Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Přední dveře nejdou otevřít
|< < 1 2 3 4 > >|
22.11.2015 14:27 - Re: Přední dveře nejdou otevřít 2890043
brixtr
Město: Milovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 191

99 Poslat soukromou zprávu
celý jsem to tu pročetl a přidávám se s problemem.Přední pravy dveře se mi nechtějí odemknout ani DO ani klíčem.. narozdíl od vás to dělá jen když je zima.. když je auto pořadně zahřáty tak se odemknou..navíc je nemužu otevřít ani z venčí ani ze vnitř prostě jako by to celý zatuhlo..je to taky tím tahlem nebo v tom je něco jinyho?

22.11.2015 15:34 - Re: Přední dveře nejdou otevřít 2890062
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Já bych tipoval KO zámek..

22.11.2015 15:44 - Re: Přední dveře nejdou otevřít 2890068
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
brixtr napsal(a):
celý jsem to tu pročetl a přidávám se s problemem.Přední pravy dveře se mi nechtějí odemknout ani DO ani klíčem.. narozdíl od vás to dělá jen když je zima.. když je auto pořadně zahřáty tak se odemknou..navíc je nemužu otevřít ani z venčí ani ze vnitř prostě jako by to celý zatuhlo..je to taky tím tahlem nebo v tom je něco jinyho?


Prohřej to horkovzduškou(fenem) - dveře kolem zámku!! a až to otevřeš vyměň zámek - teoreticky by mohlo stačit pořádně vyčistit a namazat řidkým olejem , ale je to sázka do loterie.

22.11.2015 19:19 - Re: Přední dveře nejdou otevřít 2890252
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
brixtr napsal(a):
celý jsem to tu pročetl a přidávám se s problemem.Přední pravy dveře se mi nechtějí odemknout ani DO ani klíčem.. narozdíl od vás to dělá jen když je zima.. když je auto pořadně zahřáty tak se odemknou..navíc je nemužu otevřít ani z venčí ani ze vnitř prostě jako by to celý zatuhlo..je to taky tím tahlem nebo v tom je něco jinyho?


pravdepodobne mas superlock, ten potom nejde otvorit ani ani, az ked odomkne sa podari, takze ked to bude otvorene - men

22.11.2015 19:35 - Re: Přední dveře nejdou otevřít 2890265
Luki_C5
Město: Holešov, Auto: C6 2.7 HDI ExclusivePočet příspěvků: 970

VIP Poslat soukromou zprávu
Ano bude superzamykani a odchazi zamek, vymenit rychle nez to nepujde otevrit vubec. Jinak az to nejde otevrit tak pokuze vezsinou uz jen jedno. Sundat calouneni a zamek nahrat horkovzdusnou pistoli. Je to ale pakarna. Vymenit zavcasu.

22.11.2015 21:35 - Re: Přední dveře nejdou otevřít 2890351
brixtr
Město: Milovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 191

99 Poslat soukromou zprávu
tak sem dneska koupil wd40 jelikož mi už došel...takže ještě se podivat po nějakym zamku... no dneska sem zkoušel ruzny manevry a všiml jsem si že když 3x po sobě rychle zatahnu za kliku ze vnitř tamknu a odemknu tak se odblokujou a vklidu je otevřu

22.11.2015 22:57 - Re: Přední dveře nejdou otevřít 2890379
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
brixtr napsal(a):
tak sem dneska koupil wd40 jelikož mi už došel...takže ještě se podivat po nějakym zamku... no dneska sem zkoušel ruzny manevry a všiml jsem si že když 3x po sobě rychle zatahnu za kliku ze vnitř tamknu a odemknu tak se odblokujou a vklidu je otevřu


VDčko do toho vůbec nedávej - vyschne a zalepí to - kup si čistič brzd na vyčištění (napřed prostříkat povolovákem (nějakým kvalitnějším , nebo to hoď do nafty,benzínu a zamykat odmykat) potom čističem vypláchnout bordel) a nakonec namazat řidkým olejem třeba na šicí stroje .

23.11.2015 06:57 - Re: Přední dveře nejdou otevřít 2890393
brixtr
Město: Milovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 191

99 Poslat soukromou zprávu
tak snad se umoudří počasí garហbohužel nemám a v tomhle mraze by to nemuselo dopadnout dobře..
naštěstí všechny věci na to mam i ten olej na šicí stroje

04.04.2017 21:43 - Re: Přední dveře nejdou otevřít 3056627
rrromek
Město: Ostrava, Auto: Peugeot 307 SWPočet příspěvků: 76
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny, dnes jsem zkusil objednat v Citroenu táhlo pravých předních dveří ( 9151 T0 ). Že prý není problém, ale za cca 3 hodiny mi volali, že je problém v tom, že musí objednat 10 ks. Já říkám, na co mi bude 10 táhel ? . Zase tak často to neodchází . Ale jelikož se tak trochu už znám s tím technikem za ty roky, tak že mi to objedná, ale že by bylo fajn, kdybych koupil aspoň 3 ks. Tak kdyby někdo potřeboval, tak budu mít navíc. Chcou 45 kč za kus.

03.12.2018 18:22 - Spolujezdcovi dvere nelze otevrit, ostatni ano, central funkcni 3194638
Airwind
Město: Most, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravim chlapstvo. Googlil jsem, snazil se hledat na youtube.
Bohuzel bez vysledku. Tak zkusim zde....

C5 2.rada combi....
Central funkcni, zamknu, odemknu. Do vozu se dostanu vsemi dvermi, az na spolujezdcovi. Podle me tam vypadlo nejake tahlo, jelikoz ty dvere nejdou otevrit. Sundal bych tapeci dveri, ale jelikoz jsou ty dvere zavreny, nejde mi to. Vysrouboval jsem 2 torxy pod madlem a u kliky ( vnitrni) tapeci sedi jako pribyte. I z toho duvodu, ze jej vlastne drzi to, ze jsou dvere zavrene a zepredu jeste palubovka, takze ani neni prostor pro manipulaci.

Nejake typy, jak bych to mohl sundat a nervat nasilim a neposkodit to? Abych mohl kouknout na mechanismus?

Nemel nekdo podobny problem? Zamrzle to opravdu neni. Rano otevrit slo, cestou z prace uz ne :-/

03.12.2018 19:05 - Re: Přední dveře nejdou otevřít 3194640
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Airwind napsal(a):
Zdravim chlapstvo. Googlil jsem, snazil se hledat na youtube.
Bohuzel bez vysledku. Tak zkusim zde....

C5 2.rada combi....
Central funkcni, zamknu, odemknu. Do vozu se dostanu vsemi dvermi, az na spolujezdcovi. Podle me tam vypadlo nejake tahlo, jelikoz ty dvere nejdou otevrit. Sundal bych tapeci dveri, ale jelikoz jsou ty dvere zavreny, nejde mi to. Vysrouboval jsem 2 torxy pod madlem a u kliky ( vnitrni) tapeci sedi jako pribyte. I z toho duvodu, ze jej vlastne drzi to, ze jsou dvere zavrene a zepredu jeste palubovka, takze ani neni prostor pro manipulaci.

Nejake typy, jak bych to mohl sundat a nervat nasilim a neposkodit to? Abych mohl kouknout na mechanismus?

Nemel nekdo podobny problem? Zamrzle to opravdu neni. Rano otevrit slo, cestou z prace uz ne :-/


Jednak je šroubek ještš pod klikou a po otevření dveří z boku pod zámkem. No a jinak už jsem to tu psal několikrát - ohřát zámek fenem,horkovzduškou (pomalu a pořádně prohřát zamek- chce to čas aby se prohřál pořádně ) potom to půjde . Demontovat zámek a rozpustit starou ztuhlou vazelínu,vyčistit zámek a namazat, nebo sehnat funkční jiný zámek.

03.12.2018 19:16 - Re: Přední dveře nejdou otevřít 3194642
Airwind
Město: Most, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Jednak je šroubek ještš pod klikou a po otevření dveří z boku pod zámkem. No a jinak už jsem to tu psal několikrát - ohřát zámek fenem,horkovzduškou (pomalu a pořádně prohřát zamek- chce to čas aby se prohřál pořádně ) potom to půjde . Demontovat zámek a rozpustit starou ztuhlou vazelínu,vyčistit zámek a namazat, nebo sehnat funkční jiný zámek.


Jak pisi, dvere mi nejdou vubec otevrit, takze nemam co demontovat pod zamkem z boku. A pod klikou taky demontovane. Nechci za to tapeci extremne tahat, abych to nevyrval a pak uz napevno nenasadil. No zkusim prohrat, ale nevim co, v klice z venku nemam zamek na klic, jen na strane ridice je zamek na klic


No budu si s tim hrat, nic jineho mi nezbyva

03.12.2018 19:50 - Re: Přední dveře nejdou otevřít 3194644
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
rekl bych ze zadne tahlo kvuli kteremu by jsi neotevrel dvere ve dverich neni...

03.12.2018 20:40 - Re: Přední dveře nejdou otevřít 3194669
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Airwind napsal(a):
Jak pisi, dvere mi nejdou vubec otevrit, takze nemam co demontovat pod zamkem z boku. A pod klikou taky demontovane. Nechci za to tapeci extremne tahat, abych to nevyrval a pak uz napevno nenasadil. No zkusim prohrat, ale nevim co, v klice z venku nemam zamek na klic, jen na strane ridice je zamek na klic


No budu si s tim hrat, nic jineho mi nezbyva


No nevím jak už to napsat = prostě prohřát dveře kolem zámku = ono to prohřeje i ten zámek (no tak aby si zase neoloupal lak ale delší dobu a po chvilkách , postupně prohřát dveře se zámkem = se ochladilo - ztuhlá vazelína povolí a půjde to a potom rozebrat vyčistit- promazat a nebo sehnat funkční zámek.

17.03.2019 17:42 - Re: Přední dveře nejdou otevřít 3212045
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak mi taky po odemknutí (dálkou, klíčem jsem nezkoušel) nejdou z venku otevřít spolujezdcovi dveře. Zevnitř to jde. Další otvírání už ale funguje i z venku. Zimou to asi nebude - dnes bylo téměř +20°C.

19.03.2019 16:43 - Re: Přední dveře nejdou otevřít 3212328
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
.45acp napsal(a):
Tak mi taky po odemknutí (dálkou, klíčem jsem nezkoušel) nejdou z venku otevřít spolujezdcovi dveře. Zevnitř to jde. Další otvírání už ale funguje i z venku. Zimou to asi nebude - dnes bylo téměř +20°C.

Tak žádný nápad? Dětská pojistka v předních dveřích, aspoň podle mě není. Nemůže být vypadlé nějaké táho, které po unolnění zatačí, ale už netáhne? Rád bych měl představu, co hledat, případně co a za kolik koupit, než se v tom začnu hrabat. Dík.

19.03.2019 16:57 - Re: Přední dveře nejdou otevřít 3212342
ivanivan
Město: Jablonec n. Nisou, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 528
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Asi bych zkusil sundat tapec a kouknout na táhla. Je to zadarmo .

19.03.2019 17:09 - Re: Přední dveře nejdou otevřít 3212346
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Zatím se mi v tom nechce vrtat naslepo. Počasí je dost nestálý, ale v sobotu už zas má být tepleji, tak to možná zkusím.

07.05.2019 20:21 - Re: Přední dveře nejdou otevřít 3221204
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ale tak to je uplne bezny problem zamkov

07.05.2019 20:43 - Re: Přední dveře nejdou otevřít 3221210
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Co je běžný problém zámků nevím. Jen teda napíšu jak to dopadlo.
Asi týden to stálo v garáži, kde to nezamykám. Pak jsem vyjel ven, sundal tapec. Musím přiznat, že jsem byl překvapen tím, jak málo toho tam je (předtím jsem nikdy neměl centrál). Rukou jsem "zamrdlal" se vším, co mi připadalo pohyblivé, ale nic mi nepřipadalo špatné. Proto jsem vyzkoušel funkci ještě bez tapecu a normálně to fungovalo. I po složení. A funguje to dodnes, což jsou už pomalu dva měsíce. Tak asi závada sama pominula, protože nemám pocit, že bych něco opravil.

|< < 1 2 3 4 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator