Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Automatická převodovka - nejde zařadit rychlost / C5 III
|< < 1 ... 2 3 4 5 6 7 > >|
05.03.2014 09:37 - Re: Automatická převodovka - nejde zařadit rychlost / C5 III 2674732
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to mas pravdu, videl som tabulky kde bez problemov napisali aw-1 aj 3309, takze mi bolo jasne ze to je zle

rovnako je to aj s 71141 - ten ma tiez svoju farbu ale videl som ho aj v cervenej
a kazdopadne 3309 - ked ho otvoris, prelejez z flasky do flasky a otvoris po pol roku bude hodne tmavsi ako cerstvo otvoreny

06.03.2014 20:41 - Re: Automatická převodovka - nejde zařadit rychlost / C5 III 2675180
J.Cimrman
Město: Nymburk, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 144

99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím. Tak jsem dnes u kamaráda dal auto na zvedák hned po jízdě a nechal běžet motor. Povolili jsme šroubek s hvězdičkou a vyteklo asi dvě deci oleje. Zdálo se mi to dosti nepodstatné ale po projetí musím konstatovat že všechna neduhy jako prokluz při přeřazení zmizeli. Netušil jsem že tak málo je tak znát. J.C.

06.03.2014 20:53 - Re: Automatická převodovka - nejde zařadit rychlost / C5 III 2675183
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
J.Cimrman napsal(a):
Zdravím. Tak jsem dnes u kamaráda dal auto na zvedák hned po jízdě a nechal běžet motor. Povolili jsme šroubek s hvězdičkou a vyteklo asi dvě deci oleje. Zdálo se mi to dosti nepodstatné ale po projetí musím konstatovat že všechna neduhy jako prokluz při přeřazení zmizeli. Netušil jsem že tak málo je tak znát. J.C.


No nevím - výměna oleje a kontrola má svá pravidla - na kolik stupňů byl olej ohřátý? to nejde jen tak při jakékoli teplotě to má svůj postup - tímhle si můžeš zadělat na problém a ano čistě teoreticky jak málo tak moc převodovce nesvědčí a obojí jí může uškodit.

06.03.2014 21:42 - Re: Automatická převodovka - nejde zařadit rychlost / C5 III 2675203
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
moc oleja = prehrievanie
malo oleja = prilisne opotrebene

oboje silno skodi

06.03.2014 22:27 - Re: Automatická převodovka - nejde zařadit rychlost / C5 III 2675213
J.Cimrman
Město: Nymburk, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 144

99 Poslat soukromou zprávu
Auto bylo po jízdě zahřáté a teplotu převodovky nebylo čím změřit a tak jen odhadem mezi 60 až 70 C. Před tím mi v převodovce údajně chybělo 0,5 L a převodovka řadila perfektně. Až po výměně trochu zlobila ale uvidím až něco najedu. určitě dám zprávu J.C.

06.03.2014 23:11 - Re: Automatická převodovka - nejde zařadit rychlost / C5 III 2675231
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
J.Cimrman napsal(a):
Auto bylo po jízdě zahřáté a teplotu převodovky nebylo čím změřit a tak jen odhadem mezi 60 až 70 C. Před tím mi v převodovce údajně chybělo 0,5 L a převodovka řadila perfektně. Až po výměně trochu zlobila ale uvidím až něco najedu. určitě dám zprávu J.C.


No nevím jestli to bylo šastné řešení - odhad teploty,odpuštění oleje - proto se to dělá přes diag a musíš mít přesnou teplotu a provést určité úkony - pokud jsi jí měl ořátou víc tak tam teď může být málo , mám dojem že množství oleje (nepatrně víc) by nemělo mít vliv na řazení .Oni neuvádějí nadarmo přesný postup

07.03.2014 19:14 - Re: Automatická převodovka - nejde zařadit rychlost / C5 III 2675514
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Odhadnout teplotu mezi 60 a 70 stupni rukou je skoro nemožný. Na 50 stupních už neudržíš ruku bez zkřivenýho obličeje, tak jak odhadnout 60 nebo 70 stupňů, když musíš rukou ucuknout skoro okanžitě?

07.03.2014 19:52 - Re: Automatická převodovka - nejde zařadit rychlost / C5 III 2675525
J.Cimrman
Město: Nymburk, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 144

99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem to bral odhadem ale ohřáta to tedy byla že už to pálilo. No nevím jaká je normální provozní teplota ale myslím že při normální jízdě se nad 80 stupňů nedostane. Zatím maká dobře. J.C.

07.03.2014 20:16 - Re: Automatická převodovka - nejde zařadit rychlost / C5 III 2675566
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
No chlapi ti to tady píšou několikrát, že je to choulostivá záležitost. Ta AP je docela drahá sranda a pokazit si na ní něco jen tak z lajdáckosti by bylo docela škoda. Převodovka má topení, výměník, chladič. Její provozní teplota se docela úzkostlivě sleduje a reguluje. Rozhodně neudělᚠchybu, když pro jistotu zajedeš překontrolovat to množství oleje k odborníkovi s diagnostikou. Např. do Prahy to mᚠkousek a výlet s hodinovou přestávkou se ti může jedině vyplatit, i když to bude stát pár korunek. Tím, že nám i sobě vysvětlíš, že to mᚠasi OK, nic nemusíš ušetřit. Jen nikdy nebudeš mít jistotu, žes něco nezanedbal a kdyby se nedej bože s převodovkou něco stalo, budeš se chytat za hlavu docela pozdě a půjde o naprosto jiný peníze. Teda myslím částku, ne měnu.

07.03.2014 20:32 - Re: Automatická převodovka - nejde zařadit rychlost / C5 III 2675567
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
No chlapi ti to tady píšou několikrát, že je to choulostivá záležitost. Ta AP je docela drahá sranda a pokazit si na ní něco jen tak z lajdáckosti by bylo docela škoda. Převodovka má topení, výměník, chladič. Její provozní teplota se docela úzkostlivě sleduje a reguluje. Rozhodně neudělᚠchybu, když pro jistotu zajedeš překontrolovat to množství oleje k odborníkovi s diagnostikou. Např. do Prahy to mᚠkousek a výlet s hodinovou přestávkou se ti může jedině vyplatit, i když to bude stát pár korunek. Tím, že nám i sobě vysvětlíš, že to mᚠasi OK, nic nemusíš ušetřit. Jen nikdy nebudeš mít jistotu, žes něco nezanedbal a kdyby se nedej bože s převodovkou něco stalo, budeš se chytat za hlavu docela pozdě a půjde o naprosto jiný peníze. Teda myslím částku, ne měnu.


No jenom že teď má problém - nikdo nedokáže změřit hladinu jinak než že doleje olej a nastaví hladinu na správnou tak že ohřeje na správnou teplotu a nechá odtéct přebytečný olej no když bude málo nastává opět problém jaký olej?? ten co mají ve zn.servisu? (2l za 3800,- - chodí jen ve dvoulitrovém balení) nebo risk?? A pokud odpustil třeba při 80 stupních (což je +- provozní teplota - je shodná s teplotou motoru) tak vzhledem že ten olej teplotou nabývá tak ho tam při teplotě 60 stupňů bude málo- nebude přetýkat a nedokážu zjistit kolik chybí.

07.03.2014 20:50 - Re: Automatická převodovka - nejde zařadit rychlost / C5 III 2675574
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Pokud se dá zjistit, co tam je teď za olej, třeba od výrobce nebo servisu podle VIN, tak bych koupil a dolil a přeměřil. Stejně bude jednou muset koupit na pozdější výměnu, tak toho už bude trochu doma. Pořád jsou to menší peníze než za opravu převodovky.

07.03.2014 21:01 - Re: Automatická převodovka - nejde zařadit rychlost / C5 III 2675577
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Bohuzel neda, v original servisu jsme hledali a o specifikaci natoz o vyrobci vubec nic. Pouze AW1. Takze jak jiz Jumep rikal, hleda se pak podle prevodovky a naslo se pouze ta specifikace JWS3324 - Aisin Warner ab 2008. Dneska jsem 4l toho ravenolu odvezl do servisu. Kdyz auto odvezes do AP servisu, tak ti tam stejne nalijou to co jinde - mivaji proste sudy s olejem, kde tenhle je do modernich, tenhle do starych prevodovek atp. Nedelam si iluze. Takhle aspon splnuju specifikaci podle vyrobce prevodovky. Muj nazor teda a i zkusenosti s AP servisem, kde mi ten servis doporucovali, ze je odbornik. Do 4HP20 po oprave a vymene hydromenice - jeden sud dextron 3, do modernich 6kvaltu druhy sud, nejaky dextron 6 nebo co ja vim. Stara C5, kterou jsem prodaval 2 roky po tomhle stale jezdi... Neschvaluju to zcela, ale bude to "mozna" neco podobneho jako s oleji do motoru.

07.03.2014 22:02 - Re: Automatická převodovka - nejde zařadit rychlost / C5 III 2675601
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
RimmerCZ napsal(a):
Bohuzel neda, v original servisu jsme hledali a o specifikaci natoz o vyrobci vubec nic. Pouze AW1. Takze jak jiz Jumep rikal, hleda se pak podle prevodovky a naslo se pouze ta specifikace JWS3324 - Aisin Warner ab 2008. Dneska jsem 4l toho ravenolu odvezl do servisu. Kdyz auto odvezes do AP servisu, tak ti tam stejne nalijou to co jinde - mivaji proste sudy s olejem, kde tenhle je do modernich, tenhle do starych prevodovek atp. Nedelam si iluze. Takhle aspon splnuju specifikaci podle vyrobce prevodovky. Muj nazor teda a i zkusenosti s AP servisem, kde mi ten servis doporucovali, ze je odbornik. Do 4HP20 po oprave a vymene hydromenice - jeden sud dextron 3, do modernich 6kvaltu druhy sud, nejaky dextron 6 nebo co ja vim. Stara C5, kterou jsem prodaval 2 roky po tomhle stale jezdi... Neschvaluju to zcela, ale bude to "mozna" neco podobneho jako s oleji do auta.


No právě že servis AP tento olej ještě nemají a snaží se ho sehnat - zatím ještě nedělali převodovku na X7 (zatím nemněli potřebu mít olej skladem a shánějí ho-info přímo ze servisu AP) a info že pokud by se jim teď dostala do ruky oni mohou do úplně prázdné dát klidně i ten do starších (AP jsou totožné) ale doplnit nelze jiný(také info od nich a ze Zn.servisu). A ano bude to něco jako u oleje do motoru - nalej do motoru(a už dolej nebo vyměň) ve kterém byl obyč olej 5w40 a nebo 0wxx a co se stane a nebo hydra Dolej do LHM LDS nebo opačně mně to zatím stálo ,,jen servo,těsnění pístnic a regulátor-protože těm dobrákům co to prodávali to také bylo jedno.A ještě k tomu ravenolu - co mi řekli v servisu AP tak oni ho neberou páč ravenol klidně napsal specifikaci xxx a ten olej jí nesplňoval a díky tomu se jim to vrátilo na reklamaci a odnesli to oni že odešla skříň kterou dělali oni a nikoho nezajímalo že dali ravenol s uvedenou ,,správnou" specifikací (jednalo se tedy o nějaké WW- koncern) - podle soudu měli dát origo a né náhradu.

07.03.2014 23:25 - Re: Automatická převodovka - nejde zařadit rychlost / C5 III 2675647
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ako som to uz pisal
AW-1 = JWS3324 = xy inych (je to v tom linku) = DEXRON VI

ale JWS3309 nie je dexron 6 - ak niekto tieto dva pomiesa nespravi dobre

07.03.2014 23:51 - Re: Automatická převodovka - nejde zařadit rychlost / C5 III 2675654
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ako som to uz pisal
AW-1 = JWS3324 = xy inych (je to v tom linku) = DEXRON VI

ale JWS3309 nie je dexron 6 - ak niekto tieto dva pomiesa nespravi dobre


No ravenol uvádí že je mísitelny s JWS3309 ,citroen uvádí že noví typ oleje není mísitelný z žádným z předcházejících. u ravenolu je rozdílná cena u dextronu 6 a u JWS 3324 - pokud je to jeden a ten samej tak proč. Ostatní o specifikaci a ravenol jsem psal už dříve.

08.03.2014 00:21 - Re: Automatická převodovka - nejde zařadit rychlost / C5 III 2675661
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
zle pozeras, netvrdia to ... resp. su to 2 rozdielne oleje 3309 a 3324

08.03.2014 22:39 - Re: Automatická převodovka - nejde zařadit rychlost / C5 III 2675863
J.Cimrman
Město: Nymburk, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 144

99 Poslat soukromou zprávu
Dnes jsem najel asi dvě stě kilometrů a převodovka maká jak čert. Tak snad budu mít pokoj. J.C.

27.06.2014 08:48 - Re: Automatická převodovka - nejde zařadit rychlost / C5 III 2709927
hudman
Město: Kromeriz, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 10
99 Poslat soukromou zprávu
Caute fseci
hele procital jsem to a nasel jsem i polovicni odpoved na moji otazku, ale celou stale nemam
nejde mi u C5 III 2009 zaradit u automatu. je to otazka stesti a nervu, kdo vydrzi vic. bud ja a nebo automatickej fofrklacek. proste spinac na brzdovem pedalu cvaka, ale u radicky automatu to ne a ne pustit k zarazeni. nekdy mam stesti a nekdy ne vycetl jsem, ze to je ten elektromagnet, ale kde to splacit eventuelne na koho se obrtit abych nevyplazl v Citroooooonu megaranec

27.06.2014 13:52 - Re: Automatická převodovka - nejde zařadit rychlost / C5 III 2710061
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
hudman napsal(a):
Caute fseci
hele procital jsem to a nasel jsem i polovicni odpoved na moji otazku, ale celou stale nemam
nejde mi u C5 III 2009 zaradit u automatu. je to otazka stesti a nervu, kdo vydrzi vic. bud ja a nebo automatickej fofrklacek. proste spinac na brzdovem pedalu cvaka, ale u radicky automatu to ne a ne pustit k zarazeni. nekdy mam stesti a nekdy ne vycetl jsem, ze to je ten elektromagnet, ale kde to splacit eventuelne na koho se obrtit abych nevyplazl v Citroooooonu megaranec


Rozebrat - uříznout - pokud ten elektromagnet cvaká tak buď je v něm nějaký bordel že nemůže až dolů nebo tak něco - podívat se jestli je čístý a jestli tam není něco uvolněné - na mém dřívějším autě se kterým jezdil ..nevím kdo.. (stekloun nevím) to strhnul že šlo vyřadit s menším odporem i bez sešláplé brzdě(bez odblokování) a ještě dotaz - i na rovině? - jinak to může držet zajištění v AP - potom bych asi doporučil zařadit P až po zhasnutí a zatažení ručky.

28.06.2014 09:20 - Re: Automatická převodovka - nejde zařadit rychlost / C5 III 2710229
hudman
Město: Kromeriz, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 10
99 Poslat soukromou zprávu
no ja to tak ted delam. musim nechat N a vypnout motor a zatahne se rucni brzda a je vse OK, ale kdyz clovek stoji fakt v kopci, tak si to jen na rucne nechat nelajznu. Jinak co je AP ?


jruze napsal(a):
Rozebrat - uříznout - pokud ten elektromagnet cvaká tak buď je v něm nějaký bordel že nemůže až dolů nebo tak něco - podívat se jestli je čístý a jestli tam není něco uvolněné - na mém dřívějším autě se kterým jezdil ..nevím kdo.. (stekloun nevím) to strhnul že šlo vyřadit s menším odporem i bez sešláplé brzdě(bez odblokování) a ještě dotaz - i na rovině? - jinak to může držet zajištění v AP - potom bych asi doporučil zařadit P až po zhasnutí a zatažení ručky.


|< < 1 ... 2 3 4 5 6 7 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator