Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Slaby vykon 2,2hdi
|< < 1 2 3 4 > >|
24.07.2010 19:39 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2350953
Burák
Město: Most, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj,
tak to byla nakonec váha vzduchu, chybu nehlásila ale zřejmě už špatně vyhodnocovala.

02.03.2012 10:40 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2455472
duff74
Město: Holešov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 163

99 Poslat soukromou zprávu
Trochu to oživím: Chci se zeptat, jestli se vadná váha vzduchu projeví jinak, než ztrátou výkonu. Třeba nějakou hláškou na PP. Resp. co je typické při nefunkční váze vzduchu a jestli jde přímo diagnostikovat ve smyslu dobrá - špatná.
Protože si taky myslím, že 98 kW by mělo s autem trochu víc hýbat, by je C5 kus auta, a ne že mi na světlech plynule ujede kdejaká felda, kterou sice po chvíli dojedu, ale to už tam mám 4ku. A vytáčet dvojku a trojku někam k 3500 ot, to po mně nikdo nemůže chtít. Vždy po zařazení vyššího rychlostního stupně, hlavně z 1 na 2 a 3 na 4, je taková díra bez výkonu a kolem 1800 ot citelně zatlačí turbo.
Naprosto viditelné je to, když musím zpomalit, nedejbože zastavit v kopci a rozjet se. Rozjedu se na jedničku někam k 2500 ot, dám za dva, ale otáčky klesnou tak, že má problém to pobrat. A to se opakuje i mezi 2 a 3. Potom už má auto dostatečnou rychlost, takže 4ka je většinou už v pohodě. Chybí tam taková setrvačnost po přeřazení, tak mě napadla i spojka, příp. setrvačník, ale ten nevykazuje žádné zvuky že by měl být KO ( cca 160 000km). Na diagnostice jsem byl v loni před dovolenou u autodiaga, protože jsem měl utkvělou představu, že vzduch z turba někudy utíká, a potrubí se zaplní až ve vyšších ot. a auto se rozjede. Výsledek byl, že turbo za jízdy tlačí dostatečně a nic nebylo mimo mezí. Je fakt, že po cestě do HR po dálnici to jede OK. Problém je ve městě, než se to trochu rozhýbe. Všechny filtry jsou nové, FAP je OK. Všechny viditelné hadice, hadičky a trubičky jsou OK a PP nic nesignalizuje. Váha je fyzicky v pořádku, žádné upadlé kontakty na teplotním čidle se nekonají. Až bude lepší počas, tak mám v plánu se podívat na EGR a hadice kolem turba, ale ten přístup hlavně k turbu...
Ptám se proto, že hodlám kontaktovat Lukiho_C5, měl by mít diagnostiku a chci případného diagnostika navést, na co se zaměřit. Ideální by bylo kdyby měl někdo v okolí stejnou motorizaci a byl by ochotný si váhu zkušebně prohodit. Díky

02.03.2012 10:56 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2455473
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Setrvačník z toho asi můžeš vynechat. Spíš bych se zaměřil na brzdy a správně nafoukaný gumy. Ty obzvl᚝ dokážou auto přibržďovat. Asi bys měl podle tvýho popisu najít ty správný otáčky, při kterých řadit. Když jak píšeš, v 1800 ot už cítíš zátah turba, tak je při řazení nenech pod tu mez spadnout. Obzvl᚝ v kopci. Sáhni si na disky po nějaký jízdě kdy nebrzdíš jak o život. Neměly by být teplý. Pokud ano, tak drhnou brzdy a výkon jde taky do kytek. Pokud tohle všechno, včetně dofoukaných gum, bude OK, pak teprve bych hledal ztrátu výkonu v motoru.

02.03.2012 11:22 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2455482
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Pokud to po dálnici jede OK (otázka je jak se pozná OK při plynulé jízdě, klidně tam může 20kW chybět pořád), tak to gumy ani brzdy nebudou.
Takové brzdy jsem měl v Xantii 1.9TD (hlavní válec propouštěl lehce tlak), nakonec auto po dálnici nejelo více než 150 a přední destičky odešly po 15.000km - to mě upozornilo na problém a donutilo se tím zabývat - po výměně válce OK.
Úplně vadná váha se ti hláškou projeví, problém je, že nemusí být úplně vadná, ale jen načatá - dává sice nesprávné hodnoty ale ne mimo dovolený rozsah - takovou vadu ŘJ nepozná.
Pro začátek by bylo nejlepší zajet k někomu s totožným motorem a porovnat, zda je problém realita, nebo jen tvůj pocit (třeba opravdu jen moc brzy řadíš).

02.03.2012 11:23 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2455483
duff74
Město: Holešov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 163

99 Poslat soukromou zprávu
Mikra:
Všechno co jsi napsal už mně napadlo. Gumy mám fouklé o 0,2 víc a brzdy mám taky OK, což dobře poznám, když zastavím téměř na rovině a sundám nohu z brzdy tak auto jede, pokud to není rovina. Navíc to při mé povaze dost často kontroluju. V minulosti jsem měl problém s kunama, kdy mi pravidelně úplně prožraly ten filc zespodu haupny (Xsara, Opal Vectra B, Zafira A), ale do kabelů se nikdy nepustily, jen jednou nějaký odpojily. U C5 jsem pozoroval, že motor taky navštívily, ale žádnou viditelnou škodu neudělaly. Asi jim nafta nevoní. Tak mě napadá jestli není někde v motoru načatá hadice, nebo něco podobného. A co se týče těch otáček: při rozjezdu do kopce nejsem schopný přeřadit tak rychle, aby otáčky nespadly na cca 1450, podle sklonu kopce. Šlo by to, ale tu jedničku bych musel vytočit někam k 3600 ot a to při tom jak je 1ka krátká, je už celkem řev. Osobně si myslím, že kdy šlo o echt strmý kopec, tak tam tu dvojku ani nedám. To je přesně ten problém - chybí setrvačnost v nižších rychlostech (rychl. stupních). Čím dál víc se kloním k té váze. Navíc mám pocit, že občas, třeba jednou za měsíc jede to auto tak, jak bych si představoval. Dojedu domu, zaparkuju a ráno je to zas zdechlé, třeba další měsíc a nejsem schopný určit co to způsobuje. Mluvil jsem o tomto s Bobem z Autodíly Hulín, když jsem si byl pro díly a ten mi potvrdil, že i jeho C5 2,2 nebyla pokaždé stejná. Tak to vyřešil čipem.

02.03.2012 11:50 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2455488
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
napsal(a):
při rozjezdu do kopce nejsem schopný přeřadit tak rychle, aby otáčky nespadly na cca 1450

Nemᚠproblém třeba jen s převodovkou?
Z jedničky na dvojku musíš mít za 1/2 vteřiny přeřazeno a za tu chvilku nemůže rychlost auta nijak významně klesnout - takže pokud by ses na jedničku dostal na 3000 ot a více, měl bys na dvojce po puštění spojky mít přes 1800 ot. a ne 1450 (přesné převody neznám).

02.03.2012 12:25 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2455490
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Váha nebude hlásit na PP nic dokud nebude hodně mimo tolerance a nebo ve zkratu popř.přerušená.Použít můžeš k vyzkoušení i z 2.0L HDI - jsou shodné.Na diagnostice se dájí vyčíst hodnoty.I když i z dobrými hodnotami neznamená že je vše OK - mám tu jednu váhu u které jsou hodnoty v pořádku a projev divného chování motoru je jen jeden-při rychlosti kolem 140km/h a jízdě na tempomat a zátěži v kopci tempomat neudrží stanovenou rychlost a ta klesá.(Je to nelogické,ale je to skutečně váhou-vyzkoušeno )Váha má hodnoty nové váhy a veškeré hodnoty,které se dají váhou měřit jsou OK.

02.03.2012 12:25 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2455491
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Taky mi to je divný, že by nešlo rychle přeřadit. Vystavuje ti dobře spojka?
No a jak jsem psal. Pokud budou všechny ty okolnosti OK, tak teda řešit výkon motoru. Ale úplně první bych volil diagnostiku u opravdovýho odborníka. Luki_C5 taky s autem navštěvuje jumepa ten by určitě problém odhalil. Nemᚠto zas tak daleko, tak bych být tebou kontaktoval jeho. Sám má 2,2 a budeš to u něj moct i porovnat.

02.03.2012 12:31 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2455492
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
podla toho co popisujes
- ako vies ze fap je OK? kolko si na nom nabehal / kedy si ho robil? pozeram ze mas napisany rok 2002 co by malo znamenat ze mas DXP42, ktore sa riesi eolys / fap spolu

podobny pocit som mal ked som mal zacpaty fap, po vycisteni z toho ostalo uplne ine auto

02.03.2012 12:32 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2455493
duff74
Město: Holešov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 163

99 Poslat soukromou zprávu
Převodovka? Si nemyslím. To spíš spojka, jako by prokluzovala a nepřenášela celý pohyb motoru na převodovku. Samozřejmě jsem schopný jezdit a řadit tak, aby bylo turbo pořád v záběru, ale jen za cenu vysokých, pro diesel ne úplně ideálních otáček. Představ si: mᚠFeldu, plné auto 100 kg lidí a plný kufr. A chceš se rozjíždět do kopce. Půjde to z tuha, ale potom po rovině si schopen jet celkem svižně. Tak nějak to u mně funguje.
Při brouzdáním po netu jsem na Citroeny.cz objevil:.link. Jako by jezdil mým autem. Příznaky mám stejné. Řešení bylo: ovládání podtlakového ventilu (nevím přesně co to je. Snad swirl?) a průtokové čidlo, což by mohla být váha vzduchu.

02.03.2012 12:35 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2455496
duff74
Město: Holešov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 163

99 Poslat soukromou zprávu
jumep: protože FAP nemám.

02.03.2012 12:48 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2455501
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tam myslel swirl, ten ludia vedia pomenovat vselijako a prutokove cidlo je vaha

diera v intercoolery neni?
hodnoty z vahy boli ake?

"jsem měl utkvělou představu, že vzduch z turba někudy utíká, a potrubí se zaplní až ve vyšších ot. a auto se rozjede" - diagnostika ma hodne pomale reakcie na hodnotach a toto sa neda sledovanim hodnot zbadat, jedine ak to bolo nahravane a graf sedel, ci to ide neviem, neskusal som / nehladal, skusim sa pripadne pozret

ak chces, dobehni, hodime tam vahu z mojho auta a pozreme tie veci co viem ze byvavaju zle

02.03.2012 12:56 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2455504
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
No, to je teda překvapení. Píšeš FAP je OK, ale ty ho mᚠvypáranej. A myslím, že i tady může být zakopaný pes. Jestli ten FAP obešli nějak ne dost odborně, tak může systém něco špatně vyhodnocovat. Nerozumím tomu tak dobře, abych to mohl posoudit, ale určitě se vypárání FAP musí udělat se vším všudy. A neodbornej zásah určitě dokáže oblbnout i diagnostiku. To bude možná tvrdej oříšek i pro zkušený odborníky. Píšu možná, protože není jistý, jestli ta ztráta výkonu je tím.

02.03.2012 13:03 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2455508
duff74
Město: Holešov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 163

99 Poslat soukromou zprávu
jumep: intercooler je v plánu až bude teplo, minimálně už jen kvůli tomu, abych ho vyčistil. Při té příležitosti vyzkouším těsnost.
Beru tě za slovo, ozval bych se ti přes SZ a domluvíme nějaký termín. Teď jsem se díval Holešov - Piešany = 107 km.. Předběžně, co třeba příští čtvrtek 8.3. dopoledne?

02.03.2012 13:07 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2455509
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ak je intercooler prasknuty je zvonku od oleja

02.03.2012 13:14 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2455510
duff74
Město: Holešov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 163

99 Poslat soukromou zprávu
Mikra: ona to není ztráta výkonu celkově, protože po překročení určitých toček to už potom celkem letí a zrychluje. Jde jen o nižší kvalty. Nejhorší je to z klidu. Po zahřátí se to o fous zlepší.
Ale zajedu k jumepovi a uvidí se. Možná to není závada, ale vlastnost

03.03.2012 00:29 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2455580
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Myslím,že i Jumep to tady psal,ale 2,2 má v nižších otáčkách ze začátku pomalejší reakci. Taky jsem si na to zvykal tak půl roku- stojím na světlech,padne zelená,šlápnu na plyn a...lehce vpřed a někde kolem těch 1800 kopanec do zad. já mám jako bonus k tomu automat a moje ženská(normálně jezdí Xsa picasso 1,6i) mi to díky týhle prodlevě jednou málem v křižovatce poslala pod kola brutálně rozjetý C1

03.03.2012 05:55 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2455594
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Myslím,že i Jumep to tady psal,ale 2,2 má v nižších otáčkách ze začátku pomalejší reakci. Taky jsem si na to zvykal tak půl roku- stojím na světlech,padne zelená,šlápnu na plyn a...lehce vpřed a někde kolem těch 1800 kopanec do zad. já mám jako bonus k tomu automat a moje ženská(normálně jezdí Xsa picasso 1,6i) mi to díky týhle prodlevě jednou málem v křižovatce poslala pod kola brutálně rozjetý C1


Jo Jo 2.2 HDI automat rozjezd ale čip jak nejsem jeho propagátor to vyřeší (a nebo zvyk)-ja volil 2. možnost a pořád lepší než se babrat se spojkou a kvaltama.

03.03.2012 12:55 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2455607
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
To,co popisuje jruze u 2.2 není extrémní, protože velký objem má slušný ne-turbo výkon. Míval jsem v práci opel astra 1,7 turbo diesel a to se na křižovatce do kopce rozjelo jen přes týrání spojky, ale pak to vystřelilo i když se ubral plyn. To se fakt ve městě nedalo používat.
Jinak perlička snížení výkonu u 2.2: Měl jsem v Autoportu na výměně zadního okna a po převzetí auto jelo slušně, ale nešlo do otáček a do kopce jsem musel řadit. Servis se chtěl ukázat a zdarma vypucoval vnitřek auta a prohodil přední koberečky a já nemohl s plynem na podlahu. Ale málem to šlo na velký průzkum, co s tím.

03.03.2012 16:33 - Re: Slaby vykon 2,2hdi 2455650
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Jo Jo 2.2 HDI automat rozjezd ale čip jak nejsem jeho propagátor to vyřeší (a nebo zvyk)-ja volil 2. možnost a pořád lepší než se babrat se spojkou a kvaltama.


Ještě doplním-otáčky nesleduji,ale první zhruba dva metry šnek a potom je schopen i hrabat(automat) u manuálu to jde hnet(hlavně si u manuálu mohu zvýšit otáčky než je záběr spojky).Automat má měkký záber s nějakým prokluzem,ale zase je to pohodlí hlavně v kolonách,ve městě a nehrozí 20000,- výdaj za spojku

|< < 1 2 3 4 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator