Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Problémy s topením v C5 II - klapky
|< < 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 ... 22 > >|
22.11.2017 07:08 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 3112093
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Teď jsem z toho jelen. Podle čeho se teda řídí teplota v autě, když jsou teplotní čidla nefunkční? Co by to bylo za automatiku, kdyby se klapky hýbaly jen podle nastavení potenciometru? Myslel jsem, že si to automatika hlídá právě podle informací z teplotního čidla.


Asi stejně jako x7 - ano když se zastaví ta turbínka tak je ten termistor k H... protože by netopilo žádné auto(byly by ty informace hodně zkreslené a pomalé) a že jsou z 90% KO(v blízkosti sondy jsou rozvody vzduchu a ty vytvoří pod přístrojovkou teplo a žádné proudění vzduchu) a v té přístrojovce je takové teplo že by měl nasobě jinovatku protože pokud přes něj neproudí vzduch a není to jediný zdroj informace.(samozřejmě vím že je tam termistor ale pokud přes sondu neproudí vzduch a na přístrojovku svítí sluníčko tak si asi všichni dovedou představit teplotu přístrojovky a hodnoty co toto čidlo posílá a než to ochladí snímač tak zamrzneš a obráceně než se přístrojovka ohřeje tak tě to upeče)

V diagnostice vidíš teplotu výparníku proč? Za jak dlouho vymění ventilátor objem vzduchu v kabině? (teplota vháněného vzduchu je přímo úměrná teplotě v interiéru )

Teorie a praxe jsou dvě rozdílné věci - je to počítač a vyzkoušej - zamraz venkovní čidlo (třeba CO hasičákem) a sleduj reakci ventilátoru a teploty výparníku(nebo obrácene ho nahřej fenem) uvidíš že se bude měnit teplota výparníku a intenzita množství vháněného vzduchu - proč když sonda má nějakou konstantní teplotu - snímač osvitu mění jen směr vzduchu, počítač předpokládá že teplota vháněného vzduchu se rovná teplotě interiéru sonda vlhkosti sice podává kontrolní údaj ale jen kontrolní. Teoreticky má pravdu Jumep ale bylo by to strašně pomalé a kolísaly by teploty a v případě nefunkčnosti turbínky (hodně častá závada) by se ti asi moc dobře necestovalo - stačilo by jakékoli smítko na termistoru a ....)

A ječtě jedna otázečka proč když ukazuje venkovní teploměr nesmysl(třeba v chladnu že je venku horko) se spustí klima a netopí to když je informace z termistoru(sondy vlhkosti) že je v interiéru zima ? - nemělo by to topit?
už toho necháme než se zase ztrhne nějaká ....

22.11.2017 10:13 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 3112115
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
X7 je uplne iny pripad, kde je to cele takto postavene

tu je to cidlo a ma svoj vyznam
v principe na tom cidle odchadzava z 99% len ten vlhkomer, ta vrtula a termistor byvaju OK, akurat ked sa to zaprasi tak to vie potom nefungovat na komfort (co mi pride ze je tu presne popisovane)

vyparnikova teplota je jedna z mnohych a hlavne je uz az za a je len jednym z cinitelov, rovnako ako vonkajsie cidlo a rovnako ako cidlo z vahy (tieto dve ked maju dokonca velku odchylku dlho ti hodia chybu teplot na CANe)

22.11.2017 12:29 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 3112130
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
X7 je uplne iny pripad, kde je to cele takto postavene

tu je to cidlo a ma svoj vyznam
v principe na tom cidle odchadzava z 99% len ten vlhkomer, ta vrtula a termistor byvaju OK, akurat ked sa to zaprasi tak to vie potom nefungovat na komfort (co mi pride ze je tu presne popisovane)

vyparnikova teplota je jedna z mnohych a hlavne je uz az za a je len jednym z cinitelov, rovnako ako vonkajsie cidlo a rovnako ako cidlo z vahy (tieto dve ked maju dokonca velku odchylku dlho ti hodia chybu teplot na CANe)


No prvořadé je venkovní teplota na druhém místě je teplota výparníku (tak jako u x7 - tam jsou dvě a na c5II je jen jedno a spolujezdce odhaduje)
a na posledním místě je kontrola teploty a to je v sondě vlhkosti.
Nebo mne pouč jak je to tedy úplně jinak u X7 (kam jen nedali porufovou sondu vlkosti a přidali snmání teploty vzduchu spolujezdce.
Už to nebudu komentovat= proč tedy nefunguje topení když je vnitřní čidlo OK a tudíž je v autě zima(v autě je jen např.10stupňů ?) a na venkovním čidle je třeba 30. stupňů - bezproblému ti sepne klima a chladí jak o život? - nemělo by to náhodou topit když mᚠnastaveno např. 25 stupňů ? neřeš nastavení na max tím vyřadíš regulaci a snímače.(na minimum také.)

22.11.2017 12:34 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 3112135
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
Panove, diskuze je to sice zajimava, ale rad bych vam pripomel, ze jste mimo danne tema, coz jsou vadne klapky v C5 II.

22.11.2017 12:41 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 3112137
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
alx napsal(a):
Panove, diskuze je to sice zajimava, ale rad bych vam pripomel, ze jste mimo danne tema, coz jsou vadne klapky v C5 II.


Mᚠpravdu - sice on dal dotaz do tohoto a není to klapkama - jen jsem chtěl vysvětlit jak to tedy je na X7 která nemá vnitřní cidlo teploty - má jen dvě cidla teploty vháněného vzduchu (C5II má jedno a druhou stranu odhaduje počítač) a obě topení fungujou. Prosím o vyčkání na vysvětlení jak to funguje na X7 to by mohlo dost lidí zajímat a potom to uzamkni děkuji.

23.11.2017 02:19 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 3112624
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
alx napsal(a):
Panove, diskuze je to sice zajimava, ale rad bych vam pripomel, ze jste mimo danne tema, coz jsou vadne klapky v C5 II.


Děkuji za smazání - už se ta pohádka o karkulce začínala měnit ve scifi.

23.11.2017 06:59 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 3112632
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
no zajimave cteni...k tomu vsemu vyse bych jen podotknul ze opravdu to co se najde ve starem service boxu uz neni tak uplne pravda a realita stoji nekde jinde

ted k veci..tak priklad:
X7 2.7Hdi rok nekde 2009...zakaznik si stezuje ze auto netopi,coz po kontrolni jizde muzu potvrdit kdyz jsem vylezl s omrzlinami
fakta:
leva strana pri teplote naplno a ventilatoru na pul 41 ,prava 32
teplota termostatu 88-92
venkovni teplota koresponduje s realnou
slunecni zareni cca 5

kde je problem ?

23.11.2017 07:22 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 3112635
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
no zajimave cteni...k tomu vsemu vyse bych jen podotknul ze opravdu to co se najde ve starem service boxu uz neni tak uplne pravda a realita stoji nekde jinde

ted k veci..tak priklad:
X7 2.7Hdi rok nekde 2009...zakaznik si stezuje ze auto netopi,coz po kontrolni jizde muzu potvrdit kdyz jsem vylezl s omrzlinami
fakta:
leva strana pri teplote naplno a ventilatoru na pul 41 ,prava 32
teplota termostatu 88-92
venkovni teplota koresponduje s realnou
slunecni zareni cca 5

kde je problem ?


Před 5. hodinami to bylo na sahaře , co snímače ve výparníku? Poloha klapek je ok , zavzdušněné to není a vstupy do radiátoru jsou horké?

23.11.2017 07:42 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 3112636
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ne prijelo to z Brna ...klimatizace na manual bez zapnuteho chlazeni...vstup horky

23.11.2017 08:03 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 3112641
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
ne prijelo to z Brna ...klimatizace na manual bez zapnuteho chlazeni...vstup horky


Tohle jsem párx řešil - někde unikala voda a někdo se to snažil utěsnit těma utěsňovačema a zanesli se voštiny - jestli to není hádanka tak bych vyhodil pylák a dá se šáhnout na těleso jestli je horké.To co jsem tu několikrát řešil - na minimální průchod vzduchu to trochu chvíli topilo a po větším průchodu vzduchu přestalo propláchl jsem těleso hadicí napojenou na vodovod oběma směry a OK. Jednou bylo divné i čidlo osvitu a jednou po klapkách jsem ho nezapojil - také to dělalo psí kusy.

24.11.2017 21:43 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 3112920
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
tak jsem cekal ze i Jumep mi neco poradi kdyz to ma tak nastudovano a nic...

24.11.2017 22:33 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 3112941
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
prepac, ale ja nerad reagujem na vase provokacie a na otazku o filtry si neodpovedal

24.11.2017 22:44 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 3112942
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
je to standartni otazka zadna provokace Petre
nevidim nikde zadnou otazku kde by ses me konkretne ptal na nejaky filtr

24.11.2017 22:56 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 3112944
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja nie, ale jruze pisal o pelaku (aj ked by som rad videl ako sahne na radiator cez pelak)

mal som tu zatial fakt len zasraty pelak a kvoli tomu to nekurilo
a vlastne este jednu co mala nastavene teple podnebne pasmo

nic ine som neriesil a preto viac povedat neviem (ci su trubky kurenia teple si odmerat na nic predpokladam vies)

24.11.2017 23:23 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 3112947
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ja nie, ale jruze pisal o pelaku (aj ked by som rad videl ako sahne na radiator cez pelak)


Já to měřím tak že si pylák vyhodím.

No pylák si musíš vyhodit a do půlky šáhnu a pokud se mi zdá málo teplej tak si ho změřím měřákem jestli chceš tak ti sem hodím jeho foto.(já mám tedy jiný ale můžeš si podobný koupit třeba v lékárně - bezkontaktní teploměr) - nebo si dej na něco termistor ze sondy vlhkosti , nebo si kup u číňanů takovej ten teploměr s venkovním snímačem - já mám bezkontaktní - něco jako používají na zjišování úniku tepla s domů(měření tepelných ztrát - měření energetických tříd domů)

24.11.2017 23:26 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 3112948
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
a ako cez pelak? ten sa predsa pred vymenikom klimatizacie (chladenie), nie pred radiatorom kurenia

26.11.2017 08:52 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 3113109
xsedmička
Město: Kutná Hora, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 118

99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím já se vrátím k mému dotazu ohledně fopení c5II.Vyzkoušeno auto topí po zvýšení teploty fouká teplý vzduch jak má tak by mnělo být vše v pořádku--mněl jsem obavy že jsou v háji klapky to se mladému naštěstí prozatím vyhnulo. Díky všem za rady

27.11.2017 20:09 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 3113519
Kaiserr
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 29
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem zjistil,že motorek je v pořádku,ale klapka je špatná. Nevíte prosím,jestli jde demontovat celek plastu, co je kolem volantu a je na něm kolenní airbag. Díky

27.11.2017 20:28 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 3113531
Luki_C5
Město: Holešov, Auto: C6 2.7 HDI ExclusivePočet příspěvků: 970

VIP Poslat soukromou zprávu
Airbag vytahnout jde ale stejne tak zustava zebro palubni desky na kterem je prisrubovany bag.
Pokud je klapka KO tak palubovku dolu. Jakekoliv jine praseni je v tomto pripade mimo misu.

27.11.2017 21:30 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 3113551
Kaiserr
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 29
99 Poslat soukromou zprávu
Tak ten plast nejde demontovat aniž bych musel demontovat celou palubovku. Potřeboval bych lepší přístup ke klapce...

|< < 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 ... 22 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator