Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / FAP - Filtr pevných částic
|< < 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 ... 77 > >|
10.11.2011 20:34 - Re: FAP - Filtr pevných částic 2424401
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
To je pěkná blbost,ale ..... FAP funguje tak že se v něm usazují saze a po určité době se spálí (zjednodušeně) a kam se v tomto perpetum mobile podějou když se to nemusí regenerovat a už se tam neusazují tak co se s nimi děje? No holt je to pokrok.

11.11.2011 10:05 - Re: FAP - Filtr pevných částic 2424444
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 610
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ja jen k tomu FAPu, resil jsem podobnou vec cca pul roku zpet. Doslo aditivum, auto ma realne natoceno tak cca pres 200 a co s tim. No po konzultaci jsem ho nechal taky odstranit a vyslo me to levneji nez aditivum a prace s vymenou a pripadnym proplachem nebo nedeboze vymenou celeho FAPu. Kdybych to mel novejsi tak bych nevahal, ale precejenom auto je 10let stare a uz se to moc neoplati.. Zakouri pod plnym plynem pri rozjizdeni, ale to bude asi i tim, ze to mam jeste chipnute. Takze pokavad to nemas chipnute, tak si myslim, ze to bude kourit jen minimalne. Podotykam, ze FAP mi vytahoval Autodiag a chipoval Petr 2.2 HDI nebo jak ma tu prezdivku. Avizovanou zmenu ve spotrebe nepozoruji absolutne zadnou (takze famy o tom, ze FAP zere vic nebudou kdovijak pravdive, nebo je to jen zanedbatelne cislo). Co jsem pocitil byla pruznost motoru - je takova lepsi, necha se lepe vytacet a reaguje trosku lip na plyn, jinak ze by to pridalo na celkovem vykonu to asi ne. Tak tolik moje postrehy.

11.11.2011 13:05 - Re: FAP - Filtr pevných částic 2424461
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
RimmerCZ napsal(a):
Ja jen k tomu FAPu, resil jsem podobnou vec cca pul roku zpet. Doslo aditivum, auto ma realne natoceno tak cca pres 200 a co s tim. No po konzultaci jsem ho nechal taky odstranit a vyslo me to levneji nez aditivum a prace s vymenou a pripadnym proplachem nebo nedeboze vymenou celeho FAPu. Kdybych to mel novejsi tak bych nevahal, ale precejenom auto je 10let stare a uz se to moc neoplati.. Zakouri pod plnym plynem pri rozjizdeni, ale to bude asi i tim, ze to mam jeste chipnute. Takze pokavad to nemas chipnute, tak si myslim, ze to bude kourit jen minimalne. Podotykam, ze FAP mi vytahoval Autodiag a chipoval Petr 2.2 HDI nebo jak ma tu prezdivku. Avizovanou zmenu ve spotrebe nepozoruji absolutne zadnou (takze famy o tom, ze FAP zere vic nebudou kdovijak pravdive, nebo je to jen zanedbatelne cislo). Co jsem pocitil byla pruznost motoru - je takova lepsi, necha se lepe vytacet a reaguje trosku lip na plyn, jinak ze by to pridalo na celkovem vykonu to asi ne. Tak tolik moje postrehy.


No aditivum není jen drahej sajrajt,ale je v něm i čistící složka a zlepšuje kvalitu nafty atd..

11.11.2011 17:38 - Re: FAP - Filtr pevných částic 2424488
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Majk-fox napsal(a):
Nechci ten servis hanit, pán ví, co dělá, vytrhnou mi trn z paty a snaží se, takže myslím, že nebylo jiný řešení !

No, tak to jsem se zklamala... že mi 7 let dělá auto...

No, já si myslím, že jiný řešení by bylo... jestli FAP stojí 9000Kč, tak je levnější než dobrý zimní gumy na C5, takže to nepovažuju za investici, co by člověka měla zruinovat. Ale když někdo tohle chce, a si to dělá. Já jsem jen zklamaná.

11.11.2011 19:15 - Re: FAP - Filtr pevných částic 2424562
Majk-fox
Město: Chrudim, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 164
99 Poslat soukromou zprávu
Darja: Příští rok, až se trochu finančně zmátořím,tak ho nechám zvovu nainstalovat. Není to nenávratná změna

Ještě se Tě zeptám, když Ti dělá 7 let auto a si určitě spokojená, tak to svědčí o tom, že ten člověk je odborník i proto, protože, na celém netu jsem nenašel skoro žádnou negaci. Pokud by tomu nerozumněl nebo byl to nějakej fušér, tak se budu hodně zlobit, ale já ho beru za odborníka a kde jinde by mě měli poradit, než v dobrém servise, na který jsou super reference. Jestli to zkutečně bylo v takovém stavu, že tomu autu to spíše škodilo a on to tak vyhodnotil, tak to tak beru. Navíc já teď nemám volný peníze ani na ten novej FAP. Jediný, co mě mrzí je to, že mi to nezdělil, že to dává pryč ještě před tím, než bylo dílo dokonáno, možná bych se rozmýšlel. Asi viděl, jaký jsem ňouma

11.11.2011 19:29 - Re: FAP - Filtr pevných částic 2424563
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
NenechᚠTo se vsadím i vo poslední halíř z vejplaty Ono to ňák jezdí i bez něj, proč to řešit Nevím no, chápu, že servis dělá vše pro potěchu zákazníka, ale někdy jsem ráda, že my, jako autorizovaný tohle prostě neuděláme, ani kdyby zákazník plakal tři hodiny na salónu a škubal si vlasy z hlavy

12.11.2011 00:32 - Re: FAP - Filtr pevných částic 2424639
Klokan
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215kPočet příspěvků: 213
99 Poslat soukromou zprávu
Jen k těm známkám a vjezdu do zón. Ty nálepky se dávají dle TP a v nich zapsaných emisí. Já mám zelenou jak na XM V6 tak na C5 X7 V6. Takže jen a je klidně zavedou, ubude oktávek v centru ...

12.11.2011 15:36 - Re: FAP - Filtr pevných částic 2424688
M.P
Město: Třebíč, Auto: Peugeot 807 2.0 HDi / 100 kWPočet příspěvků: 432

99 Poslat soukromou zprávu
Už to chvíli sleduju , a taky si nemyslím že FAP za devítku je nějak drahej . Teď jsem koukal předevčírem to speciálu Světa motorů kde se o FAPech píše , a právě FAPy pro káry z koncernu PSA jsou nejlevnější . Takovej FAP na Hondu ( pokud si dobře pamatuju ) stojí mnohem více než současná cena C5 kdekoho z nás ... a je to šestimístná suma .
A v porovnání ceny blbýho multifunkčního displeje na mojí C5 a nějakýho FAPu ( kterej naštěstí nemám ) je ještě ten FAP levnější ...
A nejsem si zcela jistej kdo je ten zmíněnej , kdo vykuchal ten FAP , ale na 99% vím kdo to je , přesto se za pár tisíc km chystám mu svěřit mou C5 do ruk . Zřejmě je to , jak pozoruji z příspěvků , jeden z mála co se prezentuje svou kvalitní prací a rozumí tomu .

13.11.2011 20:35 - Re: FAP - Filtr pevných částic 2424937
Majk-fox
Město: Chrudim, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 164
99 Poslat soukromou zprávu
M.P napsal(a):
Už to chvíli sleduju , a taky si nemyslím že FAP za devítku je nějak drahej . Teď jsem koukal předevčírem to speciálu Světa motorů kde se o FAPech píše , a právě FAPy pro káry z koncernu PSA jsou nejlevnější . Takovej FAP na Hondu ( pokud si dobře pamatuju ) stojí mnohem více než současná cena C5 kdekoho z nás ... a je to šestimístná suma . A v porovnání ceny blbýho multifunkčního displeje na mojí C5 a nějakýho FAPu ( kterej naštěstí nemám ) je ještě ten FAP levnější ... A nejsem si zcela jistej kdo je ten zmíněnej , kdo vykuchal ten FAP , ale na 99% vím kdo to je , přesto se za pár tisíc km chystám mu svěřit mou C5 do ruk . Zřejmě je to , jak pozoruji z příspěvků , jeden z mála co se prezentuje svou kvalitní prací a rozumí tomu .


Bavil jsem se s ním o tom ještě, když jsem si vyzvedával auto. V mém fapu bylo popraskaná keramika a zanesení bylo v takovém stádiu, že nebyla jiná volba, udělal to tak, že ho tam kdykoliv můžu koupit a nechat od něj připojit, protože ten starej se už nadal zachránit. JInak maximální spokojenost s tímto servisem !!

13.11.2011 20:46 - Re: FAP - Filtr pevných částic 2424942
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Majk-fox napsal(a):
M.P napsal(a):
Už to chvíli sleduju , a taky si nemyslím že FAP za devítku je nějak drahej . Teď jsem koukal předevčírem to speciálu Světa motorů kde se o FAPech píše , a právě FAPy pro káry z koncernu PSA jsou nejlevnější . Takovej FAP na Hondu ( pokud si dobře pamatuju ) stojí mnohem více než současná cena C5 kdekoho z nás ... a je to šestimístná suma . A v porovnání ceny blbýho multifunkčního displeje na mojí C5 a nějakýho FAPu ( kterej naštěstí nemám ) je ještě ten FAP levnější ... A nejsem si zcela jistej kdo je ten zmíněnej , kdo vykuchal ten FAP , ale na 99% vím kdo to je , přesto se za pár tisíc km chystám mu svěřit mou C5 do ruk . Zřejmě je to , jak pozoruji z příspěvků , jeden z mála co se prezentuje svou kvalitní prací a rozumí tomu .


Bavil jsem se s ním o tom ještě, když jsem si vyzvedával auto. V mém fapu bylo popraskaná keramika a zanesení bylo v takovém stádiu, že nebyla jiná volba, udělal to tak, že ho tam kdykoliv můžu koupit a nechat od něj připojit, protože ten starej se už nadal zachránit. JInak maximální spokojenost s tímto servisem !!


Škoda že nemᚠfoto - docela by mne to zajímalo jak ta keramika popraská - a zatím jsem vyčistil každej a to i ten z té nešastné 1.6 která tlačila do sání a do výfuku tolik oleje že ho to nedovedlo ani spálit a ze sání jsem vylil přes půl litru oleje a na stěnách výfuku byly tak 4mm oleje ze sazema.Jen tak na okraj ten vap má daleko větší sílu než výf.plyny.

13.11.2011 22:19 - Re: FAP - Filtr pevných částic 2424986
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
niekde som cital ze pokial sa fap prilis zanese a potom sa regeneruje dlho tak to dokaze popraskat, je otazka co to cele sposobilo, ale zaujimali by ma fotky

13.11.2011 22:29 - Re: FAP - Filtr pevných částic 2424989
Majk-fox
Město: Chrudim, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 164
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
niekde som cital ze pokial sa fap prilis zanese a potom sa regeneruje dlho tak to dokaze popraskat, je otazka co to cele sposobilo, ale zaujimali by ma fotky


Tady jsem to celé ,SNAD, uzavřel.
.link.

13.11.2011 22:43 - Re: FAP - Filtr pevných částic 2424999
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Majk-fox napsal(a):
jumep napsal(a):
niekde som cital ze pokial sa fap prilis zanese a potom sa regeneruje dlho tak to dokaze popraskat, je otazka co to cele sposobilo, ale zaujimali by ma fotky


Tady jsem to celé ,SNAD, uzavřel.
.link.


Hlavně že to jede . Od toho jsou auta a né aby to byla jen kasička.Přeji hodně bezproblémových KM a už tak jak je to teď a nebo jak to má být.

19.11.2011 23:47 - Re: FAP - Filtr pevných částic 2426062
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tu davam par fotiek ak sa neda pri DXP42 zresetovat pocitadlo, lebo hladinomer stale hlasi nizku hladinu, tak sa da nahradit odporom

fotky su z otvoru nad nadrzou pod pravou zadnou sedackou

rozobrat konektor, vytiahnut piny, priletovat odpor, zlozit konektor, zaizolovat
piny nechavam nedotknute aby sa to v pripade vymeny nadrzky dalo vratit do povodneho stavu

toto je len hotfix, nie je to korektna oprava, korektna oprava by bola vymena cidla v nadrzke, co je nerealne, cize len vymena celej nadrzky, co je zasa nakladne

edit: fotky robil silvo (asi mesiac po hotfixnuti )

Přílohy:
100.JPG | Stáhnout | Zobrazit ( 83718b ) - Staženo:150x.
101.JPG | Stáhnout | Zobrazit ( 93020b ) - Staženo:97x.
102.JPG | Stáhnout | Zobrazit ( 105751b ) - Staženo:86x.
103.JPG | Stáhnout | Zobrazit ( 75602b ) - Staženo:94x.

13.12.2011 22:48 - Re: FAP - Filtr pevných částic 2432435
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, dnes se mi po asi 5km jízdy městem spustila regenerace - cvakaly relátka, po zastavení hučela sahara... Přitom venku byly asi 4°, teplota vody těsně pod 90, teplota oleje úplně minimální. Tak mě napadlo, jaké jsou podmínky pro regeneraci? Určitá rychlost, teplota motoru?
Poněvadž tohle mi připadá, jako by bylo nějaké čidlo vadné a spustilo regeneraci tak brzo po startu.

13.12.2011 22:58 - Re: FAP - Filtr pevných částic 2432444
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
akonahle sa zohreje vyfuk na dostatocnu teplotu tak sa spusti regeneracia
aby sa dosiahla ta teplota rychlejsie, spinaju sa spotrebice v aute na vyssiu zataz

13.12.2011 23:11 - Re: FAP - Filtr pevných částic 2432446
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Díky, myslel jsem že tam je důmyslnější rozhodování. Výfuk je teplý asi hned a to teda chudák motor, když ještě za studena se začne uměle zvyšovat teplota a vypalovat FAP...

13.12.2011 23:12 - Re: FAP - Filtr pevných částic 2432447
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
motoru to je dost jedno a teplota vyfuku musi byt okolo 300 stupnov

13.12.2011 23:21 - Re: FAP - Filtr pevných částic 2432449
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
No tak dost jedno...když je motor studený, tak mu určitě neprospívá opožděné vstřikování a dohořívání nafty ve výfuku. Ale co se dá dělat, když to tak inženýři vymysleli

13.12.2011 23:24 - Re: FAP - Filtr pevných částic 2432450
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ked bezi regeneracia, motor neni studeny ... minimalne 70 stupnov, jedine co sa spusta su spotrebice, aby sa motor zatazou rychlejsie zahrial

|< < 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 ... 77 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator