Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / LPG a C5
|< < 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 ... 42 > >|
19.02.2013 08:17 - Re: LPG a C5 2549272
Kulda
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SX BreakPočet příspěvků: 209
99 Poslat soukromou zprávu
Podle toho kam se chystáš, tak si kup potřebnou redukci. Nebo se dá i vypůjčit za pár drobných, viz. ten link, který jsem posílal včera.
Ono totiž, ne na všech pumpách venku jsou tyto redukce k mání...., tak jen pro jistotu

20.02.2013 12:33 - Re: LPG a C5 2549905
Kaštan
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 241

99 Poslat soukromou zprávu
Stirius napsal(a):
Kaštane, napiš pak ten emulátor sem, taky mě to zajímá. Díky.


Tak je to emulator od Landi Renzo. Jmenuje se Tank Fopper. .link. Snad jsem pomohl.

09.03.2013 18:16 - Re: LPG a C5 2555221
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Prosím vás, mám problém. Dnes jsem měl (teď) odjed na oslavu narozenin a jedu akorát do řiti. Mám to nové lpg a vše jede super. Ale čidlo benzínu nefunguje, takže postupně mi to ukazovalo, že mám prázdnou nádrž, i když vím, že ho je tam půlka nádrže. A mám strach, že tady bude zakopaný pes.

Dnes jsem nastartoval, opět, empty nádrž. Říkám si, na..t, je tam půlka. A jedu. Jenže to nahodí engine error, anti-pollution error. Jak jsem jel, tak to pocukávalo a nechtělo řadit pořádně. Nabral jsem tam pro jistotu hned dva litry benzínu (protože poprvé, když jsem vzal asi za pětikilo tak mi z prázdné nádrže šlo čidlo hned na poloprázdnou a počítalo to rovnou všechno, i když jsem tolik nenačepoval. Teď to po dvou litrech nepomohlo, svítí kontrolka benzínu a chybové hlášky pořád.

Mám pocit, že to jede snad na tři válce, neřadí jak má atd. Takže jsem nejel na oslavu a řeším, co včil. Nevíte?

Díky.

09.03.2013 18:19 - Re: LPG a C5 2555225
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Darja napsal(a):
Netuším, jestli nízká hladina paliva dokáže ovlivnit lambádu. A chyba lambády by se projevila hláškou o antipollution system a nesvítil by jen servis, ale i motor....ne?


Tohle bude asi ono, ale i tak mám prostě pocit, že to auto nejelo, jak mělo. Proto jsem radši neodjel nikam...

Co tady ještě čtu, tak to může být plynem (ale to by přece nedělalo na začátku, kdy auto za studena jelo na benzín??). Nebo lambda sondama.

Co teď provést? Můžu s tím jezdit, s tím, že projedu plyn a naberu jiný? Počítám, že jedu tak na pět válců. Četl jsem tu, že auto si často po čase zaktualizuje stav benzínu. Průser je, že teď mám novou práci 2 km od baráku a větší trasa měla být dnes. A za 2 týdny mám jet do Budapešti, ale to se bojím, abych dojel.

Nějaké návrhy?

09.03.2013 18:32 - Re: LPG a C5 2555227
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Stirius napsal(a):
Tohle bude asi ono, ale i tak mám prostě pocit, že to auto nejelo, jak mělo. Proto jsem radši neodjel nikam...


Nevím benzinů se spíš vyhýbám,ale měrka paliva potřebuje tuším nejméně 10L aby to počítač registroval - po dvou litrech naplníš nádrž a pořád bude měrka na nule.

09.03.2013 19:13 - Re: LPG a C5 2555236
Kaštan
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 241

99 Poslat soukromou zprávu
Než jsem měl emulátor benzínu, tak restartování ukazatele paliva bylo až po natankování minimálně 8litrů. Jinak ne!

Jinak hláška antipollution fault a svítící kontrolka motoru + servis mi svítí pořád. U plynaře to smaže a po týdnu zase se rozsvítí, pak se smaže sama a zase rozsvítí. Celý systém mám v pořádku, jen by to chtělo si hrát ze směsí plynu, ale na to nemám čas, když to jezdí.

09.03.2013 19:48 - Re: LPG a C5 2555254
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
A co to, že mám pocit, že nejedu na 6 válců? Měl jsem pocit, že to fakt pocukává, jede divně, řadí divně apod... A to to jelo ještě na benál...

09.03.2013 19:52 - Re: LPG a C5 2555269
Kaštan
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 241

99 Poslat soukromou zprávu
To mi taky dělalo, protože mi začala odcházet cívka na šestém válci. Pořád jsme to řešily s plynařem, až na konec přišel že to byla cívka. Nech to u někoho napíchnout na diagnostiku a budeš mít jasno.

09.03.2013 20:14 - Re: LPG a C5 2555281
hegisek
Město: Mnichovo Hradiště, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 83

99 Poslat soukromou zprávu
přesně tak taky to mám zasebou cívky už se to tu řešilo řeknu to jen stručně možná né přesně na benál cívky dávají menší hodnotu a na lpg je zapotřebí aby dávali víc a jak jsou stary tak to nezvládnou a postupně ti odejdou i ostatní doporučuji vyměnit vše je to ranec ale budeš mít klid já to dělal na dvakrát na zadní řadu se huř dostává ale za 20min je hotovo

09.03.2013 22:23 - Re: LPG a C5 2555294
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Na kolik to tak vyjde? A můžu s tím teď normálně jezdit, nebo radši ne? Jaký je teď stav?


kdo hledá najde: např. zde ale samo, že i jinde .link.

09.03.2013 22:29 - Re: LPG a C5 2555296
hegisek
Město: Mnichovo Hradiště, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 83

99 Poslat soukromou zprávu
valeo asi kolem 1000kč ks x6 ale pokud mᚠmožnost levněji nebo na někoho jedině dobře jinač si to udělš sám a jízda raději čím dřív tím líp bude se to zhoršovat ty stare nevyhazuj mužou se někomu hodit kdo nejezdí na lpg nebo jako aspon rezervní špatny zjistíš jednoduše nastartuj a postupně je odpojuj

09.03.2013 22:29 - Re: LPG a C5 2555297
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
mozes si to relativne vyrobit aj sam, spociva to v tom ze po uspani auta zmenis hodnotu odporu na snimaci nadrze na max (tusim 400ohm) a po zapnuti kluca sa to vrati a tym ti to nacita spravnu hodnotu

myslel som samozrejme resetovac, sry - zle som si to precital

09.03.2013 22:33 - Re: LPG a C5 2555303
hegisek
Město: Mnichovo Hradiště, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 83

99 Poslat soukromou zprávu
zase něco a pak to funguje v poho ty stary cívky?

10.03.2013 11:32 - Re: LPG a C5 2555354
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
hegisek napsal(a):
přesně tak taky to mám zasebou cívky už se to tu řešilo řeknu to jen stručně možná né přesně na benál cívky dávají menší hodnotu a na lpg je zapotřebí aby dávali víc a jak jsou stary tak to nezvládnou a postupně ti odejdou i ostatní doporučuji vyměnit vše je to ranec ale budeš mít klid já to dělal na dvakrát na zadní řadu se huř dostává ale za 20min je hotovo


Mno, otázka, jestli bych to mohl reklamovat na instalaci lpg, že není kompletní a v pořádku?

10.03.2013 12:15 - Re: LPG a C5 2555355
hegisek
Město: Mnichovo Hradiště, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 83

99 Poslat soukromou zprávu
to asi nééé u každého auta je jiné za zeptání ale nic nedᚠale nevěřím tomu

10.03.2013 19:46 - Re: LPG a C5 2555463
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
cívky vydržej ani né 100tis... nechápu, co řešíte. Po instalaci LPG se postupně odporoučely všechny. Projevuje se to tím, že máte nerovnoměrnej chod motoru, vede to až k odpojení jedný řady válců = závada lece identifikovatelná na diagnostice.

A u starý V6 rozhodně není zakopaný pes v ukazateli nádrže.. zapomeň na tuhle souvislost...

Když měníte zadní řadu, nezapomee vyměnit i těsnění pod sáním.... když je starší nebo se ho už nepodaří navrátit 100% správně, nadělá to paseky, že tu tu diskuzi zaspamajete hláškama, že vám neřadí AP a auto vyhazuje chybu brzd.... protože všechno, co tu řešíte, se tu už dávno řešilo...


P.S. starý cívky zahoď.. i na benál se rozjebabraj....

10.03.2013 19:49 - Re: LPG a C5 2555464
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Kaštan napsal(a):
Jinak hláška antipollution fault a svítící kontrolka motoru + servis mi svítí pořád. U plynaře to smaže a po týdnu zase se rozsvítí, pak se smaže sama a zase rozsvítí. Celý systém mám v pořádku, jen by to chtělo si hrát ze směsí plynu, ale na to nemám čas, když to jezdí.


A co ti říká diagnostika? LPG může být nastavená 100% dobře, ale můžeš mít v háji lamdby nebo mrtvý katíky... Však je to starý auto a má něco nakrouceno.. Mazat to nemá smysl, pokud se porucha objevuje pravidelně, problém je třeba odstranit...

10.03.2013 20:05 - Re: LPG a C5 2555470
Kaštan
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 241

99 Poslat soukromou zprávu
Diagnostika hlásí nízký tlak. Jo ale když jezdím na benzín, třeba měsíc, tak chybu nevyhodí, přepnu na LPG a do 100km chyba vyskočí.

11.03.2013 10:00 - Re: LPG a C5 2555536
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem se teď bavil s týpkem z Ricaru (u Ostravy), kde jsem u nich už dřív byl v servisu a byl spokojený. On mi poradil, že ani jejich diag nemusí zjistit vše, že mám zajet do Přerova do Bosche Havel na diag. Tam zjistit opravdu konkrétně, jestli je to v cívkách a potom protočit případně Prostějov, že instalace je udělaná špatně.

Takže otázkou je, jak se zachová Fedor, pokud to opravdu budou cívky a ty tam samozřejmě neměnili, ani nenacenili, ovšem instalace evidentně je špatná. Jestli to vemou na sebe, nebo řeknou jo, je to špatné, ale cívky si musíte doplatit.

Nebo to bude v něčem jiném.

Nebo mám rovnou koupit cívky a vyměnit sám, ale tady můžu uletět šest litrů, že. Věřím vašim a Darjiným zkušenostem, ale šestka bez jistoty je pořád šestka...

Nějaký nápad? Vidím to asi cesta Přerov, Prostějov, akorát to je tak na den volna...

PS: Nemůžu tu najít nikde nějaký návod na výměnu cívek, v návodech nic a já jsem lama na auta, vždy samouk. Je to tu někde?

PS2: Počítám, že toto problém nebude, ale mám v motoru myslím 3-4 roky starý olej, najelo asi asi tak těch 20k km, páč jsem měl firemní auto. Chci ho měnit asap.

PS3: Nebo začínám elaborovat, koupit cívky, protože i kdyby to nebylo jimi, tak jsou stejně asi sakra staré, vyměnit, vyměnit olej a pokud to i potom bude průserové, tak diag atd.

PS4: Tak to udělám asi tak, že ve čtvrtek zajedu na diag tady, kde to řeší přes chyby ve válci a mění cívky, aby si to ověřili skrz válce. Nevyskočí jim prý missfire nebo tak. Ale to je mi fuk. Když tím zjistí jasnou chybu cívek, tím líp. Pořeším další detaily jako olej apod. A pokud to nebude v cívkách, tak to zjstíme rychle a bude se řešit, co dál.

11.03.2013 19:43 - Re: LPG a C5 2555643
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Budu dělat, že jsem to o tom oleji nečetla.... To prostě jsem nečetla, protože jinak bych si asi poprskala monitor...

prosimtě, cívky jsou jak svíčky návod je tu .link.

P.S. Když zajedeš k někomu, kdo to s diagnostikou (lexií) umí, tak ti může udělat i test cívek a špatná cívka se na diag ukáže.. dokonce i která to je.


P.P.S. Prostě kup 3 (kus stojí asi 800Kč), vyměň zadní řadu (ta je echt na výměnu na houno) a ty, které z té zadní řady jsou ok, si dej do kufru. Holt, když kiksne nějaká z přední, vyměníš ji za tu "ještě dobrou".. to je otázka 5ti minut. A můžeš zatím házet do prasete kačky na další 3 kusy.

|< < 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 ... 42 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator