Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Porucha ostřikovačů C5 Break
1 2 > >|
09.08.2008 21:46 - Porucha ostřikovačů C5 Break 166597
Breaška
Město: Kutna Hora, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 25

99 Poslat soukromou zprávu
Prosím o radu zkušených, jak odstranit následující poruchu ostřikovačů: Ostřikovač čelního skla i zadního skla pátých dveří u C5 Break ztratil tlak. Při ostřikování motorek čerpadla běží (vrčí), ale z trysek pouze odkapává voda, ale nestříká. Vody v nádržce je dost a ostřikovače světlometů ostřikují bez závad. Myslel jsem si, že by mohlo být zavzdušněné čerpadlo, ale to by asi z trysek nic neteklo. Někde jsem četl, že by někde u nádržky měla být namontována nějaká krabička s ventilkami, která by měla rozdělovat, do jakého okruhu má voda téct. Nemám ale tušení, kde to hledat, abych nemusel rozebrat půl auta Má-li někdo s podobnou závadou již nějakou zkušenost, prosím poraďte. Předem moc děkuji. Jarda

10.08.2008 08:59 - Re: Porucha ostřikovačů C5 Break 166598
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
Myslim ze sme tu uz tento problem preberali ale neviem to najst. Tak ti to napisem ete raz.

Problem bude celkom iste v supacom ventile na cerpadle ostrekovaca. C5 ma len jedno cerpadlo na ostrekovanie predneho aj zadneho skla. Podla toho ci ostrekujes predok alebo zadok, sa cerpadlo toci dolava alebo doprava. Supatko ktore je namontovane priamo na cerpadle otvara (podla smeru otacania cerpadla) vyvod do hadicky pre celne alebo zadne sklo. Cerpadlo je namontovane priamo na nadrzke ktora je na pravej strane pod prednym naraznikom. Navod na demontaz naraznika je tu .link. tu su nejake fotky .link. Cerpadlo odpoj a rozober to supatko (je to taka rurka v tvare U zapichnuta do cerpadla) Ide to dost tazko ale da sa to opatrne rozobrat. Cele to z vnutra precisti aby sa supatko lahko posuvalo, potom ho trochu premaz (ja som pouzil obycajnu IDULONU) a poskladaj.

10.08.2008 19:38 - Re: Porucha ostřikovačů C5 Break 166599
Breaška
Město: Kutna Hora, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 25

99 Poslat soukromou zprávu
Igoku moc děkuji. Také jsem měl pocit, že už se to zde probíralo, ale nenašel jsem to. Ještě že zde jsou šikovní C5-tkaři. Jak budu mít trošku času, pustím se do toho. Když se podaří, přidám i foto. Ještě jednou dík. Jarda

22.02.2009 17:32 - Re: Porucha ostřikovačů C5 Break 387597
mirasa
Město: Dýšina, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW) TourerPočet příspěvků: 98
99 Poslat soukromou zprávu
Tak dnes jsem absolvoval opravu ostřikovačů, u mně byl problém to, že přední sostva dostříkli na okno a zadní v pohodě stříkal. Postup stejný jak u Igoka, jen s tím rozdílem, že se šoupátko pohybovalo. Závada? Šoupátko je plastový váleček a na obou koncích je gumový doraz. Ten jeden byl prostě nějaký větší, tak jsem ho nožíkem zakrátil a pohoda, funguje a vidím. Zřejmě jsem tam nalil nějakou agresivnější nemrzku a ta ho tak nabobtnala Oprava trvala hodinu.

22.02.2009 19:34 - Re: Porucha ostřikovačů C5 Break 387609
artsvec
Město: Sušice, Auto: Opel Insignia Country Tourer 1.6 16V - 200 koníPočet příspěvků: 650

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Měl jsem něco podobného, zadek ostřikoval v pohodě a předek měl malý tlak. Pomohla prostá výměna ostřikovacích trisek - už si přesně nepamatuji cenu, ale myslím, že to bylo 200kč.

01.03.2009 20:35 - Re: Porucha ostřikovačů C5 Break 520463
standa34
Město: Brno, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 107
99 Poslat soukromou zprávu
Já objednal nový motorek ostřikovačů další víkend bude montហtak uvidíme jinak nový stál cca380Kč

09.11.2009 13:05 - Re: Porucha ostřikovačů C5 Break 1427858
quattrop
Město: Česká Bělá, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
Asi to nepatří přímo sem, ale nechce se mi zakládat nové téma. Jdou nějak nastavit trysky ostříkovačů předního skla? Na Xantii a jiný podobných autech, to byly taklové kuličky s dírkou a pomocí jehly to šlo nasměrovat. S těmi na C5 I se mi nepodařilo hnout. Stříká mi to nějak nízko a nevím tedy jestli to stříká málo (ale nepřipadá mi) a budu muset vyčistit to čerpadýlko, nebo je to jen špatně seštelované, ale nevím jak...

Dík.

09.11.2009 13:21 - Re: Porucha ostřikovačů C5 Break 1427859
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Ne, to nelze, bud mas spatne cerpadlo nebo zanesene vstrikovace.

09.11.2009 20:10 - Re: Porucha ostřikovačů C5 Break 1427863
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
igok napsal(a):
Myslim ze sme tu uz tento problem preberali ale neviem to najst. Tak ti to napisem ete raz. Problem bude celkom iste v supacom ventile na cerpadle ostrekovaca. C5 ma len jedno cerpadlo na ostrekovanie predneho aj zadneho skla. Podla toho ci ostrekujes predok alebo zadok, sa cerpadlo toci dolava alebo doprava. Supatko ktore je namontovane priamo na cerpadle otvara (podla smeru otacania cerpadla) vyvod do hadicky pre celne alebo zadne sklo. Cerpadlo je namontovane priamo na nadrzke ktora je na pravej strane pod prednym naraznikom. Navod na demontaz naraznika je tu .link. tu su nejake fotky .link. Cerpadlo odpoj a rozober to supatko (je to taka rurka v tvare U zapichnuta do cerpadla) Ide to dost tazko ale da sa to opatrne rozobrat. Cele to z vnutra precisti aby sa supatko lahko posuvalo, potom ho trochu premaz (ja som pouzil obycajnu IDULONU) a poskladaj.


09.11.2009 21:12 - Re: Porucha ostřikovačů C5 Break 1427870
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
...a neni lepsi ten motorek koupit novej nez se s tim mrdat?

09.11.2009 21:37 - Re: Porucha ostřikovačů C5 Break 1427871
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
...a neni lepsi ten motorek koupit novej nez se s tim mrdat?


Neviem co ten motorek stoji, ale rozobrat naraznik musis tak ci tak a vycistenie toho supatka ma stalo asi 15 minut. Ked som to robil, tak som este nevedel co je zle, takze som to len rozobral a hladal chybu. Vzhladom na to, ze bola nedela, obchody zavrete a nechcel som to nechat nefunkcne, tak som to opravil. Uz je odvtedy asi 2roky, urobil som s tym hadam 40 tis Km a ostekovac stale funguje
Ale ak ten motorek stoji par kacek, tak tam daj novy

09.11.2009 21:49 - Re: Porucha ostřikovačů C5 Break 1427872
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
naraznik dolu rozhodne nemusi

02.01.2010 21:02 - Re: Porucha ostřikovačů C5 Break 1430241
Vašek66
Město: Nučice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 64
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj Martine,
to že nárazník nemusí dolů je zajímavá informace. Taky mi nestříká zadní ostřikovač Ale prozraď mi, prosím, jak se ten motorek vyndá. Asi místo náraníku musí dolů pravý podběh, že? Nebo se pletu?

05.01.2010 18:56 - Re: Porucha ostřikovačů C5 Break 1430393
ctirad23
Město: Prachatice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 14
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj,mel sem podobný problém.Zadní stříkal jako splašený a přední ostřikovač nic.Nejprve jsem to řešil zvednutim haupny,rospojením hadičky a foukaním spět do nádobky s ostřikovací kapalinou.Po čase jsem vyndal nadržku,vyčistil a na hadičku vedoucí k předním ostřikovačům jsem dal filtr a od té doby bez problémů funguji.Filtr za 50kč,používaly se u 120tek skodovek a montovaly se na benzínové hadičky:

14.02.2010 14:42 - Re: Porucha ostřikovačů C5 Break 1804197
dr.ada
Město: Kdyně,Hluboká, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 52
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj všem, řeším něco podobného, včera při jízdě mi přestaly fungovat přední ostřikovače z ničeho nic, ale takovým divným způsobem. Při stisknutí páčky k sobě mi začalo osříkování zadního okna, funce stírání a ostřikování zadního okna je beze změny, tak nevím, zkusím všechny možné rady a uvidím, jen by mě zajímalo jak se dostat k nádobce bez sundání nárazníku? Dík za rady. Petr

14.02.2010 14:45 - Re: Porucha ostřikovačů C5 Break 1804198
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
Odmontovat podblatnik, osobne si myslim ze je jednoduchsie a pristupnejsie sundat naraznik.
A cerpadielko by som vymenil uz len z dovodu ze to stare moze mat uz zodratu hriadelku a tym nizsi tlak (menil som to a skutocne to stare malo nizsi tlak ako to nove a ostrekovanie bolo x krat lepsie s novym) a pri cene 345KC neni moc co riesit

14.02.2010 15:30 - Re: Porucha ostřikovačů C5 Break 1804224
stano1
Město: Partizánske-Bolzáno, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 173
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj,presne ako píše jumep,pokazený mᚠventil ktorý sa nachádza pod motorčekom ostrekovania a kúpiš to ako 1 diel(motorček a ventil) ja som mal to isté-pritiahneš páčku-ostrekuje sa zadne okno a vpredu idú stierače nasucho.
dolu nárazník, vymenit motorček, nahodi nárazník- robota na 1 hodinku...
P.S. Len daj pozor plasty sú v zime dos krehké...

14.02.2010 20:05 - Re: Porucha ostřikovačů C5 Break 1804266
dr.ada
Město: Kdyně,Hluboká, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 52
99 Poslat soukromou zprávu
Děkuji všem za rady, než jsem se pustil do nějaké akce u nás dnes -4stupně tak jsem zkusil to nejjednodušší a to - propíchnot špendlíkem samotný ostřikovač na kapotě pak do nich fouknou pusou - oba funkční tak jsem zvedl kapotu a rozpojil hadičky a fouknul opět pusou a dalo mi to velkou práci to utlačit, ale povedlo se to a má dcera povídá - už to bublá - zapnul klíček zkouška a vše funguje jak má - dost velká úleva - plasty v tomto počasí dost trpí a představa že by mělo něco prasknout je na nic, takže ještě jednou díky. Petr

10.09.2012 23:29 - Re: Porucha ostřikovačů C5 Break 2504383
navisl
Město: Karlovy Vary - Doubí, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 79
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj všem, hledám jak vyřešit poruchu zasouvání ostřikovače světlometu. Vysune se, ostříká a tím to končí.
Má někdo zkušenost s touto závadou?

10.09.2012 23:31 - Re: Porucha ostřikovačů C5 Break 2504384
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
najskor bude vyskocena pruzina / nieco v nom zlomene

najjednoduchsie bude zohnat druhe telo na vrakaci a prehodit, teda pokial ti ho netaha dnu

ak ho taha dnu a zasekne sa niekde, zasa je otazka kde

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator