Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Volný plynový pedál
1 2 > >|
04.05.2008 22:50 - Volný plynový pedál 168644
fimima
Město: Mlada Boleslav, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny citroeňáky.Od včera jsem majitelem C5 Combi 2 Hdi r.v. 2002.Zatím se mi auto velice zamlouva a jsem spokojenej.Předešlé auto bylo Peugeot 406 sedan 2Hdi.Zajímalo by mě jestli jde dotáhnout volné misto na plynovém pedálu? U 406tky jsem to udělal převlečením sponky o par dílku dál.Tady jsem zatím bezradnej a auto tím pádem nevyužívam na plno,je tam takové hluché místo.Děkuju za rady.

07.05.2008 09:38 - Re: Volný plynový pedál 168645
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Mam pocit ze toto sa riesi priamo na pedali ... Osobne som to neskusal ale zachytil som to niekde na forach ..

11.05.2008 22:45 - Re: Volný plynový pedál 168646
fimima
Město: Mlada Boleslav, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem to dneska opravil.V servisu říkali že je to v pořádku,ale mě to nedalo.Na internetu jsem slídil a hledal a taky mám skušenosti s P 406 a tam je motor ten samej.
Musíte sundat plast který je na vzduchovem filtru a taky tu plastovou hadici která to spojuje s motorem. Na prave straně pod plastem ve kterem se nacházeji pojistky a řid. jednotka je vidět kolečko s lankem plynu. Rukou se dá nahmatat bouden se závlačkou,ktery ma tuhle patalii celou na svědomí.Stačí tu závlačku vytáhnout a spatky zasunout o několik drážek dal,aby se ten bouden trocha víc vyšponoval.Ale pozor je to docela ve stísněných prostorech,spatně se tam cpou ruce.Po skušební jízdě mužu řict že auto reaguje daleko líp.Doufam že Vám to taky pomuže.

26.06.2008 15:59 - Re: Volný plynový pedál 168647
MaTo
Město: Senec, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
Ano, aj ja som to spravil presne takto. Auto lepsie taha a klesla spotreba.

01.07.2008 17:52 - Re: Volný plynový pedál 168648
djslup
Město: Humenné, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
tiež som si to robil minuly tyzden a auto ide akoby ho vymenili... a to mam este aj zapchaty FAP vela stastia

01.07.2008 21:45 - Re: Volný plynový pedál 168649
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
Prave som sa vratil zo skusobnej jazdy a bolo citit rozdiel Lanko som dosponoval tak cca o 1,5 cm. K zavlacke som sa dopracoval tak, ze som odkrytoval riadiacu jednotku a gulu pruzenia. Jednu ruku som strcil pod RJ od gule a druhu vedla hadice sania. Prehodit zavlacku islo pomerne lahko Pri sponovani netreba dat zavlacku az na koniec, treba si dat pozor aby plynovy pedal pri plnom zosliapnuti nezostal visiet na lanku ale aby dosadol az na doraz na podlahe.
Chcem este podakovat fiminovi za dobru radu

21.01.2010 16:17 - Re: Volný plynový pedál 1802724
pajauchy
Město: Hrdibořice, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 148

99 Poslat soukromou zprávu
ahoj , jemožné aby ten pedal zustal viset otáčkách a ty pak pomalu klesaly? Stalo se mi to dnes po cestě z práce a je to dost nepříjemny. Po ujetí asi 10 km jsem to doma zkoušel prošlápnout a normálně se vrací. A chci se ještě zeptat jestli běžné že pohybuje nahoru tak 5 cm i vklidu? neni to zaseknutí třeba mrazem? Díky za odpověd

21.01.2010 16:24 - Re: Volný plynový pedál 1802725
Rena
Město: , Auto: Počet příspěvků: 92
99 Poslat soukromou zprávu
Vybavuju si, že kdysi nám za velkého mrazu takhle zamrzly pedály u Fiatu, když stál venku.

21.01.2010 16:34 - Re: Volný plynový pedál 1802726
pajauchy
Město: Hrdibořice, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 148

99 Poslat soukromou zprávu
právě že se mi něco podobného stalo při -15 a le neseknul se jen kolisaly otačky . po zahřátí motoru nic ok

21.01.2010 16:36 - Re: Volný plynový pedál 1802727
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
svokre to zamrlo raz tak, ze sa nan nedalo stupit, nedal sa stlacit, tak sla na volnobeh kus az to rozmrzlo, riesili jej to v servise, neviem co tam vymenili alebo spravili (edit: tiez ma 1.8i)

mne tiez chodi volno dohora, predpokladam ze to budu vsetky ktore su s lankom, 5cm to sice neni ale nejaka ta vola tam je

21.01.2010 17:05 - Re: Volný plynový pedál 1802728
pajauchy
Město: Hrdibořice, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 148

99 Poslat soukromou zprávu
možná to je těma mrazama , protože jak trochu polevila teplota tak to šlapalo ok. ted jsem to byl venku zkusit a reaguje normál i otáčky neblbnou. uvidime ted kdy zase mrzne


27.04.2011 02:02 - Re: Volný plynový pedál 2386594
Citronek
Město: Havířov, Auto: Megane Grandtour 1.6Počet příspěvků: 384

99 Poslat soukromou zprávu
nemuzu najit kde , nekdo psal,ze zkousel plynovy pedal na diagnostice a ukazoval mu od 0% az po 100%

ja se v tom nejak staram a potrebuju vedet od znalych jestli to muze byt i takto: taky jede plynule , 2% , 3,5%, 4,6% atd .... ale zastavi se u max. 89 %
je to OK ? napada me,ze je taky nejak volnejsi nez ma byt ?

27.04.2011 10:23 - Re: Volný plynový pedál 2386622
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
skus napnut plynove lanko

27.04.2011 10:33 - Re: Volný plynový pedál 2386625
Citronek
Město: Havířov, Auto: Megane Grandtour 1.6Počet příspěvků: 384

99 Poslat soukromou zprávu
jeste detail, zkousel jsem to na vypnutem motoru ale to by nemelo mit vliv...

27.04.2011 10:36 - Re: Volný plynový pedál 2386626
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
na C5 1 mi vzdy ukazuje 99% - lano teda nasponuj - idealne pedal na podlahu, potenciometer dotlacit na doraz a o vzniknutu volu presunut zavlacku, hlavne to nepresponovat

19.01.2012 12:15 - Re: Volný plynový pedál 2442659
duff74
Město: Holešov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 163

99 Poslat soukromou zprávu
Ahojte, lanko plynu jsem si našponoval už dříve a několikrát a proto mám pár dotazů:

1. Pokud je při výrobě auta lanko plynu správně napnuté a závlačka v bovdenu se neztratila, nevypadla, apod., kde se vezme taková vůle, třeba 1,5 cm?

2. V mém případě mi není jasná jedna věc: pokud zaaretuju pedál plynu v poloze sešlápnuto až k dorazu na podlaze, natočím rukou potenciometr plynu nadoraz směrem ke kabině a zajistím závlačkou na bovdenu, tak po uvolnění pedálu je na něm vůle +- 2 cm možná i víc. Logicky bych předpokládal, že potenciometr si pedál zvedne a zmizí tím vůle, což se ale evidentně neděje.
Takže pokud chci mít pedál bez vůle, tak zase po sešlápnutí nedosáhne až k dorazu na podlaze. Takže musím mít při nějaké rychlejší akceleraci na paměti = s citem.

19.01.2012 13:40 - Re: Volný plynový pedál 2442664
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
1. ten potak ma dost silnu pruzinu, je to ocelove lanko, normalne sa to proste vytaha

2. musis to vedet, najlepsie si zobrat pomocnika, ten zoslapne plyn na podlahu aby si sa vyhol tomu ze ho povytiahnes dohora
v motorovom pristore chytis ten aretacny plast a potiahnes tak aby bol plyn naplno a takto to zaretujes, teraz to mas bezpecne a na 100% ok

19.01.2012 14:25 - Re: Volný plynový pedál 2442674
duff74
Město: Holešov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 163

99 Poslat soukromou zprávu
Asi jsme si nerozuměli. Mně je postup jasný, je víceméně podobný u většiny aut s potenciometrem plynu.

1. Ono se nabízí vysvětlení, že je lanko vytahané, ale když potenciometr je navolno a NEMÁ vůli v pružině, tak a mi nikdo neříká, že se ocelové lanko, pokud není viditelně poškozené, vytáhne na délce +- 0,5 m o 3 cm! Ono to ani mechanicky nejde, protože to by se na té délce muselo úplně rozplést a dojít k destrukci zapletení. Jak by potom vypadaly brzdy na kole, kde je dlouhé 120 cm. A to je podstatně větší tah. Servisuju kola a lanka se mění hlavně kvůli mechanickému poškození (roztřepení, zlomení, apod.) s vyjímkou přehazky, kde natažení lanka způsobuje špatný chod po pastorcích. Ale to se bavím o prodloužení cca 2 mm na 140 cm. Spíš uvěřím unavené vratné pružině v potenciometru, ale to by tam byla vůle.

2. Pokud pedál plynu dostatečně zatížím, nebo o něho vzpříčím nějaký předmět o sedadlo nebo palubku, tak to zcela dostatečně nahrazuje pomocníka, někdy je to i spolehlivější . A postup mám úplně s shodný s tím tvým. Možná je to na 100 %, ale přesto je po uvolnění pedálu na něm taková vůle, která zkracuje chod pedálu skoro na polovinu, což podstatně ovlivňuje užívání auta. Předpokládám že lanko je ukončené klasickým válečkem, nebo kuličkou, která je uchycena v těle potenciometru bez možnosti regulace. Vše by vyřešila možnost regulace na koncích lanka, buď v páce pedálu, nebo v těle potenciometru. Případně výměna bovdenu za delší. Mimochodem jak je lanko ukončené na páce plyn. pedálu? Protože spíš bych viděl, že vůle vznikla v uchycení koncovky lanka na pedálu, než v lanku samotném. Předpokládám, že lanko bude ukončené plastovým obdélníčkem, který je zaháknutý za páku pedálu. Aspoň tak nějak to bylo na Xsaře na lanku spojky.

19.01.2012 17:58 - Re: Volný plynový pedál 2442693
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
1. nehladaj za tym nic ine a neporovnavaj to lanko s tym co je v bicykli, ked si ho nahradis za to bicyklove to ti vydrzi viac, toto lanko ma omnoho menej zavitov a tie lahsie pustia a natiahne sa

2. vola pedalu dohora je uplne vporiadku a pedale vo svojej podstate robia somarsky rebrik, cize ak si ho natiahol tak ze hore nemas volu tak cele zle ....

v potenciometri je valcek, lanko zakoncene uplne presne, nesme ani z neho trcat
na pedali je navarena plastova uchytka

hladas problem kde neni

19.01.2012 19:08 - Re: Volný plynový pedál 2442704
duff74
Město: Holešov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 163

99 Poslat soukromou zprávu
OK nehledám problém, žádný nemám, jen když se řekne pedál bez vůle, tak bych čekal, že vůle nebude žádným směrem, ani nahoru ani dolů.

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator