Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / EGR ventil - čištění
|< < 1 2 3 4 5 ... 9 > >|
28.09.2013 18:37 - Re: EGR ventil - čištění 2622527
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ked ho otvoris po 10t km bude to rovnake, skor si myslim ze ti blbne ta elektricka cast mechanizmu a s tym moc nespravis, ako sa s nim dalo hybat?

28.09.2013 18:41 - Re: EGR ventil - čištění 2622530
POPCORNcz
Město: Zlín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 20

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zcela lehce,bez odporu.Uvidím až pojedu delší trasu.Pokud se to bude opakovat,tak kouknu co dál.

28.09.2013 18:44 - Re: EGR ventil - čištění 2622538
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak mu najskor nic neni/nebolo, ono to vzdy po zhasnuti motora ho "oklepe" prave aby si to mohlo sadnut a je v tom snimac polohy, ak by ostaval pootvoreny, pojde do chyby

28.09.2013 18:51 - Re: EGR ventil - čištění 2622541
POPCORNcz
Město: Zlín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 20

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jo to jsem si všiml nějakého šepotání,po vypnutí.A vyhlásí nějakou hlášku po zaseknutí?Zatím se mě nic neukazovalo.Myslím že tím vyčištěním jsem mu neublížil.

28.09.2013 19:01 - Re: EGR ventil - čištění 2622547
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak ublizit najskor nie (ak si to nahodou nenamazal )

malo by to hodit antipollution fault, kazdopadne v diagnostike by mala byt poznamka o tom

26.11.2013 09:12 - Re: EGR ventil - čištění 2641201
Kaiserr
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 29
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem také čistil EGR ventil, protože auto mě padá občas do nouzáku (auto žádnou chybu nehlásí) a podle diagnostiky mám trvalou závadu na EGR. EGR byl zanešený a místama se i sekal. Po vyčistění jsem předpokládal, že bude makat jak má. Bohužel auto mě padlo od té doby 2x do nouzáku. Všiml jsem si, že když vypnu motor tak je slyšet motůrek EGR ventilu a potom je slyšet "PFFFF" a upustí se tam někde tlak. Je to normální? No vypadá to tak, že budu muset koupit nový.

26.11.2013 09:41 - Re: EGR ventil - čištění 2641210
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
pri zhasinani sa zavre klapka na sani a ta sa potom otvori - to je to co pocujes

ak sa egr zadrhal, moc s nim nespravis, v tom motorceku su drahy a tie su vydrate a tam sa to zadrha
a u x krat sa napisalo tu ze diagnostiku treba vediet pouzit, nie ze ziadnu chybu nepise

26.11.2013 10:30 - Re: EGR ventil - čištění 2641221
Kaiserr
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 29
99 Poslat soukromou zprávu
Díky za reakci. Tak to je normální, že si to tak odfoukne. EGR ventil se zadrhaval v horní poloze (otevření). Po vyčištění šel krásně. Na diagnostice jsem byl přímo v Citroenu, kde byla trvalá závada na EGR ventilu. Auto me nic nehlásí, když padne do nouzáku.

26.11.2013 14:14 - Re: EGR ventil - čištění 2641291
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to ze nehlasi display nic ine ako klasicky antipollution fault je normalne, ono to viac zahlasit nevie

30.11.2013 15:25 - Re: EGR ventil - čištění 2642089
Kaiserr
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 29
99 Poslat soukromou zprávu
Auto mě ani nehlásí antipollution fault. Z diagnostiky výpis závad:

Trvalé závady:
1. Elmag. ventil obtoku chladícího okruhu Zkrat na plus nebo zkrat mezi oběma vodiči (???)
2. Ovládání elektrického ventilu recirkulace výfukových plynů mechanické blokování (EGR)

Přechodná závada:
Signál kopírování polohy ventilu turbodmychadla hodnata nižší než požadavek (???)

Myslíte, že všechny tyto závady poukazují na špatný EGR ventil, nebo se mám připravit ještě na něco dalšího?

30.11.2013 15:47 - Re: EGR ventil - čištění 2642093
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Kaiserr napsal(a):
Auto mě ani nehlásí antipollution fault. Z diagnostiky výpis závad:

Trvalé závady:
1. Elmag. ventil obtoku chladícího okruhu Zkrat na plus nebo zkrat mezi oběma vodiči (???)
2. Ovládání elektrického ventilu recirkulace výfukových plynů mechanické blokování (EGR)

Přechodná závada:
Signál kopírování polohy ventilu turbodmychadla hodnata nižší než požadavek (???)

Myslíte, že všechny tyto závady poukazují na špatný EGR ventil, nebo se mám připravit ještě na něco dalšího?


1) odstraníš tusím za +- 4500,- (nebo celou komoru za 6500,-)-neřeš
2)také kolem 5000,- EGR KO (zaslepit nebo novej)- dovede i zastavit motor(když by zůstal otevřený)
3) přechodná - projdi hadice sání (může být načatá a uniká tlak od turba),nebo může blbnout elektroventil(zkontrolovat nejlépe za jízdy(diag-měřené hodnoty) může namístě ukazovat dobře - za jízdy bude dávat málo.

30.11.2013 16:31 - Re: EGR ventil - čištění 2642107
Kaiserr
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 29
99 Poslat soukromou zprávu
Děkuji za rychlou reakci.
1.Tak první bod řešit nebudu.
2.O EGR ventilu jem byl poučen, že tento elektronický nejde zaslepit. Tak to tedy není pravda? Jak ho tedy zaslepit? Nemůže se poškodit motor?
3. Na hadice se podívám a elektroventil se nachází kde?

Teď tedy nevím jaká je příčina padání do nouzového režimu...EGR nebo závada 3. bodu?

Díky

30.11.2013 16:54 - Re: EGR ventil - čištění 2642112
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Kaiserr napsal(a):
Děkuji za rychlou reakci.
1.Tak první bod řešit nebudu.
2.O EGR ventilu jem byl poučen, že tento elektronický nejde zaslepit. Tak to tedy není pravda? Jak ho tedy zaslepit? Nemůže se poškodit motor?
3. Na hadice se podívám a elektroventil se nachází kde?

Teď tedy nevím jaká je příčina padání do nouzového režimu...EGR nebo závada 3. bodu?

Díky


Příčina je zřejmě (3)
Elektroventil č. 2 (vlevo nahoře-za deklem rozvodů-vzadu za motorem)
Zaslepení - povolit dva šroubky-vsunout plech mezi těsnění č.11 a utáhnout

Přílohy:
EGR.docx ( 345457b ) -

30.11.2013 17:02 - Re: EGR ventil - čištění 2642121
POPCORNcz
Město: Zlín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 20

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdar,těžko se takhle radí,ale pokud se ti sekal EGR a vyčistit ho v komoře asi nebude stačit.Nepoužívat agresivní odmaštovače!Mechanismus ventilu se seká z důvodu vydřených třecích ploch.Velikost vydření asi nebude v milimetrech ale v mikro.I to kolikrát stačí na problémy.Zkusil bych zhlédnout kladku,osku atd,pokud uvidíš poškození,zkus je přeleštit nějakou leštící pastou.Možná se nebude tolik sekat.Jinak udělej foto.

30.11.2013 17:21 - Re: EGR ventil - čištění 2642131
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Když ten egr zaslepí,musí ještě diagnostikou zadat do počítače? Nebo po zaslepení může rovnou nastartovat a jezdit.

30.11.2013 20:28 - Re: EGR ventil - čištění 2642203
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
Kaiserr napsal(a):
Auto mě ani nehlásí antipollution fault. Z diagnostiky výpis závad:

Trvalé závady:
1. Elmag. ventil obtoku chladícího okruhu Zkrat na plus nebo zkrat mezi oběma vodiči (???)
2. Ovládání elektrického ventilu recirkulace výfukových plynů mechanické blokování (EGR)

Přechodná závada:
Signál kopírování polohy ventilu turbodmychadla hodnata nižší než požadavek (???)


1. nemas tam na chladici na pravej strane taky modry ventil? videl som to uz velakrat a snad ani jeden nebol dobry - bude mat vplyv na ohrievanie auta, ale nikde inde okrem diag to nic nenapise
2. mechanicky zodraty egr - to co uz som ti pisal, nepomoze vycistit, ale vymenit

prechodna zavada: nedostatocny podtlak a neotvorilo dostatocne turbo - aj toto ma snimac otvorenia
precistit podtlakove potrubia a skontrolovat (ked si vyberal ten egr, tu trubicku nad nim si nemal odpojenu, to je privod podtlaku pre ventil turba

30.11.2013 21:37 - Re: EGR ventil - čištění 2642219
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
1. nemas tam na chladici na pravej strane taky modry ventil? videl som to uz velakrat a snad ani jeden nebol dobry - bude mat vplyv na ohrievanie auta, ale nikde inde okrem diag to nic nenapise
2. mechanicky zodraty egr - to co uz som ti pisal, nepomoze vycistit, ale vymenit

prechodna zavada: nedostatocny podtlak a neotvorilo dostatocne turbo - aj toto ma snimac otvorenia
precistit podtlakove potrubia a skontrolovat (ked si vyberal ten egr, tu trubicku nad nim si nemal odpojenu, to je privod podtlaku pre ventil turba


Teď jsem to tu řešil(přesně to samé)- EGR je KO,ale zaslepený,odvzdušnění (ventil na chladiči chodí),ale má tam zřejmě komoru s el. ventilem a ten se takto hlásí(nicméně má to vliv jen na rychlejší ohřev) - nízký tlak turba : v dílně hodnoty OK za jízdy nízký tlak - potom jsem našel tak 2 cm díru v hadici na co jde od turba do ypsylonky - dal jinou a jede jak z praku a bez hlášek a ztráty výkonu. A to ještě najel asi 2000Km s otočenou zátkou na nádrži(má jen jeden magnet) - diferenčák byl přes 200 na volnoběh (až jsem si myslel že kecá)-zapoměl jsem si to uložit.

30.11.2013 23:11 - Re: EGR ventil - čištění 2642250
Kaiserr
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 29
99 Poslat soukromou zprávu
Díky chlapi za reakce. Zkusím se na to zítra podívat. A pokud je tam někde na hadici dírka je to slyšet, když mu trochu šlápnu na krk, nebo mám zkusit použít jarovou vodu? Tak pokud zaslepím EGR ventil je to v pořádku. Motoru to neublíží a co na to řídící jednotka??

30.11.2013 23:23 - Re: EGR ventil - čištění 2642258
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
byl by problém doplnit město?? díky

30.11.2013 23:24 - Re: EGR ventil - čištění 2642260
Kaiserr
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 29
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
1. nemas tam na chladici na pravej strane taky modry ventil? videl som to uz velakrat a snad ani jeden nebol dobry - bude mat vplyv na ohrievanie auta, ale nikde inde okrem diag to nic nenapise
2. mechanicky zodraty egr - to co uz som ti pisal, nepomoze vycistit, ale vymenit

prechodna zavada: nedostatocny podtlak a neotvorilo dostatocne turbo - aj toto ma snimac otvorenia
precistit podtlakove potrubia a skontrolovat (ked si vyberal ten egr, tu trubicku nad nim si nemal odpojenu, to je privod podtlaku pre ventil turba


Při demontáži EGR ventilu jsem žádnou hadičku neodpojoval. Jakou myslíš? Jestli si to dobře vybavuji, tak tam byla hadička, která vedla přímo do plastouvé roury sání a to s turbem asi nemá nic společného.

|< < 1 2 3 4 5 ... 9 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator