Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Palivové čerpadlo - nefunguje
|< < 1 2 3 4 5 ... 6 > >|
02.08.2011 20:50 - Re: Palivové čerpadlo - nefunguje 2404398
zkrat
Město: Kutna hora, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 33
99 Poslat soukromou zprávu
Protoze jsem ho uz vyndal,tak ho zrovna vymenim. U cerpadla jsem zadne spony nevidel,jeste kouknu k filtru. A jeste jeden postreh. Kdyz mi to snizilo napeti na podavaci cerpadlo(pijistka 2),tak to snizilo i na pojistce č.15 ovladaci prvky motoru.

03.08.2011 10:47 - Re: Palivové čerpadlo - nefunguje 2404440
tomc
Město: Rožnov pod Radhoštěm, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 337
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Zkus na něj poklepat-někdy to pomůže,ale to není řešení- stejně toto zopakuje a na nejmíň vhodném místě.Zkontroluj jestli nemᚠv naftovém filtru špóny- potom bych doporučil vyčistit celou palivovou soustavu.
u xantie bylo čerpadlo klasika uhlík na měd do c5 jsem dal bosch po roce začalo být hlučné a 2rok umřelopo rozborce se ukázalo,že komutátor je ze stejného materiálu jako uhlíky což je asi skousnutelné pro v.čerpadlo a střiky ,ale životnost se hodně skrátila

03.08.2011 18:57 - Re: Palivové čerpadlo - nefunguje 2404460
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
tomc napsal(a):
jruze napsal(a):
Zkus na něj poklepat-někdy to pomůže,ale to není řešení- stejně toto zopakuje a na nejmíň vhodném místě.Zkontroluj jestli nemᚠv naftovém filtru špóny- potom bych doporučil vyčistit celou palivovou soustavu.
u xantie bylo čerpadlo klasika uhlík na měd do c5 jsem dal bosch po roce začalo být hlučné a 2rok umřelopo rozborce se ukázalo,že komutátor je ze stejného materiálu jako uhlíky což je asi skousnutelné pro v.čerpadlo a střiky ,ale životnost se hodně skrátila


A ložiska,hřídelka a ostatní je také z grafitu?

04.08.2011 10:16 - Re: Palivové čerpadlo - nefunguje 2404514
tomc
Město: Rožnov pod Radhoštěm, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 337
99 Poslat soukromou zprávu
hřidelka a ložiska včetně čerpadla jsou vždy ok.žádný otěr ani jiné poškození,jen uhlíky a komutátory v pr...li je škoda,že materiálově to nezmákli

11.05.2014 09:38 - Re: Palivové čerpadlo - nefunguje 2694763
Jirka
Město: Český Krumlov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
K čerpadlu v nádrži mi jde napětí max. 10 v a to čerpadlo nerozběhne. Když ho připojím přímo na aku. tak běží normálně. Hledal jsem už tady jak nato, ale nevím kde v autě hledato BSI abych to zkontroloval i na druhé straně kabeláže. Prosím o radu.

11.05.2014 10:04 - Re: Palivové čerpadlo - nefunguje 2694769
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jirka napsal(a):
K čerpadlu v nádrži mi jde napětí max. 10 v a to čerpadlo nerozběhne. Když ho připojím přímo na aku. tak běží normálně. Hledal jsem už tady jak nato, ale nevím kde v autě hledato BSI abych to zkontroloval i na druhé straně kabeláže. Prosím o radu.


V motorovém prostoru-BSM-z hlavy nevím levá svorkovnice(ta s těch velkých) a tuším že asi třetí piny od zadu(silnější vodiče) - budou napálené-očistit a prostříknout kontaktolem(vodícím olejem) a zpět zapojit mohlo by to být tam

11.05.2014 19:09 - Re: Palivové čerpadlo - nefunguje 2694952
Jirka
Město: Český Krumlov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
Přestalo pršet, kontakt jsem našel, vyčistil a zase "vrčí" dík za radu.

12.05.2014 09:16 - Re: Palivové čerpadlo - nefunguje 2695114
ergol
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 17

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
V motorovém prostoru-BSM-z hlavy nevím levá svorkovnice(ta s těch velkých) a tuším že asi třetí piny od zadu(silnější vodiče) - budou napálené-očistit a prostříknout kontaktolem(vodícím olejem) a zpět zapojit mohlo by to být tam

Tak som vcera tiez behal okolo auta. Pri zapnuti kluca som nepocul naskocit cerpadlo v nadrzi. Zrejme po odpojeni a zapojeni konektorov pri BSI a aj po pomykani vsetkych poistiek okolo, mi cerpadlo zacalo fungovat.
Nestalo sa mi to po prvy krat! Uz som menil aj cele to teleso s cerpadlom v nadrzi.
Prosim - mohol by niekto skuseny presne popisat, ktore konektory su pri BSI za tieto zavady chybne? Nemozu to byt aj konektory na poistke F2, ktora ma v navode napisane "Palivove cerpadlo"?
Dakujem za vsetky skusene odpovede!

12.05.2014 09:34 - Re: Palivové čerpadlo - nefunguje 2695128
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ergol napsal(a):
Tak som vcera tiez behal okolo auta. Pri zapnuti kluca som nepocul naskocit cerpadlo v nadrzi. Zrejme po odpojeni a zapojeni konektorov pri BSI a aj po pomykani vsetkych poistiek okolo, mi cerpadlo zacalo fungovat.
Nestalo sa mi to po prvy krat! Uz som menil aj cele to teleso s cerpadlom v nadrzi.
Prosim - mohol by niekto skuseny presne popisat, ktore konektory su pri BSI za tieto zavady na vine? Nemozu to byt aj konektory na poistke F2, ktora ma v navode napisane "Palivove cerpadlo"?
Dakujem za vsetky skusene odpovede!


Čerpadlo je napájené z BSM(pojistkovka v motorovém prostoru) - levá svorkovnice tuším třetí piny od zadu(silnější vodiče) - hledal bych závadu tam - budou napálené.

12.05.2014 10:34 - Re: Palivové čerpadlo - nefunguje 2695148
ergol
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 17

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Čerpadlo je napájené z BSM(pojistkovka v motorovém prostoru) - levá svorkovnice tuším třetí piny od zadu(silnější vodiče) - hledal bych závadu tam - budou napálené.

ano, ano.. tam som aj mykal so vsetkym moznym a vsetko odpajal a naspat zapajal. Tak skusim pozriet aj tie kontakty aj kontakty na poistke F2. Len neviem, kedy zistim, ci to pomohlo, kedze teraz auto poslucha

13.05.2014 07:31 - Re: Palivové čerpadlo - nefunguje 2695469
ergol
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 17

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak...vcera som podla instrukcii, co dal jruze, isiel do svorkovnice...a naozaj treti pin od zadu bol zaoxidovany, alebo opaleny - alebo nieco take... a aj kontakt v konektore bol iny nez ostatne - bol opaleny...tak som to vsetko vycistil, nastriekal kontoxom....a uvidime, ako sa to bude dalej chovat...zatial startujem na BRNK ... Diky Jruze za radu

13.05.2014 08:54 - Re: Palivové čerpadlo - nefunguje 2695478
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ergol napsal(a):
Tak...vcera som podla instrukcii, co dal jruze, isiel do svorkovnice...a naozaj treti pin od zadu bol zaoxidovany, alebo opaleny - alebo nieco take... a aj kontakt v konektore bol iny nez ostatne - bol opaleny...tak som to vsetko vycistil, nastriekal kontoxom....a uvidime, ako sa to bude dalej chovat...zatial startujem na BRNK ... Diky Jruze za radu


Pokud bude problém SZ a ještě ti poradím malou fintu jak to vyřešit.

13.05.2014 15:12 - Re: Palivové čerpadlo - nefunguje 2695544
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vedla toho pinu je volny pin
tieto 2 su prepojene v BSM dole, osobne to riesim tak ze tam pichnem este jeden kabel a hore ich zletujem, cize sa zdvoji kontakt

13.05.2014 18:35 - Re: Palivové čerpadlo - nefunguje 2695639
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
vedla toho pinu je volny pin
tieto 2 su prepojene v BSM dole, osobne to riesim tak ze tam pichnem este jeden kabel a hore ich zletujem, cize sa zdvoji kontakt




14.05.2014 08:17 - Re: Palivové čerpadlo - nefunguje 2695768
ergol
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 17

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
vedla toho pinu je volny pin
tieto 2 su prepojene v BSM dole, osobne to riesim tak ze tam pichnem este jeden kabel a hore ich zletujem, cize sa zdvoji kontakt

a to znamena, ze aj staci v konektore prehodit ten kontak (koncovku) na to vedlajsie volne miesto... a pojde to? .... lebo ja som mal vytiahnuty aj ten kontakt (koncovku), aby som ju vycistil... to som ju mohol rovno prehodit na ten nepouzivany - cistulinky pin??...

14.05.2014 08:49 - Re: Palivové čerpadlo - nefunguje 2695797
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ergol napsal(a):
a to znamena, ze aj staci v konektore prehodit ten kontak (koncovku) na to vedlajsie volne miesto... a pojde to? .... lebo ja som mal vytiahnuty aj ten kontakt (koncovku), aby som ju vycistil... to som ju mohol rovno prehodit na ten nepouzivany - cistulinky pin??...


Je lepší přidat pin a propojit oba - zmenší se odběr (zatížení) toho jednoho - když to díš jen na ten druhý můžeš za čas řešit to samé a už nedudeš mít tuto možnost zdravého kontaktu(a doporučil bych dát oba piny nové-nevyhřáté)

14.05.2014 12:45 - Re: Palivové čerpadlo - nefunguje 2695874
ergol
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 17

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Je lepší přidat pin a propojit oba - zmenší se odběr (zatížení) toho jednoho - když to díš jen na ten druhý můžeš za čas řešit to samé a už nedudeš mít tuto možnost zdravého kontaktu(a doporučil bych dát oba piny nové-nevyhřáté)

....este kde tak tie nove piny zohnat!!?? ...

14.05.2014 14:26 - Re: Palivové čerpadlo - nefunguje 2695889
Jirka
Město: Český Krumlov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
Řeším to samé potřebuji sehnat PIN

14.05.2014 19:45 - Re: Palivové čerpadlo - nefunguje 2695927
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jirka napsal(a):
Řeším to samé potřebuji sehnat PIN


V Citroenu asi 16,-

06.07.2014 19:17 - Re: Palivové čerpadlo - nefunguje 2712847
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
alebo zo starej kabelaze ich tu mam navesanych dost

|< < 1 2 3 4 5 ... 6 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator