Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Slaby vykon 2,2hdi
|< < 1 2 3 4 > >|
03.03.2012 17:28 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2455676
duff74
Město: Holešov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 163

99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem dneska vyměnil olej + filtry, zdemontoval jsem intercooler, byl mastný asi jen do jedné čtvrtiny od spodu z jedné strany. Umyl jsem ho a natlakoval, těsní dobře. Jeden otvor jsem ucpal rukou a na druhý jsem si vyrobil dekl z víčka od nějakého krému, který pasoval na fest, kam jsem udělal díru a do něho dal ventilek. Připojil kompresor a pustil. Pokud jsem neupustil tlak rukou, tak vyrazil to víčko. Nikde jsem žádnou díru nanašel. Při příležitosti, že mám dole ten spodní dekl, jsem čelovkou posvítil na okolí turba a co jsem viděl, tak všechny hadice a spony jsou OK. Když jsem to všechno poskládal a udělal zkušební jízdu, tak to jede dobře. Možná fakt považuju za závadu něco, co je asi vlastnost. A asi podvědomě pořád srovnávám s VW a Škodovkou, kterýma jezdím v práci a jsou to auta 2 až 3 roky staré. Prostě je třeba na ten plyn šlapat trochu víc a se turbo točí. Každopádně se stavím k jumepovi, preventivní diagnostika nemůže uškodit.

03.03.2012 17:33 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2455679
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
To je chyba porovnávat s Oktávkou 1.9TDI.
O té přece všichni víme, že brutálně táhne vodspodu

03.03.2012 17:45 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2455690
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pokud si mel ten intercooler mastny na spodni casti, tak tam dira nekde bude. Je to dost bezny problem. Muj ma taky nekde diru.

03.03.2012 17:53 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2455695
Trumpetist
Město: P횝, Auto: C6 2,7HDIPočet příspěvků: 128
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já mám taky mastný Intercooler, pomalu už koukám po jiném a zatím jsem našel za nejlepší cenu Valeo z Polska
.link.
Nevíte o lepší ceně u nás?

03.03.2012 18:30 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2455726
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ještě je možnost nechat ten intercooler opravit, akorat bys musel mít v okolí někoho kdo to dělá. Někdo to tu psal i s fotkama.

03.03.2012 19:39 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2455752
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
duff74 napsal(a):
A asi podvědomě pořád srovnávám s VW a Škodovkou, kterýma jezdím v práci a jsou to auta 2 až 3 roky staré. Prostě je třeba na ten plyn šlapat trochu víc a se turbo točí. Každopádně se stavím k jumepovi, preventivní diagnostika nemůže uškodit.

Taky to denně srovnávám se služební 1,9tdi a Citrouš mi pořád tak nějak vychází,jako absolutní vítěz A to i s tím automatem... VW do 2200 nic,Pak nějaký zátah a 2800 zase nic. Když chci předjíždět a mám 2000 otáček(=cca 95 km/h),tak ani nemá cenu podřazovat,protože ho dostanu zas nad otáčky,ve kterých jede. Tak radši předjíždím jen rekreační cyklisty a stavební stroje .

03.03.2012 21:50 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2455792
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
Postup na demontáž,montហintercooleru včetně potřebného nářadí atd. mám v profilu. Fotky + postup zde:
.link.
Jo ten intercooler mi tenkrát chtěli dopravit z Polska, nakonec ale stačilo jen "zalepit" ve spodní části celkem 3 rohy ze 4. To 4.místo ale opravář už raději preventivně taky pojistil. Tlaková zkouška pak prokázala že je v pořádku. Od té doby je suchý.
Ten intercooler opravdu jen rosil, pokles tlaku v něm nebyl, kdyby byl, tak by tlakové čidlo toto mohlo vyhodnotit jako chybu a rozsvítilo by hlášku "Antipollution fault".
Pro zajímavost... ta hláška v souvislosti s čidlem tlaku a intercoolerem se rozsvítila jinému majiteli C5 HDi v Petřvaldě... jel do servisu, napíchli to na Lexiu a řekli že má nízký tlak turba, že je zřejmě v háji (to turbo)... Doma pak našel jednu uvolněnou hadici od intercooleru kudy utíkal tlak pryč. Hadici správně nasadil utáhl a O.K.

04.03.2012 00:26 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2455811
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
presne, ak je intercooler masny ako si pisal, ten test si robil ako?

musis s nim pod vodu a natlacit aspon na 2.5 bar, inak ten unik nejako nenajdes

ja som svoj tiez zbadal ze je masny, tak som ho vymenil (04/2001), moj bude zavaritelny, takze ho vycistim a dam spravit, bude nahradny

04.03.2012 06:27 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2455845
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
JirkaŘ napsal(a):
Postup na demontáž,montហintercooleru včetně potřebného nářadí atd. mám v profilu. Fotky + postup zde:
.link.
Jo ten intercooler mi tenkrát chtěli dopravit z Polska, nakonec ale stačilo jen "zalepit" ve spodní části celkem 3 rohy ze 4. To 4.místo ale opravář už raději preventivně taky pojistil. Tlaková zkouška pak prokázala že je v pořádku. Od té doby je suchý.
Ten intercooler opravdu jen rosil, pokles tlaku v něm nebyl, kdyby byl, tak by tlakové čidlo toto mohlo vyhodnotit jako chybu a rozsvítilo by hlášku "Antipollution fault".
Pro zajímavost... ta hláška v souvislosti s čidlem tlaku a intercoolerem se rozsvítila jinému majiteli C5 HDi v Petřvaldě... jel do servisu, napíchli to na Lexiu a řekli že má nízký tlak turba, že je zřejmě v háji (to turbo)... Doma pak našel jednu uvolněnou hadici od intercooleru kudy utíkal tlak pryč. Hadici správně nasadil utáhl a O.K.


To turbo je tak předymenzované že ho nějaká drobná netěsnost (která se projevuje zamaštěným intercolerem) z míry nevyvede - to už by tam musela být díra jako prase.A neodskoušíš jinak než píše Jumep (jako duši když hledᚠdíru)- nebo ho můžeš naplnit třeba benzínem-naftou + křídovej sprej a uvidíš kde prolíná a ještě ho vevnitř umeješ

04.03.2012 09:36 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2455889
duff74
Město: Holešov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 163

99 Poslat soukromou zprávu
TomᚠT: neříkám, že je C5 špatná, ale jiná...

...a co týče to cooleru: pokud tam přesto nějaká dírka je, tak bude takové velikosti, tak to bude tak jak píše jruze a nemůže to mít zásadní vliv. Jedna strana byla jak nová a z druhé byl mastný jen takový pásek na spodu. Určitě to nevypadalo jak má JirkaŘ na fotkách. Naštěstí demontហcooleru je tak jednoduchá, že není problém ho kdykoliv vytáhnout a otestovat v bečce s vodou. Ceny nových jsou jakžtakž v normě, ale já jsem si případnou opravu zajistil u tchána, který jakožto letecký mechanik má na to vercajk.

04.08.2012 06:39 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2496891
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Měl jsem po koupi typický problém s lankem plynu a to omezí výkon fakt slušně a oprava je zdarma. Vyvinul jsem jednoduchý test. Na dálnici vyždímat z auta nějakou vyšší rychlost a dát ji do tempomatu. Pak klepnutím na brzdu ubrat o dost a opětovně zapnout tempomat. Když zrychlování pomocí tempomatu je silnější než zrychlování s vypnutým tempomatem a plynem na podlaze - tak jasně lanko plynu.
Ještě k FAP - měl jsem plný na 80% a jruze mi dal čistý. Klesla spotřeba asi o 0.3 - 0.5, ale nárůst výkonu je spíš symbolický.

09.08.2013 22:48 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2606745
zbirka
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 13
99 Poslat soukromou zprávu
Mám uplně stejný problém, v Lexii jsem zjistil že je o dost nižší požadovaná hodnota plnícího tlaku o proti požadovaný udělaná repase turba a furt stejný,nová váha a furt stejný, zejtra du řešit pdtlaky, mysli že je špatnej ventil na ovládání turba,

09.08.2013 22:51 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2606746
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
zbirka napsal(a):
Mám uplně stejný problém, v Lexii jsem zjistil že je o dost nižší požadovaná hodnota plnícího tlaku o proti požadovaný udělaná repase turba a furt stejný,nová váha a furt stejný, zejtra du řešit pdtlaky, mysli že je špatnej ventil na ovládání turba,

Přesně opačnej postup,než by měl být...
Ten ep měnič jde vyzkoušet přes diag...

09.08.2013 23:04 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2606760
zbirka
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 13
99 Poslat soukromou zprávu
...no ten repas jsem musel udělat, turbo začalo chlejstat olej, a pak jsem se tady dočet že to je váha a tak jsem ji vyměnil a je to stejný, ale výkon jsem neměl už před repasem turba...

09.08.2013 23:05 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2606761
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
turbo na 2.2 je vypinane podtlakom, osobne si skor myslim ze mas niekde sakra dieru za turbom

(z coho by aj vyplivalo to ze ti zacalo pustat olej, stale vytacane do nepricetna a nahanalo tlak, cim odpalilo hriadel, ak to nespravis - mozno intercooler, taka bezna vec, tak si ten repas robil zbytocne)

09.08.2013 23:10 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2606768
zbirka
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 13
99 Poslat soukromou zprávu
taky jsem si to myslel ale hadice do sání normálně ztvrdne a nikde nic nefouká. Celý sem to prolejzal na zvedáku....

10.08.2013 01:55 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2606818
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
zbirka napsal(a):
taky jsem si to myslel ale hadice do sání normálně ztvrdne a nikde nic nefouká. Celý sem to prolejzal na zvedáku....


Jestli turbo tlaci tak to muze byt klapka sani,nebo mas porad zavrene klapky promenne delky sani

10.08.2013 07:30 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2606821
zbirka
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 13
99 Poslat soukromou zprávu
....jak poznám že fungujou? protože na vypnutý motor bude je cvakat podtlakový ventil...to nepoznám nic

10.08.2013 11:23 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2606899
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ak by mu nesli klapky (Ylonka) tak to tlak turba mera na intercoolery a ten by bol dostatocny a len na vahe vzduchu by to pisalo nizky prietok vzduchu

este ma napadlo ze ma pridrety egr a ostal mu stale pootvoreny, ale skor si stale myslim ze mu niekde proste uchadza tlak za turbom

10.08.2013 22:02 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2607123
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ak by mu nesli klapky (Ylonka) tak to tlak turba mera na intercoolery a ten by bol dostatocny a len na vahe vzduchu by to pisalo nizky prietok vzduchu

este ma napadlo ze ma pridrety egr a ostal mu stale pootvoreny, ale skor si stale myslim ze mu niekde proste uchadza tlak za turbom

...třeba přes ten otevřenej EGR...
Jinak to,že je turbo repasovaný u Huga s Béďou neznamená,že je stoprocentně dobrý... Už jsem móóóóckrát řešil to,že si zákazník přivezl repas turbo a auto buď nejelo,nebo to dělalo úplný nesmysly...

|< < 1 2 3 4 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator