude rozdil velky, znamena to, ze klapka je poskozena.

05.08.2012 21:23 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky 2497303
dlavem
Město: Zlatá Olešnice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 111

99 Poslat soukromou zprávu
Tak na mne taky došlo-R strana sibiř-L strana tropy.O tomto problému už asi bylo napsáno vše,ale nenašel jsem jak rozdělat stř. tunel u atm.převodovky. Má prosím někdo zkušenost? Nerad bych něco zničil.Díky D.


|< < 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 ... 27 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator