Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Další škubání....a diagnostika
1 2 > >|
27.09.2011 14:40 - Další škubání....a diagnostika 2415935
Sovaja
Město: Odolena Voda, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, sice nové vlákno, ale lehce se lisím od jiných...

Už asi rok, dva řeším problém, kdy mě auto náhodně škube, resp samovolně mě vyletují otáčky. Stává se to jednou za měsíc, někdy dvakrát týdně. V servise nic..... Problém vždycky odezní tak do 5 minut. Je to nepříjemné, ale dá se s tím žít....

Minulý týden jsem jel po dálnici a rána....doma jsem koukal a byla roztžená hadice od turba, přískokama jsem doskákal domů. V servise výměna hadice a manželka odvezla auto domů. Vše v pohodě - dle manželky. Druhý den do něj sednu já a auto začalo škubat.....říkám si jako vždycky....neřeším, jenže tentokrát to trvalo nějak déle než 5 minut. A najednou začaly padat chybové hlášky. Takže fofrem do servisu. Resumé, jedna dlouhotrvající chyba (EGR ventil) a tři krátkodobé...pravděpodobně pocházející také od toho ventilu - info ze servisu. Takže výměna ventilu. Chyby pryč, auto nehlásí nic, ale škube......mechanik se projel s napíchnutou diagnostikou....a vůbec nic divného.

Další krok(nápad) ze strany servisu je výměna váhy...takže ta bude ve čtvrtek a naštěstí bude jen na zapůjčení, takže pokud to nepomůže, tak se dá vrátit.....

Škubání se projevuje jen v režimech, kdy se tak jako lehounce přidává plyn, po sešlápnutí to přestane a nebo když se jakoby brzdí motorem.....

Napadne vás něco dalšího? V servise vypadali už celkem bezradně.....

díky moc

Kdyby se někdo chtěl podívat, jak to moje občasné škubání vypadá.....tak může
Ty větší výkyvy jsem způsoboval já.....

.link.

27.09.2011 17:44 - Re: Další škubání....a diagnostika 2415941
Jimmivon
Město: Blížkovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 124
99 Poslat soukromou zprávu
Hele, mozna je to blbost... ale co to dobijeni uplne na plus? Normalne pri 14.2V bxy to melo byt v polovine! Pokud to mas takhle hodne prebity, je mozny ze odesela nejaka dioda, nebo blbne regulator na altiku a to muze delat spicky v palubni 12V siti a to muze takhle oblbovat jednotku. Ta je z toho magor, tak dela tyhle veci. Tohle bych resil, protoze to muze jednotku i klidne odrovnat.

27.09.2011 18:14 - Re: Další škubání....a diagnostika 2415943
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
To by sa C5 stazovala, ona si to hlida ...

27.09.2011 18:27 - Re: Další škubání....a diagnostika 2415947
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to dobijanie je hodne divne ...

ale, skus si len tak pre srandu vymenit cidlo tlaku turba

a tiez - nepocujes sramotit retiazku spajajucu vacky?

27.09.2011 18:51 - Re: Další škubání....a diagnostika 2415949
Jimmivon
Město: Blížkovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 124
99 Poslat soukromou zprávu
To me samotnyho zajima, jak to ma znit ten retizek? Resp. co to znamena, kdyz jde slyset?

27.09.2011 19:12 - Re: Další škubání....a diagnostika 2415957
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
je nalavo a spaja vacky
vidis na obrazku

ak je nieco zle, vacsinou by mal cinkat alebo hrcat ....

ak ho je pocut, znamena to ze je zly napinak a rozhadzane casovanie vaciek
moze viest az k jeho roztrhnutiu a nasledky uz netreba komentovat

Přílohy:
1230m65a.jpg ( 59713b ) -

27.09.2011 23:20 - Re: Další škubání....a diagnostika 2415998
Sovaja
Město: Odolena Voda, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Hmmm, no lehce mě v autě sice něco drnčí, ale to je něco z palubky....což mě bylo potvrzeno i v servise, ale oprava by stála nesmysl, takže to neřeším. V motoru s tím problém snad není. Jinak to dobíjení....takhle naplno mě auto ukazovalo vždycky, jen když jsem měl loni v čudu baterku, tak to padalo k polovině.

Mě spíš zaráží, že i diagnostika v autorizáku nic neukáže, když se auto takto chová...to přeci není normální stav a nějaké tlaky tam musí být špatné....právě proto moc nevěřím v tu výměnu váhy, protože počítám, že i ta by na diagnostice byla jasně vidět.....

Spíš mě jd o to, co dál...pokud ta váha nepomůže. Napadl mě autodiag.....ale nějak se odtud vypařil, či co.....a kromě toho je dost z ruky. Ale potřeboval bych někoho, kdo opravdu s diagnostikou nastopro umí a má jaksi cit. Neshazuju mechaniky v autorizáku, ale kvalita může být různá avyměňovat půlku auta jen tak na zkoušku.....

27.09.2011 23:26 - Re: Další škubání....a diagnostika 2416001
jumep
Příspěvek byl vymazán. Vymazal(a) najk, 30.09.11 20:16
Důvod: reklamu prosím odkazem na CCCA, díky

27.09.2011 23:49 - Re: Další škubání....a diagnostika 2416003
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mě podobně poškubává služební VW Caddy 1.9TDI. Už mi taky praskla i hadice od turba a diagnostika je prázdná,nebo je tam maximálně sporadická"vysoký plnící tlak",ale ta tam byla asi 2x. Nějak neni čas ani chu to řešit(zatim to jezdí ),ale jsem si celkem jistej,že to dělá regulace plnícího tlaku(vázne ovládací elektropneumatickej měnič-přesnej název toho vehementu ),tak bych asi nejdřív prošel celej ovládací systém,jestli nemᚠproblém v tomhle. VW není Citroen,ale funguje to podobně...

28.09.2011 00:29 - Re: Další škubání....a diagnostika 2416005
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tohle na váhu nevypadá - ta reakce je na váhu moc rychlá. Nejdou ti bublinky v hadičce,nevynechává vstřik(kabelហke vstřikům?),vysokotlaká regulace.Nevěřím že se tyto výkyvy neoběví na hodnotách v diag.

30.09.2011 15:10 - Re: Další škubání....a diagnostika 2416409
Sovaja
Město: Odolena Voda, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Hmmmm, tak škubání odstranila výměna váhy vzduchu. Následně pro srandu byl vrácen původní EGR, který již nedává žádné chyby, takže tam zůstane původní, čímž se cena srazila pouze na výměnu váhy + serepetičky kolem. Nevěřil jsem tomu, ale auto jezdí. S kolegou v práci jsem domluven, že tu starou váhu zkusí proměřit, zda opravdu byla vadná...dám vědět....

díky a mějte se

30.09.2011 19:45 - Re: Další škubání....a diagnostika 2416454
dedek
Příspěvek byl vymazán. Vymazal(a) najk, 30.09.11 20:16
Důvod: reklamu prosím odkazem na CCCA, díky

20.10.2011 14:26 - Re: Další škubání....a diagnostika 2420177
Sovaja
Město: Odolena Voda, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Tak škubání váhou odstraněno nebylo......doteď v pohodě, ale při jízdě jemně pod plynem...to začíná škubat....auto cuká. Jakmile se přidá plyn a nebo úplně pustí, vše jde do normálu. Nejhorší je jízda po městě, kdy udržujete kontantní rychlost jen tak lehkým přidávám a ubíráním plynu......

Už nějak nemám sílu jet opět do značkového servisu.....zkusím ještě chvilku pozorovat, kdy to dělá a zda to bude již pořád a nebo to za pár km přejde.....

Kdyby vás opět něco napadlo......budu rád....

20.10.2011 18:02 - Re: Další škubání....a diagnostika 2420196
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to co je vidiet na videu na 99.9% isto nerobi vaha vzduchu (co si teraz zistil aj sam)
toto je na diagnostiku u niekoho kto vie ako maju vypadat hodnoty a vie odsledovat odchylky ...

teoreticky to moze robit cidlo tlaku turba .. aj ked tazko povedat ....
znackovy servis sa nedoplatis, lebo oni vedia na 90% menit len diely ... a snad sa trafime

skor pochodis tu:
.link.
tu:
.link.
alebo tu:
.link.

20.10.2011 18:34 - Re: Další škubání....a diagnostika 2420202
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ak už bol menený EGR a nepomohlo to, nemohla by to by klapka v saní?

21.10.2011 07:38 - Re: Další škubání....a diagnostika 2420302
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Sovaja napsal(a):
Tak škubání váhou odstraněno nebylo......doteď v pohodě, ale při jízdě jemně pod plynem...to začíná škubat....auto cuká. Jakmile se přidá plyn a nebo úplně pustí, vše jde do normálu. Nejhorší je jízda po městě, kdy udržujete kontantní rychlost jen tak lehkým přidávám a ubíráním plynu......

Už nějak nemám sílu jet opět do značkového servisu.....zkusím ještě chvilku pozorovat, kdy to dělá a zda to bude již pořád a nebo to za pár km přejde.....

Kdyby vás opět něco napadlo......budu rád....


Je to s FAP? Dělá to pravidelně,nebo jen občas?Kde to bylo v servisu a má to auto vin?

21.10.2011 13:49 - Re: Další škubání....a diagnostika 2420380
Sovaja
Město: Odolena Voda, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Takhle, rozdělím to na dva problémy....
1) první je ten co je na videu......ANO auto mám s FAP a dle dalšího stejně postiženého človíčka už je podezření, že toto se děje vždy při čištění FAPu. Rád bych o tom hodil slovo s někým, kdo má diagnostiku a dle mých info, by se spalování FAPu mělo nechat i vyvolat uměle. Ono totiž trefit se aby auto bylo na diagnostice, když tohle dělá jednou za týden...a někdy taky jednou za měsíc...je z říše pohádek
2) druhá věc je to škubání při ubírání a přidávání plynu......tohle se děje až poslední měsíc....a začalo to po té, co se objevila chybová hláška o EGR. Včera to opět škubalo, ale za dvě hodinky, když bylo auto přezuto už bylo po škubání.......to je ještě na pozorování, zatím to vypadá na škubání po zahřátém motoru a ještě jen někdy....

Jinak v servise to bylo v Kralupech nad Vltavou C-CAR Svoboda......

Klapka v sání je tam také nová.....

Rozumím, že tohle se na dálku blbě identifikuje, resp to nejde, ale když jsem to vylétávání otáček hodil sem na web, tak se hned někdo ozval....takže sláva, nejsem sám....alespoň něco

21.10.2011 14:11 - Re: Další škubání....a diagnostika 2420385
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
teraz vidim jednu podmienku pri vymene EGR ventilu sa ma flashnut riadiacka motora (ako som to pisal v inom vlakne, inak je vymena EGR bohuzial vyhodeny peniaz) - to by som odporucil skusit v pripade c. 2
v akom stave bolo potrubie od EGR?

13.07.2015 18:33 - Re: Další škubání....a diagnostika 2840266
DaveLbc
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 421

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj kluci,mám problém když je studený motor tak to vždy cukne a je jedno jestli jedu lehce s plynem nebo to vytočím.Škubnutí je hodně znatelné až velice nepříjemné,ale pak se nic neděje a jede dál jako by nic.Při teplém motoru mi to neudělalo nikdy. Měl jsem to na diag,ale nic. Prý jestli to není EGR nebo škrtící klapka? Mám najeto 230000km a nic jsem neměnil vše původní. Díky za nějaký nápad

13.07.2015 21:44 - Re: Další škubání....a diagnostika 2840534
Danipet
Město: Jablonec nad Nisou, Auto: Citroen C6 2.7hdi V6Počet příspěvků: 52
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, dave a udela to jen jednou??

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator