Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Okno pátých dveří / C5 I/II break
|< < 1 2 3 4 5 6 ... 24 > >|
08.09.2009 21:33 - Re: Okno pátých dveří / C5 I/II break 1105472
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
tomanhonza napsal(a):
...... dokonce se mi to několikrát při tom cvakání několikrát zamklo.Zkusím teda sundat ten tapecírung.


tak zamknuti spinac 100% neudela...draty draty draty a zase draty

08.09.2009 21:36 - Re: Okno pátých dveří / C5 I/II break 1105473
Poffa
Město: Spišská Belá, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 282
99 Poslat soukromou zprávu
A čo tak použi tú malú dierku ked sa pozrieš zo spodu toho spínača a uvidíš či to robí to isté a nie hned trhat tapacírung. A prečíta návod na použítie na internáte je. A zase dráty.

19.09.2009 19:49 - Re: Okno pátých dveří / C5 I/II break 1106020
Jamezz70
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Tak u auta, který jsem si pořídil já, to vyřešil předchozí majitel nenápadným vypínačem skrytým pod lištou nad eSPéZetkou. Nedaleko spínače otvírání celých pátých dveří. Není to sice originál, ale asi se tím předešlo komplikacím při demontážích okolo stěrače.
Co ale mám hodou okolností za problém, že ten spínač začal fungovat i při zamčeném centrálu. Zítra se chci podívat na zapojení. Ale nejsem autoelektrikář, tak bych uvítal radu, jakou barvu by měl mít káblík, který by to mohl ovlivňovat. Jen doufám, že se k tomu zapojení dostanu jen sundáním tapicírungu.

19.09.2009 22:42 - Re: Okno pátých dveří / C5 I/II break 1106054
Lovec
Město: Frýdek-Místek, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 64
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Já jsem to taky řešil nedávno.Když se dostaneš k mikrospínači na stěrači, zkus kusem drátu připojit na 1 kontakt mikrospínače kostru.jestli odskočí zámek skla (cvaknutí) tak mᚠpřerušený vodič ve skle.Musíš ale při propojování kostry na kontakt mikrospínače zajistit aby byl zmáčknutý kontakt signalizace otevření skla 5 dveří.Já jsem pak tahal drát po skle a nalepil jsem jej silikonem.

01.10.2009 16:23 - Re: Okno pátých dveří / C5 I/II break 1106835
myneur
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 305
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Taky mi blbne otvírání zadního okna. Nejdřív fungovalo, pak asi dva měsíce ne, a teď zase začalo fungovat. Nemůže to bejt něčim jinym, než porušenej drát či mikrospínač? To by to nefungovalo pořád, ne?

01.10.2009 17:22 - Re: Okno pátých dveří / C5 I/II break 1106837
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
myneur napsal(a):
Taky mi blbne otvírání zadního okna. Nejdřív fungovalo, pak asi dva měsíce ne, a teď zase začalo fungovat. Nemůže to bejt něčim jinym, než porušenej drát či mikrospínač? To by to nefungovalo pořád, ne?


NE

12.12.2009 22:42 - Re: Okno pátých dveří / C5 I/II break 1429208
JeanLuck
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 15
99 Poslat soukromou zprávu
Dobrý podvečer citróni, zkuste pomoci zoufalému s tímto problémem: Otvírání funguje přes spínač (vyměněn),ale když auto je zamknuté na delší dobu (cca 60 min) tak po odemknutí se otevře i zadní okno, tak tedy jdu a zavřu okno, po rozjetí a ujetí několika km, se okno opět otevře. Docela otravné. A druhá záhada je taková. Zamknu auto a při zamknutém autě zmáčknu spínač na otevření pátého okna, okno se sice neotevře, ale ihned po odemknutí se okno otevře. Jako kdyby si pamatoval, že jsem zmáčkl spínač. Tak mám rozpojen konektor spínače a okno nepoužívám, ale chybí mi to Než navštívím servis, kde mě vyždímají až do posledního haléře, nevíte jak vyřešit tuto mysteriózní záhadu? Přikládám foto, kde zkouším, zda jsou na vině přerušené či jinak zblázněné kabely v okně. Ale neúspěšně. Děkuji předem za radu.

Přílohy:
okno 1.JPG ( 644339b ) -
okno 2.JPG ( 645062b ) -
okno 3.JPG ( 577863b ) -

13.12.2009 11:36 - Re: Okno pátých dveří / C5 I/II break 1429252
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
Myslím,že mi kdysi v Citroenu blekotali,že to dělá ten mikrospínač na okně, ale já toho měl s oknem víc,tak to nakonec dopadlo tak,že je okno trvale zavřené a já jej nepoužívám.Ale myslím,že vadný bude ten mikrospínač v ovládání okna,ten mi měnili a nějaký čas byl pokoj.

13.12.2009 11:53 - Re: Okno pátých dveří / C5 I/II break 1429253
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
Myšák napsal(a):
Tak sem to nevydržel a vrhnul se na opravu okna. Podle výše uvedených návodů je to fakt brnkačka. Okno jde otevírat a nestálo mě to ani korunu(v servise mě řekli minimálně pět tisíc za opravu). Sice nevím jestli to vůbec využiju, ale mám z toho velkou radost

Za ty ceny v servisech bych OPRAVDU a ČASTO blinknul .Je to hnus - fialovej - zlodějskej...

13.12.2009 14:13 - Re: Okno pátých dveří / C5 I/II break 1429261
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
JeanLuck: ak mas vporiadku / vymeneny spinac, tak to druha klasicka slabina, zlomene alebo predrane kable v ohybe dveri ...

jo a este jedna vec, preco preboha davate dole ten plast zalepeny?
zem je spolocna pre vyhrievanie aj otvaranie a odchadza (podla toho co som videl) len ten + privod a to z dovodu ze ide po casti okna ktora nie je chranena pred poveternostnymi vplyvmi (tj. ze ten vodic ide po casti okna ktora je uz mimo tesniacej gumy). Podla mna je jednoduchsie kusok narezat buzirku a pripojit sa samotny kablik ako strhavat plast (vid obrazok). Toto bola neplanovana oprava, preto to neni nejako dokonale, ale je XY variant ako to spravit krajsie (pouzit iny typ kablu prilepit ho tam jemnou vrstvou silikonu cierneho atd.) (vsetky fotky: .link. )

Přílohy:
P1080479.JPG ( 2259675b ) -

13.12.2009 15:25 - Re: Okno pátých dveří / C5 I/II break 1429274
VasekR
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 33
99 Poslat soukromou zprávu
Mám stejný problém. Po výměně zadního skla se okno otevíralo v pořádku.. Ale nefungovalo tlačítko zadních dveří. Ty se otevřeli při každém odemčení auta. Po nějaké době zadní dveře fungují ale nefunguje otevírání okna. Předpokládám, ze to bude mikrospinac.
Poradi mi nekdo?
Na kolik vyjde nový mikrospinac?

13.12.2009 15:41 - Re: Okno pátých dveří / C5 I/II break 1429275
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ak to dobre pozeram: 636650 12,63E
v prvom rade ho skus odpojit ci to pomoze, alebo tam zapoj hocaky iny spinac ktory budes mat len vnutry hodeny

13.12.2009 15:56 - Re: Okno pátých dveří / C5 I/II break 1429281
VasekR
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 33
99 Poslat soukromou zprávu
joo vidíte.. to me nenapadlo.. dam tam nejaky jiny spinac.. a zkusim to.. diky... jinak 13 Euro by nebylo tak zly.. jestli dobre ctu..

13.12.2009 18:43 - Re: Okno pátých dveří / C5 I/II break 1429288
JeanLuck
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 15
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
JeanLuck: ak mas vporiadku / vymeneny spinac, tak to druha klasicka slabina, zlomene alebo predrane kable v ohybe dveri ...

jo a este jedna vec, preco preboha davate dole ten plast zalepeny?
zem je spolocna pre vyhrievanie aj otvaranie a odchadza (podla toho co som videl) len ten + privod a to z dovodu ze ide po casti okna ktora nie je chranena pred poveternostnymi vplyvmi (tj. ze ten vodic ide po casti okna ktora je uz mimo tesniacej gumy). Podla mna je jednoduchsie kusok narezat buzirku a pripojit sa samotny kablik ako strhavat plast (vid obrazok). Toto bola neplanovana oprava, preto to neni nejako dokonale, ale je XY variant ako to spravit krajsie (pouzit iny typ kablu prilepit ho tam jemnou vrstvou silikonu cierneho atd.) (vsetky fotky: .link. )


Ten plast je dole, protože budu měnit celé okno, mám tam přerušené odmlžování rýhou, a mám náhradní na garáži,tak že nějaký plast mě netrápí. Ale co se týče to ho drátu, myslíš přeruš přímo přívodní drát, který vede do spojovacího konektoru okna, který je skrytý pod plastem s brzdovým světlem a odstřikovačem? Mě to jde otvírat pořád, jen se ta potvora otvírá i sám

14.12.2009 11:20 - Re: Okno pátých dveří / C5 I/II break 1429305
myneur
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 305
U??vate? Poslat soukromou zprávu
myslíte, že může zafungovat preventivně ty dráty zatejpovat, dokud to ještě funguje, aby se to nepředřelo? Už mi to jednou nefungovalo, teď to zas dlouhodobě funguje, ale nikde neni vidět, že by barva nad těmi dráty byla sedřená nebo tak něco, a tedy že by měly ty dráty mít tendenci se přerušit...

14.12.2009 18:48 - Re: Okno pátých dveří / C5 I/II break 1429318
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
JeanLuck: nemal som to viac otvorene - robil som to len raz, ale co som vydedukoval su to vzdy tie kable co su v tom gumovom krku (dvere - karoseria), budem asi davat dole na jar niekedy pruziny a tlmice na dverach zadnych, potom to prestudujem lepsie, dovtedy bud na to prides alebo napise niekto kto to robil a vie konkretnejsie

myneur: ked otvoris okno - vsimni si ze po nom pod tym ciernym ide jeden pasik toho kontaktu (asi 1cm od kraja to je) - aku prevenciu tomu dat ti nepradim ...

14.12.2009 19:13 - Re: Okno pátých dveří / C5 I/II break 1429320
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Trochu kacířská myšlenka, která nic nevyřeší: Na co vůbec to otvírání okna je?? Jezdil jsem několik kombíků a žádný to neměl, když koukám po ulicích, tak nikdo do kombíků i velkých neleze oknem. Abych tím něco nakládal, tak bych si zasvinil břicho opřením o auto, no a za jízdy je to samozřejmě nesmysl.
Takže mám dojem, že jen frajeřinka za pár desídek tisíc, která je jen potenciální příčinou problémů.

14.12.2009 19:21 - Re: Okno pátých dveří / C5 I/II break 1429321
myneur
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 305
U??vate? Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
Na co vůbec to otvírání okna je?? J

Případy užití s lehkou nadsázkou:
1) mᚠnarvaný kufr k prasknutí a potřebuješ to dofedrovat: otevřeš už jen zadní okno a dorveš to tam pod tlakem
2) spíš v autě (složený sedačky dávaj parádní rovný letiště pro dva, někdy to používám místo stanu, byl to jeden z argumentů pro C5), pootevřeš si to trochu na noc, aby ses neudusil
3) mᚠjako polovina dalších vyšeptalý pružiny zadních, lezeš tam radši oknem, aby tě to nepraštilo přes hlavu
4) machruješ před šéfom

další mohou doplnit jiné případy

14.12.2009 19:24 - Re: Okno pátých dveří / C5 I/II break 1429322
myneur
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 305
U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
vsimni si ze po nom pod tym ciernym ide jeden pasik toho kontaktu (asi 1cm od kraja to je) - aku prevenciu tomu dat ti nepradim ...

já ten pásek vidim, je to trošku vystouplý, takže na dobrym světle je to vidět jako 3D efekt. Jen říkám, že zvenku neni vidět, že by to bylo přerušeno nějakym škrábnutím nebo tak. Je neporušenej ten černej lak na tom, takže k přerušení toho drátu dojde možná jinak. Např. popraskáním toho vodiče či kdoví čím jinym.

14.12.2009 19:24 - Re: Okno pátých dveří / C5 I/II break 1429323
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
Trochu kacířská myšlenka, která nic nevyřeší: Na co vůbec to otvírání okna je?? Jezdil jsem několik kombíků a žádný to neměl, když koukám po ulicích, tak nikdo do kombíků i velkých neleze oknem. Abych tím něco nakládal, tak bych si zasvinil břicho opřením o auto, no a za jízdy je to samozřejmě nesmysl.
Takže mám dojem, že jen frajeřinka za pár desídek tisíc, která je jen potenciální příčinou problémů.

Vždyt říkám - já to před pár lety definitivně zrušil a je pokoj klid a mír. . .

|< < 1 2 3 4 5 6 ... 24 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator