Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Při jízdě chcípne motor / C5 II 1.6 HDi
|< < 1 2
28.03.2017 23:22 - Re: C5 1.6 HDI zdochne za jazdy a nestartuje, po odtahu nastartuje hned 3054297
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
igorCfive napsal(a):
autodiag: povedal by som, ze za studena - presiel som iba 1km

vymen ten snimac jak ti radi Jumep i kdyz to tim nebude je to nejlevnejsi reseni
da se nato prijit diagnostikou ,resp spis oscilem ale to je to nejmensi co muzes sam udelat...

28.03.2017 23:23 - Re: C5 1.6 HDI zdochne za jazdy a nestartuje, po odtahu nastartuje hned 3054298
igorCfive
Město: Kosice, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
jumep: som myslel to nalozenie na odtahovku a zlozenie dole - hned potom to islo. Predtym som skusal startovat vela krat (stalo den, kym prisla odtahovka)

28.03.2017 23:24 - Re: C5 1.6 HDI zdochne za jazdy a nestartuje, po odtahu nastartuje hned 3054299
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
muze to delat klidne i otevreny EGR ..bez auta se blbe radi

28.11.2018 21:27 - Re: Při jízdě chcípne motor / C5 II 1.6 HDi 3193775
usbéčko
Město: Strakonice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 41
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj,mě se nyní stava ze když přidam plný plyn a chvílii jej podržím tak auto chcípne úplne,(nebo se to stane na dálnici když jedu rychleji)vše se rozsvítí a jede pouze az když odpojím baterii,v servisu chtejí měnit vstřiky,řešili jsme tady vykon,ten je nyní o.k. ale zas tohle.ach jo.

20.08.2020 11:23 - Re: Při jízdě chcípne motor / C5 II 1.6 HDi 3280810
Antharg
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, taky přispěji k tomuto tématu s problémem stejného motoru.

Necelý kilometr po vyjetí se studeným motorem se mi nejprve objevila chyba "ESP/ASR system faulty" a rozsvítila se kontrolka smyku (žlutý trojúhelník s autem ve smyku), ani ne do půl minuty se objevila hláška "nízký tlak oleje", rozsvítila se kontrolka STOP a motor ihned zhasl. Ihned jsem jej nastartoval, normálně standardně hned naskočil, žádná chyba ani kontrolka nesvítila a pokračoval jsem dále v jízdě více než 200 km bez nějaké závady.

Další den všchno fungovalo spravně i při studeném startu.

Další, tedy 3. den, se však úplně přesně opakoval odstavec č. 1.

Další den opět všechno bez problému.

Poslední den při ujetí zhruba 1 km mi při stáni na světlech jen tak z ničeho nic zhasl motor, tentokrát bez jakéhokoliv hlášení chyby či rozsvícení kontrolky – motor prostě jen zhasl. Oproti předchozím dnům nastal problém, že motor již něchtěl nastartovat (což je docela nepříjemné při stání na světlech v levém pruhu), v první poloze klíče se normálně objeví všechny kontrolky a všechny i zhasnou – žádná chyba. Při pokusu o nastartování však nechytá, startér točí, ale motor nenaskočí (baterie je zhruba rok stará), po půl minutě a druhém pokusu o nastartování zhruba po 5 s motor naskočil, dalších zhruba 100 km jsem bez jakéhokoliv problému dojel domů.

Od té doby jsem radši s autem nikam nejel a jsem již objednaný do servisu. Snažil jsem se případ co nejpřesněji popsat a prosím, zda nemá někdo nějaké zkušenosti nebo jiné nápady, o co by se mohlo jednat.

Z jiného fóra jsem se také dočetl něco o problému s EGRem, nebo o vadě v skříňce pojistek. Jsem sice lajk, ale přijde mi, že chyba ESP/ASR s tlakem oleje a vypnutím motoru nijak nesouvisí.

Děkuji za případné další názory.

20.08.2020 11:29 - Re: Při jízdě chcípne motor / C5 II 1.6 HDi 3280812
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Asi to tím přímo nebude. Ale udivuje mě, že při hlášce nízký tlak oleje a následném chcípnutí motoru jsi, jak sám píšeš, ihned nastartoval. Zkontroloval jsi hladinu oleje?

20.08.2020 12:22 - Re: Při jízdě chcípne motor / C5 II 1.6 HDi 3280829
Antharg
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Ne, během chcípnutí a nastarování jsem nekontroloval, spoléhal jsem se na kontrolu samotným vozidlem při startu (v první poloze u stavu km napíše "OLEJ OK". Sám jsem kontroloval zhruba 10 dní před tímto stavem a potom po příjezdu ten den, kdy se mi to stalo. Hladina oleje je stejná, zhruba 3/4 na měrce. Od poslední výměny uběhlo 8000 km a nedolíval jsem ho. Vizuálně jsem i zkontroloval motorový prostor, nikde nejsou stopy po výrazném úniku, kryt pod motorem je také čistý.

20.08.2020 12:47 - Re: Při jízdě chcípne motor / C5 II 1.6 HDi 3280832
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
by som to odhadoval na snimac otacok, ale moze byt tlak paliva, egr ... treba diagnostiku

co sa tyka toho tlaku oleja, to bolo tym ze to chciplo, standartny stav

20.08.2020 17:19 - Re: Při jízdě chcípne motor / C5 II 1.6 HDi 3280868
Antharg
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Nemohlo by to být něco s klimatizací?
Před chvílí jsem jel, schválně jsem ji nezapl, zapnul jsem ji až asi po 1 km a motor chcípl zhruba po stejné době co předtím. Ono už delší dobu sleduji, že se auto začne chovat divně, když zapnu klimatizaci, občas trošičku cukne, a při stání na neutral má motor zvláštní, jakoby nepraviselný dunící zvuk, když klimu vypnu, přestane to, nicméně nebyly s tím žádné problémy.

Tak mi napadlo jestli by to nemohlo souviset.

20.08.2020 20:16 - Re: Při jízdě chcípne motor / C5 II 1.6 HDi 3280893
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
suvis je len tym ze motor je zatazeny
a tak teraz sa skor priklanam k egr ventilu
to chce diagnostiku, bez tej to k nicomu nevedie

25.08.2020 16:45 - Re: Při jízdě chcípne motor / C5 II 1.6 HDi 3281553
Antharg
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Tak s klimatizací to skutečně nesouviselo.

Při poslední jízdě jsem už domů nedojel, auto chcíplo několikrát po sobě a nakonec už ani nechtělo nastartovat, takže se muselo odtáhnout.

Diagnostika v servisu ukázala poruchu naftového čerpadla. Uvidím, jestli půjde opravit nebo bude třeba nové. V autoservisu mi ještě řekli, že to mohlo poškodit vstřiky, tak snad budou v pohodě.

25.08.2020 18:18 - Re: Při jízdě chcípne motor / C5 II 1.6 HDi 3281557
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Antharg napsal(a):
Tak s klimatizací to skutečně nesouviselo.

Při poslední jízdě jsem už domů nedojel, auto chcíplo několikrát po sobě a nakonec už ani nechtělo nastartovat, takže se muselo odtáhnout.

Diagnostika v servisu ukázala poruchu naftového čerpadla. Uvidím, jestli půjde opravit nebo bude třeba nové. V autoservisu mi ještě řekli, že to mohlo poškodit vstřiky, tak snad budou v pohodě.


Mám tu min. dvě

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator