Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / FAP - Filtr pevných částic
|< < 1 ... 54 55 56 57 58 59 60 ... 77 > >|
18.02.2017 10:35 - Re: FAP - Filtr pevných částic 3040926
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11788

U??vate? Poslat soukromou zprávu
K té kontrolce regenerace - je to jednoduché pokud si uvědomíš co se děje s elektronikou (nebo spíš co dělá) víc říct nemůžu,není to můj nápad ale kolegův a je na něm aby to zveřejnil. Autodiagovi už z tohoto asi dojde co a jak je to jednoduché. To je jen o kontrolce jinak je to stejně oničem systém je nastaven tak že když neproběhne korektně spouští se při dalším dosažení podmínek a možná to tam neudělali úmyslně = mohlo by se stát že by se objevovalo v provozu zbytečně xx šílenců kteří by lítali s autama jak závodníci a ještě sledovali místo provozu kontrolku

No mohli dát do informačních hlášek třeba ,,vyhněte se kolonám,nezajíždějte do hustého provozu atd.. probíhá regenerace " = to by byla legrace a jestli toto nějakým způsobem zvládne ten nesmysl bude to podobné.

18.02.2017 10:43 - Re: FAP - Filtr pevných částic 3040938
MS02
Město: Pha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 230
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dojde to jiste i vice lidem a na kazdem je, jak s dostupnymi informacemi nalozi. Takto osobne chapu vyznam techto diskusi. Zpristupnit informace i ostatnim a poucit se. Jenze k tomu je potreba obcas nejake info i pustit, coz take neni ochoten kazdy.

18.02.2017 10:54 - Re: FAP - Filtr pevných částic 3040947
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6536

U??vate? Poslat soukromou zprávu
to JRUZE: ja myslim ze to zamer byl a dle meho i z toho duvodu co pises..uplne zive vidim nekolik mistnich clenu jak "litaji" po meste ci dalnici a ziskem regenerace

to MS02: informace jsou dnes velmi cenena komodika,v automotive nevyjimaje..takze ono to neni nekdy uplne o ochote ale i tom jak se informace ziskaji,nekdy vlastnim vyzkumem,nekdy jinak...nekdy ale ani zverejnit nejdou

18.02.2017 11:08 - Re: FAP - Filtr pevných částic 3040968
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11788

U??vate? Poslat soukromou zprávu
MS02 napsal(a):
Dojde to jiste i vice lidem a na kazdem je, jak s dostupnymi informacemi nalozi. Takto osobne chapu vyznam techto diskusi. Zpristupnit informace i ostatnim a poucit se. Jenze k tomu je potreba obcas nejake info i pustit, coz take neni ochoten kazdy.


Souhlasím , ale umíš si jistě představit když se absolutním uživatelům (nechtěl jsem psát ženám) rozsvítí nějaká kontrolka,hláška atd.. jak to dopadne ? - já než jsem naučil (a to se doma bavíme o takovíchto věcech dost) drahou polovici aby se popřípadě když se objeví nějaká kontrolka,hláška a jaká které si nemusí všímat,co má zkontrolovat a jak na ní reagovat. ( fungovalo to ,, telefon - miláčku mně se rozsvítil servis - co jsi udělala jsi zmáčkla ostřikovač? ano - tak si toho nevšímej ") - jen blbej příklad. Ten systém je plně automatickej , má xx pokusů než něco vyhlásí jako chybu a s prominutím uživateli do toho nic není - proto vznikají sítě servisů aby v případě problému to řešili - tak je postavena politika výrobců.

18.02.2017 14:38 - Re: FAP - Filtr pevných částic 3041029
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já si myslím, že výrobce si hlavně hlídá svoje, proto skoro u všeho píšou, navštívte odborný servis Citroen, o jiných tam nic nepíšou , když to tam dám, vymění půl motoru za 50 litrů a je opraveno.
Proto to nikdo nechce řešit touto cestou, ale finančně schůdnější, když je to něco jednoduchého, co zvládne pomocná síla na gyndě, myslím, že to zvládnu i já.
Když je to složitější operace, zajedu do některého místního servisu.
No a ke kontrolce a závodění ohledně regeneraci, znám lidi, kteří závodí i bez rozsvícení jakékoli kontrolky, proto jim asi nic nesvítí, pravděpodobně prevence proti tomu rozsvícení.
Měl jsem také problémy s regeneracema, už to mám ošetřené, jezdím krátké trasy po okreskách, tak jsem nesplnil podmínky pro regenerace, až to padalo do nouzáku, proto jsem chtěl mít také kontrolku o probíhající regeneraci, parkrát byla nedokončena a byly zbytečné problémy na světě. Nevím proč máte představu o tom, že by měl někdo přilepené oči na kontrolku a nevěnoval se řízení, to dělám akorát když jde kolem nějaké hezká diva , o nějakých závodech potom ani nemluvím.

18.02.2017 14:56 - Re: FAP - Filtr pevných částic 3041032
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11788

U??vate? Poslat soukromou zprávu
63zdenda napsal(a):
Já si myslím, že výrobce si hlavně hlídá svoje, proto skoro u všeho píšou, navštívte odborný servis Citroen, o jiných tam nic nepíšou , když to tam dám, vymění půl motoru za 50 litrů a je opraveno.
Proto to nikdo nechce řešit touto cestou, ale finančně schůdnější, když je to něco jednoduchého, co zvládne pomocná síla na gyndě, myslím, že to zvládnu i já.
Když je to složitější operace, zajedu do některého místního servisu.
No a ke kontrolce a závodění ohledně regeneraci, znám lidi, kteří závodí i bez rozsvícení jakékoli kontrolky, proto jim asi nic nesvítí, pravděpodobně prevence proti tomu rozsvícení.
Měl jsem také problémy s regeneracema, už to mám ošetřené, jezdím krátké trasy po okreskách, tak jsem nesplnil podmínky pro regenerace, až to padalo do nouzáku, proto jsem chtěl mít také kontrolku o probíhající regeneraci, parkrát byla nedokončena a byly zbytečné problémy na světě. Nevím proč máte představu o tom, že by měl někdo přilepené oči na kontrolku a nevěnoval se řízení, to dělám akorát když jde kolem nějaké hezká diva , o nějakých závodech potom ani nemluvím.


Do jisté míry mᚠpravdu se servisem a je to i + pro mne když se tím živím, ale nadruhou stranu netušíš kolik mně a i jiným bylo přiděláno práce(a ,,nikdo se toho ani nedotkl"-kdyby to řekli co kde dělali ušetřili by víc než třeba za opravu kdekoli ) s tou kontrolkou to bylo obrazně. No spousta lidí si myslí že učební obory jsou asi kničemu a že pořízením diag je vše vyřešeno (je spousta šikovných lidí kterým toto stačí ,ale některým lidem chybí soudnost když opomenu znalosti) A kvůli FAPu ti to asi do nouze nepadlo většinou je za tím něco jiného a hodně přicpaný FAP tomu může napomoct.

18.02.2017 15:09 - Re: FAP - Filtr pevných částic 3041052
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6536

U??vate? Poslat soukromou zprávu
63zdenda napsal(a):
Já si myslím, že výrobce si hlavně hlídá svoje, proto skoro u všeho píšou, navštívte odborný servis Citroen, o jiných tam nic nepíšou , když to tam dám, vymění půl motoru za 50 litrů a je opraveno.

Nevím proč máte představu o tom, že by měl někdo přilepené oči na kontrolku a nevěnoval se řízení,

...tak to by jsi koukal co lidi dokazou protoze slyseli,videli,cetli nebo jim nekdo rikal
s tou opravou za 50 bych to tak nevidel,ale znam pripady, a nemusim chodit daleko na klubu je jich dost,kdy se v necem vrtali cemu nerozumeli nebo se jim v tom vrtal nekdo jinej u ktereho meli stesti ze jei nahodou kolem ..ono nekdy usetrena koruna se muze docela prodrazit
myslim ze take mas svuj obor ve kterem narazis na podobne

18.02.2017 15:20 - Re: FAP - Filtr pevných částic 3041058
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
U mě to bylo nedokončenýma regeneracema, pak se samozřejmě začal ucpávat FAP a nabalovaly se další věci s tím společné, trochu jsme to prohnaly, turbo také začalo dle napojené diagnostiky zabírat, regenerace se spustila a konečně nechala i dokončit, proto jsem také ten FAP čistil wapkou a pár dalších věci, potom jsem udělal opatření, které tomu snad pro příště zabrání.
Ještě a je to aspoň trochu k vláknu, když při čištění wapkou začne vytékat po 45 minutách ta červenohnědá sračka, co to teda vytéká když ne cerin, měl by tam být jenom ten cerin a saze, tak co to vytéká, za další, psal jsi, když je ta vložka načervenalá, je něco špatně, má se vyměnit Fap, nebo co může být všechno špatně?

18.02.2017 15:28 - Re: FAP - Filtr pevných částic 3041061
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6536

U??vate? Poslat soukromou zprávu
no samozdrejme tonouci se stebla chyta,to znam ...zaklad ve aby vse bylo ok jinak zbytecna prace (ono to je dle meho i tak zbytecne ale kazdy mame jine zkusenosti)
co z nej vyteka ti nereknu ,nikdy jsem to nezkoumal
ja nepsal ze je to spatne,bylo to mysleno ze to cervene je povrchove,ne zapecene ..ne FAP kdyz bude na vymenu tak si to auto rekne samo,neboj to poznas

18.02.2017 16:01 - Re: FAP - Filtr pevných částic 3041075
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11788

U??vate? Poslat soukromou zprávu
O tom že když změní barvu ta vložka jsem psal asi já - na těch fotkách bylo vidět že je ještě cerin v otvorech a když změní barvu ta vložka tak je něco né úplně v pořádku ten FAP je důsledek - řekl bych že příčina může být předkat a kat , ale i ten FAP - ta vložka se přepaluje proč to nedovedu říct(možná že je důvod regenerace,která moc intenzivně jen v určité části FAPu jen vím že ba tak vypadat neměl - několik FAPů takto vypadajících jsem měnil za jiné . důvod byl že neprošli přes emise.

18.02.2017 16:12 - Re: FAP - Filtr pevných částic 3041085
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6536

U??vate? Poslat soukromou zprávu
to je jeden z hlavnich rozdilu mezi FAP a DPF..FAP nema jinou informaci o tom jestli bezi regenerace nez rozdilove cidlo tlaku...DPF je na tom podstatne lepe umi presne ridit prubeh a take vi jak regenerace probiha

18.02.2017 16:15 - Re: FAP - Filtr pevných částic 3041086
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
To je jedno, kdo to psal, ale když by tam byla už nějaká chyba, nemělo by se něco rozsvítit, nebo napsat počítač, vždy pomalu všechno vyhodnocuje, a je to katalizátor, předkatalizátor nebo Fap samotný?
Diag byl z vysvětlením rychlejší, ale pak se mi ten počítač vůbec nelíbí.

18.02.2017 16:28 - Re: FAP - Filtr pevných částic 3041094
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6536

U??vate? Poslat soukromou zprávu
zjistit jestli katalyzator na 100% funguje jak ma se mi u zadne C5 nepodarilo zjistit jinak nez vyzualne
sama ECU o tom nema ani paru,takze ti ani nic nerekne
zase se opakuju ,vim,ale DPF je natom lepe,tam to zjistis...i kdyz Jumep tedy psal ze tomu tak neni,zatim se k tomu tvrzeni nevyjadril nejakym argumentem

18.02.2017 16:49 - Re: FAP - Filtr pevných částic 3041108
MS02
Město: Pha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 230
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jruze: vlozka se vetsinou prepaluje pri velkem mnozstvi usazenych sazi. Proti predpokladum RJ se pak pri regeneraci prilis zvedne teplota a je to... Teda ne hned, ale az casem u hulicich motoru.

18.02.2017 17:03 - Re: FAP - Filtr pevných částic 3041114
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Jen drobný komentář - cerin z FAPu ve vodě nerozpouští, takže vodu samotnou neobarvuje - jen se při dostatečné trpělivosti nechá více či méně mechanicky vyplavit - jemný červeno-hnědo-oranžový písek, který se po vyplavení zase usadí na dně (nic jiného vyplavitelného v téhle barvě a konzistenci ve filtru není).
A co se týká životnosti, mám na tachometru přes 270 tisíc a filtr stále původní 1x čištěný při 150 tisících.
Buď mám kus s neobvyklou životností, nebo to čitění něčemu pomohlo

18.02.2017 18:06 - Re: FAP - Filtr pevných částic 3041127
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6536

U??vate? Poslat soukromou zprávu
MS02 napsal(a):
jruze: vlozka se vetsinou prepaluje pri velkem mnozstvi usazenych sazi. Proti predpokladum RJ se pak pri regeneraci prilis zvedne teplota a je to... Teda ne hned, ale az casem u hulicich motoru.

sorry ale to je docela blbost,vid

18.02.2017 18:11 - Re: FAP - Filtr pevných částic 3041128
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6536

U??vate? Poslat soukromou zprávu
TomasT napsal(a):
Jen drobný komentář - cerin z FAPu ve vodě nerozpouští, takže vodu samotnou neobarvuje - jen se při dostatečné trpělivosti nechá více či méně mechanicky vyplavit - jemný červeno-hnědo-oranžový písek, který se po vyplavení zase usadí na dně (nic jiného vyplavitelného v téhle barvě a konzistenci ve filtru není).
A co se týká životnosti, mám na tachometru přes 270 tisíc a filtr stále původní 1x čištěný při 150 tisících.
Buď mám kus s neobvyklou životností, nebo to čitění něčemu pomohlo

aaa uz se blizime k jadru veci ...

k vydrzi...ja myslim ze pri 150 pokud jsi nemel zasadni poruchu to byla opravdu prevence...
aut ktere k nam pravidelne jezdi a maji 300-400 s puvodnim FAM tu par mame..
stejne jako 1.6Hdi s puvodnim turbem i FAPem ktere maji najeto 380-410..celkem tri

18.02.2017 22:42 - Re: FAP - Filtr pevných částic 3041275
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
to je jeden z hlavnich rozdilu mezi FAP a DPF..FAP nema jinou informaci o tom jestli bezi regenerace nez rozdilove cidlo tlaku...DPF je na tom podstatne lepe umi presne ridit prubeh a take vi jak regenerace probiha

Jen taková drobnost-rozdíl mezi FAP a DPF není vůbec žádný (myslím mezi těma zkratkama,ne mezi tím,jak co funguje!!!) FAP je zkratka z francouzského filtre a particule = filtr pevných částic a DPF je z anglického Diesel particulate filter (popř. německá jen PF particle filter)= filtr pevných částic (dieselu). Já jen aby tady nedošlo k zase k nějaký dezinterpretaci...

19.02.2017 01:49 - Re: FAP - Filtr pevných částic 3041356
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 808
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Hmmm, ako tak pozeram, tak s FAPom neni zivot lahky. A ja mam uz ten “vylepseny“,s katom v jednom puzdre, co si v Citroene vedia nacenit.
No nic, pomaly si robim zasoby

Přílohy:
IMG_20170107_173441.jpg ( 4493443b ) -
IMG_20170107_173422.jpg ( 4391774b ) -

19.02.2017 07:15 - Re: FAP - Filtr pevných částic 3041374
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11788

U??vate? Poslat soukromou zprávu
eisy811 napsal(a):
Hmmm, ako tak pozeram, tak s FAPom neni zivot lahky. A ja mam uz ten “vylepseny“,s katom v jednom puzdre, co si v Citroene vedia nacenit.
No nic, pomaly si robim zasoby


To je jen otázka než se mi jeden dostane do ruky a i s tím si poradím

|< < 1 ... 54 55 56 57 58 59 60 ... 77 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator