Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Engine management system faulty
|< < 1 2 3 4 5 6 ... 7 > >|
22.05.2013 21:17 - Re: Engine management system faulty 2581822
Atin
Město: Osík, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 43
99 Poslat soukromou zprávu
Dnes mi přišlo to víko na sací vačku (0248R6 katalog.č.) cena je 3386,- tak jsem ho namontoval a šlapeto!!! Motor jak vyměněný, zklidnil se a jde za plynem bez odmlouvání! Děkuji Vám oběma za rady a třeba někdy naživo! Zitra jdu objednat LPG. Všem hodně houpavých kilometrů!

08.12.2013 11:10 - Re: Engine management system faulty 2644702
LPX
Město: Česká Skalice, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 35
99 Poslat soukromou zprávu
Zdar všem, prosím o radu, včera mi při jízdě vyskočila nejdříve hláška Engine....antipolution faulty, rozsvítila se kontrolka, motor začal jít jako na 5 válců, vzápětí se kontrolka rozblikala a objevila se hláška Engine management system innoperate, se stejnými projevy a navíc úplně zhasl indikátor přepínání na plyn. Po nastartování sice plyn sám naskočil, ale pouze do okamžiku než se opět rozblikala kontrolka a objevila se hláška Engine.....innoperate, kdy se vše opět vyplo a motor kuckal na benzín. Tento stav se opakoval i po přímém přepnutí pouze na benzín. Byl jsem cca 10 km od baráku a jízda byla utrpení, hlavně i při mírné akceleraci se motor hádal jako na 5 V. Převodovka do nouzáku nespadla a na displeji se samovolně vypnulo zobrazení dlouhodobé i okamžité spotřeby. Startování je v pohodě , ale i při volnoběhu je chod nepravidelný a z motoru jsou slyšet zvláštní zvuky. Při připání plynu se motor srovná a zvuky zmizí, ale po ubrání se objeví vše znovu. Již se mi stalo, že se objevil antipollution a kod chyby s dočasnou poruchou předkatalyzátorů. Zkuste mě prosím nasměrovat, kde by mohl být problém a čeho se to může týkat, na diag. se dostanu v pondělí pokud tam dojedu. Pro upřesnění: nedávno dělané rozvody i přidružený řemen, nový odlučovač oleje, výměny všech náplní, vyměněny 3 cívky, plyn do této události po revizi a bez problému. Díky

08.12.2013 11:17 - Re: Engine management system faulty 2644704
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
toto mi pride skor na problem plynovej jednotky ze tam idu rusive signali alebo nieco podobne

nakolko riadiacka netusi o tom ze tam je plyn, nema ako ovladat plynovu jednotku a tym ani ako zhasnut alebo rozblikat plyn
skus jej vytiahnut poistku a previezt to

08.12.2013 11:32 - Re: Engine management system faulty 2644707
LPX
Město: Česká Skalice, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 35
99 Poslat soukromou zprávu
Díky za radu, bohužel netuším, kterou pojistku bych měl vytáhnout, mám sekvenci poprvé a ani pořádně nevím kde jsou ty komponenty mimo viditelných vstřikovačů namontovány. Co mi je divné, že se z motoru i po startu na benzín ozývají divné zvuky a motor jde nepravidelně. Vím, že zima dělá u plynu problém, doposud však žádný nebyl a před cca 2.000 Km byly měněny filtry na plyn a provedena kontrola řídící jednotky. Je tam systém tartarini.

08.12.2013 12:42 - Re: Engine management system faulty 2644725
LPX
Město: Česká Skalice, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 35
99 Poslat soukromou zprávu
Tak se mi podařilo pojistku najít a odpojit, bohužel beze změny, hlášky se objeví stejně a hlavně motor jde stále nepravidelně. Je možné, že předkatalyzátorům již došel dech po předchozí dočasné chybě a teď je problém v signálech od lambda sond, které již posílají špatné údaje? Díky za odpověď.

08.12.2013 21:44 - Re: Engine management system faulty 2644772
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
jo, vítej do klubu, tenhle týden se mi to taky objevilo. Nepravidelný volnoběh, jakoby 5 válců, jak na benál, tak na plyn, hláška o nespolupracujícím APS atd... Mám podezření na jednu cívku, ale bůhví, kdy se dostanu na diagnostiku, jzure se mnou asi nemluví

Lambádu ti taky odhalí diagnostika.

09.12.2013 14:24 - Re: Engine management system faulty 2644944
LPX
Město: Česká Skalice, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 35
99 Poslat soukromou zprávu
Zdar všem, tak mohu přispět s výsledkem z diag., prostřední cívka zadní řady špatná a to společně s mrtvou svíčkou. Další zvěrstva se neobjevila. Nejspíš to bude stejné jako u Darji, protože s hláškou Engine antipollutin innoperative jsem se také setkal poprvé (spojené s problikáváním kontrolky na palubce). Uvidíme co se bude dít po výměně svíček a zapalovací cívky.

10.12.2013 07:30 - Re: Engine management system faulty 2645100
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Mrtvá svíčka je následek, né příčina. Pokud si svíčky měnil a má najeto do 30tis, neměla by exnout. Podívej se, jak vypadala a nech si zkontrolovat nastavení směsi na LPG.
Cívky mají životnost až 120tisíc, možná ji nebude třeba měnit, pokud to bude jen tou mrtvou svíčkou. Cívku otestuješ tím, že ji můžeš sprostě přehodit s jinou a pojezdit, pokud se chyba objeví na jiném válci, je mrtvá. Na diagnostice je možnost testování akčního členu cívky, ale já si to ještě ověřuju takhle, pro jistotu.
Doufám, že si to přečtěš a dᚠfeedback, jak se ti to podařilo opravit, než mi zase někam uteče příspěvěk.... Já jsem zatím auto odstavila bo stejně nemám čas.

10.12.2013 09:56 - Re: Engine management system faulty 2645135
LPX
Město: Česká Skalice, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 35
99 Poslat soukromou zprávu
Bohužel svíčky byly původní od koupě, takže netuším kdy byly měněné, do této doby do nedělalo problém, žádné pocukávání apod., tak byly v plánu po řešení jiných problémů. Co bylo prvotní příčinou netuším, ale mohla to být svíčka, která následně mohla dorazit načatou cívku. Kontrola stavu cívky byla provedena jak z diagnostiky, tak přehozením. U cívek mely být vyměněné 2 před koupí, jen netuším které a já jsem měnil 1 v přední řadě, která způsobila podobný problém (5 válců a APS faulty) pouze bez APS innoperative a úplného zhasnutí přepínače na plyn. Někde na foru je napsáno, že prostřední válec zadní řady, resp. cívka je vstupním parametrem pro signál do řídící jednotky plynu a tak to může mít spojitost. Bavil jsem se i s plynařem, který má sám naši obludu na plyn a ten mi řekl, že pokud umírá svíčka, je schopná popravit zátěží cívku. Uvidíme co bude, zítra nebo ve čtvrtek budou vyměněny 3 cívky v zadní řadě a komplet svíčky. Pokud bude třeba nechám i zkontrolovat nastavení plynu po této taškařici. Určitě napíšu jak se bude zápletka vyvíjet. Zatím se měj.

11.12.2013 16:41 - Re: Engine management system faulty 2645280
LPX
Město: Česká Skalice, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 35
99 Poslat soukromou zprávu
Zdar všem, zdá se, že problém je vyřešen - 1 svíčka mrtvá, nepálila a její zapalovací cívka také špatná, co bylo první v řiti, jestli svíčka nebo cívka nelze přesně určit, Provedena výměna všech svíček (byly původní) a všech 3 cívek v zadní řadě (nevím jak dlouho tam byly) a preventivně těsnění na sání, proveden výmaz všech závad a bylo jich požehnaně díky tomu jak se motor choval a vše jde velmi pěkně, plyn přepíná bez cukání a nejspíš nebude třeba ladit řídící jednotku plynu. Do další závady je tedy auto bez závad, snad to pomůže nejenom Darje.

04.09.2014 20:59 - Re: Engine management system faulty 2730545
Ivan.pr
Město: Jihlava, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 168
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
2,2 HDi rok 2007 Hláška PC: Engine management system faulty". Hláška vyskočila při jízdě do kopce při cca 160km/hod . Auto jede dál úplně normálně . Na diagnostice nějaká hláška o tlacích na turbech (přesně si to už nepamatuju). Po vymazání chyby už hláška znovu nevyskakuje Zadní strana motoru (směrem k přístrojové desce) je však černá od sazí -nejvíce ze spodní strany plastu -viz foto . Nedávno jsem někde na poli zůstal vyset na podvozku - možná jsem chytil za vejfuk . Nemohl jsem někde u motoru něco utrhnou? Odkud je nejpravděpodobnější únik sazí ? Za každý námět možnosti chyby budu vděčnej (přístup tam zezadu je úplně na hovn...- neumím se tam ani pořádně podívat )

Přílohy:
IMG_20140904_170711.jpg ( 1030648b ) - motor

04.09.2014 21:30 - Re: Engine management system faulty 2730559
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ivan.pr napsal(a):
2,2 HDi rok 2007 Hláška PC: Engine management system faulty". Hláška vyskočila při jízdě do kopce při cca 160km/hod . Auto jede dál úplně normálně . Na diagnostice nějaká hláška o tlacích na turbech (přesně si to už nepamatuju). Po vymazání chyby už hláška znovu nevyskakuje Zadní strana motoru (směrem k přístrojové desce) je však černá od sazí -nejvíce ze spodní strany plastu -viz foto . Nedávno jsem někde na poli zůstal vyset na podvozku - možná jsem chytil za vejfuk . Nemohl jsem někde u motoru něco utrhnou? Odkud je nejpravděpodobnější únik sazí ? Za každý námět možnosti chyby budu vděčnej (přístup tam zezadu je úplně na hovn...- neumím se tam ani pořádně podívat )


Jestli si chytil za výfuk mohl jsi něco udělat s tímto(nebo jen příruba) nebo ještě vlnovec a kat za krásných 40000,-

Přílohy:
kat biturbo.jpg ( 297202b ) -
turbo biturbo.jpg ( 393784b ) -

05.09.2014 10:30 - Re: Engine management system faulty 2730698
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
mazanim chyb sa tieto neopravuju ! - kedy to uz konecne "diagnostici" pochopia

zafacane to je pekne, cize to chce pozret co tam realne je, z takejto fotky sa to povedat proste neda

05.09.2014 13:10 - Re: Engine management system faulty 2730739
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
mazanim chyb sa tieto neopravuju ! - kedy to uz konecne "diagnostici" pochopia

zafacane to je pekne, cize to chce pozret co tam realne je, z takejto fotky sa to povedat proste neda


Každopádně kouří výfuk a nejmenší zlo je vlnovec (to je na modlení aby to byl) - ostatní je raketa na provaz (a hlavně to bude problém sehnat starší) a že by to tolik zakouřilo trubičkama od dyferenčáku? - to se mi nezdá - i když možná.

05.09.2014 19:48 - Re: Engine management system faulty 2730788
Ivan.pr
Město: Jihlava, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 168
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pánové -zatím díky .Příští týden snad budu mít vic času - dám pak vědět co je nového . (Coje to "dyferenčák ? K čemu slouží ")

05.09.2014 19:57 - Re: Engine management system faulty 2730790
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ivan.pr napsal(a):
Pánové -zatím díky .Příští týden snad budu mít vic času - dám pak vědět co je nového . (Coje to "dyferenčák ? K čemu slouží ")


Snímač diferenčního tlaku ve FAP filtru(ta kostička uprostřed steny co mᚠzakouřenou a vedou do ní ta dvě slabé hadičky)

06.09.2014 15:36 - Re: Engine management system faulty 2730869
Luki_C5
Město: Holešov, Auto: C6 2.7 HDI ExclusivePočet příspěvků: 971

VIP Poslat soukromou zprávu
Ivan.pr napsal(a):
2,2 HDi rok 2007 Hláška PC: Engine management system faulty". Hláška vyskočila při jízdě do kopce při cca 160km/hod . Auto jede dál úplně normálně . Na diagnostice nějaká hláška o tlacích na turbech (přesně si to už nepamatuju). Po vymazání chyby už hláška znovu nevyskakuje Zadní strana motoru (směrem k přístrojové desce) je však černá od sazí -nejvíce ze spodní strany plastu -viz foto . Nedávno jsem někde na poli zůstal vyset na podvozku - možná jsem chytil za vejfuk . Nemohl jsem někde u motoru něco utrhnou? Odkud je nejpravděpodobnější únik sazí ? Za každý námět možnosti chyby budu vděčnej (přístup tam zezadu je úplně na hovn...- neumím se tam ani pořádně podívat )

Ja jsem jednou resil u svoji C6 2,2 Biturbo unik splodin z vyfukoveho potrubi a pri nastartovanem aute a stani na miste to vse letelo do kabiny.
Mel jsem povolenou pruznou hadici mezi turbama. Je to asi 4cm silna pruzna hadice a na obou koncich objimka na inbus. Po dotazeni uplne v pohode. Jen si nepamatuju jestli jsem na to sel vrchem nebo spodem.
Myslim si ze to byly objimky cislo 12.

Přílohy:
Bez názvu.png ( 422393b ) -

09.12.2014 22:21 - Re: Engine management system faulty 2763022
Dspee
Město: Klášterec n.O., Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, dnes při podřazení ze 4rky na 3jku (automat) mi vyskočila hláška "engine management system faulty". Předjížděl jsem slimáka, auto podřadilo zabralo a potom hláška a úbytek výkonu, auto poté vůbec nejelo zřejmě nouzák. Po vypnutí motoru auto zase šlape jak má jen ta chyba se stále zobrazuje. Neví si někdo prosím rady ??? osobně mám podezření na ucpanej fap ale

09.12.2014 22:35 - Re: Engine management system faulty 2763026
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Dspee napsal(a):
Zdravím, dnes při podřazení ze 4rky na 3jku (automat) mi vyskočila hláška "engine management system faulty". Předjížděl jsem slimáka, auto podřadilo zabralo a potom hláška a úbytek výkonu, auto poté vůbec nejelo zřejmě nouzák. Po vypnutí motoru auto zase šlape jak má jen ta chyba se stále zobrazuje. Neví si někdo prosím rady ??? osobně mám podezření na ucpanej fap ale


FAP z 90% do nouze nepošle a hlásí se jinak a jen upozorňuje mohla to být jen anomalie(hláška se ztratí po pár startech(pokud ji už auto(diag) v dalším testu-kontrole nenajde - to by ale opět napsala na displeji) - jinak na diag a podívat se co to mělo nasvědomí.

10.12.2014 14:41 - Re: Engine management system faulty 2763168
homisek
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V Exclusive BreakPočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, není to příliš vysoký tlak turbodmychadla?

|< < 1 2 3 4 5 6 ... 7 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator