Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Automatická převodovka AL4 - problémy s řazením
|< < 1 2
18.12.2017 01:22 - Automatická převodovka al4 3118356
Nazghrum
Město: Fryčovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi ExlusivePočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Dobrý den . Jsem vlastníkem Citroenu C5 a před nějakým časem jsem jel do kopecka za studena a v rozmezí 50-60 km za hodinu kdy převodovka řadí z 2ky na 3ku se ozvala rána a skublo to s celým autem ..dnes se mi to stalo při zahřátém motoru a to když jsem cca při 55 km za hodinu pustil pedál a nechal auto jet z kopce bez plynu .. včera jsem měnil olej v převodovce a v doufal že se tím problém vyřeší . Bohužel se tak nestalo . Mohl by mi prosím někdo poradit co s tím popřípadě co to může být a kolik mě může cca stát oprava ? Děkuji moc za odpovědi .popřípadě kdyby jste potřebovali něco upřesnit . Tak rád upřesním .

18.12.2017 02:57 - Re: Automatická převodovka AL4 - problémy s řazením 3118357
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Nazghrum napsal(a):
Dobrý den . Jsem vlastníkem Citroenu C5 a před nějakým časem jsem jel do kopecka za studena a v rozmezí 50-60 km za hodinu kdy převodovka řadí z 2ky na 3ku se ozvala rána a skublo to s celým autem ..dnes se mi to stalo při zahřátém motoru a to když jsem cca při 55 km za hodinu pustil pedál a nechal auto jet z kopce bez plynu .. včera jsem měnil olej v převodovce a v doufal že se tím problém vyřeší . Bohužel se tak nestalo . Mohl by mi prosím někdo poradit co s tím popřípadě co to může být a kolik mě může cca stát oprava ? Děkuji moc za odpovědi .popřípadě kdyby jste potřebovali něco upřesnit . Tak rád upřesním .


Vyhodilo to chybu? Možná příčina je že převodovka ztratila informaci o rychlosti - ona neví potom co tam má zařadit a prostě tam něco pošle - pokud jsi dal správný olej a množství a udělala to jen občas , bez chybové hlašky mohlo by to být ztrátou informací - pokud by to dělala často a za stejných podmínek a dá se navodit situace ve které to udělá tak by bylo asi nej diag - měřené hodnoty - pokud vyhodilo chybu tak podrobnosti co chybu vyvolalo.Může to dělat spoustu věcí třeba hydroblok.

18.12.2017 04:58 - Re: Automatická převodovka AL4 - problémy s řazením 3118358
Nazghrum
Město: Fryčovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi ExlusivePočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Omlouvám se . Zapomel jsem dodat že to vyhazuje okamžitě po rázu hlášku ,,automatic gearbox fault,, . Olej jsem dal správny a 3.5 litrů . Po zahřátí jsem jej nechal hladinovým ventilem vypustit . Kdy mi vyteklo cca 0.6 litrů přebytek . Nevím zda jsou mé postřehy spravne kdy se ta chyba vyskytuje . A nebo to je jen nahodile .

A ještě bych měl jednu důležitou otázku .. zda jezdit a nebo nejezdit . I když to dělá jen občas .

18.12.2017 08:57 - Re: Automatická převodovka AL4 - problémy s řazením 3118377
Luki_C5
Město: Holešov, Auto: C6 2.7 HDI ExclusivePočet příspěvků: 971

VIP Poslat soukromou zprávu
Pokud se ti to nepovede vyresit nenasilne coz si myslim ze nepovede. AL 4 jsou docela poruchova. Tak mam druhou kompletni al4 z c5 s menicem za 15000,-

18.12.2017 18:48 - Re: Automatická převodovka AL4 - problémy s řazením 3118505
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
bez diagnostiky sa tu neda nic povedat
pricinu si vycitas diagnostikou a potom mozes riesit

18.12.2017 19:35 - Re: Automatická převodovka AL4 - problémy s řazením 3118521
krocan
Město: Fryčovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 216
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ahoj Peter, tak jsme dnes byli se synem na diagnostice, celou cestu tam(odjezd za studena) a zpět převodovka řadila bez problému, nebyla ani cítit, jen mírně při podřazování. Na diagnostice žádná závada, jen krátkodobé snížení tlaku, předepsáno 2,7 mžikově 2,65. Mechanik nás odkázal na jiného, který dělá jen automatické převodovky. Bohužel, teď je zaneprázdněný(dělá velké pro Dakar), ale doporučil převodovku zahřívat jízdou po rovině, bez velké zátěže, jinak jezdit bez problému. Jak se na to dívᚠty, že na diak nebyla žádná chybová hláška. Díky za odpověď J.

18.12.2017 20:10 - Re: Automatická převodovka AL4 - problémy s řazením 3118529
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ono tie prevodovky toto vedia, u novsieho auta sa to da vycitat v logu, pri C5 1 ale myslim toto nezapise, cize sa to da vycitat len ked je to v aktualnej chybe

27.03.2019 20:31 - Re: Automatická převodovka AL4 - problémy s řazením 3213734
pejdzi1
Město: Kosice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 15
99 Poslat soukromou zprávu
,skúste mi poradi..
Mám c5 x7 rhr 2.0 a ukázala sa mi hlaska gearbox fault.A robí mi to stále hneď po tom ako prekrocil 2500 otáčok.. inak radi všetko super len nesmiem prejs nad 2500 otáčok..
ukázalo chybu p0727,u1213,p0337,p0338..
Auto je po preskocenom rozvode..bolo to opravené namontované ale táto chuj a ešte robí problém.. tie chyby sú vraj nejaké čidla ktoré vymenil a aj napriek tomu chyby ostali..prosím poraďte mi,,myslim ze jeden chalan to tu pisal presne to isté, len ako to dopadlo zabudol to tu napísa 🙄

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator