Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Problém s kroutícím momentem
02.06.2012 17:41 - Problém s kroutícím momentem 2481767
Czepeta
Město: Starosedlský Hrádek, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj mám problém s mým neřádem na lexii mi to hlásí že je nesprávný údaj kroutícího momentu a omezení výkonu. Které čidlo by to mělo být? Nebo jestli je někde nějaký šlus? Vypne mi to esp a asr pluspoté mi začne psát chybu i váha vzduchu nemáte nějakou zkušenost? Jo a ještě mi nejde přepnout z automatu na sekvenci. Předem díky.

02.06.2012 18:43 - Re: Problém s kroutícím momentem 2481770
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Czepeta napsal(a):
Ahoj mám problém s mým neřádem na lexii mi to hlásí že je nesprávný údaj kroutícího momentu a omezení výkonu. Které čidlo by to mělo být? Nebo jestli je někde nějaký šlus? Vypne mi to esp a asr pluspoté mi začne psát chybu i váha vzduchu nemáte nějakou zkušenost? Jo a ještě mi nejde přepnout z automatu na sekvenci. Předem díky.


Přijeď - mám Lexii - pomůžu ti (Lexie- měřené hodnoty - - a hledat)

02.06.2012 23:21 - Re: Problém s kroutícím momentem 2481796
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Czepeta napsal(a):
Ahoj mám problém s mým neřádem na lexii mi to hlásí že je nesprávný údaj kroutícího momentu a omezení výkonu. Které čidlo by to mělo být? Nebo jestli je někde nějaký šlus? Vypne mi to esp a asr pluspoté mi začne psát chybu i váha vzduchu nemáte nějakou zkušenost? Jo a ještě mi nejde přepnout z automatu na sekvenci. Předem díky.

To,že ti nejde přepnout na sekvenční řazení je v pořádku,pokud převodovka běží v nouzi,jinak viz příspěvek jruze...

03.06.2012 20:29 - Re: Problém s kroutícím momentem 2482112
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
Czepeta napsal(a):
Ahoj mám problém s mým neřádem na lexii mi to hlásí že je nesprávný údaj kroutícího momentu a omezení výkonu. Které čidlo by to mělo být? Nebo jestli je někde nějaký šlus? Vypne mi to esp a asr pluspoté mi začne psát chybu i váha vzduchu nemáte nějakou zkušenost? Jo a ještě mi nejde přepnout z automatu na sekvenci. Předem díky.



ja teda nic nechápu, budu muset asi přestat chlastat, před chvilkou jsem četl, že mᚠtetu Lexii a už chceš strejdu radu. Fakt jsem si se zaradoval, že trošku pomůžeš nám s radami a ono to asi tak nebude, mᚠLexii a terazky se učíš, nebo se pletu

03.06.2012 20:44 - Re: Problém s kroutícím momentem 2482133
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
druha vec je, chyby v motore nie su?

03.06.2012 21:07 - Re: Problém s kroutícím momentem 2482159
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
najk napsal(a):
ja teda nic nechápu, budu muset asi přestat chlastat, před chvilkou jsem četl, že mᚠtetu Lexii a už chceš strejdu radu. Fakt jsem si se zaradoval, že trošku pomůžeš nám s radami a ono to asi tak nebude, mᚠLexii a terazky se učíš, nebo se pletu

Taky jsem se divil,ale pak na druhou stranu-taky jsem si jí pořídil a učím se s ní,jenže mě(nevím,jak czepetu) diagnostika,trošku jiná,živí... A naučit se s tím musí,pokud jí chce používat.

v motoru má váhu vzduchu(co?,kdy?...)

03.06.2012 21:19 - Re: Problém s kroutícím momentem 2482176
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
potom je samozrejme ze chyba pochadza z motora, a tato hlaska vybehne vzdy ked je motor v nudzaku, takze vyriesit motor a neriesit nieco co s tym nesuvisi

ps. ja ked som si tu diagnostiku kupil tak som nesiel na forum s otazkou mam diagnostiku, co dalej?

03.06.2012 21:25 - Re: Problém s kroutícím momentem 2482183
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
potom je samozrejme ze chyba pochadza z motora, a tato hlaska vybehne vzdy ked je motor v nudzaku, takze vyriesit motor a neriesit nieco co s tym nesuvisi

ps. ja ked som si tu diagnostiku kupil tak som nesiel na forum s otazkou mam diagnostiku, co dalej?

A to už forum exitovalo,když sis koupil lexii,jo . Je fakt,že já se taky snažím každou volnou chvíli sedět s počítačem v autě a koukat a hledat... Ale to už je jiné vlákno...

03.06.2012 21:27 - Re: Problém s kroutícím momentem 2482184
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Taky jsem se divil,ale pak na druhou stranu-taky jsem si jí pořídil a učím se s ní,jenže mě(nevím,jak czepetu) diagnostika,trošku jiná,živí... A naučit se s tím musí,pokud jí chce používat.

v motoru má váhu vzduchu(co?,kdy?...)



myslel jsem tím, hlavně to, že diag neopraví auto, ale je to to podpůrný prostředek, hodně souvislosti s tím souvisí, takže mechanika a celková znalost motoru a funkcí, Honzo a ty si jestli se nemýlím automechanik

03.06.2012 22:00 - Re: Problém s kroutícím momentem 2482202
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Svůj další příspěvek jsem dal sem .link. ,abych neprasil vlákno a Honza to pak nemusel mazat

06.06.2012 15:55 - Re: Problém s kroutícím momentem 2482823
Czepeta
Město: Starosedlský Hrádek, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
V lexii mi to hlásí pouho pouze nepotvrzení kroutivého momentu motoru jinak jsou to vesměs ptákoviny které jsou Jen k rádiu a k přístrojovce jediné co to vyhodí je pouze jediné hlášení a motor mi jel v 90% normálně dál ale spíše mi jde o to kde hledat problém jestli je v kabeláži nebo v čidle a pokud by byl někdo ochotný říci kde je. Dělám v autorizovce Rt a tam se taky hledají zapeklitosti ale mám možnost komunikovat s více lidmi kteří to někdy řešili. Proto se ptám zde někoho kdo má c5 déle než já. Neznám toto vozidlo ještě jsem se v něm nějak nešoural zatím jen v základech. Nemám dostatek času abych si jí rozebral na měsíc a hledal co kde je. Bohužel mě živí i ve volnu. Na hodnoty jsem koukal ale při ohřátém motoru mi na sekundu přestane hlásit moment ale stále to jede zatím jen jednou omezilo výkon, váha vzduchu ok teplota vody a oleje ok napětí na aku ok moment jde po výpadku normálně stačí jen opět nastartovat a závada je pryč na jakou dobu. Předem díky. Pokud si ze mě chcete dál utahovat tak děkuji. Kolik z vás si udělá srandu ze sebe samých?

06.06.2012 18:28 - Re: Problém s kroutícím momentem 2482838
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Czepeta napsal(a):
V lexii mi to hlásí pouho pouze nepotvrzení kroutivého momentu motoru jinak jsou to vesměs ptákoviny které jsou Jen k rádiu a k přístrojovce jediné co to vyhodí je pouze jediné hlášení a motor mi jel v 90% normálně dál ale spíše mi jde o to kde hledat problém jestli je v kabeláži nebo v čidle a pokud by byl někdo ochotný říci kde je. Dělám v autorizovce Rt a tam se taky hledají zapeklitosti ale mám možnost komunikovat s více lidmi kteří to někdy řešili. Proto se ptám zde někoho kdo má c5 déle než já. Neznám toto vozidlo ještě jsem se v něm nějak nešoural zatím jen v základech. Nemám dostatek času abych si jí rozebral na měsíc a hledal co kde je. Bohužel mě živí i ve volnu. Na hodnoty jsem koukal ale při ohřátém motoru mi na sekundu přestane hlásit moment ale stále to jede zatím jen jednou omezilo výkon, váha vzduchu ok teplota vody a oleje ok napětí na aku ok moment jde po výpadku normálně stačí jen opět nastartovat a závada je pryč na jakou dobu. Předem díky. Pokud si ze mě chcete dál utahovat tak děkuji. Kolik z vás si udělá srandu ze sebe samých?


Nikdo si z tebe srandu nedělá - jen když napíšeš nabízím pomoc a hned pod to chci pomoc vypadá to divně. Poradit se asi nedá něco tam zřejmě je a hledat bude každý z nás a za pomoci dig a hodnot které z ní vyčtem - nejde to když nemáme možnost testu a každý ti odpoví - POTŘEBUJI TO AUTO MÍT TADY A HLEDAT,KONTROLOVAT a musíš nebo by jsi měl vědět jaké hodnoty co má mít. (něco jiného je jednoznačné příznaky - třeba vzadu něco vrže a střílí- jsou to ramena , ale u tohoto je to trochu jinak(takovéto závady hledám třeba několik hodin). Můj názor je že ti po netu nikdo nedokáže poradit - jen může hádat a to je kničemu.Tak jen základ - projdi podtlaky,kostry a konektory.Když chceš nabízet pomoc a diag tak toto je základ kterým při závadách začínáš
Tak jak jsi s tímhle tématem přišel na forum to vyznělo jako že když bych jel někomu do těch končin něco dělat a zapoměl si diag doma bych mohl použít tu tvou.
A ještě já se ptám a žádám jiné o pomoc a radu také,ale přes SZ když si nevím rady nebo potřebuji schema atd..

06.06.2012 22:29 - Re: Problém s kroutícím momentem 2482855
Czepeta
Město: Starosedlský Hrádek, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
Tak dnes už naposled sem přidávám pár slov konečně je vše ok stačilo pouze nakalibrovat opět převodovku a je to ok. Tak dlouho jsem hledal dle hodnot a jednu jedinou jsem přehlédl a bohatě to stačilo takže konečně auto bez problémů. Díky

09.06.2012 11:29 - Re: Problém s kroutícím momentem 2483079
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Czepeta napsal(a):
Tak dnes už naposled sem přidávám pár slov konečně je vše ok stačilo pouze nakalibrovat opět převodovku a je to ok. Tak dlouho jsem hledal dle hodnot a jednu jedinou jsem přehlédl a bohatě to stačilo takže konečně auto bez problémů. Díky


Tak jestli to dobře chápu tak někdo v konfiguraci nastavil man. převodovku namísto automatu. - jinak nevím co by jsi na 4HP20 konfiguroval
Nebo že by samo od sebe


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator