Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / motor 2,0HPi slabý v nízkých otáčkách a vysoká spotřeba
1 2 > >|
06.07.2009 11:10 - motor 2,0HPi slabý v nízkých otáčkách a vysoká spotřeba 873479
Leovy
Město: Chotěboř, Auto: Citroën C5 I 2.0HPi ExclusivePočet příspěvků: 32
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dobrý den, koupil jsem C5 r.v.2001 s motorem 2,0HPi(benzín) z německa. Má najeto opravdu poctivých 146000KM. Nezdá se mi chod motoru, do teď jsem měl Peugeot 405 1,9SRI a spotřebu jsem měl v průměru okolo 8,5 litru. Teď na C5 za prvních 100Km mám spotřebu 11,2l(uvádí počítač, který jsem po zakoupení vynuloval) . Myslím si že je motor do nějakých 2500 ot/min hrozně slabý a při vyšších otáčkách ukazuje spotřebu okolo 15litrů. A to jezdím ve městě 50 a na trojku je aktualní spotřeba 12l a na čtyřku je to 9l, ale to už zase nemá sílu. Když to rozjedu mimo obec na 90 tak je spotřeba okolo 9. Chystám se vyměnit vzduchový filtr a svíčky. Počítač žádnou chybu nehlásí a na diagnostce jsem ještě nebyl. Myslíte si, že by to mohlo být jen svíčkama a filtrem nebo že to bude něco jiného? Díky za jakoukoliv odpověď

06.07.2009 11:15 - Re: motor 2,0HPi slabý v nízkých otáčkách a vysoká spotřeba 873480
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Tak... 100km je na průměrnou spotřebu trochu málo. Neřekl si, jestli si jel x % v městě, x % mimo město a x% dálnice.
Pokud si těch 100km najel pro Praze, tak bych ti se spotřebou gratulovala.
Jsou trasy, kde na 100km já udělám spotřebu 15l a jsou trasy, kde mám skoro pod 10.

Sám si odpověděl na základní věci: nejdřív vyměn náplně, filtry, svíčky a pak měř.

P.S. Aktuální spotřebu neřeš. Je naprosto na prd vědět, kolik ti to žere při 90tce. Nikdy nejedeš ideální trasu, někdy je to do kopečka, někdy z kopečka, někdy fouká protivítr a ta spotřeba bude pokaždé jiná.

06.07.2009 11:25 - Re: motor 2,0HPi slabý v nízkých otáčkách a vysoká spotřeba 873481
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
A ještě drobnost, už tak nějak odzvonila doba, kdy limuzína vyšší střední třídy vážila 1100Kg, C5 má 1500Kg (holt ta bezpečnost a výbava si svoje žádá). A hodně se na to zapomíná při posuzování svižnosti.

06.07.2009 11:42 - Re: motor 2,0HPi slabý v nízkých otáčkách a vysoká spotřeba 873482
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
2.0 HPi jsou docela nepovedene motory co do konstrukce,docela casto odchazi regulace tlaku paliva,pak je i vyssi spotreba ale pricin muze byt i vic

07.07.2009 23:49 - Re: motor 2,0HPi slabý v nízkých otáčkách a vysoká spotřeba 873563
Leovy
Město: Chotěboř, Auto: Citroën C5 I 2.0HPi ExclusivePočet příspěvků: 32
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Přijde mi to jako bych jezdil se zataženou ruční brzdou nebo s přívěsem. Ve dvou tisících otáčkách není schopen se motor roztočit a musím podřazovat. Prostě se ten motor nechce vytáčet. Jestě jsem si všiml, že okolo prostředních dvou svíček je to nějaké černé, jako od oleje(myslím nahoře na hlavě pod tou cívkou).

08.07.2009 07:59 - Re: motor 2,0HPi slabý v nízkých otáčkách a vysoká spotřeba 873568
jagrim
Město: Nový Hrádek, Auto: Citroën C5 I 2.0HPi ExclusivePočet příspěvků: 85

99 Poslat soukromou zprávu
Mám Hpi taky a zatím jsem spokojenej.Co se týče spotřeby,tak se nechá jet Pardubice a zpátky za 7,1 litru,co se týká tady hor tak couračky nahoru dolu průměr 12,1.C5 je dost těžká,takže má motor co tahat.Cos etýká svíček,taky jsem je měnil,koupil jsem je od Boba automaxhulin za velice slusny peníze.Hlavně tam dej svíčky co tam mají být a nic jinýho .link.
Sice254 káblí není nic levnýho,ale na tom neušetříš.Já je vyměnil a mám klid,taky se mi zdálo,že se motoru nechce

08.07.2009 08:04 - Re: motor 2,0HPi slabý v nízkých otáčkách a vysoká spotřeba 873569
jagrim
Město: Nový Hrádek, Auto: Citroën C5 I 2.0HPi ExclusivePočet příspěvků: 85

99 Poslat soukromou zprávu
Jo ještě jinak ty svíčky mají interval výměny 60 tis km a co se týče svíčáku,tak jsem zvědavej,kde ho seženeš Je na to taková speciální dlouhá trubka a svíčka nemá šestihran tady je ten klíč .link.

09.07.2009 00:48 - Re: motor 2,0HPi slabý v nízkých otáčkách a vysoká spotřeba 873607
Leovy
Město: Chotěboř, Auto: Citroën C5 I 2.0HPi ExclusivePočet příspěvků: 32
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jagrim: Já se chystám do Holetína aby to radši vyměnili oni a okoukli jestli je vše OK. Já myslím, že bych moc neušetřil, když bych si ty svíčky koupil sám a nechal si je tam vyměnit

09.07.2009 12:06 - Re: motor 2,0HPi slabý v nízkých otáčkách a vysoká spotřeba 873613
PravyMuz
Město: Náchod, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
jagrim: 12,1 litru na sto kilometru?To je vela.

09.07.2009 19:43 - Re: motor 2,0HPi slabý v nízkých otáčkách a vysoká spotřeba 873629
jagrim
Město: Nový Hrádek, Auto: Citroën C5 I 2.0HPi ExclusivePočet příspěvků: 85

99 Poslat soukromou zprávu
PravyMuz napsal(a):
jagrim: 12,1 litru na sto kilometru?To je vela.

nerekl bych ,ze je to moc,kdyz jezdim dva km do prace,odpolko zpatky do kopce,kazdej den na barak....samej start a nikde nic delsiho....takze myslim spotreba odpovida,tady jsou hory ne roviny

10.07.2009 09:32 - Re: motor 2,0HPi slabý v nízkých otáčkách a vysoká spotřeba 873645
rybář
Město: Písek, Auto: Citroën C5 I 2.0HPi ExclusivePočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
Já jsem na mém HPI měl za rok průměrnou spotřebu 11,3 /na počítači/ zdálo se mě to moc, tak jsem dojel do servisu, kde mě připojil na diagnostiku našel na motoru nějaké drobné chyby, které odstranil /jako špatné kostra, prasklá podtlak. hadička. a nyní mám spotřebu 9,6 /na počítači. Ještě mě doporučil výměnu lambdasondy. Když jsem měřil spotřebu podle co natankuji a projedu tak jsem měl rozdíl 0,2 lt a to o to méně.

10.07.2009 10:27 - Re: motor 2,0HPi slabý v nízkých otáčkách a vysoká spotřeba 873651
PravyMuz
Město: Náchod, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Vím kde je Nový Hrádek, ale ty trasy co popisujete moc neodpovídají Citroënu C5, ten je stavěný na delší trasy. C1 by pro Vás byla lepší. Pokud jedete jednou za měsíc dálkovou a jinak jezdíte dva km denně, pak je Vám C5 2.0 Hpi k ničemu.

10.07.2009 19:15 - Re: motor 2,0HPi slabý v nízkých otáčkách a vysoká spotřeba 873673
jagrim
Město: Nový Hrádek, Auto: Citroën C5 I 2.0HPi ExclusivePočet příspěvků: 85

99 Poslat soukromou zprávu
PravyMuz napsal(a):
Vím kde je Nový Hrádek, ale ty trasy co popisujete moc neodpovídají Citroënu C5, ten je stavěný na delší trasy. C1 by pro Vás byla lepší. Pokud jedete jednou za měsíc dálkovou a jinak jezdíte dva km denně, pak je Vám C5 2.0 Hpi k ničemu.


Jen jsem reagoval na dotaz Leovy,pár kilometrů po natankování mi to ukazovalo to co jsem psal.Co se týká toho čím jezdím,tak si radši koupím c5 než c1,to bych si zrovna mohl koupit škodaauta 120,ale děkuju za radu.Ono záleží kde a jak člověk jezdí,dálková to dost srovná,teda kromě dálkový po kopcích a to si každý musí uvědomit

10.07.2009 21:31 - Re: motor 2,0HPi slabý v nízkých otáčkách a vysoká spotřeba 873681
Poffa
Město: Spišská Belá, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 282
99 Poslat soukromou zprávu
jagrim napsal(a):
PravyMuz napsal(a):
Vím kde je Nový Hrádek, ale ty trasy co popisujete moc neodpovídají Citroënu C5, ten je stavěný na delší trasy. C1 by pro Vás byla lepší. Pokud jedete jednou za měsíc dálkovou a jinak jezdíte dva km denně, pak je Vám C5 2.0 Hpi k ničemu.
Jen jsem reagoval na dotaz Leovy,pár kilometrů po natankování mi to ukazovalo to co jsem psal.Co se týká toho čím jezdím,tak si radši koupím c5 než c1,to bych si zrovna mohl koupit škodaauta 120,ale děkuju za radu.Ono záleží kde a jak člověk jezdí,dálková to dost srovná,teda kromě dálkový po kopcích a to si každý musí uvědomit

Ja by som do malej konzervy nesadol ani na par kilometrov denne preto mam veeelke auto lebo chcem

10.07.2009 22:15 - Re: motor 2,0HPi slabý v nízkých otáčkách a vysoká spotřeba 873683
Leovy
Město: Chotěboř, Auto: Citroën C5 I 2.0HPi ExclusivePočet příspěvků: 32
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ono to bude tak jak píše Jagrim :"Ono záleží kde a jak člověk jezdí,dálková to dost srovná,teda kromě dálkový po kopcích".
Ale zrovna tak si myslím že by to mělo být tak jak píše rybář, s tím že asi budou nějaké chyby v PC a možná i nějaké hadičky nebo tak něco. Protože ten motor je ve spodních otáčkách líný. A spotřeba okolo deseti litrů už by se mi zdála realnější než dvanáct.
Horší asi bude najít nějaký servis kde tomuhle motoru budou rozumět. Byl jsem v Havl. Brodě v Peugetu (montoval se do 406) a tam mi řekli, že s tímto motorem prodali jen jedno auto v Pardubicích a že v servisu s tím nemají žádnou zkušenost. Tak budu muset obvolat servisy Citroenu abych nejel někam, kde na to budou koukat jako jojo.
Viz ty pitomý svíčky, který mi v Holetíně nevymění protože na to nemají ten speciální klíč. Takže jsem si svíčky objednal a klíč si budu muset udělat, abych kvůli takové kravině, jako je výměna svíček, nemusel jezdit do značkového servisu.

11.07.2009 23:07 - Re: motor 2,0HPi slabý v nízkých otáčkách a vysoká spotřeba 873699
jagrim
Město: Nový Hrádek, Auto: Citroën C5 I 2.0HPi ExclusivePočet příspěvků: 85

99 Poslat soukromou zprávu
"Viz ty pitomý svíčky, který mi v Holetíně nevymění protože na to nemají ten speciální klíč. Takže jsem si svíčky objednal a klíč si budu muset udělat, abych kvůli takové kravině, jako je výměna svíček, nemusel jezdit do značkového servisu."
Leovy jezdíš přes Pardubice?Můžu ti poslat ten trubkᚠbuď poštou nebo ho nechat u kamarádů,teda samo,když mi ho vrátíš

12.07.2009 22:04 - Re: motor 2,0HPi slabý v nízkých otáčkách a vysoká spotřeba 873711
Leovy
Město: Chotěboř, Auto: Citroën C5 I 2.0HPi ExclusivePočet příspěvků: 32
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jagrim: Kde si ten klíč koupil a kolik stál? Jestli to má cenu se s tím dělat, nevím kde v čechách bych to měl koupit, na netu jsem našel jen v anglii za cca 500,- .link. ale nevím jak je to s poštovným a balným.

13.07.2009 08:14 - Re: motor 2,0HPi slabý v nízkých otáčkách a vysoká spotřeba 873715
jagrim
Město: Nový Hrádek, Auto: Citroën C5 I 2.0HPi ExclusivePočet příspěvků: 85

99 Poslat soukromou zprávu
Leovyoslal jsem ti to interní poštou,sehnali mi to na www.dobre-naradi.cz někde z Sk,po té co jsem jim poslal oč se jedná.Co se týká peněz,tak výjde tak nějak okolo 450 Kč

13.07.2009 11:20 - Re: motor 2,0HPi slabý v nízkých otáčkách a vysoká spotřeba 873716
jagrim
Město: Nový Hrádek, Auto: Citroën C5 I 2.0HPi ExclusivePočet příspěvků: 85

99 Poslat soukromou zprávu
.link. Tak tady je ten trubkáč,jen se musí doupravit,díra pro porcelán je malá,takže vyvrtat,jinak pro ty,kteří jsou poblíž nebo jezdí přes Náchod,je to v Náchodě

13.07.2009 22:55 - Re: motor 2,0HPi slabý v nízkých otáčkách a vysoká spotřeba 873793
Leovy
Město: Chotěboř, Auto: Citroën C5 I 2.0HPi ExclusivePočet příspěvků: 32
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jagrim: Paráda, díky
Jinak, dneska jsem se byl zase projet a ten motor vůbec do kopce netáhne, podřadím aby otáčky byly na cca 3500 a dám plnej plyn a jede to pořád stejně ale žere to 18 litrů. Musím s tím zajet na tu diagnostiku - prostě to nejede . Posledně jsem předjížděl thalii, ona jela tak 80 na rovině a já měl co dělat abych jí předjel rozjelo se to na 110, ale ta doba a víc to stejně už nechtělo. Ještě mi známej říkal, že když sundám víčko od oleje na motoru tak by to nemělo foukat a mě to fouká, tak už nevím co od toho mám čekat .

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator